Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Re: Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Post autor: Eltharion »

Ja myślę nad czym s takim (powinno się zmieścić jak tak patrzyłem na oko na koszty)
Lord na pegazie (pewnie z płaszczem 1+sejwem z przerzutem dwurakiem i ots'em)
Duza suka z hotekiem i szytyletem (na początek chce wypróbować dark magic potem się zobaczy czy faktycznie ssie tak bardzo jak mówią)
mała suka ze scrolem
Kociol BSB fencer blady i gifd dający fear'a na -3
30 swordmanów FCG (tu moze flaming)
30 korsarzy FCG
2x DR z tarczami (bo czemu nie :mrgreen: )
30 egzekutorów FCG +1 do M
4 bolce
2x harpie
Assasyn albo noble z korona (Jak zostaną pk . Jeszce nie wiem który i jakie konkretne złożenie)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Jak to sie zmiesci na 2400 to ja nie wiem :D

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Musze cie zasmucic, Garg, ale "tak na oko" to zes pocelowal na okolice 2700 :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Jak tak patrzę na tego Booka to się zastanawiam czy nie postulować o boczne kółka na EURO. Tak ze 200-300 właśnie.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Kuba, nie placz :) Jest ciekawy booczek.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Kurde faktycznie jaki zal600 ze to się nie mieści na 2400
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

No to jest akurat prawda, ale fun z nowej armii bedzie na pewno ogromny ;)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Ja myślałem wstępnie o rozpisce: 2x5warlocków, meduza, 3 bolce, egzekutorzy, wiczki z kotłem BSB(haga, miecz+2S, d3 ataków, +1 atak dla oddziału), kusznicy, bohater z cloakiem na pegazie, duża magiczka.

Jak wyjdzie podręcznik i zostaną wolne punkty to jeszcze jakieś harpie, czy DR wrzucę :P

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

A ja o
exekach+klocek wiczek,
kuszach2x10,
2x fascie (pewnie 2x warlocki),
bolcach (3 albo 4)

i do tego haga na piechote z dawaniem frenzy i sztandarem albo o zwylym bsb ew. na pegazie plus 2 magice, w zaleznosci jak sie punkty poskladaja duza + duza lub duza+mala z light/beast/life w zaleznosci jak sie to sprawdzi.

Debuffy z deatha zapewniaja warlocy, duza magica moze dawac tego +1 atak i druga buffy z beasta/lifea. Life z wskrzeszaniem piechotnikow wyglada wyjatkowo ponetnie na exekow. Cos pod 2400 powinno oscylowac. Moze cos do ogarniania smieci sie jeszcze zmiesci ala DR etc.

Ewentualnie mozna cos pokombinowac z wsadzeniem drugiego klocka exekow zamiast wiczek i inaczej zapelnic core, albo np. wyzylowac gwardie z AP i boostem do sily od beasta.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Eltharion pisze:Ja myślę nad czym s takim (powinno się zmieścić jak tak patrzyłem na oko na koszty)
Lord na pegazie (pewnie z płaszczem 1+sejwem z przerzutem dwurakiem i ots'em)
Duza suka z hotekiem i szytyletem (na początek chce wypróbować dark magic potem się zobaczy czy faktycznie ssie tak bardzo jak mówią)
mała suka ze scrolem
Kociol BSB fencer blady i gifd dający fear'a na -3
30 swordmanów FCG (tu moze flaming)
30 korsarzy FCG
2x DR z tarczami (bo czemu nie :mrgreen: )
30 egzekutorów FCG +1 do M
4 bolce
2x harpie
Assasyn albo noble z korona (Jak zostaną pk . Jeszce nie wiem który i jakie konkretne złożenie)
Rince pisze:Musze cie zasmucic, Garg, ale "tak na oko" to zes pocelowal na okolice 2700 :)
Rince, z łaski swojej nie myl osob ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

O masz, Garg, wybacz!!! :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Jak to jest z tymi magami w drugim szeregu. Ktoś pisał o tym żeby zrobić tak jak w brecie, że magica w drugim szeregu coldów, żeby ich boostować sygnaturką. Ona może być w drugim szeregu, rzucać stamtąd czary i jeszcze być nietykalna?
Obrazek

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Wystarczy CoK ustawić po 3 w szeregu i magiczka może być w drugim szeregu ale oczywiście musisz mieć FCG
Obrazek

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

Pitagoras pisze:Jak to jest z tymi magami w drugim szeregu. Ktoś pisał o tym żeby zrobić tak jak w brecie, że magica w drugim szeregu coldów, żeby ich boostować sygnaturką. Ona może być w drugim szeregu, rzucać stamtąd czary i jeszcze być nietykalna?
normalnie, ustwiasz oddzial jak lance, w pierwszym szeregu jest command a czarke ustawiasz w srodku drugiego (wada tego rozwiazania jest to ze bijesz tylko z 2 szeregow gora, a dolem z pierwszego), jeszcze mozna zrobic myk ze wrzucasz tam 2 bohaterow fighterow ktorzy sa w pierwszym szeregu i tak z przodu masz command i 2 klepaczy a czarka/ czarki siedza z tylu (minus ze w jednym klocku masz od groma ptk)

Edit. Odoamar mnie ubiegl :D

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Wielkie dzięki nie sądziłem, że może wtedy czarować. To wynika z tego że jest "zmuszona" do bycia w drugim szeregu czy po prostu nie ma czegoś takiego co by zabraniało czegokolwiek w drugim szeregu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Pytanko dla tych, co widzieli już army booka- którego z bohaterów bardziej opłaca się brać (na piechotę) Hellebron czy Death Hag a którą stawiać na wózku? (obie baby z cauldrona)

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Mógłby ktoś opisać wszystkich speciali?

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Wracając do wątku magiczki w drugim szeregu.. Pegaz jest na 50x50? Jeśli tak to obok fcg dajemy owego pana i magiczka idzie do tylu, czyż nie? Napewno wychodzi taniej niż 2 klepaczy na co, a w razie czego można nim wylecieć i odgiac/ przyblokowac jakiś klocek.

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

Damik pisze:Wracając do wątku magiczki w drugim szeregu.. Pegaz jest na 50x50? Jeśli tak to obok fcg dajemy owego pana i magiczka idzie do tylu, czyż nie? Napewno wychodzi taniej niż 2 klepaczy na co, a w razie czego można nim wylecieć i odgiac/ przyblokowac jakiś klocek.
no tak ale nie jestem pewny jak z look at sir, czy dziala jak pegazista jest w cok, jaki mielismy stare przedmioty nie byl to jakis wiekszy problem, bo albo miales poka, albo dawnstone i cloaka

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Poczytalem poczytalem i powiem tak.

Mocne sa te DE, ale nie powiedzialbym, ze jakos kosmicznie wygiete. Male ograniczenia z iloscia LTkow i mozna grac.
Przedmioty magiczne - standardowo jak w wiekszosci nowych armii 1-2 sensowne, reszta - masakra.

Zablokowany