The Empires strikes back!

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Re: The Empires strikes back!

Post autor: wychwa »

Kto to taki mądry ? ktoś miejscowy ? chciałbym wiedzieć kogo unikać i komu kopa zasadzić

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

wychwa pisze:Kto to taki mądry ? ktoś miejscowy ? chciałbym wiedzieć kogo unikać i komu kopa zasadzić
sprawdź na stronie ligi i będziesz wiedział :wink:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

mam taką kminę na Euro- eko Lector dający właściwie tylko liderkę ,dwa pegazy etc...
Zostało 10 pkt ... :-s

2400 Pts - Empire Roster

Total Roster Cost: 2389

Arch Lector (1#, 138 pts)
1 Arch Lector, 128 pts = (base cost 100 + Warhorse 18 + Barding 6 + Heavy Armour 4)
1 Warrior Bane, 5 pts
1 Enchanted Shield, 5 pts

Wizard Lord (1#, 225 pts)
1 Battle Wizard Lord, 200 pts = (base cost 165 + Level 4 Upgrade 35)
1 Dispel Scroll, 25 pts

Captain of the Empire (2#, 188 pts)
1 Captain of the Empire (Battle Standard Bearer), 93 pts = (base cost 60 + Full Plate Armor 6 + Shield 2 + Battle Standard Bearer 25)
1 Imperial Pegasus, 45 pts
1 Sword of Striking, 15 pts
1 Dragonhelm, 10 pts
1 Dawnstone, 25 pts

Captain of the Empire (2#, 133 pts)
1 Captain of the Empire, 73 pts = (base cost 60 + Lance 7 + Full Plate Armor 6)
1 Imperial Pegasus, 45 pts
1 Charmed Shield, 5 pts
1 Luckstone, 5 pts
1 Potion of Foolhardiness, 5 pts

Master Engineer (1#, 65 pts)
1 Master Engineer, 65 pts

Knightly Orders (14#, 395 pts)
13 Knights of the Inner Circle, 345 pts = 13 * 25 (base cost 22 + Knights of the Inner Circle 3) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Preceptor, 35 pts = (base cost 32 + Knights of the Inner Circle 3)
1 Standard of Discipline, 15 pts

State Troops (31#, 205 pts)
20 Spearmen, 120 pts = 20 * 5 (base cost 5) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Sergeant, 15 pts
5 [Det] Archers, 35 pts = 5 * 7
5 [Det] Archers, 35 pts = 5 * 7

War Engines (4#, 120 pts)
1 Helblaster Volley Gun, 120 pts

War Engines (2#, 250 pts)
1 Steam Tank, 250 pts

Celestial Hurricanum (3#, 130 pts)
1 Celestial Hurricanum, 130 pts

War Engines (4#, 120 pts)
1 Great Cannon, 120 pts

War Engines (4#, 120 pts)
1 Great Cannon, 120 pts

Demigryph Knights (5#, 300 pts)
5 Inner Circle Knights, 300 pts = 5 * 58 (base cost 58) + Musician Mus 10

Validation Report:
Edition: 8th Edition; Army Subtype: Empire Army; Game Type: Normal Game; Special Rules: Allow Forge World
Roster satisfies all enforced validation rules

Composition Report:
Points of Lords: 363 (0 - 600)
Points of Heroes: 386 (0 - 600)
Points of Core: 600 (600 - Unlimited)
Points of Special: 540 (0 - 1200)
Points of Rare: 500 (0 - 600)

Created with Army Builder® - Try it for free at http://www.wolflair.com
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Za 10 pkt dałbym lektorowi dragon bane gema i inroncaurse icon.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

dobra rada - ale co w ogóle sądzisz o śmieciowych bohaterach?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Grałem eko arcym na DMp i sprawiał się super, tylko raz go straciłem. Liderka nieodzowna a poza tym oprócz ld daje także hate'a na oddziale więc jest syty
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

a może przerzuty stompów dla obu pegazów...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

PiotrB pisze:dobra rada - ale co w ogóle sądzisz o śmieciowych bohaterach?
Nie śmiecio bohaterowie, tylko radziecki kanon rozpiski. Brzmi lepiej. A tak serio to ja tam moje ogry lubie robić eco i mi to pasuje :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ostateczna wersja rozpiski na sobotni turniej :)
Po wielu przemyśleniach postanowiłem wyrzucić z rozpiski helblaster z inżynierem a jego miejsce zajęła 3 Demisów . Zmieniłem też trochę itemy na herosach i lore na magu :).
Zobaczymy co z tego wyniknie :)

2400 Pts - Empire Roster

Total Roster Cost: 2400

Arch Lector (1#, 157 pts)
1 Arch Lector, 132 pts = (base cost 100 + Warhorse 18 + Barding 6 + Heavy Armour 4 + Shield 4)
1 Shrieking Blade, 10 pts
1 Dragonhelm, 10 pts
1 Luckstone, 5 pts

Wizard Lord (1#, 230 pts) Heaven
1 Battle Wizard Lord, 200 pts = (base cost 165 + Level 4 Upgrade 35)
1 Dispel Scroll, 25 pts
1 Pidgeon Plucker Pendant, 5 pts

Captain of the Empire (2#, 186 pts)
1 Captain of the Empire (Battle Standard Bearer), 91 pts = (base cost 60 + Full Plate Armor 6 + Battle Standard Bearer 25)
1 Imperial Pegasus, 45 pts
1 Sword of Might, 20 pts
1 Enchanted Shield, 5 pts
1 Dawnstone, 25 pts

Captain of the Empire (2#, 133 pts)
1 Captain of the Empire, 73 pts = (base cost 60 + Lance 7 + Full Plate Armor 6)
1 Imperial Pegasus, 45 pts
1 Charmed Shield, 5 pts
1 Dragonbane Gem, 5 pts
1 Potion of Foolhardiness, 5 pts

Knightly Orders (14#, 395 pts)
13 Knights of the Inner Circle, 345 pts = 13 * 25 (base cost 22 + Knights of the Inner Circle 3) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Preceptor, 35 pts = (base cost 32 + Knights of the Inner Circle 3)
1 Standard of Discipline, 15 pts

State Troops (31#, 205 pts)
20 Spearmen, 120 pts = 20 * 5 (base cost 5) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Sergeant, 15 pts
5 [Det] Archers, 35 pts = 5 * 7
5 [Det] Archers, 35 pts = 5 * 7

War Engines (2#, 250 pts)
1 Steam Tank, 250 pts

Celestial Hurricanum (3#, 130 pts)
1 Celestial Hurricanum, 130 pts

War Engines (4#, 120 pts)
1 Great Cannon, 120 pts

War Engines (4#, 120 pts)
1 Great Cannon, 120 pts

Demigryph Knights (5#, 300 pts)
5 Inner Circle Knights, 300 pts = 5 * 58 (base cost 58) + Musician Mus 10

Demigryph Knights (3#, 174 pts)
3 Inner Circle Knights, 174 pts = 3 * 58

Validation Report:
Edition: 8th Edition; Army Subtype: Empire Army; Game Type: Normal Game; Special Rules: Allow Forge World
Roster satisfies all enforced validation rules

Composition Report:
Points of Lords: 387 (0 - 600)
Points of Heroes: 319 (0 - 600)
Points of Core: 600 (600 - Unlimited)
Points of Special: 714 (0 - 1200)
Points of Rare: 380 (0 - 600)

Created with Army Builder® - Try it for free at http://www.wolflair.com
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

a ja myślę nad altarem i muszę się zdecydować albo 2x4 albo 3+5 demisiów. zobaczymy jak nam pójdzie Piotrze

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja mam pegazy więc muszę mieć 5+3 żeby jednym strzałem bsbka nie stracić. W innym przypadku polecam 4+4.
Pegazy są na większość armii naprawdę warte swoich punktów. :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

krótka relacja z dużego "lokala" w Krakowie...

bitwa I -
Orcki! - Dwa oddziały dobrej orkowej piechoty + black orki z jakimś spec pomyleńcem z 7 atakami z siła 7 .DO tego pająk ,jakiś fast ,gobliny z shamanami i doom diver. Muszę powiedzieć ,że to nie był mój dzień. W I turze wysadziłem sobie działo, maga i nabiłem z misfire na dziale na czołgu 3 rany. Po co mi przeciwnik myślę skoro sam straciłem 400 pkt na start!
Coś tam pograłem - ratowałem wynik - grałem z Flufim więc łatwo nie było , bo to stary wałkarz. :mrgreen: . Suma sumarą przegrałem nie z przeciwnikiem tylko z koścmi- Pająk - przeżywa na 1 ranie sajwując na 6 tkach 4 rany - shaman dostaje z działa i warduje z ikony na 6tkach... heros na pegazie szarżuje na 14 cali i rzuca - 1,1,2! przez co tracę kolejne działo...no masakra - aż się grać odniechciewa po czymś takim... przegrałem 8-12.
Bitwa II-
Bestmeni z 4 rema mega kafarami w minotaurach - jakimś śmiesznym regimentem koników! z jakimś spec pomyleńcem... i kupę śmieci!... Pech mnie nie opuszcza :(. Harpie zdają panice na 5 tka i ostatnia harpia z -2 do hita i przerzutem 6 szarżuje mi na działo i je zabija! Wyżynam demisiami te dziwne coś i odginam minotaury z pomyleńcami... karmie je grzecznie co turę. Do 5 tury była maska dla mnie - w ostatniej turze tracę czołg z dzidy-ifka i 6 ran - wybucha mi mag z 2 kości ,działo... :roll: ..11-9 a powinno być przynajmniej - 16 dla mnie :roll:

Bitwa III
Krasnoludy z spec pomyleńcem na kowadle. Tym razem rzucałem normalnie - zagrałem dobrze - choć ,źle się wystawiłem (krasie miały 2 oddziały w scoucie i minerów) więc ciężko wyczuć co się będzie działo... wygrałem 16-4.

wnioski.

Układu corów na pewno nie zmienię - przydałby się sztandar na 5 tce demisów...heaven jak najbardziej daje radę- czaruje od I tury z lighetm to różnie jednak bywa...
Format ze spec pomyleńcami wypacza grę mocno. Niektóre armie dostają sporego boosta a niektóre dostają figę z makiem:).
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Kolejna krótka relacja dla kolegów imperialistów :)

Jestem po fajnym turnieju na 1600 pkt. Zagrałem składem prostym jak budowa cepa:

Ksiądz na koniku Słomka +1as z lukstonem
Bsb na koniku +1 as z przerzutem
Mag z Ds na koniu z DS z Shadow
5xKo
12xIC z dysypliną
czołg
4xdemisie
4xdemisie

Czyli w założeniu rozpa naporowa wspierana przez miasmę...

I bitwa i WE

Myślę sobie fajny paring na start - powinno być łatwo. Niestety rzucałem 1 ki jak potłuczony - w 2 turze zostało mi 4 IC! Festiwal złych rzutów - aż trudno uwierzyć - Demisie wpadają w driady -zostaje 1 i zdaje breaka na dwóch pałach. Potem dostają konter od Wildów i... oczywiście wildzi wszystko wardują - ja nie zdaje breka na 8 z przerzutem i tracę jeden oddział demisiów. Spoko :mrgreen: ...kocham takie gry. Stemtanka wiąże tremen. W sumie go zabija sam zostając na 1 ranie :mrgreen: ... rozjeżdżam całą resztę - 11-9 ...szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak złego wyniku w tej bitwie :(

II bitwa Skaveny

Właściwie bez historii - ustawił ją strzał ze stemtanka w 1 turze który zabija abomkę na niezłym fuksie:). Właściwie przejechałem przez te skaveny nic nie tracąc - szybko łatwo i przyjemnie :). 20-0

III bitwa i Bestie

Kurde ta armia robi się coraz bardziej popularna i nie ma się co dziwić. Jak nie wiem kto wpadł na pomysł ,żeby na Euro dołożyć im punktów - mam nadzieję ,że to się zmieni. Przeciwnik miał 3 oddziały (minosy,bestigory i gory) dużo śmiecia i szurniętego bohatera w minosach. Wszystko T4 z siłą 6 lub 7 .
Zaczynam- ustawiam armię do szarży a przeciwnik ustawia odginaczki - tu właśnie wychodzi słabość takiego imperium- muszę grać na warunkach przeciwnika bo nie mam czym usuwać śmieci a na dokładką nie mam własnych śmieci.
Karmię minotaury 5kt KO i na wskutek błędu przeciwnika wjeżdżam z overruna w bestigory. Czołg blokuje gory. Niestety w I turze wysadzam sobie połowę oddziału IC na miscascie (4) z maga - choć mag na szczęście przeżywa - oddział jednak przestaje stanowić zagrożenie dla przeciwnika.
Minosy w 1 turę zabijają czołg :shock: - w między czasie brekuje i gonie bestigory i gory...w sumie trochę fuksem- przeciwnik kilka razy nie zdał strachu albo weszła miasma lub obniżanie siły...
13-7 i uważam ,że to dobry wynik bo biorąc pod uwagę siłę tych bestii to naprawdę mogło skończyć się dużo gorzej

Ogólnie 4 miejsce na 17 osób- cudu nie ma :)

Ostatni raz zagrałem Imperium na samej kawie - brak pocisków i brak śmieci to jest nieporozumienie ... Demisie są ok ale potrzebują boostów a miasama jest jakby pod nie stworzona :). Gra imperium musi być jednak mocno kombinacyjna bo z prawdziwie naporowymi armiami brakuje nam argumentów...
Teraz format babic idzie na tapetę - zobaczymy jak on się sprawdzi :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1305
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Ja na Babice lece z 2x4demisiami z muzykiem i 3 magami lighta. Pisałeś że nie masz odginaczek tu się nie zgodzę detki archerow nadają się do tego świetnie.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja mam taki pomysł na Babice:

2600 Pts - Empire Roster

Total Roster Cost: 2597

Templar Grand Master (1#, 255 pts)
1 Grand Master, 155 pts
1 Runefang, 85 pts
1 Charmed Shield, 5 pts
1 Luckstone, 5 pts
1 Potion of Speed, 5 pts

Wizard Lord (1#, 288 pts) SHADOW
1 Battle Wizard Lord, 218 pts = (base cost 165 + Warhorse 18 + Level 4 Upgrade 35)
1 Dispel Scroll, 25 pts
1 Obsidian Lodestone, 45 pts

Captain of the Empire (1#, 163 pts)
1 Captain of the Empire (Battle Standard Bearer), 113 pts = (base cost 60 + Warhorse 12 + Barding 4 + Great Weapon 6 + Full Plate Armor 6 + Battle Standard Bearer 25)
1 Dragonhelm, 10 pts
1 Dawnstone, 25 pts
1 The Other Trickster's Shard, 15 pts

Captain of the Empire (2#, 133 pts)
1 Captain of the Empire, 73 pts = (base cost 60 + Lance 7 + Full Plate Armor 6)
1 Imperial Pegasus, 45 pts
1 Enchanted Shield, 5 pts
1 Dragonbane Gem, 5 pts
1 Potion of Foolhardiness, 5 pts

Witch Hunter (1#, 55 pts)
1 Witch Hunter, 55 pts = (base cost 50 + Brace of Pistols 5)

Knightly Orders (13#, 370 pts)
12 Knights of the Inner Circle, 320 pts = 12 * 25 (base cost 22 + Knights of the Inner Circle 3) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Preceptor, 35 pts = (base cost 32 + Knights of the Inner Circle 3)
1 Standard of Discipline, 15 pts

State Troops (50#, 330 pts)
40 Halberdiers, 260 pts = 40 * 6 (base cost 6) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
5 [Det] Archers, 35 pts = 5 * 7
5 [Det] Archers, 35 pts = 5 * 7

1 Great Cannon, 120 pts

1 Great Cannon, 120 pts


1 Steam Tank, 250 pts


1 Celestial Hurricanum, 130 pts

Demigryph Knights (6#, 383 pts)
6 Inner Circle Knights, 368 pts = 6 * 58 (base cost 58) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Banner of Swiftness, 15 pts
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

6 demisiów w 1 klocku ? to jakiś joke czy co ? :shock:

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

5 to maks, nie wymanewrujesz, chyba że na pustyni. I po co potion inicjatywy, Grandzio ma i tak 6, więcej dałby tylko ASF, chyba przydałoby się tylko na elfy. Wiedźmin bez pierścionka ? No proszę i nagle wszyscy go wystawiają, chyba czas pomalować swojego... :-k

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Potion daje szansę przeżyć Wampira - albowiem zabiera mu przerzut jednego ,dwóch rzutów- to tylko 5 punktów

Nie zamierzam ustawiać 6tki w jednej linii - 4-2 albo 5-1 zależnie od terenu.

WH używam od dawna - odginaczka za 55 pkt z MR2. Pierścionek może i ma KB ale zasady Sniper już nie -więc na grzyba mi on...no chyba ,że źle zrozumiałem faq :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Zuch chłopak. Szóstka demigryfów. Pro. Za wujkiem Piotrem. :D

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

<lubie to!>

ODPOWIEDZ