Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybkie pytania

Post autor: Grabz »

Arbiter Elegancji pisze: nie widać kulkowej faktury
Ale czasami fakturka może być pożądanym efektem,jak się człowiek uprze to przypomina mur z kamieni.Z wikolem na styro nie próbowałem szprejować pamiętając poprzednią wpadkę,ale jak działa to trzeba będzie.
Klafuti pisze:używać aerografu
Do aero nigdy jeszcze nie podchodziłem ale trzeba temat zapoznać.
Milo pisze:czarny na żywy styropian to można atramentem
A to już dla mnie magia,zupełnie nie znam tematu.Chodzi o zwykły atrament?I jak go nakładać?

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Czy bejce można w jakikolwiek sposób usunąć z figurek?
Znajomi zrobili mi "świetny prezent" i pobejcowali kilka moich figurek (ponieważ bejca to super dobro i moje figurki z nią wyglądałyby jeszcze "lepiej"), a teraz te figurki wyglądają jakby na nie... oblepiono je błotem...

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Wrzuć do DOT-a albo innego płynu hamulcowego, którego używasz. Nawet lakier samochodowy nie daje mu rady, a co dopiero jakaś bejca.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Wendigo pisze:Czy bejce można w jakikolwiek sposób usunąć z figurek?
Znajomi zrobili mi "świetny prezent" i pobejcowali kilka moich figurek (ponieważ bejca to super dobro i moje figurki z nią wyglądałyby jeszcze "lepiej"), a teraz te figurki wyglądają jakby na nie... oblepiono je błotem...
No to świetny prezent :D Ale tak po prostu wzięli i pobejcowali?

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Ta - stwierdzili że to jest potrzebne moim figurkom...

Jeszcze chce zapytać czy będzie jakiś problem w zależności czy figurka jest metalowa czy plastikowa, i czy to rozmyje czy zmyje mi farbę z figurek..

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Tak, to zmyje farbę z figurek (razem z bejcą).

DOT-4 jest zupełnie neutralny dla plastiku i metalu.
Natomiast zywice potrafi rozmiękczyć, więc ostrożnie z figurkami żywicznymi.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Za jakiś czas siostra ma urodziny (lol - w środku lata - ale chcę już się przygotować). Będę malować jakieś modele od reapera - anioły albo coś leśnego, razem z dioramką.
Ale pytanie me brzmi: skąd wziąć te eleganckie podstawy pod dioramy czy modele na pokaz?


Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

to ja takie pytanie :

znacie figurkę choć trochę podobną :
Obrazek

a jak nie to jakąś wyjebaną w kosmos ?
reaper, GZ byle by nie GW
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

ale o co chodzi? chcesz się pochwalić żoną/dziewczyną/córką? :mrgreen:
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Plastkiowo-Metalowy rydwan: Czym to kleić ?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Najprościej kropelką - ale może puszczać. Możesz na piny spróbować lub zaopatrzyć się w klej distal - dwuskładnikowy jak coś. Na prawdę mocny.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Zwolin pisze:to ja takie pytanie :
Alastria, reaper.

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

Afro pisze:ale o co chodzi? chcesz się pochwalić żoną/dziewczyną/córką? :mrgreen:
to żeś mnie rozwalił
niczym się nie chce pochwalić

po prostu chciałem pomalować figurkę dla koleżanki i miałem pomysł by były choć trochę podobne

dzięki Xet ale możesz podać link do sklepu gdzie ją można dostać ?

swoją drogą :
ładna jest, nie :mrgreen: ?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Zwolin pisze: swoją drogą :
ładna jest, nie :mrgreen: ?
Tak, też uważam że figurka jest świetna.

http://jotte.istore.pl/pl,product,31780 ... ,mage.html

pozdrawiam
Obrazek

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

Asassello pisze:
Zwolin pisze: swoją drogą :
ładna jest, nie :mrgreen: ?
Tak, też uważam że figurka jest świetna.
nie do końca o to mi chodziło ...

dzięki za linka
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Asassello zadrwił sobie z Ciebie :|

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

tak wiem
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

help

mam korek, trawke GW , wikol + sody oczyszczone jakies farbki no equip pełny raczej prócz wiertarki

czy da sie tego zrobić fajne małe 20x20 sniegowe podstawki

- nie chce bawic sie z posypką
- figsy mają takie plastikowe łączniki pod kopytami więc musze je przykleić do podstawek przed początkiem pracy raczej

szybkie pytanko i szybka odp mile widziana
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

spokojnie zrobisz kamienno-sniegowe podstawki.
a co do tych tagow, ktore wklada sie w podstawke, to taka odpowiedz pare tygodni temu dal mi arbiter elegancji (BTW wielkie dzieki za ta rade)
Arbiter Elegancji pisze:co do podstawek to jak komu wygodniej :) Ja jak maluje standardowo to po sklejeniu modelu robię podstawkę (bez flocka/ trawki i śniegu ofc.) a później pryskam podkładem i maluje całość. trawkę itp. naklejam po lakierowaniu. Przy bejcy robię inaczej; podstawki robię oddzielnie (bo maluje je konwencjonalnie) a później wklejam za pomocą pina zabejcowany model.
Morsereg pisze:zapewne, elementy do mocowania w podstawce sa usuwane, ale czy w metalowych figsach tez ten element usuwacie (jeśli tak to czym ;) ).
Zapewne chodzi ci o tagi (taki podłużny kawałek metalu między nogami figsów który wtyka się w szczelinę podstawki). Ja usuwam go nożem ze scyzoryka (trochę siły wymaga) lub jeśli figas jest bryłowata to wsadzam ją pomiędzy dwa grube kawałki korka umieszczone w imadle i odcinam malum brzeszczotem.
teraz po prostu robie cala podstawke osobno i maluje figurke osobno a na koncu przyklejam jedno do drugiego superglue.

mam nadzieje, ze o to chodzilo i pomoglem :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ