Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Miejsce dla magów to las, a w lesie koniem pociskasz 4,5 cala, proste.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

mam takom sprawe że chciałem (nie pytajcie dlaczego) zaopatrzyć beastmastera w pancerz mroku. i nie wiem dlaczego, ale na army buliderze jest on niedostepny. dlaczego?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Jeżeli zbroja mroku to armour of darkness to sprawa jest prosta, zawiera ona w zestawie tarczę, a beastmaster nie może mieć tarczy.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

dzieki, jakoś nie skojarzyłem, że jeśli w zwykłym ekwipunku nie może mieć tarczy to w tym zestawie (armour of drakness) tez nie.
Obrazek

Nuitari
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Nuitari »

Witam,

mam małe pytanko: mianowicie przymierzam się do rozpoczęcia zabawy w WFB, interesuje mnie armia Mrocznych Elfów (nie ważne czy to dobry wybór dla początkującego) i nurtuje mnie jedna sprawa, czy warto już zacząć zbierać figurki i grać na starych zasadach czy poczekać na nowy AB??

pozdrawiam

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Możesz już kupić figsy, które raczej i tak będą grywalne w przyszłej edycji, a figurki zostaną te same (dark riders, oddział warriorów nie zaszkodzi, witchki- te według plot mają być mordercze). Z książką bym raczej poczekał te 3 miesiące- chyba, że masz już zakupioną

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Dokładnie. DR na pewno Ci się przydadzą, kusznicy również się zapowiadają na lepszych niż teraz nawet, warriorzy nie zaszkodzą, harpie też nie. Ogólnie - masz co kupować i malować ;)

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

zapomnieliście o Bolt Throwerach :D

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

W rare'ach mogą coś dodać fajnego. Jakąś bestię czy coś w tym stylu, także bym się wstrzymał :)

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

do rare'ów ma ponoć tylko mantysia przeskoczyć, z kolei BG do speciali
i na tym się kończą zabawy tabelkami

tak się mówi przynajmniej :roll:

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Moim zdaniem dobry bolec przyda się zawsze :)

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Niutari, z podręcznikiem wstrzymaj się kilka chwil, bo lada moment wejdzie nowy kodeks. Co do figsów, to - jak podpowiadają chłopaki: stare kupuj, bo są tak samo grywalne, jak nowe. A armia? - to zależy, ile kasy możesz naraz wydawać. Najlepiej kup sobie ze 2 bolt throwery, dwie piątki Dark Riderów i dziesiątkę kuszników. To na początek. W późniejszym czasie sam będziesz wiedział, co będzie dobre w nowym kodeksie i czym Ci się dobrze gra (każdy chyba zaczynał od wyciętych zarysów oddziału z papieru, tzw. prox'ów. Tobie też radzę). Na później odłóż kupno smoka, Cold One knights'ów, klocka piechoty (25 modeli) i harpii.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

....i miej armię taką jak 90% graczy DE ;/

IMNSHO kup sobie to co Ci się podoba, w nowym AB wszystko powinno być grywalne (w mniejszym bądź większym stopniu - ale jednak wszystko)

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Przede wszystkim musisz się zastanowić czy będziesz grać dla wygranych czy dla zabawy. Jak dla zabawy to kupuj to co ci się podoba. Jak dla wygranych to to co 90% graczy w rozpiskach wypisuje.
Obrazek

Nuitari
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Nuitari »

Jasne, że jakieś większe zakupy to dopiero po ukazaniu sie nowego AB, ale chciałbym już od czegoś zacząć. Pewnie narazie zakupie to co proponuje Yudokuno, chociaż CoK też mnie kuszą. Na początek nie planuje za dużej armi, coś na patrol i coś do około 1500 pkt. (jeżeli ktoś ma jakieś propozycje to będę wdzięczny za pomoc)

Corvus Albus - z tego co tu pisze większość użytkowników to DE gra się tylko 4 fun :P

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

CoK mają wyjść nowe figsy więc poczekaj :wink:

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Nuitari pisze:
Corvus Albus - z tego co tu pisze większość użytkowników to DE gra się tylko 4 fun :P
W sumie jakby na to nie patrzeć to prawda xD chociaż postawiłem sobie cel zwyciężac DE XD Mission Impossible xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

myślę, że z kupnem dwóch piątek DR jednak się wstrzymać, jedną owszem i to koniecznie, ale do końca nie wiemy jak będą inne core'y wyglądały (np. pistolety korsarzy), ani czy w ogóle DR będą na pewno w core'ach....
bolce też bym odradzał ale tu się może nie słuchaj, mam jakąś awersję do tej jednostki, chociaż powera jak na swoją cenę to nawet ma :roll:

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Artein pisze:....i miej armię taką jak 90% graczy DE ;/
bolce też bym odradzał ale tu się może nie słuchaj, mam jakąś awersję do tej jednostki, chociaż powera jak na swoją cenę to nawet ma
i miej armię na miarę Arteina. Nie chodzi o to, co musi chłopak kupić, bo któremuś z nas to odpowiada, ale o to, czym się rozegra i co będzie uniwersalne. DR, kusznicy, bolce - to jest łatwe i proste. Czarna gwardia, wiedźmy, granie na magii, manflyerzy - to jest trudniejsze na początek. Jak ktoś pyta, co kupić, to nie podawajcie tego, co oryginalne, co Wy lubicie, itp, tylko to, co Go nie zniechęci i czym najlepiej zacząć.
Nuitari pisze:z tego co tu pisze większość użytkowników to DE gra się tylko 4 fun
każdą armią gra się 4fun. A DE do - wbrew pozorom - mocna armia, tylko trudno się ją prowadzi
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Prawda jest taka, że jakieś cory musi mieć(bardzo odkrywcze, nie powiem :D ) więc 20 warriorów piki/kusze to jest podstawa. 1x5 DR także nie zaszkodzi, obojętnie czy będą w corach czy w specialach. Patrząc na ilość speciali, myślę ze zostaną w corach chyba, że coś z speciali by spadło w dół... Co do spec. to 6 harpii, nie będzie zbytnią rozrzutnością, tani miły latacz. Osobiście preferuję 6 cok(FCG) z hydra bannerem i do tego 2 charioty. (głupota z przerzutem).


2 magiczki z srocllami, także wypadało by mieć i reszta wedle uznania.

Zablokowany