Rary

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Re: Rary

Post autor: thurion »

rary sa conajmniej zenujace :)
jak sie patrzy na skaveny, super abominacja, wporzo kolko czy dzialko
vampiry, mocne wraithy fajny warghulf
de, mocna hydra, uniwersalne bolce
o demonach nie wspominajac
to zal bierze...

a naprawde drobne rzeczy robilyby obecne rary grywalnymi...
- 3k6 ruchu na spawnie slaanesha
- stubborn na shagocie
- staly wybieralny efekt na shrinie

tudziez jedyna rzecz grywalna zrobilyby calkiem mocna:
- magiczne ataki na helce
- drobny wardzik (5+?)

w chwili obecnej IMO jedyne prawdziwie dobre rary to dzialka DoW i mengile, z czego dzialka wypadaja naprawde solidnie i naprawde cos wnosza (straszenie LT)

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Proste ze najlepsze rejry do działko i mengile 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

Daj spokój. Działa DoW i Mengile są dla tych, którym nie staje ;P
Wg mnie te jednostki kompletnie rozpieprzają battla.
Mariusz 'Marios' Krakowczyk
Inkwizytor Warszawa
Niekończąca się krucjata przeciw "wujkowi dobra rada".
trikk pisze:Z głupotą można żyć.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Marios pisze:Daj spokój. Działa DoW i Mengile są dla tych, którym nie staje ;P
Wg mnie te jednostki kompletnie rozpieprzają battla.
z mengilami sie zgodze, ale z dzialami nie i nie tylko dlatego ze znowu zbieram warriorow wlasnie z dzialami :mrgreen:
cannony mozna dostosowac do kazdej armii, ladnie zrobic, dorobic fajna obsluge, podstawowe staty ludzi mozna naciagnac do prawie kazdej rasy, oczywiscie tez mnie wkurzaja rozliczne dziala DoW popozyczane od kolegow grajacych imperium na 2 dni przed turniejem, ale armaty takie jak drzewo pasiaka, wroclawsko-koszowe lizakowe dzialka czy mam nadzieje moje male cannonki nie rażą na kilometr, a nawet sa milym urozmaiceniem :)

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Hrabia Duuku pisze:Proste ze najlepsze rejry do działko i mengile 8)

Tak i do tego takie klimatyczne, co? :shock: Przecież każda szanująca się armia Chaosu ma conajmniej 20 mengili i działo na usługach :wink:
Marios pisze:Daj spokój. Działa DoW i Mengile są dla tych, którym nie staje ;P
Wg mnie te jednostki kompletnie rozpieprzają battla.
Dokładnie =D> Precz z takimi jednostkami! Jak umiesz grać to wygrasz tym co AB Ci oferuje, a jak nie to przerzuć się na warcaby :twisted: Przecież i tak chodzi o przesuwanie figurek, rzuty kostkami i czas spędzony w dobrym, przyjaznym towarzystwie, czy nie? Ale mogę się mylić w końcu figurkami bawię się od 9 lat i to skutecznie (mam z tego frajdę).
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

I tu się muszę nie zgodzić. Widziałeś moje skończone działa ? Nikt nie powie że nie mają klimatu i że niechaosycko wyglądają... Fotki na maila jeśli jeszcze nie widziałeś to daj znać... A reszta armii oparta na trollach i ograch dostająca regularnie 5-15 od WE to też powergamerka ? Trzeba znów chaos na chaos zagrać...

P.S. Powodowany powyższą dyskusją machnąłem na szybko rozpiskę na dwóch helkach, dwóch serferach, maksie magii i ma to ręce i nogi faktycznie... Teraz tylko skombinować dwie helki za skromne 4 stówy...

yedee
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: yedee »

Niestety jest tak jak bylo powiedziane - rary w chaosie sa niespecjalne.

Mengile sa bardzo ciekawym urozmaiceniem (sam wystawialem czasami 15, ale jakos nie zachwycali pod moim dowodztwem :P )) w armii bez strzelaczy i skirmishow. Poza tym ihmo ciezko o bardziej klimatycznego RoR w chaosie (no moze bearmeni...) od szalonych, zdzierajacych skore i lubujacych sie w zadawaniu bolu mrocznych elfow!

Dziala natomiast sa wrecz niesamowite. Relatywnie niski koszt i role jakie moga spelniac w tej armii (ktora nota bene slabo radzi sobie z LT) sa nie do przecenienia. Nagle okazuje sie ze nie trzeba wjezdzac kawaleria w enginy i modlic sie o zdjecie skinka, zeby nie stracic od tupania polowy armii. Gateway przestaje byc jednyna odpowiedzia na latajace potworki (np. smoki). Mozna by to mnozyc w nieskonczonosc! A dobrze skonwertowane figurki moga co najwyzej cieszyc oko.

Btw. chetnie zobaczylbym Twoje konwersje dzial Grolshek, bo sam przymiezam sie do sprawienia sobie takowych. Moze moglbys je wrzucic na forum?

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Grolshek pisze:I tu się muszę nie zgodzić. Widziałeś moje skończone działa ? Nikt nie powie że nie mają klimatu i że niechaosycko wyglądają... Fotki na maila jeśli jeszcze nie widziałeś to daj znać... A reszta armii oparta na trollach i ograch dostająca regularnie 5-15 od WE to też powergamerka ? Trzeba znów chaos na chaos zagrać...

P.S. Powodowany powyższą dyskusją machnąłem na szybko rozpiskę na dwóch helkach, dwóch serferach, maksie magii i ma to ręce i nogi faktycznie... Teraz tylko skombinować dwie helki za skromne 4 stówy...
Grolshek, Ty nie zaliczasz się do grona takich ludzi :wink: grasz inaczej niż większość! Trole w WoChu widziałem może z dwa razy, a Ty nimi grasz, pomimo, że nie są przegięte. A wogóle moje słowa były o osobach, które twierdzą, że nie wystawią pięknie wyglądającej jednostki, nawet gdy wzroku nie mogą od niej oderwać, bo jest słabsza niż inne, czyli tzw PG.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

yedee pisze: Btw. chetnie zobaczylbym Twoje konwersje dzial Grolshek, bo sam przymiezam sie do sprawienia sobie takowych. Moze moglbys je wrzucic na forum?
Widziałem je :twisted: są świetne, a jak zostaną pomalowane to już wogóle masakra!
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

solider4 pisze:
Hrabia Duuku pisze:Proste ze najlepsze rejry do działko i mengile 8)

Tak i do tego takie klimatyczne, co? :shock: Przecież każda szanująca się armia Chaosu ma conajmniej 20 mengili i działo na usługach :wink:
Marios pisze:Daj spokój. Działa DoW i Mengile są dla tych, którym nie staje ;P
Wg mnie te jednostki kompletnie rozpieprzają battla.
Dokładnie =D> Precz z takimi jednostkami! Jak umiesz grać to wygrasz tym co AB Ci oferuje, a jak nie to przerzuć się na warcaby :twisted: Przecież i tak chodzi o przesuwanie figurek, rzuty kostkami i czas spędzony w dobrym, przyjaznym towarzystwie, czy nie? Ale mogę się mylić w końcu figurkami bawię się od 9 lat i to skutecznie (mam z tego frajdę).


Jak pojeździsz troche po masterach ze swoim klimatem to pogadamy,mi nie sprawia frajdy dostawanie w dupe,uwazam za punkt honoru wyciagnac z chaosu to co sie da.Tylko ze ja jestem graczem turniejowym,w domu wystawiam co innego 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Hrabia Duuku pisze:

Jak pojeździsz troche po masterach ze swoim klimatem to pogadamy,mi nie sprawia frajdy dostawanie w dupe,uwazam za punkt honoru wyciagnac z chaosu to co sie da.Tylko ze ja jestem graczem turniejowym,w domu wystawiam co innego 8)
ja bitwe towarzyska w domu to ostatni raz zagralem chyba 6 lat temu ;)

prosze nie wchodzic w kategorie PG vs Klimaciarze bo bede wycinal, zreszta WoCh w obecnym ksztalcie booka nie ma najmniejszych szans na stanie sie armia PG co by sie nie zrobilo


pzdr

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Czy megile w naszej armii mają sens bycia ?

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

klimatycznie nie mają absolutnie, ale razem z cannonami są dosyć często wystawiane

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

gerald_tarrant pisze:klimatycznie nie mają absolutnie, ale razem z cannonami są dosyć często wystawiane
niestety! Szkoda, że tak mało graczy stawia na nasze stare, dobre Heluchny :(
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

solider4 pisze:
gerald_tarrant pisze:klimatycznie nie mają absolutnie, ale razem z cannonami są dosyć często wystawiane
niestety! Szkoda, że tak mało graczy stawia na nasze stare, dobre Heluchny :(
To weź idź do sklepu i je kup... Ja biorę jedną sztukę... To samo co z terkami... Wybierasz sobie fajną armię a potem zostajesz mistrzem allegro i ebaja żeby załatwić jakiekolwiek figurki do grania... A demony spokojnie idziesz do sklepu i kupujesz, to samo z delfami, to samo z wucetami...

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

No właśnie tak zrobiłem, obie heleny tak zostały kupione. Zgadzam się, dlatego napisałem, że NIESTETY, a nie, że jest to coś złego. Szkoda tylko i już.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

co to są mengile czy jakoś tak???
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Najemnicy Ciemnych :wink: (Mrocznych) Elfów. Przejebani i bardzo drodzy goście. Na stronie GW powinna być zakładka z ich zasadami, ale nie pamiętam gdzie dokładnie.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

wystarczy wygooglać, zasady są od ręki :)

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Czasami określa się ich skrótem MMM, to tak w ramach uzupełnienia wypowiedzi :wink:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

ODPOWIEDZ