Errata i Faq do Ogrów!!!

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Parufka
Mudżahedin
Posty: 343

Re: Errata i Faq do Ogrów!!!

Post autor: Parufka »

:D

Rapsodia
Plewa
Posty: 8

Post autor: Rapsodia »

Normalnie Hosanna! :) [ cyt. wiki: zawołanie zaczerpnięte ze Starego Testamentu, wyrażająca radość, uwielbienie, prośbę o pomoc. :wink: ]

Awatar użytkownika
Sill
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Sill »

czy ten zapis oznacza że możemy przexcać też pitkę i czary obszarowe z tego banneru???
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

nie, tutaj nic się nie zmienia jeśli chodzi o obszarówki, nie targetujące oddziału.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Zdaje się, że nadszedł :lol2: wiekopomny moment. Po raz pierwszy spotykam się z erratą która armię wzmacnia a nie obcina.
A co do imion, to chyba do mnie aluzja :mrgreen: :roll: :P

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

hmm... z tymi Maneaterami to brzmi ciekawie, ale czy to oznacza, że nie wybieramy tych zdolności na poziomie rozpiski,tylko przed bitwą?

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

jest już update do faqa czyli wersja 1.2 :mrgreen:
jet już wersja 2.0 :mrgreen: :mrgreen:
polecam
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, o 17:55 przez scoutmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Nie czytałem podstawy, ale na razie dostajemy same boosty. Milutko 8)

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Pająk pisze:hmm... z tymi Maneaterami to brzmi ciekawie, ale czy to oznacza, że nie wybieramy tych zdolności na poziomie rozpiski,tylko przed bitwą?
nie
pamiętaj że normalnie gra się na niejawne rozpiski
jawnie to się gra na turniejach
kładziesz na stole i mówisz co za zdolność mają (tak samo jak się mówi w co odział jest uzbrojony przy niejawnych rozpiskach)

faq też jasno daje do zrozumienia że IB ma slow to fire i można użyć iron curse icon ,że bez względu na to ile oddziałów gnoblarów na raz szarżujesz to i tak masz 1 test dangerusa

a w odniesieniu do faq 2.0 ciekawe ilu będzie klimaciarzy :wink:

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Znając polskie warunki coś z pogranicza błędu statystycznego :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Błędu statystycznego? Może w skali świata, bo w skali polski obawiam się, że ciężko o błąd statystyczny :P

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Mmm rune maw blokujący tylko wrogie czary ... takie erraty lubie :D
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Pomijając wszystkie inne, ten akapit z Runemawem i GW dla Slaughtermastera to totalny kosmos. W końcu będę mógł rzucać więcej niż 1-2 czary na turę :).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Nie wiem czy ktoś już pisał ale wyszło nowe FAQ do wielu armii m.in. OGRÓW no i koniec z warzywieniem magów Greedy Fistem. I wiecie co?? Ja tam się cieszę... to było IMO mega nienaturalne i chore i powinni to dawno zrobić. Nasze ogry radzą sobie świetnie bez tego. Myślę ponadto że wybór loru ogrzego jako głównego (4lvl) będzie teraz dużo częstszy 8) .

EDIT: yyyy sorry nie doczytałem.... hmmm może ściągnijcie ten nowy FAQ bo tam są dwie przeciwstawne tezy co do GF... niby nowa część erraty, gdzie wyraźnie jest napisane iż tylko i wyłącznie hity w CC, po czym stare pytanie czy na odległość też? TAK! IMO zapomnieli go wykreślić ale już zgłupiałem.

Poza tym FAQ ma numerek 1.0. Wyjaśnione jest, że stary z numerkiem 2.0 to była pomyłka... niech ktoś to rozkmini bo mają tam niezły bałagan...
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

<facepalm> paczaj na date tego FAQu - December 2011, wszystko jest tak jak było. Wałkowaliśmy to w temacie z rozpiskami. :wink:
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

z tego co słyszałem FAQ>Errata wiec, chyba greedy wypada z rozpy. Szkoda death'a ,damn.

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Ok, tak jak pisałem nie wiem czy ktoś już o tym mówił. Tak czy inaczej nie do końca rozumiem, bo jak by nie patrzeć to teraz greedy fist ma opis:

(....sratatata wardy bonusy zniszczenie....). In addition, an enemy Wizard loses a Wizard level and a randomly sellected spell each time they are hit in close combat by an ogre wearing greedy fist.

A tego wcześniej nie było! I nikt mi nie wmówi że było bo mam wcześniejszą wersję. Mimo to nie jest to zaznaczone na czerwono a pod dokumentem pisze właśnie last update 2011 co jest również dziwne! Podczas gdy w tym samym dokumencie czytamy...

If a Wizard is hit by a ranged attack from the bearer of the Greedy Fist, does it lose a Wizard Level? (p62)
A: Yes.

Więc nie mówcie że wszystko jest jasne i wszyscy wszystko wiedzą, bo dla mnie chociażby to jest dziwne... i dla mnie najbardziej prawdopodobna jest wersja że tego pytania po prostu zapomniano wykreślić... bo nijak się ma do opisu przedmiotu. To tak jaby pozostawić opis frenzy po czym opublikować pytanie w faq "Does a unit with frenzy special rule, that has lost combat still benefit an extra attack? YES!", raczej bez sensu prawda :) ?
Ostatnio zmieniony 21 paź 2012, o 20:05 przez mnp21, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Król Goblinów pisze:z tego co słyszałem FAQ>Errata wiec, chyba greedy wypada z rozpy. Szkoda death'a ,damn.
Jest dokładnie tak jak piszesz, więc combo z deathem dalej działa.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Jest jakiś bałagan z datami, z power scrollem (do RB). Czuje że niedługo bedzie korekta i coś mogą wykreślić i stawiam ze zniknie te pytanie o ranged attack.

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

To nie problem z datami tylko errata odnosi się do wydanego tego roku i miesiąca wydania podręcznika

ODPOWIEDZ