Necrosphinx

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Re: Necrosphinx

Post autor: SiersciucH »

podstawka 5x10 jest,
w hordzie od przodu stykać się z nim będzie 12 modeli wl (white lions) 3+ trafiają z re-roll'em (11.6 hitów), ranią na 6+ (1,93 rany)
od kiedy white lions maja re role ? przecież mają broń wielką i to im likwiduje AS, a bez tego nie mają chyba re roli

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Czytamy zasady kolego. HE maja zasadę 'Speed of Asuryan' która powoduje ze wszystkie modele z ta zasada mają ASF bez względu na broń jaką walczą.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Pograłem ostatnio na dwóch Necrosphinxach przeciwko HE i powiem, że tyłka nie urywają, ale latanie jest ich wielką zaletą. Nie da się ich odgiąć i dochodzą do combatu bardzo szybko, blokując rzucanie w nie pitek i wiążąc walką wrogie oddziały, co daje nam czas na bezpieczne podjechanie rydwanami na pozycję do szarży. Necrosphinxy mają może i mniejszy wygar w walce od Warsphinxów, ale za to oferują lepsze możliwości taktyczne, a HKB jest dobrym straszakiem. Prawie nigdy nie wejdzie, ale cóż z tego, skoro przeciwnik i tak odczuwa presję, wiedząc, że istnieje taka możliwość... ;)

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

Czytamy zasady kolego. HE maja zasadę 'Speed of Asuryan' która powoduje ze wszystkie modele z ta zasada mają ASF bez względu na broń jaką walczą.
czyli co niedość że mają re role to jeszcze mogą bronią wileką uderzać jako pierwsze ?? fak

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

za to giną od strzelania i magii jak gobliny :wink:
(zresztą w CC też - trzeba tylko przeżyć ataki)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Magnaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Magnaf »

coz.. Wl nie giną od strzelania tak latwo. Maja Armor save 3+ na shooting, tak więc ... trzeba czyms cięższym przywalić. Gralem ostatnio, nawet po dwoch centrach z naszych katapult wciaz sie trzymaly.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Serio :?:
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

W WL wjeżdża się rydwanami i Sfinksami i kasuje pociskami z Lighta.

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Naviedzony pisze:Pograłem ostatnio na dwóch Necrosphinxach przeciwko HE i powiem, że tyłka nie urywają, ale latanie jest ich wielką zaletą. Nie da się ich odgiąć i dochodzą do combatu bardzo szybko, blokując rzucanie w nie pitek i wiążąc walką wrogie oddziały, co daje nam czas na bezpieczne podjechanie rydwanami na pozycję do szarży. Necrosphinxy mają może i mniejszy wygar w walce od Warsphinxów, ale za to oferują lepsze możliwości taktyczne, a HKB jest dobrym straszakiem. Prawie nigdy nie wejdzie, ale cóż z tego, skoro przeciwnik i tak odczuwa presję, wiedząc, że istnieje taka możliwość... ;)
Zgadzam się w 100%
Chociaż z tym HKB nigdy nic nie wiadomo - raz chciałem udowodnić koledze że to obsysa i robiliśmy 2 pojedynki z hydrą DE...
I 2 razy zabiłem ją HKB. Szczena na ziemi.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

W porównaniu do hydry (biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość) to akurat każdy monster obsysa... 6A z AP (Hate) i 7A z S5 (Hate), a ponadto zionięcie, 5 W, save 4+ i regenka 4+ i możliwość dopakowania KB z kotła za 175 pkt to jakiś żart. Ten monster jest wart 240 pkt. Obydwa nasze sfinksy go kroją co prawda, ale to chyba jedyny taki monster w grze, którym można szarżować w hydrę i nie bać się oklepu.

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Już mi się zdarzało, że hydra kroiła mi warświnkę, to jest jednak dużo ataków. Więc jak najbardziej bałbym się oklepu od hydry ;)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Mi się jeszcze nie zdarzyło. :) Oczywiście ryzyko jest zawsze, ale to raczej my mamy przewagę.

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

Naviedzony pisze:Mi się jeszcze nie zdarzyło. :) Oczywiście ryzyko jest zawsze, ale to raczej my mamy przewagę.

Wut?! Hydra kroi obydwa sfinksy jak masło - masz tylko 1 góra 2 szanse na HKB ... Warsphinx jest przereklamowany.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Teraz piszesz o War-, czy Necrosphinxie? Nie wiem, może moje Sfinksy bardziej mnie lubią niż Wasze Was, ale jakoś do tej pory całkiem mi się sprawdzają.

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Przed snem sobie policzyłem, wychodzą niecałe 3 rany wbite po obu stronach, z lekką przewagą na korzyść hydry. Więc statystycznie kroi warświnkę. Aha, zakładając, że my szarżujemy i mamy 5 siły z góry.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Hmm, nie ta świnia :D
Let the River of Blood flow...

ODPOWIEDZ