Nasze miasta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

Wojtku pisze:łyso coś, ale makiety w porzadku wykonane
Szczerze mówiąc mglibyśmy zastawić cały ten stól budynek przy budynku ale scenariusz był trochę inny.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Wojtku pisze:łyso coś, ale makiety w porzadku wykonane
mamy chyba troche inne wizje mordheim (; pokaz mi np dowolny urzad miasta, pentagon, czy wille filantropa wokol ktorej gesto jest usiane blokowisko.
Tutaj wieza maga pelni podobna funkcje - stad tez wokol niej minimum wolnej przestrzeni musialo byc zachowane, barykady spokojnie dawaly wymagana grywalnosc (kiedys dostaniecie dokladniejsze fotki barykad, bo tez sa najs)

jak pisal Tomek, zdaza nam sie stol w calosci zastawic domkami w ramach ciasnych uliczek biedoty; ale wczoraj nie bylo to celem scenariusza (;

Awatar użytkownika
Wojtku
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Wojtku »

no i wszystko jasne :] jak wykonaliście bruk?
Obrazek

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

O wykonanie bruku dokładnie muszę zapytać Łukasza, ale wygląda na ponacinany i podrzeźbiony styrodur.

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

Oto zestaw przeszkadzajek Łukasza;
Skrzynie i skarby;
Obrazek
Barykady, poprzewrcane stoły i takie tam;
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

Wojtku pisze: jak wykonaliście bruk?
Jak moim zdaniem wykonany został bruk napisałem w Galerii.Zapraszam do zerknięcia na tamten temat.

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Zajefajne Gnomie, nasze lubelskie barykady nie umywają się do Waszych.
Obrazek

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Nom ładna rzecz.. przypomniało mi się właśnie jak kilku Wh wzięło ze sobą kawałek odklejonego płotu.. kumpel się tak dziwnie na mnie popatrzył :P

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Przeszkadzajki zdecydowanie świetne. Nie wybieracie się może na Polcon? :mrgreen:

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

"wybieracie się" chodzi o przeszkadzajki czy tamtych graczy :P

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Sykstus pisze:"wybieracie się" chodzi o przeszkadzajki czy tamtych graczy :P
Jedno i drugie, oczywiście!

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

Niestety brak czasu i środków transportu wyłącza nas i makietki z akcji jeśli chodzi o Polcon. Jak wygospodaruję odrobinę czasu zamieszcze krok po kroku ( z foto oczywiście) jak domowym sposobem zrobić podobne przeszkadzajki. Nie jest to takie trudne jakby się wydawało.

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

No pora na cotygodniową porcję makiet. W tym tygodniu Gnom poleca most;
Obrazek
W innym temacie możecie się do wiedzieć i zobaczyć do jak niecnego celu użyły go Skaveny ( O żesz pod ogon kopane............)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ale Ty wiesz, że Ty kiedyś to przywieziesz do Warszawy na turniej?
:shock:
Most świetny!

[zbuduj Most Północny w Warszawie ;) Masz predyspozycje. ]

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

Eeeeeeeeee tam Pólnocny, robimy z Gondim Tower Bridge do doków ale nam się za cholere nie chce te kilkaset sklepików pomieścić.
A tak serio, to może wy przyjedziecie do nas na turniej, jak się TruePunk postra to może jeszcze przed Nowym Rokiem będzie. W tajemnicy dodam że trwają prace nad 2 nowymi stołami. Jeden to połączenie dzielnicy biedoty z dokami a drugi będzie całkowicie pod ziemią ( ztego stołu rzucę w przyszłym tygodniu jakieś foto bo 2 komnaty są juz prawie skończone.)

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Qrde a u mnie na peryferiach to sie makiety do Wfb teraz robi (sam zbezcześciłem tym sobie ręce biorąc udział przy konstrukcji każdej z nich ;/ )

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

@gnom
Byłoby super, zważywszy na Wasze zaopatrzenie w makiety i ich jakość, ale nie wiem, jak się życie ułoży :)

@Sykstus
Co to są makiety do WFB? Aaaa... już wiem! Wzgórza nazywasz makietami! :badgrin:

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Wzgórza, lasy, jaskinie, rzeki, drogi takie tam pierdoły :P

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Oj, dużo się tu wydarzyło od mojej ostatniej wizyty...

Przede wszystkim dzięki Ci, Gnomie, za wyjaśnienia dt. bruku.

Przeszkadzajki pierwsza klasa - podoba mi się, że w bardzo zgrabny sposób wykorzystaliście części GW, w tym te podłużne podstawki od bretońskich barykad.
Gnom pisze:a drugi będzie całkowicie pod ziemią ( ztego stołu rzucę w przyszłym tygodniu jakieś foto bo 2 komnaty są juz prawie skończone.)
Na zdjęcia czekam z niecierpliwością, nerwowo pocierając hak zamiast łapy i łypiąc gałką oczną! Przyznam, że ostatnio niesamowicie kręci mnie idea podziemi, kanałów, katakumb itp. w Mordheim i związane z tym rozwiązania techniczne stosowane na makietach. Swoją drogą, myślałem swego czasu o stole w settingu Karak Azgal i mam nadzieję, że w ramach klubowych dzieł zbiorowych Dębowej Tarczy uda się ten plan ziścić.


Na koniec wrzucę jeszcze pewnego linka, którego ktoś zapodał na NG:

http://gidian-gelaende.de/GidianGelaend ... 95a14fdf04

Nie wiem, ilu z Was już to widziało, ale warto chyba pokazywać to światu. Osobiście przyznam, że bardziej estetycznego Mordheim chyba nie widziałem, a jego twórca jest profesjonalistą, jakiego nawet w sztabach makietowych GW ze świecą szukać. Co ciekawe, jego prace opierają się przede wszystkim na styrodurze. Po ich obejrzeniu stałem się wielkim zwolennikiem tego materiału - już zdążyłem się zaopatrzyć w niezgorszy zapasik i po Polconie coś z niego zmajstruję.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

Ahoj Kapitanie, Wielkie dzieki za link, chyba będę się musiał wybrać do stolicy i uścisnąć jedyną pozostałą górną kończynę osobiście. Miasto rewelacja, po prostu wbija w deski wiem już w jaką strone kierować nasze prace. Malowanie rewelka, sepi i brązy rozmaite tak nam malować wypada w przyszłości. Co do styroduru pełna racja, rewelacyjny materiał, wkrótce pokaże może jakieś domki Łukasza, zrobione tą techniką.

ODPOWIEDZ