Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Re: Szybkie pytania

Post autor: kamelot »

Możesz np. nałożyć znowu bleached bone, ale tylko wystające elementy, potem możesz mixem bleached bone i skull white ( bardziej wystające elementy )... :wink:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

czy mial ktos strycznosc z:
posypka imitujaca snieg - cytadeli
http://sfan.pl/?id=2&kat=304&pid=1153

i
posypka wiórowa ciemnobrązowa
http://sfan.pl/?id=2&kat=304&pid=1140

jak to wyglada na podstawkach? czy ktos ich moze uzywal? jesli tak to czy mozecie mi podac jakies zdjecia?
i jeszcze jedno, czy te dwie posypki beda wygladaly jakos ok na podstawkach u krasi?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

kondolencje
Warzywo
Posty: 16

Post autor: kondolencje »

po jakims roku nieuzywania, otworzylem moja farbke z serii foundation citadela - okazalo sie ze jest zaschnieta (co dziwne, bo byla prawidlowo zamknieta). jest jakis sposob na uratowanie takich uschnietych farbek ?

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

do akryli - wody dodać+wymieszać,niema grudek to git

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Jaka jest najlepsza (chodzi o kolor) złota farbka citadel?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Kwestia gustu.
Wydaje mi się że najpopularniejsza jest "Shining Gold"
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Tak shining gold jest ok, można ją jeszcze rozjaśnić burnished gold, ale nigdy samym burnishedem(słabiutko kryje).

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

jak zrobić ćwieki z green stuffu?

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Najprostsze będą okrągłe,kręcisz kuleczkę z gs i przykładasz w miejsce gdzie ma być ćwiek(można zrobić małą dziurkę pod).

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

A jaki byłby najlepszy wash do malowania brodu/włosów w kolorach siwe, brązowe, szare, rude

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Devlan Mud, Badab Black i Gryphone Sepia
W każdej kombinacji kolor:Wash (serio, bardzo fajnie wychodzą np. szare brody z brązowymi washami)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Krzyek
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzyek »

Mam kilka pytań odnośnie dioram.

http://demonwinner.free.fr/italy/2002/g ... ategorie=4 (wszystkie prace)
http://demonwinner.free.fr/france/2000/ ... ategorie=5 ( Mordheim)

Jak robi się takie duże podstawki? Najpierw przykleja się posypki,trawy,elementy i się maluje czy najpierw oddzielnie maluje się elementy a potem się przykleja?
Z czego są zrobione? Czy to są jakieś deski, tworzywo sztuczne?
Czy można wykorzystać zwykłe ramki do obrazów?
Lepiej jest przykleić figurki do dioramy czy zrobić "gniazda" tak jak w pracy numer 2 z 1 linka?
Mój IMPERIALNY LOG - klasyczne imperium do WFB
Pora na przygodę! - różne różności

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Krzyek pisze:1. Jak robi się takie duże podstawki? Najpierw przykleja się posypki,trawy,elementy i się maluje czy najpierw oddzielnie maluje się elementy a potem się przykleja?
2. Z czego są zrobione? Czy to są jakieś deski, tworzywo sztuczne?
3. Czy można wykorzystać zwykłe ramki do obrazów?
4.Lepiej jest przykleić figurki do dioramy czy zrobić "gniazda" tak jak w pracy numer 2 z 1 linka?
Ja bym robil tak:
ad1. tak jak male podstawki: kleisz skałki, bitsy, piach itp., dajesz podkład, malujesz, a na koniec przyklejasz trawkę, mech, czy inne posypki.
ad2. Spróbuj z balsą i długimi zapałkami.
ad3. Tak.
ad4. ja bym nie przyklejał. Ale jeżeli nie chcesz/nie możesz zrobić "gniazd" na podstawki, to maluj te elementy (figsy i dioramę) oddzielnie, a po skończeniu wszystkiego wklej miniaturki na piny.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

z jakich kamyczków bruk na podstawce ?? mam zamiar na takiej podstawce black coach ustawić, myślę że fajnie będzie wyglądać :mrgreen:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Bruk najlepiej ulepić z GS'u lub poxyliny bezpośrednio na podstawce. Można też kupić gotowy w formie nakładek na podstawki lub jako imitacje kamiennej ściany (w sklepach z akcesoriami kolejkowymi).
Ew. zamiast bruku można łatwiej zrobić "Kamienne" płyty, wycinając z tektury jednostronnie lakierowanej ( np. z pudelka po lekach lub kropelce) kwadraty i przyklejając na podstawce. Też daje fajny efekt.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Do listy zamieszczonej powyżej dołożyłbym jeszcze tapetę.Zwykła papierowa,
ścienna tapeta z odpowiednią fakturą sprawdza się zwłaszcza przy dużych
powierzchniach które mają być pokryte "brukiem".Szybki i dający dobre efekty
sposób.

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Proszę o polecenie jakiegoś matowego lakieru w sprayu do zabezpieczenia metalowych figurek przed obdarciami z farby itp.
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Bruce_Campbell
Oszukista
Posty: 847
Lokalizacja: cabin in the woods

Post autor: Bruce_Campbell »

Najlepszy jaki przetestowałem:

KRYLON UV-Resistant Clear MATOWY. (Fiskatyna akrylowa w sprayu z filtrem UV).

Turbo matowy lakier dostępny w sklepach dla artystów. Rewelacja.
Listen up you primitive screwheads, this is my BOOMSTICK!!!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ja prawie od zawsze stosuje Citadel'owski Purity Seal. Mogę go spokojnie polecić.

P.s.: Opcja "szukaj" nie boli :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Bruce_Campbell
Oszukista
Posty: 847
Lokalizacja: cabin in the woods

Post autor: Bruce_Campbell »

Drogi Arbitrze jak dla mnie to Purity Seal ze stajni Citadel jest co najwyżej satynowy.
Ale myślę że to głównie sprawa gustu i tego jaki dana osoba chce osiągnąć efekt końcowy.

Pozdrawiam
Listen up you primitive screwheads, this is my BOOMSTICK!!!

ODPOWIEDZ