MASTER BLASTER 30-31.05.2009 Gorzów Wlkp.

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: MASTER BLASTER 30-31.05.2009 Gorzów Wlkp.

Post autor: Jankiel »

Jankiel, jak to jest, że Twoj klub organizuje mastera, a Ty nie przekonałeś ich do BP+R ?
A może wcale nie chcę BP+R? ;)
I tak większość rozwiązań się powtarza, a rozwiązania, nawet częściowe z BP są stosowane powszechnie.
Poza tym, moje związki z Rogatym są dosyć luźne - mieszkam 500 km od Gorzowa, ostatnio nawet na mastery nie jeżdżę, a w samej organizacji turnieju nie mam żadnego udziału.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

Jankiel...jeżeli tylko chcesz to zostawimy dla Ciebie 2 stoły po wniesienia na piętro...tylko napisz....

a tak szczerze to chyba wolałbyś zwykłe, stare limited co ?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jak będe jechał, to w piatek. I z chęcią porozstawiam stoły :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

mógłbym napisać dokładnie to samo co Jankiel od siebie :D oprócz tego, że jeżdżę na mastery i do Gorzowa mam tylko 450km :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Lublin- BP, ale bez R, które zabrania dublowania wszelakich rarów. Inne ograniczenie magii.
Lublin był na BP, R nie ma zastosowania na małe pkt. ciężko powtarzać sloty rare na 1650 ;] dodatkowo ograniczenie magii było ala BP dostosowane do mniejszych punktów.
Zarówno WI jak I MB nawiązuje do BP+R z jakimiś tam modyfikacjami, to chyba dobrze, że system ewoluuje? :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

true true

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Robson pisze: Lublin był na BP, R nie ma zastosowania na małe pkt. ciężko powtarzać sloty rare na 1650 ;]
HE? :)

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Szmajson pisze: Ocena armii:
a) Dokładność pomalowania armii. (od 0 do 5)
b) Podstawki. (od 0 do 5)
Planuję przybycie na wasz turniej , ciekawi mnie ten element oceny malowania. 0-5pts to dość duży rozrzut punktacji za podstawki. Domyślam się jak może wyglądać różnica między podstawkami za 0 i za 5pts, ale między takimi za 2 i za 4pts? Ile punktów można dostać za uczciwe, jednolite podstawki z dodatkowymi ozdóbkami rozrzuconymi gdzieniegdzie w regimencie i lepiej dopracowanymi dla bohaterów ?

Ograniczenia całkiem- całkiem, tylko ta magia...przydałoby się jednak coś z nią zrobić.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

niebawme postaram sie uzupelnic wszystkie zasady i odpowiedziec na pytania.

obecnie jestem delegacji we wrocku i brakuje troche czasu....
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Xet pisze:Fajnie gdyby patch przyjął się w całej Polsce, a LS organizowała/ namawiała organizatorów przynajmniej ze swojego klubu na stosowanie BP+R. Wtedy ten patch nie jest martwym zapiskiem, stosowanym gdzie-niegdzie na lokalach.
Żeby nie być gołosłownym :

Lublin- BP, ale bez R, które zabrania dublowania wszelakich rarów. Inne ograniczenie magii.
Inkwizycja - autorskimi system
Gorzów - autorski system
Następne jest Wejherowo, gdzie ma ponoć być limited.
Dalej np. DMP (wiadomo na jakiej formule ?)
PGA - zapewne autorskie jak to bywało wcześniej
przepraszam - PGA 2008 mialo ograniczenia 'autorskie', bo BPR'a jeszcze nie bylo. na tegorocznym jesli beda ograniczenia (a pewnie beda) to BPR.

a poza tym to zgadzam sie z Xetem :wink:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
frost71
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: frost71 »

czy wskrzeszone fixy ponad poziom startowy takze musza byc pomalowane?????

Boberr
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: Moria ADF

Post autor: Boberr »

Szmajson pisze:
Wymóg na turnieju:
CAŁKOWICIE POMALOWANA ARMIA

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Czy zdążycie wrzucić scenariusze do 16.05 tak żebyśmy mogli je przećwiczyć na lokalu ?
pozdro

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Robson pisze: Lublin był na BP, R nie ma zastosowania na małe pkt. ciężko powtarzać sloty rare na 1650 ;] dodatkowo ograniczenie magii było ala BP dostosowane do mniejszych punktów.
Zarówno WI jak I MB nawiązuje do BP+R z jakimiś tam modyfikacjami, to chyba dobrze, że system ewoluuje? :)
Zgadzam się z Robsonem - BP+R ma sporo wag bo ograniczając jednych pozwala innym na za dużo. Zdaje sobie sparwę że ci inni wolą BP+R no bo przyzwyczili się do przycięć tych mocnych i mają już swoje oklepane rozpiski ale chyba nie to chodzi. Może warto pokminić nieco nad rozpą na te zasady. Ograniczenie magii to 8 poziomów jest zbanalsowane - przy normalnym Limited kilka armii może wyciąnąc dużo, dużo więcej. Przy R zresztą siła magii jest bardzo podobna.

Thurion nie pisz też o przegiętych DE z daggerem bo takich DE nie będzie - dagger jest z czapy i ja tylko wystawiłem go tylko raz w bitwie testowej i nie mam ochoty więcej.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Boberr pisze:
Szmajson pisze:
Wymóg na turnieju:
CAŁKOWICIE POMALOWANA ARMIA
Dokładnie jak napisał Bober - na masterze każdy regon musi być pomalowany, więc gracze VC musi się nieco przyłożyć.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Wiesz, chodzi o to, żeby nie zmieniać jakoś drastycznie rozpy co turniej a głównie o to, żeby każdy wiedział czego może się spodziewać od innych armii.
Jak są co rusz nowe ograniczenia to jest karuzela. Zresztą, mojej rozpy żadne ograniczenia [poza euro (-1) harpie] nie tykają.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Shino pisze:
Cyel pisze:...Np scenariusz z wetem ...
byl 2--3 lata temu na mb
;)
Hmm, a może coś takiego:

"Iwo Jima" - znaczniki na polu bitwy warte dodatkowe Vps (np 4 na środkach ćwiartek) , zająć je może tylko piechota core ze sztandarem (nie bsb) ;)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Dalmar pisze:Ograniczenie magii to 8 poziomów jest zbanalsowane - przy normalnym Limited kilka armii może wyciąnąc dużo, dużo więcej. Przy R zresztą siła magii jest bardzo podobna. Przy R zresztą siła magii jest bardzo podobna.
Twoja troska o debalans jest wzruszająca.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Furion pisze:
Dalmar pisze:Ograniczenie magii to 8 poziomów jest zbanalsowane - przy normalnym Limited kilka armii może wyciąnąc dużo, dużo więcej. Przy R zresztą siła magii jest bardzo podobna. Przy R zresztą siła magii jest bardzo podobna.
Twoja troska o debalans jest wzruszająca.
Twoja troska o balans, którego nie było i nigdy nie będzie jest irytująca ;)

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Don't feed the Troll.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

ODPOWIEDZ