Jak polizać lizaki?

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Re: Jak polizać lizaki?

Post autor: quas »

jak to beda 2 rydwany od przodu i fast z boku to odnosze wrazenie ze moze nie byc tak rozowo.
2d6S5+2 impacty,wychodzi 9,6 przebic,2xsave(jakbym prowadzil tych saurusow to bym wziol hw+sh),fast od boku robi raczej nic.
oddaja-1 rana w rydwan albo co gorsza zaatakuje szampon i jego 3 kolegow w fasta-10 atakow,7trafien,5 przebic 4 trupy.
oni maja jeszcze sztandar i przewage...
a jak sie lamie typow o 1-2 to przy obecnosci bsb w zasadzie ten break powinni ustac.

a teraz zagwozdka dnia-policzmy jakie sa szanse takiej kombinowanej szarzy jezeli w tym oddziale(na samym srodku pierwszej ranki/od flanki) stoi veteran na cold one. zycie pokazuje ze 6ld vs zdawanie feara to slaaaaby "kombos"

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Phi! Na saurusy to najlepszy byłby BOBB na wywernie z tym mieczem co rani automatycznie i bez save'a. Taki pyton to nawet hamców nosem wciąga. Jak jeszcze od boku albo od tyłu, to bez wysiłku. Chariot orkowy jest niezły ale ja wolę hopków, z rare'ów to może ledziów bym wziął. Z heraków to BSB i shamani (ork i goblin ze skrollami i stonami).

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

Klafuti pisze:Phi! Na saurusy to najlepszy byłby BOBB na wywernie z tym mieczem co rani automatycznie i bez save'a. Taki pyton to nawet hamców nosem wciąga. Jak jeszcze od boku albo od tyłu, to bez wysiłku.
yeach! zjada wszystko od przodu od boku od tyłu! ale jest jeden problem. trzeba dolecieć :roll:
Klafuti pisze:Chariot orkowy jest niezły ale ja wolę hopków, z rare'ów to może ledziów bym wziął. Z heraków to BSB i shamani (ork i goblin ze skrollami i stonami).
ledzie? jakaś nowa jednostka czy o czymś nie wiem? :|
po jakiego grzyba goblinowi power stone?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ledzie to pewnie ogry z lekka artyleria-po erracie wygladaja calkiem sensownie

a BOBB na wyvernie to juz jakies ekstra rozwiazanie...nie widzialem go od 5ed.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Uściślę to: ork niech ma tego power stone'a i scrolla, a gobos 2 scrolle. Co do dolecenia wyvką to dzieje się to i tak szybciej od dojechania chariotem i czymkolwiek w ogóle.
Ledzie = ogre leadbelchers (DoW).

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

ok spoko. gdyby ten warboss na wiwernie kosztował tyle co boar chariot i był w specialu no to wystawię go z chęcią :roll:

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Czemu rezygnujecie z BOWBa na wywernie? Rozumiem kiedy chcemy zagrać na full magii ale jeśli nie?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Emilianek pisze:Czemu rezygnujecie z BOWBa na wywernie? Rozumiem kiedy chcemy zagrać na full magii ale jeśli nie?
Z mojej strony powod jest prosty. General z LD9 musi by w srodku armii, ze ta mogla z tej liderki korzystac. Chlopak na łajernie bardzo czesto (za czesto) musi sie kitrac przed magia i ostrzalem za lasami i obeliskami, skad ciezko dowodzic armia.

W ogole ostatnio zaczalem BOWB traktowac jako wlasnie wylacznie jako generatora liderki. Minimalne uzbrojenie, minimum dodatkow. Ma stac w srodku i trzymac armie za mordę. Łajerna jest za drogim dodatkiem i w dodatku nie pozwala trzymac gienka tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Dlatego jej juz nie uzywam.
Obrazek

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Jutro gram z lizakami.. Gramy na 1999.
Co powiecie o tej rozpie:
BOBB na dziku z martogiem i ench shieldem
2x night goblin shaman, 2 magic level, 2 grzyby i po scrollu

12 savage big uns z dwoma choppami i muzykiem
3x 12 savage orc z muzykiem i dwoma choppami
25 orkow z fcg
2 kloce ng z 2 fanolami, siatkami, muzykiem i sztandarem
2x 5 wolfow, ze sperami, short bowami i muzykiem

2x goblin chariot z dodatkowym gobasem
2x chukka z bullym
3 herdy

doom diver

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

i jak poszło? (bardziej od wyniku ciekawi mnie jak zmieściłeś 8 oddziałów piechoty i maszyny przy rozstawieniu)

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Grałem tą rozpą:
1 Black Orc Big Boss - 142 Pts
Heavy Armour; Choppa; Shield; General; Boar
Best Martogh’s Basha [15]
Enchanted Shield [15] Collar of Zorga [5]

1 Night Goblin Shaman - 130 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Dispel Scroll [25]
2x Magic Mushroom

1 Night Goblin Shaman - 130 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Dispel Scroll [25]
2x Magic Mushroom

5 Goblin Wolf Riders - 76 Pts
Short Bow ;Spear; Light Armour; Musician

5 Goblin Wolf Riders - 76 Pts
Short Bow ;Spear; Light Armour; Musician

10 Arrer Boyz - 65 Pts
Choppa: Bow: Light Armour ;Musician

12 Savage Orc - 125 Pts
2 Choppa; Musician ;Frenzy; Warpaint

12 Savage Orc - 125 Pts
2 Choppa; Musician ;Frenzy; Warpaint

12 Savage Orc - 125 Pts
2 Choppa; Musician ;Frenzy; Warpaint

25 Orc Boyz - 205 Pts
Spear ;Light Armour; Shield; Musician; Standard; Boss

28 Night Goblins - 181 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician
2 Fanatic - [50] Pts

30 Night Goblins - 212 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician
3 Fanatic - [75] Pts

2 Goblin Chariot – 126 Pts

4 Squig Herd – 120 Pts

2 Spear Chukka - 80 Pts
Bully

1 Doom Diver – 80 Pts

Total Army Cost: 1998 Pts Models in Army: 183

Casting Pool: 6
Dispel Pool: 4

Przegrałem o jakieś 460 punktów także małe zwycięstwo dla lizaków.
Przeciwnik przyznał, że rozegrałem dobrą bitwę, tylko miałem pecha. :P
Nie miałem większego problemu z rozstawieniem jednostek na stole. Po prawej wystawiłem savage i klocek orków, a im dalej na lewo tym więcej goblinów. Po lewej stronie stał sobie genio i dawał połowie stołu liderke, także NG wzięły stegadona na klatę i go zjadły..
Herdy mi się ładnie spłaciły, chyba przestanę grać na hopkach.
Z magi weszły mi ze dwie ifki - stopa, uszkodziłem salki i terki. Potem wszystko było dispelowane :/

Na tym rysunku spróbuje pokazać Wam ustawienie moich jednostek..
SO - Savage Orc
O - Orki
G - Goblin Chariot
CH - Spear Chukka
AB - Arrer Boyz
H - Herdy
NG - Night Goblin
W - Wolf Riders
S - Night Goblin Shaman
Zapomniałem od Doom Diverze, stał pomiędzy prawym klocem NG a Goblin Chariotem.

Obrazek

Awatar użytkownika
sogo24
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sogo24 »

Witam wszystkich! Kiedy ostatnio grałem z kolegą (2vs2) ja oczywiście zielonymi, kolega lizakami, przeciwko Imperium i zhańbionymi Orkami doszedł do mnie jeden przeraźliwy fakt. Czy ktoś spotkał się już z razordonami ? Kiedy zobaczyłem kiedy od 3 takich milutkich, słodziutkich stworków schodzi 23 imperialnych swordmenów, zacząłem się zastanawiać jak takie coś mogło by z powodzenie wystrzelac cały klocek każdej piechoty...BO również tylko w mniejszej ilości. Co prawda rzuty były bardzo dobre, ale to całkiem nie przyjemna rzecz szczególnie dla mniej opancerzonych jednostek. Co myślicie na temat tej jednostki? Jakiś sposób na łatwe pozbycie się jej ?

Awatar użytkownika
PapaProtoss
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: PapaProtoss »

Razorki się ogólnie rzadko bierze, a ta sytuacja o której mówiłeś, to musiał być zwyczajny fart. Dobra, może i sadzą 2*artyleryjska ataków przy stand&shoot, ale wtedy również szansa na misfire rośnie dwukrotnie (dla każdego modelu z osobna). Ogólnie to skuteczniejsze są w CC.
"Jestem Żółtą Magnetyczną Gwiazdą, która otacza centralny, zielony Zamek Symbolizacji
Przewodnikiem mi Żółty Samoistny Człowiek
Jestem otwarty dla wyższych wymiarów
I przekraczam granice wyobraźni..."

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

hehehe....do dobrze wypłacił z tych razorków...ale własnie rzadko kto je bierze...

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

sogo24 pisze:Witam wszystkich! Kiedy ostatnio grałem z kolegą (2vs2) ja oczywiście zielonymi, kolega lizakami, przeciwko Imperium i zhańbionymi Orkami doszedł do mnie jeden przeraźliwy fakt. Czy ktoś spotkał się już z razordonami ? Kiedy zobaczyłem kiedy od 3 takich milutkich, słodziutkich stworków schodzi 23 imperialnych swordmenów, zacząłem się zastanawiać jak takie coś mogło by z powodzenie wystrzelac cały klocek każdej piechoty...BO również tylko w mniejszej ilości. Co prawda rzuty były bardzo dobre, ale to całkiem nie przyjemna rzecz szczególnie dla mniej opancerzonych jednostek. Co myślicie na temat tej jednostki? Jakiś sposób na łatwe pozbycie się jej ?
To chyba ze mną grałeś :wink: . Ty masz zhańbione orki! :D

Chyba zieloni nie mają nic na tyle dobrego, aby je ładnie zdjąć. Jeszcze jakby nie stały w lesie to można by z bolców próbować, a tak to mamy modyfikator conajmniej -2 o ile się nie mylę, czyli na 6 trafiamy i nie wykluczone, że trafimy skina :roll: .
Czy doom diverem można deklarować strzał w las? Jeśli nie to czy możemy trafić coś, co jest w lesie jeśli nam goblina zwieje?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

mozesz deklarowac strzal w dowolny cel ktory widzisz(i nie jest aktualnie zwiazany walka)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Przywalić z klopy i już. Nie ma wiele rzeczy, które wytrzymałyby pokrycie plackiem. No i jest jeszcze wywerna z BOWB z tą bronią co to ma autowoundy i bez sv.
Czyli wszystko się da. Po prostu czasem jest łatwiej, czasem trudniej a czasem lepiej dać sobie spokój.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Nie twierdzę, że się nie da, ale zazwyczaj nie robimy rozpy pod kątem razordonów, więc ciężko ;).

ODPOWIEDZ