Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: X.Maciek »

21 małych podstawek, 16 dużych

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Wow, rozumiem że do 21 małych jest potrzebne ustawienie przynajmniej 5x5 ?
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

na stronie 115 RB masz pokazane jak trzeba ustawic by trafic 21 (trzeba tylko sobie samemu dodac 5 szereg ;) )

natomiast nadal nie wiem jak trafic 16 na duzych podstawkach.
przy ustawieniu templatki centralnie na srodku trafia sie 13:
- trafiony: :cry:
- nie pokryty przez templatke: :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :cry: :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :cry: :cry: :cry: :mrgreen:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
:mrgreen: :cry: :cry: :cry: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :cry: :mrgreen: :mrgreen:

przy przestawieniu templatki troche w lewo/prawo wychodzi 15 (u mnie przesunalem ja w lewo) :
:mrgreen: :cry: :cry: :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :cry: :cry: :cry: :mrgreen:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
:mrgreen: :cry: :cry: :cry: :mrgreen:
:mrgreen: :cry: :cry: :mrgreen: :mrgreen:

tak mniej wiecej wychodzi trafianie modeli.
przy takim ustawieniu, jesli sie przesunie templatke w gore/dol, wychodzi skrajny model. nie wiem wiec jak trafiasz 16 modeli :P

@DragoWwl
niezly avatar ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Thx za odpowiedź - a z Avatarem głupia sprawa, domyślam się że pierwszy go zarzuciłeś ;) Slayers 4ever ! :)
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Morsereg pisze: nie wiem wiec jak trafiasz 16 modeli :P
:mrgreen: :( :( :mrgreen: :mrgreen:
:( :( :( :( :mrgreen:
:( :( :( :( :mrgreen:
:( :( :( :( :mrgreen:
:mrgreen: :( :( :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Ostatnio znajomi z klubu sprawdzili i mały template jest mniejszy od tego z podręcznika o 2-3 mm. Ale tylko ten bezbarwny, bo np już zielony jest w porządku.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Rakso przesadziłeś:) Tak to tylko łezką można coś przykryć :P

a 16 chaosiarzy można trafić jak centrum położysz pomiędzy 4 podstawkami i trafiasz cały kwadrat 4x4. Przekątna podstawki to około 1,42" a placek ma 1,5" promienia :wink:

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Mam pytanie z innej beczki . W podręczniku z zasadami jest napisane , że oddziały z vanguardem i scouci nie mogą szarżować w pierwszej turze jeśli to oni zaczynają. A normalna jednostka może szarżować ? Jeśli tak, to poprosił bym o zacytowanie stosownego zapisu z podręcznika mówiącego o tym że jest to możliwe lub nie.

Pytanie nr .2 W podręczniku do naszej armii można znaleźć informacje że za pomocą wielkiej runy można wykonać dodatkowy ruch, ergo ruszyć się dodatkowe 6 cali , natomiast ja kilkakrotnie spotkałem się na tym forum ze stwierdzeniem w stylu ,, no to popchniesz się z kowadła 3+2D6" - to znaczy ,że jak przy szarży. I znów prośba czy któryś z szacownych długobrodych mógłby gołowąsowi podpowiedzieć gdzie szukać wzmianki o popychaniu jednostek z kowadła na 3 +2D6.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Witaj.

Co do szarżowania w pierwszej turze, to na 16 stronie dużego rulebooka masz podane wymogi jakie musisz spełniać aby móc ją zadeklarować, jeśli je spełniasz to możesz szarżować i w 1 turze. Wyjątkiem są, jak już wspomniałeś, Scouci i Vanguard.

Jeśli chodzi o dodatkowy ruch, to przeczytaj dokładnie opis działania tej runy. Gdy to zrobisz zauważysz, że jej użycie umożliwi Ci wykonanie dowolnej akcji dozwolonej w fazie ruchu, czyli Ruch, Marsz lub szarża (Nasz armybook, str 31, opis Rune of wrath & honour).

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

A co za tym idzie pchnięcie z kowadła daje nam możliwość szarży jako ruch. A takie małe sprostowanie. Czy możliwa jest szarża z popychaczki gdy w fazie ruchu spaliliśmy szarżę?
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

tak
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Wielkie dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Robo -takiej akcji raczej nie zrobisz, bo musiałbyś dać BSB Brotherhooda i tą szmatkę na ruch. A to niemożliwe.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

A po co Brotherhooda? Szmatka na ruch 6 cali, zwykły ruch 6 cali, plus 3+2k6 z kowadła to max 27 cali, 3 cale wgłąb wrogiej strefy rozstawieniowej.
Z resztą tłumaczyłem tylko koledze że jest to legalne, mniejsza z tym czy możliwe.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Robo pisze:A po co Brotherhooda? Szmatka na ruch 6 cali, zwykły ruch 6 cali, plus 3+2k6 z kowadła to max 27 cali, 3 cale wgłąb wrogiej strefy rozstawieniowej.
Z resztą tłumaczyłem tylko koledze że jest to legalne, mniejsza z tym czy możliwe.
można też jako środkowy ruch zrobić swifta w rządek + 3" ruchu (np slayerami lub hamcami z lordem) i później szarża z kowadła, mamy kilka cali do przodu jeszcze
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

X.Maciek pisze:a 16 chaosiarzy można trafić jak centrum położysz pomiędzy 4 podstawkami i trafiasz cały kwadrat 4x4. Przekątna podstawki to około 1,42" a placek ma 1,5" promienia :wink:
ale to przeciez jest wal :P
s. 114 w RB - stone throwers - firing a stone thrower - ostatni akapit:
If placed over an enemy unti, the hole in the middle of the template must be placed over a single model.

a co do szarzowania w pierwszej turze:
tak jak wczesniej pisali. przy vanguardzie i scoutach jest wyraznie zaznaczone, ze nie mozna szarzowac. FAQ'i nawet wyjasniaja, ze nie mozna takiej akcji wykonac nawet z frenzy, popychaczki czy innych umiejetnosci.
w RB przy normalnej szarzy takowego zakazu nie ma.
jesli tylko masz zasieg i mozliwosc szarzy (oczywiscie zaczynajac ze swojego deploya po tym jak jednostka byla wystawiona razem z innymi) to mozesz ja spokojnie wykonac w pierwszej turze.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Jakie wymiary ma podstawka nowego Thorgrima?

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

40x60 jeśli się nie mylę.

Awatar użytkownika
Bulwok
Kretozord
Posty: 1659
Lokalizacja: Analbis Toruń

Post autor: Bulwok »

Czy krasnoludy mają coś w podobie Dispell scrolli ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

tak, nawet dwie rzeczy ;)
obie na s. 46 krasnoludzkiego AB.
- spelleater rune (50 pkt.) - nie dosc, ze rozprasza czar to jeszcze na 4+ sprawia, ze wrogi mag zapomina czar ktory chcial rzucic,
- rune of spellbreaking (25 pkt) - dziala jak normalny scroll.

oczywiscie nie mozna zapomniec o tym, ze mozemy brac 'nieograniczona' liczbe tych run.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ