Chaos Dwarf Updated - official news

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barto
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa/Rembertów

Re: Chaos Dwarf Updated - official news

Post autor: Barto »

No wszystko fajnie i bajer, ale dla mnie (jako początkującego zbieracza CHD) oznacza to zmianę dotychczasowej koncepcji bazowanej na INDY GT #-o

Wstępnie nastawiam się na:
20 warriorów
10 blunderbussersów
10 blunderbussersów
20 infernali
rakieta
rakieta
jako "core" armii :o

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

Czy ktoś wie co robi zasada unstable i blood of hashut? I ile kosztuje destroyer?

Eddit
ja wole taki "core" armii

20 Chaos Dwarf Warriors @ 295.0 Pts
Hailshot Blunderbuss; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
20 Chaos Dwarf Warriors @ 295.0 Pts
Hailshot Blunderbuss; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

1 Dreadquake @ 190.0 Pts
2 Ogre Slave @ [0.0] Pts
3 Crew @ [0.0] Pts
1 Dreadquake @ 190.0 Pts
2 Ogre Slave @ [0.0] Pts
3 Crew @ [0.0] Pts
Models in Army: 46
Total Army Cost: 970.0

infernale są za drodzy według mnie z GW i tarczą 17p że nie wspomnę o fireglave. Dla porównania za 18p masz chaos worriora z gw i tarczą

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Destroyer 295 pkt

Przy którym modelu jest blood of hashut?

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

przy arcymagu. Już prawie zrobiłem AL do AB zostali tylko hero/lordowie i itemy. no i ktoś musiał by po poprawiać opisy bo są z dupy zrobione a ja już nie mam cierpliwości do tego wczoraj 8 godzin nad tym spędziłem.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Hmm, a przypadkiem nie można mieć tylko 1 ogra - slejwa? Tak twierdzą na CDO....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

termi pisze:przy arcymagu. Już prawie zrobiłem AL do AB zostali tylko hero/lordowie i itemy. no i ktoś musiał by po poprawiać opisy bo są z dupy zrobione a ja już nie mam cierpliwości do tego wczoraj 8 godzin nad tym spędziłem.
gimme gimme gimme gimme gimme gimme gimme :P



btw to blood of hashut to nie jest ta zasada do miscastów, że +1 T zamieniając się w kamień?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

dokładnie - traci wounda i kamieniee :D
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

to trochę głupie kto by dokupował za 20 punktów coś co zabija maga.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Fluffowcy :D a na poważnie to rzecywiście bezsens ;p
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

https://rapidshare.com/files/2925719210/CDFW.rar
Pliki skopiujcie do data. Są jeszcze mocno nie dopracowane jeśli nie wiedziałem co jakaś opcja daje albo jakie staty ma Taurus/lamusa to nie umieszczałem. Przy nie których Hero nie byłem wstanie doczytać się ich pełnych nazw i kosztu punktowego zaruwno hero i ich equ więc użyłem tego z indy GT. No i wszystko jest zlepkiem z kilku źródeł więc na pewno są jakieś błędy. Tak naprawdę jedne na czym mi zależało to żeby poprawnie liczyło punkty. Jak ktoś chce po poprawiać to proszę bardzo. Wszystkie Id w ABCrator zaczynają się na „cdz”

PS.
na wszelki wypadek zróbcie kopie zapasową folderu data

PS2.
I po lepszym przyjrzeniu się wszystko jest koszmarnie drogie:
CHD Hero 100 punktów
Infernalne 13 i mają tylko Amora
BullCentaury mają sensowną cenę ale koszmarnie drogie equ.
Infernalne 55 punktów i tylko 2rany
roketer 145 a to praktycznie zwykła klopa.
Destroyer jest drogi ale może być wart swojej ceny.
.

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Barto
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa/Rembertów

Post autor: Barto »

Dzisiaj nabyłem batalion do krasnali i zabieram się po woli za modeling #-o

Jak myślicie, poczekać jeszcze na pełnego booka do CHD, czy sklejać w ciemno ??? Chodzi mi głównie o tych nieszczęsnych Infernali :?

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

czekaj. Pierwsza zasada gracza CHD to bądź cierpliwy xd na 99,99% to nie jest ostateczna wersja AL.

Awatar użytkownika
Barto
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa/Rembertów

Post autor: Barto »

termi pisze:czekaj. Pierwsza zasada gracza CHD to bądź cierpliwy xd na 99,99% to nie jest ostateczna wersja AL.
No racja :mrgreen:

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

A jak koniecznie chcesz się pobawić w konwertowanie to myśle że anihilatorzy są najbezpieczniejszą opcją. Ewentualnie wariorzy z dworakami.

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Gdyby ktoś chciał pdfa z army listem odcyfrowanym przez Ogre_mage'a z CDO to proszę o przesłanie na priva adresu email 8)

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

CHAOS SIEGE GIANT

A mutilated, half-insane creature made proof against attack by layer upon layer of iron and bronze plates nailed deep into the creature’s flesh and even directly to its massive skeleton, armed with huge blades spliced onto its truncated arms, the Chaos Siege Giant, designed by Keith Robertson, is a complete resin and plastic kit that makes a barbaric centrepiece to any Chaos army.

Obrazek

Zasady tutaj :mrgreen:

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

W sumie tak się zastanawiam nad infernal guardami i infernalamim i nasuwa się kilka pytań.
1. Czy aby to na pewno ta sama jednostka. One bardzo różnią się od siebie. A co za tym Idze czy AL Jest kompletny czy może w sekcji core są jeszcze infernal gardzi.
2. jeśli to ta sama jednostka to które zasady są „aktualniejsze” przerwa między tymi dwoma publikacjami była stosunkowo mała. AL później wyszedł na światło dzienne ale to tylko nie oficjalne zdjęcia a Infernal Guard wiszą na stronie producenta. I pamiętam też że wiele miesięcy temu było info że będzie gwardia mająca Ensorcelled Hand Weapons. Co morze świadczyć że ta jednostka jest starsza.
3.Ogulnie infernalne wydają się beznadziejni a co za tym idze wyglądają na mniej przemyślanych, kosztują prawie tyle co Chaos Warriors a nie dorastają im do pięt

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ciężko przerosnąć dwumetrową blaszaną puszkę :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Time of Madness na CDO pisze:Centaurs and K'daai will be on 40mm bases as they both have 2 wounds and are listed as monstrous infantry and beasts.
Grimstonefire na CDO pisze:You can move the infernal guard to core as you have a sorcerer prophet.

ODPOWIEDZ