Nowa Edycja

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Re: VII Edycja

Post autor: cichy »

O ile się nie mylę to nie da się zmumifikować na żywca, to przesądza sprawę hibernacja>mumifikacja :P
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

nie spamujcie :wink: Będą kiedy będą czyli nie prędko :roll:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

żyraFFa
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: żyraFFa »

ostatni spam:
cichy pisze:O ile się nie mylę to nie da się zmumifikować na żywca, to przesądza sprawę hibernacja>mumifikacja :P
Polak potrafi :D
Jest moc :D

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Przeglądając warseera trafiłem na takie coś:
there is a May slot open for a Fantasy army before 8th Ed hits, and Harry has already said its not TK
Eee wtf? Nie śledzę warseera za bardzo ale czy hary to nie był koleś, który zawsze miał rację jeśli chodzi o ploty?

Jak tak to wtf? Kiedy wreszcie nas odkopią :(
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Nalezy tylko miec nadzieję że jednak dadzą VII edycje w maju. Zresztą 75% plotek wzajemnie się wyklucza.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Darek
Wałkarz
Posty: 68

Post autor: Darek »

żyraFFa pisze:ostatni spam:
cichy pisze:O ile się nie mylę to nie da się zmumifikować na żywca, to przesądza sprawę hibernacja>mumifikacja :P
Polak potrafi :D
A jednak możliwe. Mnisi w chinach to potrafią (Discovery się kłania).

A co terminu to podejrzewam że TK podzielą los chaosowych krasi...

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Darek pisze:
żyraFFa pisze:ostatni spam:

A co terminu to podejrzewam że TK podzielą los chaosowych krasi...

Raczej się tak nie stanie . Przez ostatnie lata widzieliśmy jak powstają nowe armie z rozłamów innych . TK nie mają sie na co dzielić więc nie sadze , żeby zlikwidowali albo podzielili . Warhammer pragnie zarobić dla tego prędzej cy puźniej wyjdzie nowy kodeks ze mianami które spowodują grywalność tego co sie najmniej sprzedawało ( maruderzy w chaosie są idealnym przykładem ).

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

MUKER pisze:Przeglądając warseera trafiłem na takie coś:
there is a May slot open for a Fantasy army before 8th Ed hits, and Harry has already said its not TK
Eee wtf? Nie śledzę warseera za bardzo ale czy hary to nie był koleś, który zawsze miał rację jeśli chodzi o ploty?

Jak tak to wtf? Kiedy wreszcie nas odkopią :(
Ten Harry to już prawie legenda (pewnie jakiś zakamuflowany przedstawiciel GW), choć faktycznie miał już wiele razy racje. Ja jednak mam cichą nadzieje, że po bestiach pojawia się TK (bez jakiś wynalazków jak te w booku WoCh) i że szeryfowie z Nottingham nie popsuja klimatu naszej armii.

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Ehhh dawno tu nie wchodziłem...
I chociaż już przestałem się bawić w 'kwadraty' na rzecz 'kółek' :mrgreen: to dalej z nostalgią wspominam moje TK :D

Oto co wygrzebałem na zaprzyjaźnionym irlandzkim forum (droghedagamers.com):

kenneth chambers
to undergroundgam.


Just to wet your appetite Dave, from Warseer :



"Stuff i've heard for the new tomb kings book:

Tomb king/prince: s5. new mounts - a giant carrion called a rock, a royal chariot (heavy chariot with bells), and a construct (skelebeast style thing). special curses available.
Liche priest: new incantation rules. lesser priests can be taken in units. rip-style stuff.
Icon bearer: a tomb guard hero, with a bsb that gives -1 to crumble within 12". gets a special incantation from his banner.
Shawabti: construct hero. counts as lesser priest.

Skeleton warriors: come with bows. may have spears and shields for +1. light armour option. cheaper.
Skeleton cavalry: come with bows, may swap to spears. fast cav, cheaper.
Skeleton light chariots: core now.
Tomb swarms: 3w, 3a undead swarms. 25pts, m5. can be given 10" flight and/or poison.
Tomb guard: cheaper.

Tomb scorpion: new construct rules. new killing blow/poison rules. can be upgraded to count as a lesser priest.
Ushabti: new construct rules. s5 with halberds, and other equipment/command options. cheaper.
Carrion: cheaper. a big one called a rock.
Heavy cavalry: same as core cav, with +1ws, light armour, shield, and spear. may swap shield and spear for flail. cheaper.
Heavy chariot: proper chariot.
Desert stalkers: skellies with two handweapons or bows, and poison. may scout or upgrade to icfb. robes.
Godblooded: new elite (better than tg). greatweapons. bonuses based on chosen god - sun god acts like mark of nurgle. animal death masks.

Bone giant: new construct rules. +1ws. equipment options. cheaper. may count as a banner.
Catapult: multiple ammunition types - burning skull, screaming skull, swarming skull, weeping skull.
Casket: different "modes". boosts priest's incantations.
The embalmed: mummies. no crumble. t5, regen, 2w.
Tomb sphynx: desert spirit/construct. moves as ethereal. better stats than scorpion. may icfb when on the field. base-contact template sandstorm.
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

no ładnie... podoba mi się to
Obrazek

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Ten nowy carrion mount i champion dla carrionów to raczej Roc a nie rock - jakiś błąd literowy...

Już czuje ilość tej magii przy tych wszystkich lesser priestach.
Ogólnie same boosty.
Ciekawe czy Tomb King i Prince na ciężkich chariotach będą mogli się dołączać do innych unitów.
Godblooded - też wreszcie jakieś porządne urozmaicenie z ciekawymi zasadami. Tak samo z klopą w końcu jakaś większa ilość urozmaiceń.

Dwa ostatnie rare: The embalmed i Tomb Sphynx - WTF! Nieumarli z regenką dwoma woundami i unbreakable (no crumble) - i jak to będzie trzeba ugryźć - chyba tylko z daleka i tylko ognistymi atakami. Tomb Sphynx to po prostu kolejny z przypakowanych monsterów.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wishlist.... a szkoda bo juz mam kilka mumii pomalowanych :(

Awatar użytkownika
Die for Emperor
Mudżahedin
Posty: 263
Lokalizacja: CLANE, Co.Kildare, EIRE

Post autor: Die for Emperor »

Z tym wishlistem to bym tak ostrożnie. Jak 40tkowe Imperial Guards wychodzili to chłopaki z tego forum też dosyć szybko zdobyli info o armii, które się sprawdziło (nie mówiąc o reference sheet które opublikowali na długo przed premierą).
Nie twierdzę, że wszystko jest prawdą, ale... :mrgreen:
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach...

'Nikt nie wymaga od was samych zwyciestw.
Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustepliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania reki.'

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

ale to jest zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Shino pisze:wishlist.... a szkoda bo juz mam kilka mumii pomalowanych :(
A to cokolwiek wiadomo, że wiesz, że wishlist? Czy tak dedukujesz z poziomu plotek?

Mi wydaje się to możliwe, ten sam stopień "udziwnienia" co w bestiach czy szczurach.

Dla mnie najważniejsze info to kiedy TK wrócą, jako że planuje powrót do grania wraz z nową edycją.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Kiedy czytam te ploteczki wyglądają mimo wszstko bardzo "wiarygodnie". No i są rarowe super przegłe jednostki - co dla GW to od dłuższego czasu standard ;P.

Z plotek wychodzi armia o kompozycji na poziomie DE, tyle że lepsza w powerze rarowym.

Ogólnie armia sprawia wrażenie z tych plot na taką, która ma decelowo skopać dupska VC i DL ;P.

W końcu GW na samym końcu 7 edycji musi wydać ultra uber armie. ;P

Jeśli tego nie zrobi nie będzie sobą ;P.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Obyś miał racje! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Tyle że jeśli plotki się sprawdzą, znów potną armię i z mocy będą nici.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Kalesoner pisze:Obyś miał racje! :D
I chcesz aby 50% armii na turniejach to były TK, zaś do graczy tej armii przypięto etykietkę bezwstydnych powergamerów ;P.

Tak poza tym czuję w kościach, że TK będą na min. poziomie VC. To armia undead. Klasa zasad pochodnych od deamonic ;P. GW nie przepuści aby nie zrobić z tego mega potwora turniejowego. Ta armia aż się prosi aby ją przegiąć w magii. Aby miałą 2x lepsze wskrzeszanie niż VC. Mocniejsze rary. Powrót oddziałów nieśmiertelnych mumii. Poprostu grzechem byłoby tego nie przegiąć - aż samo się prosi.

Dlatego moi drodzy gracze TK jestem pewien, że będziecie mieli armie kompozycyjnie znacznie ciekawszą od DL, ale zarazem równie lub jeszcze mocniejszą ;P.

Dlatego nie będę mógł sobie darować, że sprzedałem armię TK i aby odpokutować przez rok będę musiał chodzić we włosiennicy a co niedzielę się biczować w marszu wokół bloku ;P.

Co prawda armie TK kupiłem okazyjnie aby sprzedać z ponad dwukrotnym przebiciem - ale to nie będzie mnie tłumaczyć ;P

Awatar użytkownika
Mefistofeles
Falubaz
Posty: 1178
Lokalizacja: Feniks - Włocławek/Wrocław

Post autor: Mefistofeles »

Plotki zapowiadają się ciekawie ^^ nawet bardzo.

Boli tylko, że jak teraz TK na turniejach występują okazjonalnie, tak po wyjściu tego codexu będzie ich mnogość... I jak już ktoś wspomniał, każdego gracza zaczną nazywać powergammerem bo gra tą armią. Co z tego że słusznie się nam należy, jak będą tacy co sprzedadzą swe armie by mieć nowe TK :)
“And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you.“
Friedrich Nietzsche
Sfinks to akurat żaden must-have (aczkolwiek ja na nim gram)
_______
Obrazek

ODPOWIEDZ