Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Re: Pare noobowskich pytań.

Post autor: szeszej »

No nie wiem, na Runemaw jest zdecydowanie napisane "against the unit bearing the Rune Maw", model jest w jednostce, ale to nie zmienia faktu, że czar nie celuje w jednostke tylko w model.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

to powiedz w takim razie co ze sztandarem dającym +1Ld? Czy jeśli celujesz snajperką w model w takim unicie, to nie ma on +1Ld?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Ma i jestem ciekaw do czego zmierzasz :)

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

W takim razie kilka pytań co z :

Banner of Eternal Flame?
bannerem + 1 do ruchu ?(nic nie daje jesli postac jest w środku bo oddzial musi zwalniać ? )
Po kiego wała ja zawsze testowałem siłę przy dłelersach ?
O wampirzej klontwie starzenia i nurglowym -1 do tafa i siłki nie wspomnę ....

wszystkie te zasady były by bez sensu gdyby nie fakt, że postać w oddziale jest jej elementem :) Oczywiście jesli dalej nie jesteś przekonany to w trakcie walki nie wolno by było wypłacać suport ataków przez modele za bohaterem , przecież on nie jest oddziałem więc nie możesz go wspierać inną jednostka :twisted:

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Ale te wszystkie rzeczy nie dają oddziałowi niczego, tylko modelom w oddziale:

Models in a unit with the Standard of Discipline
have +1 Leadership, but cannot use the General's
Inspiring Presence special rule.

Models in a unit with the Razor Standard have the
Armour Piercing special rule.

Models in a unit with the Banner of Eternal Flame
have Flaming Attacks.

Nie wiem co do tego mają supporting attacki. Oczywiście, że każdy model w oddziale jest jego elementem, ale tutaj nie każdy element dostaje taką możliwość tylko oddział jako całość :)

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

@szeszej Ty zapluty zdrajco ogrzego rodzaju :P. Siedź cicho.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

as1
Chuck Norris
Posty: 628

Post autor: as1 »

To ja mam pytanie czy mogę złożyć następującego bohatera?
bruiser
BSB
Great skull
Dragon helmet
heavy armour
ironfist

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Dwie magiczne zbroje, nie ma opcji
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

@szeszej
No coz, jesli Cie nıe przekonalem to pozostaje mı tylko jeden as w rekawıe, mıanowıcıe w batlu jak na lekcjach fızykı, po prostu przyjmij, ze tak jest :P
A jesli grasz ogrami i glosısz taka herezje to wiedz, ze przepastne trzewıa Cie dopadna :twisted:

elektron
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: elektron »

Afro pisze:to powiedz w takim razie co ze sztandarem dającym +1Ld? Czy jeśli celujesz snajperką w model w takim unicie, to nie ma on +1Ld?
nie ma, w opisie czaru jest unmodified:-P

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

elektron pisze:
Afro pisze:to powiedz w takim razie co ze sztandarem dającym +1Ld? Czy jeśli celujesz snajperką w model w takim unicie, to nie ma on +1Ld?
nie ma, w opisie czaru jest unmodified:-P
a tam szczegół :p nie koniecznie chodziło mi o snajperkę z death, może być jakaś inna raniąca po prostu :p
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

A mi został jeszcze jeden as w rękawie. Drakenhof Banner. "Unit gains regeneration". Sugerujesz że tylko BSB ją dostaje? Bo jeśli tak jest faktycznie to ja wcale nie będę płakać :P

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

A po co szukać tak daleko, wystarczy do RB spojrzeć na sztandary dające Fear i Terror :), tak samo jest.

Niestety można to tłumaczyć na dwa sposoby:

1. Tak jak mówisz, to co działa na jednostkę działa na każdy z jej elementów i vice versa.
2. GW rozróżnia pomiędzy tym co działa na jednostkę i tym co działa na modele w jednostce.

Oczwyiście jak to z GW bywa raczej się uściślenia nie doczekamy co do działania Runemaw'a. Pozostaje mieć nadzieję, że nadal będzie w 8. edycji i z lepiej wyjaśnionymi zasadami :D

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Skąd dostać ładnego ogrzego BSB ?

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Nie przypominam sobie by był, imo konwertować z ironowego modelu - dodać płaszczyk, pozawieszać jakieś beczułki, dać broń odpowiednią, ogólnie coś tm poprzyklejać.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Skoro wycofują wszystkie metale to może 8-ed ogry dostaną jakiegoś boxa z hero/bsb lub butcher/slaughtermasterem ??

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Właśnie o tym kiedyś rozmawiałem ze znajomymi, że tak naprawdę mało jest armii, które mają figurkę samego BSB (tzn modelu ze sztandarem armii, a nie modelu, który może być BSB). Fajnie by było, jakby zrobili coś takiego jak mają zieloni, czyli normalna figurka BSB.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Właśnie w tym rzecz, że każda armia poza Ogrami ma swojego BSB.... jesli nie ma takiej figurki aktualnie w sprzedaży to są limitowane z ArmyDeala z 6 ed. Wtedy wszystkie armie miały BSB... pomijając Ogry niestety bo wtedy jeszcze nie wyszły...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Na początek do mazania dam takie coś :

Tyrant
Butcher
16 Ironguts
8 Leadbelchers
3 yhetee
2 gorgery

Ma ktoś jakiś pomysł na konwersje czegokolwiek ?? Coś tam znalazłem w necie, ale może czegoś dowiem się od was :)

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

czy Slaughtermaster może wziąźć charmed shield?

Zablokowany