Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: misha »

co ci powiem, kombinuj :) wydaje mi się, że się da

wykorzystaj ichniejsze animozje i postaraj się spanikować to i owo co jest poza zasięgiem generała i BSB. 2 trebusze mogą pomóc
ale wywaliłbym zbrojnych i jołmenów i weź jeszcze 2 oddziały łuczników do zmiatania śmietnika
5 yeomenów to 12 łuków a zbrojni i tak nie ochronią trebuszy, jak kolega ma 5'tki pająków i wilków to zabicie 2 modeli to panika, a oni Ld nie mają za dużo, w następnych rundach strata 1 to panika.

kombinuj to wygrasz, nie musisz ładować się w niego lancami od razu, bo oberwiesz od fanoli, a tak najpierw wyczyść śmietnik, on do ciebie będzie musiał iść gobosami by strzelać, a jak puści same Orki to 3 lance chyba poradzą sobie
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ja potrafię zatrzymać się 3ema lancami (6grali i 2x 11 rycków) w 30 orkach. 20x1 na kościach -_-
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Gdy masz pecha i takie rzuty spotykasz, to nie ważne, jaką strategię byś obrał, nie wygrasz z niczym. My tu mówimy o takich bardziej statystycznych przypadkach :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Statystycznie na 10 gier w 9 mam takie rzuty. Wszystko idzie po mojej myśli do puki nie zacznie się walka wręcz :P
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

no na takie rzuty, to można tylko polecić to: http://www.games-workshop.com/gws/conte ... =16100001a

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

:D haha dobre, nie wiedziałem, że taki podręcznik wydali hue hue hue
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Heh, kostki dla boga kostek :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

misha pisze::D haha dobre, nie wiedziałem, że taki podręcznik wydali hue hue hue
Friday, 01 April
Hmm, mam wrażenie, że to jeden wielki fejk :-D
Statystycznie na 10 gier w 9 mam takie rzuty. Wszystko idzie po mojej myśli do puki nie zacznie się walka wręcz
Jeśli serio jest tak, jak mówisz, to bym kupił nowy zestaw kostek ;-), a te co tak słabo kulają przechował gdzieś z przeznaczeniem na rzuty na Ld.

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Chciałbym się tylko upewnić - Paladyn na pegazie, zgodnie z zasadą M. Cavalry (BRB s. 83), ma 3 rany?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

tak
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Condi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Condi »

Witam wszystkich serdecznie
Można powiedzieć, że jestem zielony w kwestiach związanych z młotkiem (ostatnio grałem będąc w podstawówce a było to ładnych parę lat temu;), jednak ostatnio zebraliśmy się z dwójką kolegów i postanowiliśmy odkryć bitewniaka na nowo)
W związku z czym prosiłbym kolegów rycerzy o pomoc i kilka rad.
W weekend czeka mnie pierwsza "próba" gry naprzeciw staną skaveni i chaos
Obecnie dysponuje następującymi jednostkami:
16 łuczników
20 piechurów
16 piechurów
8 realmów
9 realmów
1 lord z toporem
green knight
4 pegazy
+ na potrzeby gry mam jeszcze jakiegoś staroedycyjnego sztandarowego co będzie robił za BSB
I teraz tak mam pytanie jakiego zakupu dokonalibyście w następnej kolejności - ja rozważam albo BSB albo damselki albo questingów ew kolejnego bohatera (bo można jeszcze te figurki metalowe dostać za rozsądną cenę)
Jako, że mamy grać już w weekend a trochę krucho u mnie z czasem prosiłbym was o jakieś sugestie jak zestawić generała i BSB - tyle ile mogłem starałem się szukać na forum ale jest tego sporo a jak mówiłem krucho u mnie z czasem
Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Lord:
Na skaveny:
gromril greathelm, tarcza, sword of swift slaying, v. of heroism - jest dobrą odpowiedzią na dzwon, furmanę, abomkę. Tu najlepiej mieć lore of haevens jako wsparcie.

Na woch:
gromril great helm, tarcza, ogre blade, v. of audicity
W wochu prawie wszystko ma 5 siły lub lepiej więc masz rerol to hit i wound na prawie całą armię. Ze wsparciem Lore of Beast może działać cuda.

BSB:
Na skaveny:
charmed schield, wyrmlance, dawnstone

Na woch:
echchanted schield, dawnstone, bittingblade
Obrazek
Obrazek

Condi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Condi »

super dzięki ale tak:
- Tu najlepiej mieć lore of haevens jako wsparcie ??????
- sword of swift slaying?????
- ogre blade ??????
- dawnstone
- charmed schield
- dawnstone
- bittingblade
Co to jest i gdzie to jest?? W pracy mam tylko ab w wersji elektronicznej i nie potrafiłem tego na szybko znaleźć

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

To magiczny ekwipunek dla bohaterów ;) Znajdziesz jego liste w podręczniku głównym z zasadami. Część jest także w ab i w takim wypadku bierzesz cenę z ab a nie z rb nawet jeśli jest większa ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Condi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Condi »

A co do tak wyposażonych to puszczać ich osobno czy podłączyć pod realmsów??

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

Condi pisze:super dzięki ale tak:
- Tu najlepiej mieć lore of haevens jako wsparcie ??????
- sword of swift slaying?????
- ogre blade ??????
- dawnstone
- charmed schield
- dawnstone
- bittingblade
Co to jest i gdzie to jest?? W pracy mam tylko ab w wersji elektronicznej i nie potrafiłem tego na szybko znaleźć
ad.1 lore of haeven jest to domena magii, która znajduje się w RB :) w naszej armii tylko Profetka może jej używać (czarodziejka 3 lub 4 poziomowa)
ad.2 Sword of Swift Slaying magiczna broń z RB kosztująca 25 ptk i dająca posiadaczowi ASF
ad.3 Ogre Blade magiczna broń z RB kosztująca 40 ptk i dająca +2 do Siły
ad.4 Dawstone talizman z RB kosztujący 25 ptk i dający przerzut AS
ad.5 Charmed Schield magiczna tarcza z RB kosztuje 5 ptk i pozwala raz na grę zignorować pierwsze trafienie na 2+
ad.6 Bitting Blade magiczna broń z RB kosztuje 10 ptk i daje przebicie pancerza

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Condi pisze:A co do tak wyposażonych to puszczać ich osobno czy podłączyć pod realmsów??
Jak mają dostać w pysk z latary albo z helupy lub jakiś szar bez AS to chyba lepiej w realmsach. :wink:

Na skaveny:
BSB ma za zadanie zdjąć regenę abomce i nie dać się przy tym zabić. Charmed schield się przyda by atak nr 1-2 abomki nie wykatapultował go z siodła, no i zawsze to dodatkowe zabezpieczenie w przypadku oblanego lookouta. 2+ z rerolem wystarczy na szczury, gdyż one siłą raczej nie grzeszą. Położenie kropelki nawet z siłą 3 też jest fajnym bonusem na skaveny, które chodzą w klockach i mają często gołe futerka. Lordunio ma za zadanie zaparkować z lancą w dzwonku i rozwalić go z HKB. W tym czasie duża babeczka z heavensa może spróbować rozwalić latarki, ewentualnie zmniejszyć ilość zbliżających się myszek.

Na Woch:
BSB musi mieć optymalnego AS z rerolem. Podobnie Lord, bo siła 5 w Wochu to norma. Ryce, warriorzy z halabardami, marasy z dwuręcznymi pałami etc. Bblade zaproponowałem w kontekście boostowania bsbka czarami z lore of beast. Siła 5 AP (zerówka), siła 7 AP (czar nr 5) to już niezły wygar w walce z konserwami chaosu. Lordunio już z bazy może sobie nieźle pobrykać. W walce z lordami, herosami i monsterami wochu ma siłę 6 i rerol to hit i to wound. Zboostowany beastem (te czary, które wypisałem w przypadku bsb) staje się już potworem. Tu musisz mieć zatem albo jedną dużą czarkę 4 lev albo dwie małe 2 lev.

To oczywiście tylko teoryhammer. :wink:
Obrazek
Obrazek

Condi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Condi »

Czyli widzę, że kolejny zakup to czarodziejki ;)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Be magii/antymagii ani rusz. :wink:

Jesli masz zamiar grać na ponad 2000 pkt to czekają cię następujące zakupy:
1) czarodziejka konna, ewentualnie piesza (skoro wystawiasz chłopów z łukami to można ją tam wstawić by nie wysadzała lanc przy miscastach)
2) dwa trebki - koniecznie
3) Jakaś elita, ja osobiście polecam zamiast questów piąteczkę grali. Wyposarzeni w banner of eternal flame fajnie uzupełniają armię.
Obecnie dysponuje następującymi jednostkami:
16 łuczników
20 piechurów
16 piechurów
8 realmów
9 realmów
1 lord z toporem
green knight
4 pegazy
Jesli wpadniesz na pomysł by tych piechurów wystawiać to zamiast 16 i 20 wystaw jedną 36kę z halabardami. Men at armsi dupy nie urywają, no ale jak już chcesz ich mieć to miej w jakiejś sensownej ilości.
pozdr.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2012, o 06:57 przez Dębek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Condi
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Condi »

Wielkie dzięki za pomoc a tak przy okazji jeszcze jedno pytanko bo jak przeglądałem forum to widziałem, że wiele osób zamiast realmsów wystawiało errantów i to po 6 ale to dotyczyło poprzedniej edycji. Jak to wygląda obecnie lepiej realmsów czy errantów i czy po 6 czy 9

ODPOWIEDZ