TES V: Skyrim

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Re: TES V: Skyrim

Post autor: Loizok »

Co do kompatybilności, to tu jest problem. W zasadzie każdy mod który dodaje ci jakąś rzecz, nawet jednego npca, może skutkować zmianą jakiegoś obiektu na język angielski. Np jak dodasz npca do jakieś karczmy, to jej nazwa zmieni się na oryginalną, angielską. To samo jest przy dodawaniu rzeczy do miast, zmienianiu umiejętności, broni, czarów itp.
Ja używam raczej modów w stylu role play- czyli nie ułatwiają gry, ani nie dodają nic ważnego dla postaci. Na pewno polecam wszystkie mody typu: pupulated cities, repopulated skyrim, populus, more travelers, crowded cities, adventurers and travelers - jest ich więcej, ja mam wgrane tylko te (albo aż te). Nie gryzą się ze sobą, ale musisz liczyć się z tym, że w takiej Białej Grani może po ulicach łazić ze 100npców, nie mówiąc o budynkach ;). Na traktach też nie będzie doskwierać ci samotność. Najlepiej przeczytać co dokładnie dodają takie mody.
Mody dodające drzewa i przedmioty do miast są stabilne i spokojnie możesz je wgrywać. A na pewno poprawiają wygląd.
Przydają się też mody ubarwiające samą rozgrywkę, np wydawanie smoczych dusz na perki, trudniejsze złodziejstwo (thievery overhaul) albo sławne wars in skyrim (tego nie polecam z innymi modami).
Jak masz mocny komputer to bardzo poprawiają grę mody typu realistic lightning lub 2k texture pack.

Przerzuciłem się z nexusa na steam workshop, bo jednak to jest duże ułatwienie- jednym kliknięciem wgrywasz moda i tak samo łatwo go wyrzucasz. Do tego steam automatycznie ci je aktualizuje.
Jakbyś chciał więcej info to wyślij mi na pw swojego steama, dodam cię do znajomych i prześlę ci kilka fajnych.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Ok, dzięki. Po prostu zainstaluję angielską wersję Skyrima. TES to nie BG czy Torment, żeby grać na spolonizowanej wersji. :wink:
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Nom to fakt, nie ma tam dużo tekstu ;)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Ale głosy bardzo dobrze są podłożone w polskiej wersji. Parhurnax wymiata zwłaszcza tuż po głównym wątku jak do nas przemawia.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

a to nie jest przypadkiem Piotr Fronczewski?
Obrazek

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Takie pytanie, jak wydajnie napierdzielać z dwóch broni? Coś tam nieśmiało próbuję, ale mam DPS i przeżywalność gorszą niż przy dwuraku i broni z tarczą. Klikać na zmianę? Razem? W rytmie Macareny?
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Musisz sie nauczyc klikac dwoma klawiszami naraz. Sproboj tez dwa naraz przytrzymac.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
PartyzantPL
Chuck Norris
Posty: 411

Post autor: PartyzantPL »

Nie bijcie, odświeżam temat :P
Zacząłem nową grę jako nordycka łuczniczka :)
Oczywiście na masterze + mody na cięższe smoki, więcej potworów itp. ponieważ podstawka nie oferuje wyzwania. Na początku było ciężko o strzały, teraz już jest ich dużo :p A walki ze smokami są ciężkie jak cholera, i o to chodzi!
Nothing is free. Not even revenge.
Obrazek
Shinue pisze: jestem jednoosobową parówą (proszę mnie nie cytować :twisted: )

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Co to za mody? Teraz też sobie odświeżyłem grę i już momentami jest za łatwa...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
PartyzantPL
Chuck Norris
Posty: 411

Post autor: PartyzantPL »

Śpieszę z pomocą :)
Mody pobieram ze stronki skyrimnexus.com, za pomocą programu Nexus Mod Manager. Za pomocą niego klikam jeden przycisk na stronie, a potem aktywuję moda w programie. Genialne w swej prostocie :)
Mody z których korzystam (te najważniejsze):
-Camping V2.4
-Categorized Favorites Menu
-Crimson Tide Blood (polecam! krew jest o wiele bardziej... malownicza, i przylega wszędzie :) )
-Non leveled 2x tougher dragons
-SkyUI (to już trzeba mieć. zamienia cały interfejs na porządny, komputerowy, a nie port z konsoli)
-Wars in Skyrim IV (dodaje potwory, zwiększa losowość, np. idąc nocą spotkasz wilkołaka)
-XCE character enchancement

To tyle :)
Nothing is free. Not even revenge.
Obrazek
Shinue pisze: jestem jednoosobową parówą (proszę mnie nie cytować :twisted: )

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

małe nekro, ale nie miałem gdzie wrzucić linka ;)

polecam obejrzeć nowy trailerek:
https://www.youtube.com/watch?v=0jNT5cMwxw0
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Trailer dosko, ale niestety sporo MMORPGów już takie miało. Jest "generyczny" do bólu, nie na w nim nic specyficznego dla świata (mogliby chociaż atronacha wrzucić albocoś)
Do tego ekipa robiąca Elder Scrolls Online nie rokuje zbyt dobrze (leadzi przyznający że z serii to grali tylko w Skyrima czy Obliviona), już same sojusze między rasami wydają się lekko z dupy.

No ale dam im benefit of the doubt, bo od co najmniej Morrowinda czekam na zrobienie multiplayerowej gry z serii TES.

Poza tym: kto grał w Dawnguard? Wart swojej ceny, czy lepiej poczekać?

A "Dragonborn"? Wydaje się zacnym dodatkiem i czekam na pecetową wersję bardzo.
(chociaż pewnie pieprzona Cenega znów wyda to dla polskich graczy z ponad miesięcznym opóźnieniem)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

W trailerze 2 posty wyżej zupełnie nie czuć klimatu TES-jakaś tam gierka MMO jakich było tysiące wcześniej. W dodatki do Skyrim nie grałem- bo na PS3 miały pół roku poślizgu, gra odłożona na półkę może coś kiedyś, ale znowu tylko kupno przez PayPal mnie wk.... irytuje

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

http://elderscrollsonline.com/en/media/videos/411

Patrząc na ten filmik też mam wrażenie, że nic specjalnego się nie szykuje.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Tomash pisze:
Poza tym: kto grał w Dawnguard? Wart swojej ceny, czy lepiej poczekać?
Nie wiem ile teraz kosztuje, przed świętami kosztował w empiku 70 zł i napewno nie jest wart takiej kasy - drzewko wampiryzmu i wilkołactwa to bardziej ciekawostka i tak jak się bardzo nie uprzesz żeby się tym bawić to nawet nie zauważysz że coś takiego jest i w jakiś sposób wpływa na gre. Kampania jak kampania - przyjemna do pogrania ale niezbyt długa, po za terenami związanymi z main questem dodatku (twierdza świtu, zamek wampirków i jeszcze kilka zamkniętych lokacji) nie dostajemy żadnych dodatkowych obszarów skyrim do zwiedzania. Przystąpienie do dodatku z postacią na poziomie wyższym niż 20 wymusza ustawienie poziomu na mistrzowski albo gra jest śmiesznie łatwa.
Dodatek jak najbardziej do pogrania ale 70 zł to dużo za dużo

Awatar użytkownika
PartyzantPL
Chuck Norris
Posty: 411

Post autor: PartyzantPL »

Co do trailera to 'główni reżyserzy' owego dzieła grali TYLKO w ostatnią część gry i dlatego tak bezprąciowo wyszło. Zero klimatu z Morrowinda, czysta komercha.
Nothing is free. Not even revenge.
Obrazek
Shinue pisze: jestem jednoosobową parówą (proszę mnie nie cytować :twisted: )

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Faktycznie, trailer jak zupełnie do innej gry, innego świata. Nie ma klimatu elder scrolls, jednak mimo wszystko filmik zrobiony jest znakomicie! Tak płynny i wyraźny, sweet :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Fajnie, ze ktos ozywil, bo wlasnie zaczalem grac w V i bawie sie wypas :]

Awatar użytkownika
PartyzantPL
Chuck Norris
Posty: 411

Post autor: PartyzantPL »

Według mnie ten trailer powinien nie być do TES Online tylko do Assassin's Creed 4 ._.
Nothing is free. Not even revenge.
Obrazek
Shinue pisze: jestem jednoosobową parówą (proszę mnie nie cytować :twisted: )

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Hehehe - necro :)

Odpaliłem Skyrima po raz kolejny. Za pierwszym razem to było WoW - szalone 100 godzin zwiedzania, maxowania różnych rzeczy poznawania fabuły. To było późno - w zeszłe wakacje. "proste" zabicie alduina i OP łucznik skradacz, wszystkie misje skończone, gra usunieta. Potem w malo co gralem, ale ostatnio mnie naszlo zeby w cos pograc. Zaczynam Wieska 1... no niestety ale grac mi sie nie chcialo wiec tylko przeczytalem solucje dla fabuły. Nie ta mechanika, nie ta grafika nie ta wolność. W CDA chwile temu pojawiło się Risen 2 - 10 minut i juz wiedzial, że to nie jest TA gra.

I jeszcze raz podszedlem do Skyrim, ale tym razem z innym podejściem. RPG, to przeciez Role Play. To wymyslmy sobie jakąs role! Założenie - chce przebadać wszystkie podwodne swiaty i wszystkie krasnoludzkie ruiny. Wybór oczywisty - Argonian. Ale co on będzie robił i dlaczego jest w Skyrim? Poszukiwania w internecie dały mi odpowiedź - wcielam sie w członka jaszczurzych oddziałów specjalnych, komandosów ale równocześnie działających jako wywiad. Zadaniem mojego śmiałka jest zbadanie Skyrim, wejscie w jakies jego struktury, poznanie jego sekretów, struktur władzy. Natomiast w trakcie tej długiej misji trafi (bo jeszcze nie trafił) na ślady dawno zapomnianej rasy - dwemerów. Podda sie szczegółowemu badaniu ich ruin, żeby odrkyć coś co pozwoli odnieść sukces jego rasie.

Pierwsza moja mysl była oczywista- iść do Gildii złodziei! Problem w tym, że moja ulubiona i najlepsza w Skyrim quest line poznałem od deski do deski. I wprowadziłaby mnie za szybko w krasnoludzkie ruiny (+ na poziomie master [legendary jest nie do przejścia od 1 poziomu bez towarzyszy albo napakowania się craftingiem co jest dziwne] nie jest to łatwe do przejscia jak nie gramy OP tylko RP). Ale z pomocą idą mody: hunting overhaul, hunting guild. Dają nowe opcje i możliwości. Polowanie na wilki, przechodzenie całej krainy w skradaniu - poezja. Gra się długo (przestawiamy scale na 4x wolniejsza niż w oryginale) i poluje na wilki i jelenie (ubić je kiedy potrzeba 3 strzałów to tragedia... czasem trzeba sprzątać po wilkach) ale do charakterystyki postaci mi pasuje - myśliwi to koczownicy, mógł przywędrować skąd chce i odejść w każdej chwili bez wzbudzania podejrzeń - perfect.

Wiec role play ogarnięty, kariera ogarnięta... co pozostaje? Ano - realizm :) Oczywiście idealny i bezwzględny na trybie hardcore Frostfall - zmuszający do myślenia o wszystkim, zakazujący szybkich podroży, sprawca mojej śmierci częściej niż jakiekolwiek stwory, wzbudzający ten dreszczyk emocji kiedy obraz zaczyna migotać tak że ledwo co widać a gdzie na granicy ostrości widzenia pojawia się światełko ogniska... Po prostu poezja!

Skyrim to gra dla każdego, w zasadzie dzięki modom - może być jaka chcesz, jeżeli nie wystarcza Ci historia stworzona przez twórców, można wymyślić sobie własna :)

Kto nie grał w zmodowane skyrim, nie grał w te gre w ogóle - z nimi jest po prostu idealna i żadnej innej już nie potrzeba! Nawet grafike mozna podkrecic wyłącznie do granic udzwigu maszyny (mnie sapie juz na srednich... damn. Ale trawa i skradanie sie w niej nawet z lagami jest fenomenalne...!)

I Filmik, który zachecil mnie do roleplayowania, a 90% ludzi odbierze go jako "totalnie nudny gameplay"...

https://www.youtube.com/watch?v=5KgY6805PM0
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ