rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Andrzej »

Grałeś już w tej edycji na chariotach? Nie mają szans nic zrobić. Nawet jednoczesna szarża 3 LC na klocek 30 slavów raczej go nie przepchnie. A w kolejnej turze kontra na bok i nara.
Rydwany są dobre chyba tylko na HE, gdzie te impacty naprawdę bolą. Na inne armie guzik nimi zrobisz :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

jak lubisz rydwany to zacznij zbierać nowe TK :D
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Albo orki :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

krejzihed pisze:...co w 2giej turze SM maja szarże na 10"+2d6...
Barbarossa pisze:Uczulam, że zgodnie z FAQiem do czaru i FAQiem do Skavenów definiującym movement allowance, zmieniliśmy uściślenie i czar z lighta stał się przegięty: nie podwaja on wartości bazowej Mv, ale łączny całkowity ruch jednostki (czyli szarża = 2x(M+2D6) ). Nie ma żadnych maksimów.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Aż się boję przegięć które z tego wynikną :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

ja to testowałem z wargulfami z ruchem 32 + 8 vanhel :D
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

na nastepna bitwe biore lighta ^^ nie ma lepszej ochrony przed ostrzałem wroga jak szarza na 20+" w drugiej turze :P

jedyny mankament to tak jak z brzytwą... opieranie taktyki na jednym czarze jest słabe :P

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Andrzej pisze:Grałeś już w tej edycji na chariotach? Nie mają szans nic zrobić. Nawet jednoczesna szarża 3 LC na klocek 30 slavów raczej go nie przepchnie. A w kolejnej turze kontra na bok i nara.
Rydwany są dobre chyba tylko na HE, gdzie te impacty naprawdę bolą. Na inne armie guzik nimi zrobisz :)
sam jesteś słaby, tak jak te rydwany :P

w slavy nikt nie będzie szarżował, rydwany maja zabijać elitę i to już lekko uszkodzoną, bo tylko wtedy są w stanie się spłacić :)
Obrazek

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Pamiętam parówkę na której wystawiłem z kompanem 8 goblińskich rydwanów + 14 beastmańskich.
Wśród graczy robiło to popłoch a później okazywało się, że każdy z chariotów ginął strasznie szybko. Nawet szarża 4 chariotów w jeden klocek czasem nie wystarczała. Ale to było w 6 edycji ;)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Asassello pisze:
Andrzej pisze:Grałeś już w tej edycji na chariotach? Nie mają szans nic zrobić. Nawet jednoczesna szarża 3 LC na klocek 30 slavów raczej go nie przepchnie. A w kolejnej turze kontra na bok i nara.
Rydwany są dobre chyba tylko na HE, gdzie te impacty naprawdę bolą. Na inne armie guzik nimi zrobisz :)
sam jesteś słaby, tak jak te rydwany :P

w slavy nikt nie będzie szarżował, rydwany maja zabijać elitę i to już lekko uszkodzoną, bo tylko wtedy są w stanie się spłacić :)
Yep, elita w szczurach, pozdro 8)

Tylko HE mają tak elitarną elitę, żeby rydwany się spłaciły. DE są teraz hordowe, WE wiadomo, VC, Liz, nigdzie nie ma celu dla tych rydwanów :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Ale jak byś miała Tiranoki w corach to byś na pewno brał rydwany a nie łuczników.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

bral bym 2 max 3. Reszta luki.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jakbym miał w corach tych naszych biednych scoutów, to też pewnie bym ich wziął :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

ej a jak sie wbije wszystkimi rydwanami na raz?:D to niczym na arene wbić sie trzema smokami i wypłacić 6k6 ziania i 3k6 stompów:D
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Taa, i zostanie 5 hipków i nara, po rydwanach :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

ale przecież po to mamy orły by w offensie blokować kontry...kurde chcaiłem pojechać na arene na 3 smokach ale to mega żalowe jest:/
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Challenge? :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Andrzej pisze:Challenge? :D
ucz się do matury lepiej!
Obrazek

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Co myślicie o czymś takim:

1 Archmage @ 360.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Shadow; Book of Hoeth

1 Mage @ 185.0 Pts
Magic Level 2; Lore of High Magic; Dispel Scroll; Seerstaff of Saphery

19 White Lions @ 325.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Guardian @ [22.0] Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt;Shrieking Blade

9 Phoenix Guard @ 215.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Standard; Musician; Keeper of the Flame; Banner of Sorcery

20 Spear Elves @ 195.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician

10 Archers @ 110.0 Pts
Longbow

10 Archers @ 110.0 Pts
Longbow

Models in Army: 66
Total Army Cost: 1500.0
Obrazek

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Myślę ze rozpa jest słaba.Masz nielegalnego małego maga,brak BSB,ten miecz na chemp WL jest z dupy wielkiej.Jak przeciwnik sie zaweźmie to ci zabije tych marnych 9 PG w pierwszej turze i stracisz BoS...
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Zablokowany