7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Jankiel pisze: a to, co dawało HE przewagę (magia z seerami) .
mam podobne odzczucia :) nigdy wiecej robienia ze smoka debila 4 beast cowerami :twisted:

Awatar użytkownika
Jonas
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Skąd inąd.

Post autor: Jonas »

Kołata pisze:
Błażej pisze:
Generalnie WE też turbo-przegięte nie są.
no jasne... dlatego trzeba sobie pomagać i dopuszczać łuk na BSB...
Dobre :D

ps. Scimi, jaki masz bilans z O&G, DE, HE, BoCH, Chaosem i VC?
Dokładnie... Dodałbym do tego jeszcze lizardmenów na poniżej 2k.
WE to jedna z dwóch najbardziej znienawidzonych przeze mnie armii w tej edycji. Rozkręcenie tego Dark Elfami to prawdziwa katorga. A druga to właśnie...
Co wy chcecie od tych Dwarfow...?
Ja przede wszystkim mam im do zarzucenia przegięte strzelanie, skombowane z supertwadością tego wszystkiego w cc. Jak gram z imperium, to przynajmniej mogę liczyć na to, że riderzy, jak cudem dojadą, to przebiją się przez załogę/handgunnerów. A z dwarfami - ni ch*ja.
Fakt jest faktem, że GW ostatnio przegina pałę. Ostatnia nieprzegięta armia w jakimkolwiek ich systemie to byli Dark Angels, ale to chyba ewenement. (wiem, że 40k to nie battle, ale ta plaga i na ten system przelazła. Wystarczy spojrzeć na nowych eldarów czy chaos.)
"Wake up, Mr. Freeman. Wake up, and smell the ashes..."

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ok wiadomo ze 5 Dark raiderow sie moze odbic od zalogi ale kazdym swoim klockiem robisz moje jak chcesz... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

No...
Wpadają i się odbijają. Dowolne klocki od zwykłych warriorów z heavy armourem.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

A to one wogóle dochodzą?! :shock:

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

Nie zaprzeczę kowadło jest trochę przegięte tylko ze małe runy prawie nic nie robią a duże mogą zniszczyć lub zablokować kowadło. Krasnale zamiast kawalerii, smoków i innych potworów mają silną wytrzymłą piechotę i dobre maszyny coś za coś. Najlepiej aby krasnale miały taki dupny podręcznik jak na 6ed na zasadach którego ciężko było wykręcić coś więcej niż remis. :roll:

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Popieram... A ze kazdy klocek sie odbija to jak ktos szarzuje od przodu jakimis Delfami to fajnie... :roll: no offence of course... :wink:

A co do Helfow cos mi sie tak wydaje ze te plotki to tylko mniejszosc sie potwierdzi... oby...
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Nie no prawda jest taka że do krasnoludów i tak nic niedojdzie(w przypadku de i paru innych nieprzegiętych armii),a jak dojdzie to się odbije,i jedynym sęsownym rozwiązaniem jest kitranie po lasach itp.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

albo stubborn i po sprawie to zawsze daje rade :D (no chyba ze przewaga liczebna i strach :wink: )
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Może ktoś jeszcze raz powiedzieć (bo nie moge znaleść na poprzednich
stronach) kiedy premiera Army Deala, a kiedy książki i reszty?

Awatar użytkownika
Stach
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stach »

Nie wiem o co się sztykać, było, jest i będzie tak że jeden armie sa lepsze inne gorsze i na to sie nie da się poradzic, jednej armii się gra z tą lepiej a z inna gorzej. Wszytko da się obejść umiejętnościami albo wałami :)

Mi jako graczowi HE nie zależy żeby były przegiente, nie zależy mi na ASF, 2 atakach i Swordsmasterów, 4 siły u DP, 3 czy 4 rodzajach smoków. Wole grać armią którą się rzadziej na turniejach spotyka niż armią która jest na drugim stole, dla mnie zbieranie jakiejś armii bo jest mocna to żal.pl, Ja HE zbieram bo lubię ten klimat. Jakbym miał zbierać kolejne armie to DE a potem WE:)

Jedyne co bym chciał to żeby magia była mocna bo fluffowo tak powinno być, Mage powinien mieć wbudowanego seera i możliwość jakies fajnych przedmiotów. Wszytko inne powinno być wyważone a magia powinna być zdecydowanie lepsza niż u innych armii.

PS.(joke oczywiście z tymi wałami ale to prawda;))

pozdr.

MistrzMiecza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 100

Post autor: MistrzMiecza »

Army deal ponoc już 22-go października, reszta na listopad.

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Stach - magie silniejsza od innych armi powinny miec lizaki (a dokładniej Slann ale to praktycznie wychodzi na to samo) a dopiero potem HE.

Jeśli na Polconie będzie prezentacja nowego booka do HE to już niedługo dowiemy sie jak te nowe HE naprawde będą wyglądały...

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

ja wole zbalansowaną kawe (czyli bez zmian) piechotę lepszą niż teraz i magie dużo mocniejszą no i jakieś smoczki ale bez totalnegoprzegięcia

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

jesli ladne figurki zaprezentowane na stronie GW beda mialy jakies sensowne zasady w owym kodeksie to zrezygnuje z hasla "wszystkie elfy to ped**y" i zaczne kolekcjonowac nowa armie :)

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Ja generalnie nie jestem fanem wprowadzania jakiś dużych przegięć - Wszystko co bym tak naprawdę chciał to opcjonalny barding dla SH, Może S4 dla DP za nieco wyższy koszt i White Lionów w specialach (niestety intryga skutecznie ucina zdolność bodyguard)
Czy to dużo?

A tak wogóle to jakie zdjęcia figurek do tej pory się pojawiły? Herosi, Lwi i zwykły rydwan oraz smok... Coś przegapiłem?
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

ja tam smoka nie widzialem. swoja droga ma byc nadal zasada intrygi?? o nowych zasadach wiem niewiele i mam ndzieje beda grywalne a nie przeiete.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Ice,magie dużo mocniejszą?co ty wygadujesz,ja niemoge co to by była za armia.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Kołata pisze:Właśnie. Sorry, ale gra w papier-nożyczki-kamień mnie nie bawi. Co to za debilna tendencja! Ja chciałbym grać ze zróznicowanymi armiami i z każdą toczyć wyrównaną walkę.
A powoli zaczyna się robić nudne, gdy mogę w ciemno zgadnąć 90% rozpiski przeciwnika wiedząc tylko jaką ma armię.. :roll:
Wychodzi coraz więcej Uberjednostek, głupich przegięć, niezbalansowanych rzeczy itd. Wracamy do 5 edycji. A to bardzo zła tendencja. Wiem, bo pamiętam tamte pojebane zasady.
To co jest najpiękniejsze w battlu, czyli walka oddziałami (zwłaszcza tymi tradycyjnymi jak klocki piechoty), robienie pułapek, przeprowadzanie manewrów taktycznych itd niedługo zupełnie zniknie. Po co się męczyć klocami, jak można mieć wszystko w skirmishu? Po co robić pułapki, jak można się na chama wbić treemanem na stubbornie? Po co flankować czołg? :?

ŻAL.GW
tutaj sie zgodze
jak zaczynalem grywac to krolowala 5 ed...prawdziwy herohammer
oddzialy to byl taki dodatek...balast jaki trzeba bylo wziasc na bitwe

teraz powstaja kolejne jednostki,kombinacje ktore popychaja system w zamierzchle czasy
ale to moze rodzaj polityki?zainteresowac armia mozna tylko poprzez jasne przegiecie :roll:

np.7T jest takim zgieciem,spora czesc armii naprawde moze czemus takiemu naskoczyc;zwlaszcza jak ma miec jeszcze 7W
strike first...na spearmenach-pikus...na WL/SM juz nie,szczegolnie przy dosc wysokim WS i sporej silce; no i w zasadzie nie trzeba myslec-bo czy ja wszarzuje czy przeciwnik roznice sa naprawde malo istotne
duzo lataczy z 5T i 5US? zgiecie;juz niewielkie umiejetnosci pozwola skasowac statyczny CR

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

no a co teraz za mocna ot nie jest jest taka sobie inna niż opisuje to fluff
np. jak by był odpowiednik slana u HE myślę o jakim arcy wraz z tronem i obstawą o to by było coś a nie jakaś tylko 1+ do dispela i ten seer. :wink: posiadanie seer;a jeszcze o niczym nie świadczy bo najtrudniej jest potem wrzuci te dobre czary. bo co z tego że ty będziesz miał czary i się męczysz aby to wrzucić a on ci powie (tj przeciwnik ) no wiesz co scroll :shock: i masz kichę na 2-3 tury a on nie straci scrolli a w tedy czasem już jest za późno :wink:
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

ODPOWIEDZ