8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: Jasif »

A nie jest analogicznie do Mindrazora? Podaj dokładny wording.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

jeśli z profilu to jest analogicznie do brzytwy
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

"allows to shot as many times as the have in profile"


z drugiej strony jest coś takiego jak alter kindred który ma taki zapisek:

"...his attacks are increased by 1"

FAQ liczy ten atak do liczby strzałów z BoL - czyli to zmienia profil?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jak wygląda rzut na zaczynanie w przypadku sojuszy? d6, czy 2d6?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Laik pisze:"allows to shot as many times as the have in profile"


z drugiej strony jest coś takiego jak alter kindred który ma taki zapisek:

"...his attacks are increased by 1"

FAQ liczy ten atak do liczby strzałów z BoL - czyli to zmienia profil?
Tak. Po prostu Alter Noble to inny rodzaj Noble'a ( jak goblin shaman i night goblin shaman). Alter kindred dodaje mu ten jeden atak do profilu(na poziomie rozpiski), więc ma ten 1 strzał więcej :wink:
pzdr poćwicz :mrgreen:
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Nie wiem czy pamiętacie jak poruszałem temat nowego FAQ dot. Mindrazora. Dla zainteresowanych: obniżenie siły z Shadow i test siły z Life, potem sobie przeczytajcie na czym polega test statystyki :mrgreen:

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Andrzej pisze:Jak wygląda rzut na zaczynanie w przypadku sojuszy? d6, czy 2d6?
Zawsze jest d6, po prostu niektórzy gracze lubią kulać 2d6 na początkowe rzuty, przy zaczynaniu 2d6 zmniejszałoby znaczenie bonusów +1.

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

Oddział 20 szkieletów (X) w jednym rzędzie. Zaatakowany przez dwa oddziały wroga z frontu (wariant1) lub z obu flanek wariant2) :
Z którego miejsca usuwane są poległe modele szkieletów? Czy następuje automatyczne przemieszczanie oddziałów w wariancie2? Czy można "wyłączyć" w ten sposób jeden z oddziałów z combatu w wariancie1?

-----------------------------------------
wariant 1

AAAAA BBBBB
XXXXXXXXXXXXXXXXX


-----------------------------------------
wariant 2

A B
A B
A XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX B
A B
A B


-----------------------------------------

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

Thomas pisze:Oddział 20 szkieletów (X) w jednym rzędzie. Zaatakowany przez dwa oddziały wroga z frontu (wariant1) lub z obu flanek wariant2) :
Z którego miejsca usuwane są poległe modele szkieletów? Czy następuje automatyczne przemieszczanie oddziałów w wariancie2? Czy można "wyłączyć" w ten sposób jeden z oddziałów z combatu w wariancie1?
jak szkielety padają to atakujące oddziały dosuwamy do kurczącego się oddziału szkielców - RB str 61 Shrinking Units and Multiple Fights

wiem, że jest tam w zasadach gdzieś wyjątek jak nie można dosunąć bo coś blokuje to jest zasada, że oddział zostaje wyciągnięty z walki

Na wszelkie wypadek przeczytaj cały rodział Multiple Close Combat RB str 59 - a o tym wyjątku to gdzieś w erracie/FAQ

tam w wariancie jeden oczywiście ściągasz po kolei szkielce od prawej strony, w wariancie 2 tam Ci jednostki B za daleko poleciały, jak szkielce będą padać to od tyłu i oddział B się cały czas dosuwa, chyba, że coś mu stanie na drodze to tak jak mówiłem gdzieś tam zasada jest - nie pamiętam gdzie


niech ktoś łaskawy rzuci linka do głosowania nad abominacją albo powie jak w końcu z nią jest - chodzi mi o 1" away - chyba w końcu ustalone, że tylko przy pewnej szarży może pivotować zachaczając i dostawiamy do szarżowanej jednostki ??? proszę o potwierdzenie
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Panowie mam pytania o sztandary chłopów (peasant duty) w armii bretońskiej w scenariuszu Blood and Glory:
-Czy liczą się one do męstwa (fortitude) armii?
-Czy ich utrata powoduje utratę dodatkowych punktów po skończonej bitwie?

P.S. Przypominam zasadę sztandarów chłopów z aktualnej erraty:
Page 42 – The Peasant’s Duty
Change the second sentence to “Unit standards in units with
the Peasant’s Duty do not confer any additional victory points.”
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

cytat z FaQ'a podaje informacje, ze po zabiciu sztandarowego czy tez zbreakowaniu oddzialu z zasada peasant duty nie dostaje sie dodatkowych 25 pkt. przy podliczaniu zwyciestwa/porazki.
nie ma wiecej informacji, ze to nie jest sztandar, czy cos w tym stylu.
tak wiec w scenariuszu b&g dodaje fortitude. sztandar to sztandar ;)
ten jest po prostu o tyle specjalny, ze jesli go stracisz to przeciwnik nic nie zyska (oczywiscie poza tym, ze bedzie mial blizej do wygrania scenariusza :) )
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

W takim razie nie rozdzielamy victory points a fortitude points? Moim zdaniem te dwie rzeczy nie są równoznaczne, więc MAA normalnie mają i oddają punkt za sztandar w B&G.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Lidder pisze:Nie wiem czy pamiętacie jak poruszałem temat nowego FAQ dot. Mindrazora. Dla zainteresowanych: obniżenie siły z Shadow i test siły z Life, potem sobie przeczytajcie na czym polega test statystyki :mrgreen:
Chyba nie do końca rozumiem, oświeć mnie.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

el Victor pisze:
Thomas pisze:Oddział 20 szkieletów (X) w jednym rzędzie. Zaatakowany przez dwa oddziały wroga z frontu (wariant1) lub z obu flanek wariant2) :
Z którego miejsca usuwane są poległe modele szkieletów? Czy następuje automatyczne przemieszczanie oddziałów w wariancie2? Czy można "wyłączyć" w ten sposób jeden z oddziałów z combatu w wariancie1?
jak szkielety padają to atakujące oddziały dosuwamy do kurczącego się oddziału szkielców - RB str 61 Shrinking Units and Multiple Fights

wiem, że jest tam w zasadach gdzieś wyjątek jak nie można dosunąć bo coś blokuje to jest zasada, że oddział zostaje wyciągnięty z walki

Na wszelkie wypadek przeczytaj cały rodział Multiple Close Combat RB str 59 - a o tym wyjątku to gdzieś w erracie/FAQ

tam w wariancie jeden oczywiście ściągasz po kolei szkielce od prawej strony, w wariancie 2 tam Ci jednostki B za daleko poleciały, jak szkielce będą padać to od tyłu i oddział B się cały czas dosuwa, chyba, że coś mu stanie na drodze to tak jak mówiłem gdzieś tam zasada jest - nie pamiętam gdzie


niech ktoś łaskawy rzuci linka do głosowania nad abominacją albo powie jak w końcu z nią jest - chodzi mi o 1" away - chyba w końcu ustalone, że tylko przy pewnej szarży może pivotować zachaczając i dostawiamy do szarżowanej jednostki ??? proszę o potwierdzenie
Zarówno to jak i ściąganie jest w ostatnim pakiecie glosowań na forum LS.

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Dzięki Panowie za podpowiedzi.
Pozdrawiam gorąco!
MOLON LAVE

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

pytanie na potwierdzenie

w przypadku gier parowych oddziały w trusted ally mogą korzystać z generała przeciwnika.
czy zatem jest cokolwiek przeciwko temu by generał sojuszniczej armii pozwalał na marsz jednostkom undead w VC?

AB do VC mówi tylko 6" od vampira 12 od generała
ktoś ma coś przeciw tej teorii? pytam w kwestii macek wojny.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

A czy ten generał też nie musi mieć zasady vampire, tylko że wtedy zwiększa się zasięg "rozdawania marszu" do 12? ;)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

or are within 6" of a model with the Vampire rule (or 12" of the general)
nie ma nic o tym dlatego pytam
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Milord
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107

Post autor: Milord »

Czy od miscasta wywołanego ogrzym Hellheartem można użyć Cuppedsy?
.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

misha pisze:
or are within 6" of a model with the Vampire rule (or 12" of the general)
nie ma nic o tym dlatego pytam
możesz używać LD generała, gdyby było od każdego maszerowałbyś też od wrogiego.
Milord pisze:Czy od miscasta wywołanego ogrzym Hellheartem można użyć Cuppedsy?
Miscast to miscast na 2+ go ignorujesz i jak jest na kogo to przerzucasz.

Zablokowany