Jak na orki wpłynie nowa edycja?

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Jak na orki wpłynie nowa edycja?

Post autor: swieta_barbara »

tomekjar pisze:Co do Savage Orc Boyzów: ataki ze speara to Supporting Attacks, czyli tylko jeden atak na model. Więc mając 15 Savagy zakładając, że wszyscy biją, to daje nam to 20 ataków (10+5+5).
To chyba lepiej dac im dwie choppy. Tez masz 20 atakow, ale za to z s4-5. Widac, ze malo w batla ostatnio grywasz ;-)

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

no i moze bedzie miejsce na tych smiesznych goblinskich bohaterow-> sa tani jak barszcz...ale schodza juz od byle pierdniecia.
Wątpie, większości rzeczy nawet nie zdążą zaatakować.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

najtki maja sporo I :twisted:
ale fakt- to sam MROK i ZUO

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Można by tych gobosów dawać na rydwany. Teraz dopiero zuważyłem :oops: czytając FAQ-a, że kupując rydwany dla bohaterów nie zużywa się slotu specjal, tylko jest to jakby monstrous mount. Chyba że to zmienią. Ale zawsze będzie można sadzać ich na pająkach albo squigach.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

swieta_barbara pisze:
tomekjar pisze:Co do Savage Orc Boyzów: ataki ze speara to Supporting Attacks, czyli tylko jeden atak na model. Więc mając 15 Savagy zakładając, że wszyscy biją, to daje nam to 20 ataków (10+5+5).
To chyba lepiej dac im dwie choppy. Tez masz 20 atakow, ale za to z s4-5. Widac, ze malo w batla ostatnio grywasz ;-)

Tez o tym myslalem. 20 Svage BigUnów z dodatkową bronią na piechote, ze sztandarem i muzykiem to 295. Stoja po 6 w szeregu. W pierwszej turze wyplacaja przeciewnikowi komplet 24ataki z S5, ws4. Zle nie jest.... ;) A ze jeszcze frenzy nie jest juz tak przerabane jak wczesniej, to nawet jest szansa kontrolowac ten oddział. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Herdy byłyby fajne, jakby nie zjadały specjala. Dużo modeli, mocno bijące, małe podstawki i po 6 pts od łebka.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Kołata pisze:Herdy byłyby fajne, jakby nie zjadały specjala. Dużo modeli, mocno bijące, małe podstawki i po 6 pts od łebka.
Mając 50% na special i możliwość wzięcia max 3 takich samych speciali raczej powinni sie zmieścić. Chyba, że chcesz wykorzystać 50% na bohaterów.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Kołata pisze:Herdy byłyby fajne, jakby nie zjadały specjala. Dużo modeli, mocno bijące, małe podstawki i po 6 pts od łebka.
Kołatson, problem z herdem jest taki, ze sklada sie z dwoch rodzajow modeli. A giną te, które sa atakowane (choc straty zdejmuje sie z tyłu). Przy inicjatywie 3, T3 i braku sejwa Squigów - schodzą one w zasadzie jak pączki w Tłusty Czwartek. Nie trzeba super wypasionego regimentu, zeby te Squigiu przetrzebic na tyle, by oddawała polowa z nich... a wtedy szału nie ma. Orcasy przynajmniej maja T4 i jakiegos Warda/sejwa...
Mhroczny Rycerz pisze:
Kołata pisze:Herdy byłyby fajne, jakby nie zjadały specjala. Dużo modeli, mocno bijące, małe podstawki i po 6 pts od łebka.
Mając 50% na special i możliwość wzięcia max 3 takich samych speciali raczej powinni sie zmieścić. Chyba, że chcesz wykorzystać 50% na bohaterów.
Nie jest łatwo. Sporobuj zlozyc rozpe na 2400, zeby zmiesic cos sensownego. Przykład:

Warboss na piechote - z 240pkt
Night Gblin Great Shaman - z 240 pkt
Orc Shaman - 125pkt
BSB - 160pkt
30 Orc Boyz z FCG
30 Error Boyz z FCG
20 Savage BigUns z Muz i Sztandar
2 Snotlingi
4x Chukka
2x Rock Lobber
2x Orc Chariot
2x Doom Diver
6 Trolli

Nic szczegolnie giętego - raczej sympatyczna rozpa. Niby na wszystko starcza procentów, ale brakuje punktów. :(
Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

o herdach juz pisałem ze będą padac. chyba ze dadzą im zasade ze mają asf w szarży bo np " są tak pokraczne i straszne ze przeciwnik baranieje ze strachu i zdziwienia że woli trzymac pozycje niz sam uderzac z obawy o swoje życie".
klocek 20 savage? wreszcie i cudnie: [-o<
wiem ze ta rozpa to szacowanie i przyjklad ale tam specjalnie fastow nie ma? tzn cos sie zmienilo w zasadach?
ogolnie mam bardzo pozytywne wrażenia, piechotna horda a nie quasi wampirowe wagony dzikow.
teraz az kusi zeby te wszystkie fikuśne modele bochaterów zakupic i eksperymentowac:)

i pytanko : teraz duze podstawki(trole) są po 3 w szeregu? bo cos w kosiciele dzwoni tylko nie wiem w ktorym. :wink:
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Trole są po 3 w szeregu i mogą wypłacić 3 ataki z tyłu. :mrgreen: Zaczynają mi się szczerze mówiąc coraz bardziej podobać. Jeszcze do tego dochodzą crushe.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

I przerzuty stupida z BSB. Duke twierdzi, ze rydwany nie moga maszerowac, wiec byc moze bedzie to dobry wybor. 12 trolli to raptem 480 punktow, wiec spokojnie w grach na 2K+ mieszcza sie z glebami, a wygladac na stole beda kozacko. No i te nowe tanie modele...

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Z uwagi że nie wybiera się lora przed walką nie będziemy się bać tak bardzo tego że trolle nam przysmarzą. Większość ludzie będzie stawiać na metal(na Woch) oraz haven lub light. Lore ognia nadal jest mocne ale inne są nieco bardziej użyteczne na 8edycyjne potęgi(Woch i HE).

Taki klocek trolli to +3 bonus rank, 24 ataki lub 6 rzygnięć, 36 ran z Wt 4 i regeneracją. a w dodatku jak dać im nawet nawet nagą niańkę z Ld 9 i pobliż BSB to można zapomnieć o głupocie i tylko biec do przodu.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Ja tam widzę 18 ataków... a nie wiadomo też czy rzyganie będzie z drugiej ranki.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

nindza77 pisze:Ja tam widzę 18 ataków... a nie wiadomo też czy rzyganie będzie z drugiej ranki.
to jakieś ''krzywe'' oczy masz, przeczytaj uwaznie ostatnie 2 strony jeszcze raz ;p

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

No tak to jest jak się nie doczyta ;) Aczkolwiek to i tak dużo. Tylko to wielki kloc jest...
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Model zmiast nomalnych może puścić pawia więc można wymiotować przez szeregi, a i tak zostaje mu jeszcze atak z zasady stomp który nie jest normalnym atakiem.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

NIe wiem jak to będzie w nowje edycji, ale ja bym się tak nie rajcował 36 atakami. Żeby to dostawić przeciwnik musi miec osiem modeli w ranku..
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Nieprzypadkiem 4 modele(nie mówiąc o piątkach) na podstawkach przynajmniej 20x20? Przeciwnik musiałby mieć dwa modele w ranku by się nie stykały.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Priam
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Priam »

Ja myślę nad dwoma oddziałami po 60 NG z FCG, siatką i fanolami za 345 pts. Jakby jeszcze obniżyli ich koszt do 2 pts :D Horda, Włócznia, = 41 ataków. Tyle że miękkie to, drogie i szerokie. Ale wystawie na pewno, w końcu się mi przydadzą te wszystkie modele, a i prezentować na stole powinno się nieźle i klimatycznie.

Inne rzeczy, jakie przychodzą mi do głowy (choć erraty mogą zmodyfikować ich przydatność) to 6 trolli, o których już ktoś pisał, pojedyncze herdy jako przeszkadzajki za 30 pts, pojedyńcze trolle mogą wyjść z mody bo ciężej im będzie ubić maga w oddziale.

Patent na magie:
duży gobliński mag jako dawacz bonusa do dispelowania i trzymacz scrolla, mały mag do trzymania drugiego scrolla to już całkiem tania antymagia
6 razy mały mag = 300 pts i cały lore, castują ci, którzy mają fajne czary, reszta zapewnia 6k6 na chanelling PD i DD.

Wiadomo coś o naszej magii oraz o tym czy erraty ingerują w cechy/ceny jednostek? Takie hopki na ten przykład IMO odejdą do historii bez upgrade'a a szkoda, bo mam 12 i bardzo lubie te modele.

Edit: Jest limit kostek na Boundspelle? Jeżeli nie to złodziej LD może coś zacznie robić :D

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Dla mnie włócznie to dalej strata punktów, nie wiem co robi 8 ed. że maja być sensownym wyborem. Dają to samo co zawsze, tyle, że bonus z ataków stanowi mniejszy % niż w 7 ed. wcześniej z 6 do 11, teraz z 31 do 41... I to ataków z WW2 i S3, a koszt goblina sporo wzrasta. O wiele lepsze są bronie ręczne, czy łuki, a za zaoszczędzone punkty na włóczniach można kupić dodatkowe gobliny aby dłużej mieli stubborna.

Pojedyncze trolle wyjdą z mody bo będą panikować inne oddziały.
Priam pisze:Edit: Jest limit kostek na Boundspelle? Jeżeli nie to złodziej LD może coś zacznie robić
Chyba nie ma, dodatkową zaletą jest zmiana zasady ochrony przed magią.

ODPOWIEDZ