"Myśl tfurcza" by Daw [up 26.09 - Fell-Baty+ WIPy]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
puszkin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Myśl tfurcza" by Daw [up 06.09 - Black Coach (WIP2)]

Post autor: puszkin »

Nie przepadam za tą armią ale twoja praca ma super klimat. Tylko spróbuj wygładzić bardziej niektóre elementy - wielkie brawa =D>

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Dzieki wszystkim za odpowiedzi oraz ciepłe słowa zagrzewające do dalszej walki z dachem ;)
grabz pisze:Zasłonki mogłyby być bardziej pofalowane, końcówki od strony "szoferki" zagięte do tyłu, nadałoby to modelowi dynamiki.Naturalnie to tylko sugestia :wink: .
Hmm.. zasłonki są naprawdę mocno pofalowane tylko nie mogłem dobrego światła złapać z odpowiedniej perspektywy żeby to pokazać na fotach. Zastanawiaję mnie te końcówki... o które końcówki chodzi ponieważ jest kilka ich rodzajów i wszystkie przy szoferce :)
puszkin pisze:Nie przepadam za tą armią ale twoja praca ma super klimat. Tylko spróbuj wygładzić bardziej niektóre elementy - wielkie brawa =D>
Hmm... o które elementy chodzi? Większość z elementów jest jeszcze WIP więc jezeli chodzi o dach czy szoferkę dla Wrighta oraz przestrzeń za nią to jest jeszcze kompletnie nie skończona choć przydałyby mi się gumowe pędzelki do rzeźbienia w GS-ie. Bez nich jest trochę ciężko ale zadowalająco :D

Jezeli chodzi o kolory jakie będą to już wszystko mam w głowie więc tutaj już jest sprawa gotowa i pozostaje mi tylko skończyć ten powóz :)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

No i koronki, koronki na firankach. Bez tego moim zdaniem wampiry nie wychodza z zamku.
Wypas ogolnie.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Daw pisze: zasłonki są naprawdę mocno pofalowane tylko nie mogłem dobrego światła złapać z odpowiedniej perspektywy żeby to pokazać na fotach.
Są, czyli git.
Daw pisze:o które końcówki chodzi
Chodziło mi o zasłonki boczne.Zakładając że są przyczepione tylko górą, szoferkę mamy z prawej strony (patrząc oczywiście z tejże) każdy dolny prawy dolny róg powinien być odgięty w lewo zgodnie z kierunkiem pędu powietrza.Wiem że to trochę czepialstwo ale...
Daw pisze:zapraszam do komentowania oraz wystawiania uwag, które są dla mnie bardzo cenne
:?
Moje marudzenie nie zmienia faktu że prezentuje wyśmienicie.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

grabz pisze:
Daw pisze: zasłonki są naprawdę mocno pofalowane tylko nie mogłem dobrego światła złapać z odpowiedniej perspektywy żeby to pokazać na fotach.
Są, czyli git.
Daw pisze:o które końcówki chodzi
Chodziło mi o zasłonki boczne.Zakładając że są przyczepione tylko górą, szoferkę mamy z prawej strony (patrząc oczywiście z tejże) każdy dolny prawy dolny róg powinien być odgięty w lewo zgodnie z kierunkiem pędu powietrza.Wiem że to trochę czepialstwo ale...
Daw pisze:zapraszam do komentowania oraz wystawiania uwag, które są dla mnie bardzo cenne
:?
Moje marudzenie nie zmienia faktu że prezentuje wyśmienicie.
1. Są.
2. Firanki są wygięte w kierunku jazdy - czyli Git :)
3. Marudzenie marudzeniem ale czasem może być rzucony fajny pomysł lub korekta istniejącego, która dużo wnosi i wtedy warto się zatanowić nad zmianą istniejącego projektu :)

EDIT: Takim dobrym pomysłem są koronki :)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Witajcie.

Nareszcie udało mi się skończyć Black Coach-a. Znaczy pozostały dwie rzeczy do doklejenia ale to już małe piwo. Najważniejsze, że już można śmiało powiedzieć, że to koniec moich zmagań z tym projektem. W między czasie zacząłem kilka innych min. podstawki do Grave Guardów + Varghulfa - poniżej zdjęcia właściwie skończonych. Pozostaje tylko opiłować całą ekipę i rozpocząć malowanie :D
Poniżej fotki :)

Black Coach WIP(stan na dzień: 2010.09.09):
Obrazek

Podstawki pod BC i Varga w między czasie robione (stan na dzień 2010.09.28):
Obrazek

Poniżej prezentuję podstawki do Grave Guardów, które robiłem na przestrzeni 2-óch tygodni we Wrześniu:
Obrazek

I na koniec Black Coach praktycznie skończony - pozostały tylko dwa sztandary do doklejenia na ostatnich słupkach. Z tyłu dwie lampy z Corpse Carta oraz na dachu będzie mały nietoperek. Myślałem również czy by jakiejś upiornej twarzy nie zrobić po bokach na środkowych przęsłach z GS-a czy Miliputa ale na razie to tylko pomysł. Dach wykańczany milliputem.
Obrazek
Obrazek

Zapraszam do komentarzy, które są nieocenione przy pracy. Enjoy!
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

BC by dużo lepiej wyglądał z kołami.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

eee tam.. daj więcej chmurki i będzie zajebiście, twoja armia robi się coraz bardziej zajebista nie ma co
Obrazek

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Świetne podstawki Grave Guardów!!! :) Naprawdę genialne!
Co do BC to jakoś tak przechylony, no i do mnie nie przemawia jego...hmmm... napęd? Koniki wyglądają na lekko przeciążone powozem. Trochę wygląda jakby go po ziemi ciągnęły :) Co nie zmienia faktu, że sama praca w GS-ie i ogólnie część modelarska robi wrażenie. Czekamy na następne zdj. ! :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Super że udało ci się tak elegancko wyrównać dach BC, balem się że może to wyjść nierówno :)
Podstawki bardzo fajne, to na gwardyjskich to też Multiput, czy jakiś gips?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Dzięki Tomek z radę. Większa churka to faktycznie dobry motyw... prawdopodobnie dzisiaj zrobię ponieważ dzisiaj GS-u też będe używać.

Jasif - koncepcja tego Black Coach-a była taka żeby kół nie było. Nikt z resztą nie powiedzieł, że Trener ma jeździć na kołach... może na magicznej energii się poruszać i w efekcie również latać ;)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Mongrim pisze:Świetne podstawki Grave Guardów!!! :) Naprawdę genialne!
Co do BC to jakoś tak przechylony, no i do mnie nie przemawia jego...hmmm... napęd? Koniki wyglądają na lekko przeciążone powozem. Trochę wygląda jakby go po ziemi ciągnęły :) Co nie zmienia faktu, że sama praca w GS-ie i ogólnie część modelarska robi wrażenie. Czekamy na następne zdj. ! :)
Dzieki :)
Przechylony ponieważ bez stabilności w postaci dwóch kół byłoby ciężko perfekcyjny balans złapać ;)
Arbiter Elegancji pisze:Super że udało ci się tak elegancko wyrównać dach BC, balem się że może to wyjść nierówno :)
Podstawki bardzo fajne, to na gwardyjskich to też Multiput, czy jakiś gips?
Dach udało mi się wyrównać milliputem kóry konsystencję i lepkość ma o wiele bardziej przyzwoitą niż GS (czyli nie taką zbitą i mniej lepką ale wystarczająco lepką podczas zasychania).
Na Gwardyjskich podstawkach jest:
1. Papier przyklejony superglutem - pappier wystaje po 1mm od górnych krawędzi podstawek dzieki czemu jak stoją obok siebie to przerwy są malutkie.
2. Na papier nakładana była najpierw szpachla Humbrola która jest naprawdę niezła w obróbce do momentu aż się w niej nie wierci ;).
Zabrakło szpachli to poszedł na ostatnich 10 podstawek milliput z którego jestem bardzo zadowolony i polecam.
3. Wyżłobić linie na podstawkach we wzorek jaki się chce.
4. Papier ścierny 400-600 na jakiś klocek drewniany i szlifujemy do takiego stopnia aż będzie mało zagłębień.
5. Wiercimy w niektórych miejscach dziury i wklejamy kępki włosów ze szczotki do butów ;)
6. podklejamy miejscami piasek. Ja do tych podstawek oraz do podstawki Varga użyłem piasku z dna morza, który jest jak pył. Ciekaw jestem po prostu efektu jaki wyjdzie.

Dziękuję - za dodanie motywacji do dalszej pracy nad armijką 8)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

wyjabany w kosmos. tyle powiem :wink:
]arrrr

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Witam po długim braku uploadów. :roll:
Zajęty malowaniem, które nie idzie tak szybko jak konwertowanie ludków na chwilę oderwałem się od pędzelka by zrobić hellsteeda. WIP widać na zdjęciach. Jak pomaluję drugi oddział ghuli (zombie mantica, pierwszy z drzewkami na podstawkach jest już skończony) to wrzucę większy up. Również Black Coach poszedł pod pędzel. Zobaczymy jaki będzie końcowy efekt :). Zapraszam do komentarzy, które zawsze mi dają paliwo do dalszych prac :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nadel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nadel »

Dla mnie bomba (=
Czekam na updejty z malowaniem (=

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

MOAR! ;)


Też tak mam, ze po dlugim czasie malowania mam ochote coś podłubać :p

Mobilizacja i kończ oddział po oddziale, widok skonczonych motywuje do dalszej pracy!

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kozak, Leszek.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Wery najs :)
Dobrze że nie dałeś mu tej lancy którą ma blood dragon od którego wziąłeś głowę. Jej wygląd zawsze mnie śmieszy, przypomina szczupaka :mrgreen:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..


Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Dzięki Wszystkim za komenty. Po zaledwie kilku godzinach od up-a :)

@Arbiter: nie wziąłem tylko dlatego, że głowa jest od innego egzemplarza - miałem dwie :) Później doszedłem do wniosku, że z lancą od champa CoKów będzie wyglądał lepiej, a i pinować nie trzeba, i farba się lepiej na plastiku trzyma, i nie będzie się tak obijać i wyginać tracąc farbę jak w przypadku metalowej :) rzeczywistość turniejowa narzuca kwestie praktyczne w każdej materii.

@ Jagal: to kwestia tego, że wolę dłubać niż malować - taka jest prawda :) Bez problemu 2 miechy spędziłem nad gobosami przerabiając je na wraty, tak samo jak w przypadku Blackiego... z konwertowaniem mogę siedzieć i kilka miesięcy... z malowaniem już niekoniecznie :p BoB mnie ciśnie. Więc żeby już mieć pomalowaną armię to głównie dlatego co wieczór siedzę przy pędzelku zamiast przy wiertarce, wyżynarce, skalplu czy innym papierze ściernym. :lol2:

Jeszcze raz dzięki. Hellsteed u mnie wraca do łask. Wyposażenie Thralla jest WYSWYG (lanca, dragonhelm, shield - w przypadku gry na większe punkty i book of arkhan jest ;) ) więc chyba nie jest źle - teraz tylko pozostaje pomalować...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ