Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

szafa@poznan pisze:
@barbara - niech w końcu których z orkorwych graczy z czołowki zagra na dużym turnieju orkami na BP+R, to może bedzie to nieco bardziej wiarygode, nie uważasz?
problem jest taki ze nie ma zadnego singlowego mastera na duze pkt przez prawie pol roku.. do tego orkowi gracze z czolowki = WaWa, a tam jak wszyscy wiemy jest bardzo wielu noworyszy i przygodnych amatorow DoCh i VC wiec takie testy moga nie byc w zadnym stopniu miarodajne...

ja bym dodal stary quell i nic wiecej, moim zdaniem zminimalizowanie losowosci orkow powinno starczyc (nie bedzie przynajmniej tak ze ktos robi kmine i pulapke przez 3 tury a nagle jednym rzutem albo sie wszystko pierdoli jak nie ma BO albo wybija sobie pol oddzialu jak takowy jest ;))

pzdr

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Zaraz zaraz, to tak ma wygladac updateowanie BP+R ? Na jakims masterze paru graczy wezmie mengili i na nastepnym pewnie tez, to znaczy ze trzeba to uciac ? To strach normalnie cos brac ciekawego i zajac tym dobre miejsce na turnieju, bo jeszcze zbanuja i kupowane/malowane figurki, i dziesiatki bitew cwiczenia rozpiski pojda w pizdu ??

Mam nadzieje ze to o mengilach to byl zart...
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Moze pojade na Czas Apokalipsy orkasami, ale tam nie bede sie bawil ani przeciw demonom, ani VC, ani TK, wiec niemiarodajne - no i tam jest juz nowy Quell, ktory jak doniosl w temacie odpowiednim Jankiel, jest bardzo realny.
Z kolei ciekaw jestem jak orki beda sobie dawac rade na zasadach ETC - to juz kolejny turniej, gdzie byc moze warto sie nimi pojawic.
Tym niemniej thurion ma wyjatkowo ;-] racje. Nie bedzie teraz kiedy stestowac orkasow.
Co do mengili jestem podobnego zdania jak karlee - wiadomo, ze sa spoko, ale kurde, kosztuja 458 punktow! CZTERYSTAPIECDZIESIATOSIEMPUNKTOW! To chyba wystarczajaca bariera, zeby ich nie wystawiac, zwlaszcza wobec mnogosci chillwindow ostatnio na stolach.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Nie wspominając faktu, że 5 rycerzy chaosu robi im straszne kuku...
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

phi, ci rycerze musza jeszcze w 5 dojechac :wink:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

nawet niech wywalą te 30 strzałów, bez trafiania i ranienia sciagają 5 na turę. statystycznie oczywiście. Myślę, że skoro za ich punkty wystawiam 2 oddziały knightów z command grupą to 1 piątka ich na 90% przejedzie, szczególnie, że nie mają hate`a.
Release the Przemcio!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

swieta_barbara pisze:BOGINS - ale z Ciebie troll...
I to chaosu! Ot, złapał klimat ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

śmiem zaryzykować stwierdzenie, że mniej niż piątk astarczy ;) a jesli dodatkowo wśrod nich będzie jakiś zbłąkany hero... ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Jankiel napisał:
A nie ruszałoby Cię, gdybym napisał "gramy na Euro CS/Furion CS, więc magii się bac nie muszę"? Proste stwierdzenie faktu. System ograniczający magię i obcinający powtarzanie slotów premiuje rozpiski ofensywne. I absolutnie nie ma nic do rzeczy, kto to stworzył i jak nazwał. Na marginesie, wkurwiają mnie takie insynuacje.
Nie nie ruszyłoby. Jankiel a to, że wkur... Ciebie insynuacje generalnie spływa po mnie. Wyjaśniliśmy chyba sobie all na PM.
Mam tak jak każdy tutaj, możliwość napisania co mi się podoba a co nie. A tak na marginesie ILE OSÓB STWORZYŁO BP+R CHODZI MI O TE ZASADY ??

A co do Boginsa - kurde ludzie ile osób z Was zna go tylko z tego forum a ile gadało z nim w 4 oczy ?? Nie jest to jakiś głupek, czy tępak. Bogins jest spoko ziomkiem, z którym można normalnie pogadać i pewnie doświadczenie w Battlu ma większę niż połowa z WAS.

Cała ta dyskusja powoduje, że spinamy się na siebie, jedziemy po sobie tylko dlatego, że czyjeś zdanie nam się nie podoba.

Co do Mengili nie napisałem, żeby ich zbanować. Bardziej chodzilo mi o to, że tak jak napisał Thurion lepiej będzie zrezygnować z jednego rara na korzyść tej jednostki.
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Drogi Aro.
Nikt tu prywatnie do boginsa nic nie ma, jakbym miał z nim grać, to bym napewno zagrał fajną bitwę. Jakbym miał się piwa napić, to napewno złych słów bym o nim nie powiedział.
Ale to co ostatnio piszę na forum to niestety dla większości bzdury.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie mówiąc o tym, że nowe DE samymi harpiami i bolcami prują w ciebie przez 3 tury...
W dobrej armii DE nie ma miejsca dla bolców.
Co do mengili: proszę o podanie mi argumntó za zbanowaniem dział DoW które nie przemawiają za co najmniej obcięciem wielkości oddziałów mengili do jakiejś racjonalnej wielkości (rzędu 6-9 modeli imho).
Nie ma żadnych argumentów za zbanowaniem armatek, tak samo nie ma żadnych za zbanowaniem manflayersów. Ot, standardowa pomasterowa histeria - czterech graczy wzięło sobie mengili (co sprawiło, że subiektywnie byli oni na co drugim stole) nikt za bardzo nie wie, jak sobie z nimi radzić, więc trzeba zbanować. Jak wyszły giganty z DoW, to też było narzekanie, że przegięcie jak cholera. I co? I nic. Tylko licznik postów się zwiększył.
Mam nadzieje ze to o mengilach to byl zart...
Nie był. Ale ja i tak poważnie do tego biadolenia nie będę podchodził.
Mam tak jak każdy tutaj, możliwość napisania co mi się podoba a co nie
A ja mam prawo napisać, co sądzę o sugestiach, że napisałem sobie CS pod swoją armię.
A tak na marginesie ILE OSÓB STWORZYŁO BP+R CHODZI MI O TE ZASADY
Balancing Patch - 5. Restricted - w cholerę, bo jest to tylko złagodzona wersja Euro CS.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Jankiel pisze: Nie ma żadnych argumentów za zbanowaniem armatek, tak samo nie ma żadnych za zbanowaniem manflayersów. Ot, standardowa pomasterowa histeria - czterech graczy wzięło sobie mengili (co sprawiło, że subiektywnie byli oni na co drugim stole) nikt za bardzo nie wie, jak sobie z nimi radzić, więc trzeba zbanować. Jak wyszły giganty z DoW, to też było narzekanie, że przegięcie jak cholera. I co? I nic. Tylko licznik postów się zwiększył.
z calym szacunkiem jezeli nie tylko ja ale rowniez Shino i Szafa piszemy to samo to moze jednak bys sie zastanowil czy czegos jednak w tym nie ma a nie pisal tutaj o gigantach DoW o ktorych to ja nie pamietam zeby byla wogle jakas dyskusja nie mowiac o narzekaniach...
Jankiel pisze: Nie był. Ale ja i tak poważnie do tego biadolenia nie będę podchodził.
jakos ostatnio chyba bardzo duzo rozumow musiales pozjadac bo ci sie cietość postow w stosunku do liczby zagranych bitew bardzo drastycznie podniosla

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

wydaje mi sie, ze mengile pojawili sie w rozpiskach w odpowiedzi na spam flesh houndow, bo sa swietni do ich rozstrzelania :D
i to jest odpowiedz na pytanie dlaczego thurion chcialby ich zbanowac :wink:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Gobos pisze:wydaje mi sie, ze mengile pojawili sie w rozpiskach w odpowiedzi na spam flesh houndow, bo sa swietni do ich rozstrzelania :D
i to jest odpowiedz na pytanie dlaczego thurion chcialby ich zbanowac :wink:
tak sie dziwnie sklada ze thurion vs mengile jeszcze nigdy nie gral i mysli ze jakby nawet zagral to rozklepalby ich bez problemu przy uzyciu jednej durnej malej syrenki ;)

thurion chce ich zbanowac zeby nie musiec kupowac i malowac 15stki do swoich warriorow bo mu sie nie chce wydawac kasy :P

a tak serio to nawet jesli nikt nie bedzie banowal mengili to moim zdaniem zapis o banowaniu dzial dow rowniez powinien zostac usuniety z kazdego oficjalnego formatu LS


pzdr

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Bogins jest spoko ziomkiem
Tu masz racje mimo ze ostatnio Bogins walczy w pojedynke ;)
...pewnie doświadczenie w Battlu ma większę niż połowa z WAS.
A tu racji nie masz bo min 3/4 osoób tu piszacych na ostatnich stronach ma dużo wieksze doświadczenie.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Chory pisze:
Bogins jest spoko ziomkiem
Tu masz racje mimo ze ostatnio Bogins walczy w pojedynke ;)
...pewnie doświadczenie w Battlu ma większę niż połowa z WAS.
A tu racji nie masz bo min 3/4 osoób tu piszacych na ostatnich stronach ma dużo wieksze doświadczenie.
Zależy o jakim doświadczeniu mówimy.
Na pewno Bogins nie jest free fragiem a swoje już zagrał i doświadczenie ma na 100%
Ja w battla gram ponad 15lat i śmiać mi się chce jak czytam wypowiedzi pewnych osób - szkoda, że część z Was nie grała jak liga się rozkręcała.
Pewnie nawet twórcy polhammera o battlu nie wiedzieli ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

ja tez gram 16 lat ale jakos sie z tym nie obnosze i nie chwale udowadniajac wszystkim z mniejszym stazem ze sa glupsi i znaja sie ode mnie mniej na battlu ;)

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Thurion wcale się nie chwalę i nie powiedziałem lub nie napisałem, że ktoś jest głupszy niż ja w battla.
Bardziej mi chodzi o to, że kiedyś też nie było tak fajnie ale nie było tylu problemów co teraz. Teraz jest tak jak z naszymi politykami - dojdzie do władzy i robi co chce... a xxx osob z ligi powie tak lub nie a i tak nikt nie będzie tego czytał ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Aro pisze:...Bardziej mi chodzi o to, że kiedyś też nie było tak fajnie ale nie było tylu problemów co teraz...
W V edycji były bany na przedmioty, tudzież ich kombinacje, więc najwyraźniej problemy też były.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

b_sk pisze:
Aro pisze:...Bardziej mi chodzi o to, że kiedyś też nie było tak fajnie ale nie było tylu problemów co teraz...
W V edycji były bany na przedmioty, tudzież ich kombinacje, więc najwyraźniej problemy też były.
caly jeden przedmiot ktory byl z innej bajki

ODPOWIEDZ