DIPPING - TESTOWANIE

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Re: DIPPING - TESTOWANIE

Post autor: Varulf »

Dzięki za komenty :D
Szary na ostrzu topora to taki mały mix - podkład to humbrol(olejny) 157, potem lekki drybrush 144 (też olejna humbrola), na końcu rozjaśnienie Space Wolves Grey. Zresztą tak samo zrobione są rogi/pazury. Zostało mi jeszcze dużo humbroli i staram sie je jakoś wykorzystać, choć i tak raczej nie pożegnam się z nimi na zawsze - w palecie jest kilka ciekawych kolorów,no i stosuję je jako podkład.
Fotek przed niestety nie mam. Teraz robię sobie Wyverne to postaram się zrobić fotki przed pomazaniem bejcą.

Po bejcowaniu juz nic z figurkami nie robiłem (oczywiście oprócz położenia matowego lakieru)

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Jakiego lakieru użyłeś?
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

lakier to Revell nr.2

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Witam

Mam pytanko czy ktoś z was korzystał z bejcy firmy ZAR ? takie malutkie puszeczki ?
Obrazek

A tutaj lista kolorow
http://www.2m.com.pl/images/stories/pro ... nchips.jpg

Jaki kolor byście zalecali do bejcowania armii Demonow ?

Chodzi mi o jeden kolor który nadawał by się dla Demonetek, Horrorkow oraz Bloodkow może i dla pozostałych modeli :P
Armia podchodząca pod styl Khorna tak! demonetki i horrorki tez maja pod niego troche podchodzic hehe zaczy sie beda mialy troche czerwieni :P
Po mozolnej zabawie z DE chcę szybkim sposobem bez zabawy pomalować armię Demonow aby wyglądała w miarę OK tak aby nie było trzeba się wstydzić a zarazem można było by zagrać w jakimś masterze :)

Stosuje podkładu czerwonego Dragoblood czy jakoś tak firmy Army Painter.


Dziękuje
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Czerwony kocha bejcę i nawzajem :mrgreen: . Jeśli chcesz mieć armię w klimacie Khorna to proponuję naturalne kolory bez żadnych pstrokatych odcieni.
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Miło mi że demonki kochają bejcę ale może jeszcze poradzisz jaki odcień/kolor ? :P

Najlepiej poradźcie ze 2 kolorki bo może akurat tego co trzeba nie będzie :P
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Rem; pomysl nad pro produktami, np Army Painter - tak wiem ze drogie ale warto, naprawdę warto...
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Wybrałem ten kolor tyci ciemniejszego już nie było.. dziś po pracy będę testował

Obrazek

Co do bejcy Army Painter miałem zamiar kupić ale uświadomiłem sobie że to aż 1 boxa :P wiec wywaliłem z koszyka dodając box figsów.

Pomyślałem że tak wiele osób używa zwykłej bejcy to chyba nie jest aż taka zła....
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

prawda, dokladnie sam tak myślałem i jakby nie bylo jest to prawda - AP to jednak wygoda...z reszta zobacz moj post apropo bejcowania w temacie o AP ;) Icek nadal ma traume jak widzi ze wyciągam bejce :P
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Vspr
Warzywo
Posty: 15
Kontakt:

Post autor: Vspr »

Witam, mam proste szybkie pytanie- jak rozcieńczyć lakierobejcę. Proponowano benzynę lakową ale ona nie spełnia zadania- znajduje się na górze pojemnika a cała bejca na dnie. Czy istnieje jakaś metoda by tego dokonać?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Musisz przeczytać na opakowaniu. Zawsze masz napisane czym rozcieńczać lub czym myć narzędzia. Ew. możesz sprawdzić na stronie producenta.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

Jaka bejca jest najlepsza do koloru zółtego??
Obrazek

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Jakiej bejcy użyć, jeśli zamierzam malować w barwach : metal, złoto, biały, turkus ?
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

rauliq
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp

Post autor: rauliq »

Od miesiąca pracuje w firmie chemicznej sprzedaje rożnego typu lakierobejce itp.
Zapytałem starego wyjadacza na magazynie czym się różnią lakierobejce sadolin a altax odpowiedział ze tylko cena. Ktoś sprawdzał różnice miedzy tymi dwoma. Altax ma małe puszki 0.25l a sadolin najmniejsza ma 0.7l
podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Mam lakierobejce zarówno Altaxin jak i Sadolin.
Różnica jest kolosalna, Altaxin dużo lepszy.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Arbiter, a masz może jakieś fotki tego co zrobiłeś przy jej pomocy? Bo mnie naszło na zbejcowanie tyrków 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Proste, wrzucałem już na forum ale cobyś nie szukał:
Obrazek
Obrazek
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 73#p676873
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=24348
gdzieś jeszcze w tym temacie wrzucałem zdjęcie całego oddziału Plague monków.
Rycerzy robiłem jakieś 2-3 lata temu ale szczurzaki to nadal co jakiś czas sobie zabejcuje.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

dziękować :D

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Odpowie mi ktoś jaką bejcę do turkusu?
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Rycerze bardzo fajnie wyszli =D>
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

ODPOWIEDZ