Zapowiedzi, plotki - co nowego w Vampirkach

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

A ja mam wrażenie że część osób które tu piszą, nie czytają tak naprawdę tego tematu, tylko wchodzą wylać swoje frustracje, często opierając się na plotkach sprzed pół roku lub ich braku.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

proponuję wydzielić wątek dla marudnych smęciarzy,
bo ich biadolenie w kółko o tym samym staje się po prostu nudne...
Obrazek

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Dobra dobra... już nie marudzę i zmieniam płytę. :P
Nowe wampirki są cacy, mają śliczne modele, Gav jest bardzo mądry i robi świetne armie, plastik jest super... zadowoleni? ;)

ed:
Ja zawsze marudzę. Smerf Maruda jest przy mnie optymistą.

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Dobra ja tez coś napisze .Armia zapowada sie fantastycznie czytając zasady i te figurki naprawdę wszystko super. Fajnie ,że zrobili cała nowa armie tj modele (nie tak jak armia którą gram HE). Bohaterowie super są . Moimi faworytami jednak są te wampiry na konikach , wspaniale sie prezentują. Reszta armii też niczego sobie , no może poza tymi złymi wilkami mają jednak trochę za duże czaszki, a może to kwestia pomalowania.
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Gav Thrope znajduje się pod wpływem wściekłego bezpardonowego ataku pewnych środowisk figurkowców wspieranych przez obcy kapitał oraz pewne społeczności związane z warhamerem. ;)


Całość ogólnie śliczna. No może poza Manfredem który to powinien być przystojnym von Carsteinem. Obawiam się przegiętości zasad nieco ale mam nadzieję że będzie wszystko zrównoważone. Tak czy inaczej VC pewnie znów będą zajmować co 3 stół. Jak to bywało ze skavenami.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Infernus
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Infernus »

Prawdopodobne jest również to, że Gav, będąc pod wielką presją całego środowiska warhammera, przegnie armię, aby wyrównać rachunek. :)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

mysle, ze "wielka presja calego srodowiska warhammera" nie spedza mu snu z powiek :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

a wiadomo dokladnie kiedy bedzie dostepny w sklepach kodeksior i sperhead??

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Tak czytam ten temat od samego początku i coraz to ciekawsze wieści wychodzą, co prawda pewnie cześć gdybań okaże sie nieprawdą. Sam grałem jakieś pół roku temu VC, ale przejadła mi siei poszła. Teraz jestem szcześliwym posiadaczem myszek. Powiem wam tyle że nowe VC na pewno bedą lepsze i bedą miały parę "wygiętych zasad", ale taka prawda że to samo było z HE, wszyscy sie pieklili że sa za bardzo zgięte itd a tak na prawdę po prostu teraz inaczej sie nimi gra i tyle.

Pamiętajcie że skoro każda armia która bedzie wychodzić będzie "przęgięta" to tak na prawdę wszystkie będą na tym samym poziomie i wcale żadna nie bedzie wystawać zbytnio. Po prostu będzie duzo fajnych zasad i odświeży to utarte i przejedzone standardy i gra zrobi sie jeszcze bardziej ciekawa.

Ale to tylko moje gdybanie :wink:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

To tu macie z TWF ploty:

The Corpse Cart has a bound spell (power 3) that will allow friendly units withi 6" to strike first in the next combat, in other words it's a watered down Hellish Vigor which the VC have had for a while now, so...

The Corpse Cart is 75 points, doesn't count towards core requirements, 5+ armor save, Regeneration, 2d6 attacks, S2, T4, 3W, M4.

Ghouls are exactly the same as before, stat line the same, except they don't skirmish and they're undead now. No musicians and no standards is going to suck. They cost 8 points.

Zombies cost 4 points.

Cairn Wraiths are the skirmishing ethereal troops. 50 points per model, minimum unit size is 3, cause terror, M6, 2 wounds, 2 attacks. One model can be upgraded to a Banshee, in which case they lose an attack and gain the Banshee scream.

No skeletal horsemen, but the Black Knights are still around as specials.

Black Coaches are rares, 200 points, no 0-1 requirement.

Ethereal rules remain the same, except they now include an immunity to spells that hinder movement.

KotBK have 1 wound instead of the rumored 2.

Skeletons cost 8 points, but come with shield and light armor. They may be upgraded to have spears.

Best I can do for you right now, Tuatha, regarding the old units.

Co generalnie oznacza, że core jest mierne, a rare tragiczne. Nadzieja jak zawsze w specialach :(

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

ale plotkosy siane nawet przez naszego Szananka sa nieco inne jesli chodzi o np wraithy, mialy miec 3 ataki, kołcz mial staniec??

czy to nieprawda?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

a ja po raz pierwszy mam przeczucie, że wymienione wyżej ploty są w 100% prawdziwe...
Obrazek

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Tak. Corpse Cart to będzie fluffowa zabawka. Ale armia będzie mocniejsza niż jest teraz.
Będą wykręcone w kosmos wampiry (ale drogie), będą tansze zombie i szkielety, tańsze grave guards, tańsze wilki, eterycznie ruszający się Black Knights, fajne magiczne przedmioty, fajne bloodlines.

Będzie dobrze :)

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

no. Ten ASF to ma być zwykły bound power lvl 3. Armia z tego co widze będzie bardzo droga, więc głównie będzie się opierać na piechocie + wsparcie jakiejś kawalerii.

Wraithy trochę za drogie, to samo coach. Szkielety natomiast o 2 punkty potanieją.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Trochę za drogie? 200 punktów za minimalny unit do nakarmienia kowadła? Przecież to jest kpina. Za 200 pkt masz jednostkę, która niemal automatycznie ginie w walce z najtwardszymi armiami (WE, DL, Skaven, Dwarf, Imperium, HE) ze względu na obfitość magicznych broni strzeleckich lub/i magii. Po kiego grzyba wyjechali z tymi wraithami? Daliby banshee krzyczenie na ITP i nawet za 90 punktów byłaby wystawialna, choć daleka od przegiętej. A tak jest bez sensu.

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

No...Wrighty będą do bani. Co do innych rare:
- Coach drogi, choć jak mu poprawią warda na 4+ i sensowne zasady tych "ulepszeń" to może być interesujący dla niektórych. Nawet teraz można nim grać i wygrywać, a jest gorszy.
- Blood Knights zdecydowanie za drodzy, choć mocni, jakoś-tam grywialni będą, ale nie jest to wunderwaffe
- Jeśli Varghul będzie miał US5, zasadę "wampir" i statsy o których słyszeliśmy i będzie kosztowac ok 175 pkt , to będzie całkiem sensownym wyborem. Wyobraźcie sobię armie VC z silnym centrum i dwoma Varghulami które wyfruneły 18" na flanki przeciwnika...uff...będzie wróg miał kłopot.

Zresztą nie ma co narzekać, teraz będzie armia fajniesza - piechotno-wampirza (bo wampirki na prawdę będą mocne)

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Wampirek pewnie bedzie mial statline 5 z 6 na sile i pewnie wyzszym WS. Jakby w 200 punktach sie miescil to imo rewelka. Toz to hydra de w nowych adidasach bez plucia ale z regenka, niebreakowalnoscia itd.

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Stawiam że Varghul będzie miał US3 lub 4. Na pewno nie będzie miał 5.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

A widziałeś podstawkę?? ma gryfią podstawkę wiec us 5 must be inaczej nie ma sensu jego istnienie nawet boków by nie zdejmował...bedzie us5
Obrazek






_________________

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

TK Skorpion też ma taką podstawkę i nie ma US5... ktoś mi kiedyś powiedział że będzie ten chłopak miał 4 woundy co potwierdza tezę o niższym us. Ale i tak z nowych jednostek będzie Varghulf chyba najbardziej grywalny. W sam raz zamiast 2 dział. przynajmniej do czasu aż stwierdzę że działa są lepsze.

KotBK jak paraszczak napisał - czasami jakaś alternatywa dla drugiego oddziału BK ale bez rewelacji.

Corpse cart i wraithy to jakaś nędza. Ale gdzieś czytałem że te wózki mają być też mountem dla nekromantów może wtedy będą sensowne w jakiś sposób.

W nowych VC stawiam na lepszą magię i lepsze wampiry, taktyka zasadniczo ta sama a nowe jednostki na półkę.

Zablokowany