Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »



Co do mengili - poczekajcie na większe turnieje. 15 mengili to łatwe 550 pts dla dowolnego smoka. Mozna ich spokojnie przygnieść masą kawalerii - za jednych mengili wchodzą 3 małe oddziały ciężkiej jazdy, która spokojnie radzi sobie z mengilami. Są mocni na demony, ale reszta armii sobie poradzi.
jak wszystko co większe i ich złapie w cc. Może ich smok chociarz wydusic ogniem z ziania albo hydra. (no chyba że w lesie biegają to wtedy nie bo nie można ziac jak nie widac wszystkich celó który wzornik by objął)
Im dłużej czytam ten temat, tym bardziej skłaniam się do wypieprzenia jakichkolwiek CS czy innych patchy do śmieci. Co tydzień nowa porcja przegiętych jednostek nadających się do przycięcia i drugie tyle słabych, które koniecznie trzeba polepszyć. Celem naszej pracy były demony i VC, a nie uzdrowienie całego wfb.
ta, przewidywałem puszkę pandory, miało sę obciąć WV i Danony tylko a przeszło na dopakowanie Ogrów, Bestii DOW, Orków w Drodze. Teraz wkrótce pewnie pocięcie Mengili i może Delfów w niedalekiej przyszłości. Kto wie co przyjdzie ludziom do głowy.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Murmandamus pisze: jak wszystko co większe i ich złapie w cc. Może ich smok chociarz wydusic ogniem z ziania albo hydra. (no chyba że w lesie biegają to wtedy nie bo nie można ziac jak nie widac wszystkich celó który wzornik by objął)
To jakas intepretacja by Murdi, czy szerzej przedsykutowana kwestia? Bo mnie sie wydaje, ze to bledna interpretacja i zabic mozna takze modele niewidoczne a objete wzornikiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

bless pisze:
Murmandamus pisze: jak wszystko co większe i ich złapie w cc. Może ich smok chociarz wydusic ogniem z ziania albo hydra. (no chyba że w lesie biegają to wtedy nie bo nie można ziac jak nie widac wszystkich celó który wzornik by objął)
To jakas intepretacja by Murdi, czy szerzej przedsykutowana kwestia? Bo mnie sie wydaje, ze to bledna interpretacja i zabic mozna takze modele niewidoczne a objete wzornikiem.
było gdzieś... w dziale zasad- wychodziło tak jak murmi mowi, tyle ze do dzis nikt mi we Wro nie wierzy ;p

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

obejmować wzornikiem możesz tylko tych co widzisz
IMO to jedna z gorszych interpretacji ale Raw to Raw :roll:

Dlatego nie możesz ich nawet obejmować co za tym idzie większość strzałów w las jest niewykonalnych

str 94 sekcja special weapon / breath weapon
"Note that the monster must be able to see all its potential targets"

Chciałbym też usłyszeć interpretacje używania wyrmlance na klocku piechoty

Najlepszym logicznym rozwiązaniem powinno być:
możesz zionąc w las, ale maxymalizujesz tych których widzisz. reszta może być zahaczona przypadkiem.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ja spotkałem sie z interpretacja ze potencjalnym celem sa całe oddziały, wiec jesli widziwsz jeden model z oddziału to mozesz ziac po całym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

to rozumiem, że jak smok stanie se przed górką na której stoi klocek piechoty to nie ma szans zionąć skutecznie, chyba, że jakoś uda mu się zahaczyć tylko 1szy szereg ?? toż chyba nie o to chodziło :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jankiel pisze:Im dłużej czytam ten temat, tym bardziej skłaniam się do wypieprzenia jakichkolwiek CS czy innych patchy do śmieci. Co tydzień nowa porcja przegiętych jednostek nadających się do przycięcia i drugie tyle słabych, które koniecznie trzeba polepszyć. Celem naszej pracy były demony i VC, a nie uzdrowienie całego wfb.
Jankiel teraz szczerze mnie zaskoczyłeś...

Jeśli więcej osób z LS mają podobne odczucia względem BP+R, tylko z powodu kilku postów w jednym temacie to ja również zaczynam wątpić W CSy czy innne patche czy nawet samego battla.

Przecież doskonale musiałeś sobie zdawać sprawę, że przynajmniej jeden temat o BP+R będzie i wiele z wypowiedzi będą hmmm... jak to określić, żeby nikogo nie urazić - "nie na miejscu" ;). Stąd nie rozumiem Twojej wypowiedzi, która przypomina "krzych rozpaczy" prowadzący do być może jakiegoś "focha" ;).

Osobiście spodziewałem się znacznie większych reperkusji związanych z BP+R i rozmyślaniami nad dalszymi zmianami. W zasadzie narzekania na BP+R pojawiły się od kiedy osoby bezpośrednio zainteresowane/tworzące ten projekt rozpoczęli nad nim dyskusje (czyli założono tematy). Narzekań na BP+R nie mogą się nawet w 1/10 równać tematom, dyskusjom i potrzebą tworzenia CSów wszelkiej maści, co trwa w zasadzie do dziś. Zatem nie rozumiem problemu, którego w zasadzie nie ma - bo do "puszki pandory" BP+R jest jeszcze bardzo daleko. W tym porównaniu dyskusje nad CSami były zdecydowanie bardziej "pandorowate" - zwłaszcza, że to one miały spory wpływ na powstanie BP+R.

BP+R przeszło gładko. Głównie dlatego, że LS zrobiło głosowanie w sprawie zmian, po którym była długa cisza. Potem poszło jakieś info, że LS tworzy projekt pewnych zmian, a dokładnie pracuje nad BP+R, powstal nawet jakiś temat po jakimś czasie, żeby LS coś napisało o projekcie, na co twardo odpowiedziano, że wgląd będzie dopiero wtedy kiedy projekt zostanie ukończony, bo było wiadomo, że z takiej dyskusji w trakcie projektu wyszło by dokładnie to samo co w tej dyskusji na temat zmian w orkach - czyli jeden wielki galimatras spamu :). I to było mądre posunięcie. Dlatego jeśli rozważacie wprowadzenie zmian w BP+R to zróbcie to, ale podobnie jak to było w przypadku BP+R. Unikniecie tego typu tematów, które coponiektórzy nazywają czasem wielkich zmian, pogardy i apokalipsy oraz otwraciem puszki pandory ;). Napiszcie bezposrednio do kilku czolowych graczy orkami, żeby przetestowali je na najbliższych masterach na BP+R. Bez tej całej gadaniny, z której nic nie wynika, albo poprostu niech pojawi się krótkie info o edycji BP+R i kiedy będzie gotowa poprostu zostanie zedytowana :). Tylko w ten sposób coś się da uzyskać ;).

Jankiel swoim postem powyżej dałeś siłę "krzykaczom sejmikowym", uzmysłwowiłeś im, że ich "pisanie" daje konkretne efekty. Jestem szczerze zawiedzony Twoją postawą :?

Trzeba również być konsekwentnym. Napisałeś, że celem BP+R były demony i VC? Mimo wszystko jednak ten cel zachaczył o wiele, wiele więcej niż demony i VC. Nic dziwnego zatem, że uważają iż BP+R to nie tylko VC i vampiry ale cały WFB i mają rację, bo ten projekt w zasadzie dotyczy każdej armii, a kilku w szczególności (i nie są to VC i demony). Zatem skoro celem były demony i VC czemu BP nie ograniczył się tylko i wyłącznie do nich? Skoro dotyczą jednak wielu innych armii to, chyba jasnym jest, że gracze uważają iż BP ma polepszyć WFB i to dość "całościowo" na co wkazuje zakres zmian w BP.

Osobiście bardzo się cieszę ze zmian. Widziałbym ich chętnie nawet znacznie więcej. Zdaję sobie sprawę, że nawet jeśli mają swoje wady to jest to znacznie lepsze niż brak BP+R.

Chciałbym też raz jeszcze przypomnieć LS, że tworząc projekt który wyszedł poza ramy VC i demonów dał graczom zielone światło do prób przeforsowania/przedstawienia własnych wizji zmian (jak daleko one by nie sięgały). To traktuję jako wielki postęp w stosunku do rażącego stosunku GW do "turniejów", które w zasadzie nie uwzględniają. Polska jak i LS pokazał, że posiada własny rozum i siłę i jeśli GW nie interesuje się środowiskiem turniejowym, to sami potrafimy zatroszczyć się o sobie, tak aby uzyskać więcej zabawy. Skoro już są "pewne oficjalne" zmiany w zasadach, nie powinno się z drugiej strony odrzucać ideę "większych zmian", czy zasłaniać się przed nimi rękoma i nogami. Chętnie sam bym poczytał rewolucyjna wersję BP+R - bo co?! Umrę od tego? A zapomniałem strach przed zmianami...gdzieś to już odpowiednio określono ;)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Stąd nie rozumiem Twojej wypowiedzi, która przypomina "krzych rozpaczy" prowadzący do być może jakiegoś "focha"
Informyuję tylko, że tracę chęć do zajmowania się tym. A już na pewno do dyskusji. Reszta LS ma święty spokój bo nie zawraca sobie podobnymi tematami głowy. To chyba jedyne rozsądne wyjście :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Ja jestem bardzo, bardzo zadowolony z BP
Jesli chodzi o R no coż znacznie mniej ale rozumiem plan postępowania

Uważam że O&G zasługują na zmianę animosity i quell animosity na stare zasady
Reszta zmian nie jest potrzebna, wręcz niewskazana

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jankiel pisze:
Stąd nie rozumiem Twojej wypowiedzi, która przypomina "krzych rozpaczy" prowadzący do być może jakiegoś "focha"
Informyuję tylko, że tracę chęć do zajmowania się tym. A już na pewno do dyskusji. Reszta LS ma święty spokój bo nie zawraca sobie podobnymi tematami głowy. To chyba jedyne rozsądne wyjście :)
Toż to wiadomo było od początku jak potoczy się ta dyskusja i jak wiele legnie spamu :). Wyobraź sobie wątek, w którym otwierasz dyskusję na temat planowanego BP+R zanim jeszcze "oficjalnie" wyszedł na światło dzienne. Widzisz ten wątęk? Koszmar! Prawda? ;)

Zatem w kwestii zmian u orków (a chyba większość dyskusji toczy się wokół nich lub od nich zaczyna) poprostu wprowadzamy bez zbędnego mentliku na forum :).

Jak pojawi się jakiś temat o BP czy innych zmianach to obserwować i czytać można, ba nawet trzeba, jeśli się jest to w dodatku zaanagażowanym. Jednak w skrajności nie trzeba popadać w brak całkowitego zawracania sobie głowy.

A i koniecznie nie trać "chęci". Bo to wtedy czysty sukces spamerów, krzykaczy i wiecznych narzekaczy. Po kiego ich w ten sposób promować ;)

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

no wielki papa się odezwał... Jankiel nie jest jakimś nastolatkiem i wie co ma robić ;)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jankiel nie jest jakimś nastolatkiem
A szkoda, ale nie musisz mi o tym przypominać :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Reszta LS ma święty spokój bo nie zawraca sobie podobnymi tematami głowy
Kpisz :P? To ze nie spamuje jak ty to nie znaczy ze nie czytam tych wszystkich wypocin ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

wydaje mi się, że w momencie wyjścia nowych lizaków BP przestaje mieć sens.

Lizaki i nowi wariorzy dają rade przeciwko demonom i VC, kolejne booki także zapewne będą potężniejsze od poprzednich...

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Raczej przestanie miec sens, gdy wyjda wszystkie pozostale armie i do tego nie beda wyraznie obsysac. A na to jeszcze poczekamy :wink:

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

zauwazmy, że: demony, wampiry, dark elfy, nowe lizaki, khemri, mozna sie pokusic i dodac do tej listy chaos krasie (ktore zawsze jedynie remisy robiły ;) ) , krasie i imperium, dają sobie rade na zwykłym limited.

BP przestaje być konieczny, ale jeżeli komuś daje to szczęście to niech gra jeszcze na nim...IMO nie będzie niedługo potrzebny, więc gorączkowe dyskusje na jego temat są bezsensowne

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Shakin' Dudi pisze:zauwazmy, że: demony, wampiry, dark elfy, nowe lizaki, khemri, mozna sie pokusic i dodac do tej listy chaos krasie (ktore zawsze jedynie remisy robiły ;) ) , krasie i imperium, dają sobie rade na zwykłym limited.

BP przestaje być konieczny, ale jeżeli komuś daje to szczęście to niech gra jeszcze na nim...IMO nie będzie niedługo potrzebny, więc gorączkowe dyskusje na jego temat są bezsensowne
Tylko czy przestanie mieć sens to już zależeć będzie od osób, ktore go wprowadziły. Przyjąć może i się przyjął ale jak nagle będzie opcja, że BP+R przestają mieć sens i gramy normalnie, to powstanie temat podobjy do tego i będzie narzekanie...
Fakt, że każda nowa armia może śmiało rywalizować z DoCh czy VC a co bedzie z Lizakami nie wiem. Wiem, że w sklepie GW powiedzieli mi tylko, że armia będzie miała jeszcze większego kopa ;) no i sporo Angoli już zamawia Bataliony hehehe
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Shakin' Dudi pisze:zauwazmy, że: demony, wampiry, dark elfy, nowe lizaki, khemri, mozna sie pokusic i dodac do tej listy chaos krasie (ktore zawsze jedynie remisy robiły ;) ) , krasie i imperium, dają sobie rade na zwykłym limited.

BP przestaje być konieczny, ale jeżeli komuś daje to szczęście to niech gra jeszcze na nim...IMO nie będzie niedługo potrzebny, więc gorączkowe dyskusje na jego temat są bezsensowne
To prawda, że wyjście wszystkich AB jest "nadzieją" na pewne przywrócenie balansu gry. Jednak jest to jedyne wyjście jakie może nam zaoferować GW. Oczywiście wyjście, które będzie się ciągnęło całymi latami i pewnie spora część z nas nie wiem czy do tego momentu dotrwa nadal jako miłośnik WFB (ew. kostucha się o nas upomni ;) ).

W kolejce wciąż stoją: lizaki, skaveny, bestie, leśniaki, bretka, khemrii, krasnale, pewnie psy i chadecja, a po drodze może jeszcze dołączyć nowa armia w stylu ogrów (chyba że zaliczymy do niej demony). To spora lista zważywszy że nowoedycyjne orki i imperium zatrzymały sie na poziomie 6 edycji, a w opinii wielu graczy nawet gorzej wypadają niż 6ed. AB do tych armii.

To niestety nie wróży dobrze. Warriorzy są kontrowersyjni i zapowiadają pewien wzrot. Natomiast nadchodzące lizaki są okrzykiwane następcami demonów. GW ma szansę wydać bardziej niezrównoważone AB niż te z 5 i 6 edycji. A wtedy przepaść między AB będzie sie powiększać.

Oczywiście nie chcę wychodzić na pesymistę, ale po GW naprawdę nie spodziewam się "pozytywnych rewolucji". Jak GW samo pisało - nie zależy im na balansie bo ten aspekt battla jest dla nich nieliczącym się marginesem, który najwyraźniej nie ma dla nich wpływu na sprzedaż produktu (być może doszli do wniosku że zbalansowany WFB by pogorszył sprzedaż, gdyż wtedy gracze zmieniliby docelowy sposób zakupowania armii, na mniej opłacalny dla GW). Z tych względów raczej bym tak szybko nie deaktualizował BP poprzez pryzmat nowych AB - można się na tym nieźle przejechać. A wtedy być może będzie trzeba sięgnąć po coś grubszego kalibru niż BP+R.

Osobiście wolałbym nawet aby odpowiedni zespół ludzi skomponował army listy od nowa. A wolę dlatego, że wiem dobrze iż od GW nawet za 100 lat nie dostanę grywalnie zbalasowanych i ciekawych AB. Za to jestem pewien, że twór chociażby LS byłby o niebo lepszy niż cokolwiek i kiedykolwiek wyda GW (chyba ze ta firma przejdzcie istną rewolucje od wewnątrz). No ale do tego raczej nigdy nie dojdzie - chociaż przynajmniej byłbym chciał ujrzeć taką próbę...

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Shakin' Dudi pisze:BP przestaje być konieczny, ale jeżeli komuś daje to szczęście to niech gra jeszcze na nim...IMO nie będzie niedługo potrzebny, więc gorączkowe dyskusje na jego temat są bezsensowne
Zapominasz o jego najwiekszej zalecie: likwidacji przegiec. Juz nie musisz grac z koszmarkami typu:
-2x Wrighty i Drakenhof
-4xGreat Cannon i 2x Steam Tank
-4x RBT, pierdyliard kości i arcymag z Book of Hoeth

Takie kombinacje, owszem - mozna kontrowac, mozna oswajac, uczyc sie gry z nimi i w ogole udawac, ze sa fajne, ale moim zdaniem nie gra sie z nimi przyjemnie. I dlatego idea BP+R bardzo mi sie podoba.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

jakos z niczym co wymieniłeś nie miałem problemu....problem dotyczył jedynie demonow na które ludzie nauczyli się grac.

ODPOWIEDZ