Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Re: Nowe modele od GW

Post autor: buniek »

Nie znam się za bardzo na wampirech, więc zapytam: czy hexwraity wyglądają ludziom bardziej znającym się na wapmirach niż ja, na eteryczną kawalerię :shock: bo oni chyba se jaja robią jakieś, jak ja mam problem ze zwykłymi wraightami :/

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Ja bym raczej nazwał eteryki miękkim odziałem za grube punkty - jeden dobry warplight nie ma odziału :mrgreen:

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Gorzej jak nie ma żadnych takich bajerów na armii, jedne co ruby ring of ruin no i jakieś badziewne 2d6 hitów z s2... no i magiczne bronie na herosach :/

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

buniek pisze:Gorzej jak nie ma żadnych takich bajerów na armii, jedne co ruby ring of ruin no i jakieś badziewne 2d6 hitów z s2... no i magiczne bronie na herosach :/
A Yhetee?

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Ja gram Beastmenami i nie mam Yhetee :(

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Wybacz, 2d6s2 skojarzyło mi się z ogrami :) O ile kojarzę to Orki i Tomb Kings są w takiej samej sytuacji jak bestie.

Osobiście najbardziej z nowych modeli VC podobają mi się Black Knights i Wight King, te duchowate ustrojstwa są nieco zbyt dziwaczne,

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Wight King miażdży :shock:

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Tomb Kingi mają przynajmniej magiczne ataki z katapulty. I Casket.
Imperium, Orki, Beasmeni - (chyba) tylko magiczne pociski i magiczną broń dla herosów. Nędza.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

DE też mają magiczne tylko na hero.

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

No a DE to takie biedne są... pozatym często widywałem swego u de czasu fire magiczkę, więc sobie powinny poradzic :/

A z misslami, to prócz ruby ring of ruin i 1nki z beasta, to nic ni ma :( no ale jakośtam sobie radzę, w kazdym oddziale mam jakiegoś herosa/lorda klepacza :D

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nie mówię, że DE są jakieś biedne. Po prostu eteryki są dla nich troszkę kłopotliwe :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Chyba tylko dla Demonów nie są żadnym problemem :roll:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Wystarczy mieć jakiś magiczny pocisk w zestawieniu i raczej nie ma z tym problemu, przynajmniej mi jeszcze nigdy jakoś bardzo mocno nie przeszkadzały eteryki, a z VC, przynajmniej w większych bitwach, gra mi się całkiem dobrze i zawsze daję radę ugrać jakieś fajne punkty.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Dla krasnoludów eteryki to w zasadzie też nie problem, wszystkie maszyny obrunowane i kowadło do tego.
Co do nowych VC: BK i wight wyszli bardzo ładnie, a pozostałe takie sobie. Za to okładka jest do niczego, wygląda jakby niegodny gimnazjalista narysował to kredkami na lekcję rysunku #-o . Wolałbym żeby okładki były utrzymane w stylu rysunków Johna Blanche, ale tych rysowanych piórem, wiecie, te takie brudne bardzo.
Tak w ogóle to zaskakujące, że zrezygnowali z wydawania armii takich jak WE czy Breta, ciekawe może Lizaki będą następne.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Eteryk czy nie eteryk, od static CR nadal się sypią :P Więc w najgorszym wypadku static CR znów zacznie być istotny w walce z wampirami. Nie ma co płakać. Groźni będą w zasadzie tylko przeciw maszynom i niewielkim oddziałom strzelaczy, a to i tak tylko jeśli nie będzie obstawy jakiegoś klocka. Zresztą nie wiadomo jeszcze, ile będą kosztować i jaką będą mieć konkurencję w swoim slocie.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

No fajnie, tylko że w tej edycji nie ma czegoś takiego jak odbijanie się od statica

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Niby dlaczego? Wszystkie trupki podlegają regule Unstable z podręcznika głównego, a więc tracą tyle ran, o ile przegrywają CR. Wątpię, żeby to się zmieniło w nowym armibuku.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

eteryki to nie są zwykłe popierdułki i zazwyczaj te 3 modele zabiją na turę . W poprzednie edycji miałeś jeszcze +1 za przewagę liczebną i chyba można było mieć więcej rank bonusu (nie pamiętam dokładnie)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Max +3
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

jeszcze bonusy za banner/warbanner (można wyciągnąc w sumie + 2), ewentualne szarże, ewentualnie jakies ataki od boku/tyłu, ewentualnie jeszcze jakies przedmioty dopakowujace static - mozna wyciagnac wiecej, niz zwykle + 3.

ODPOWIEDZ