8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Pocisk »

Gdzie jest zapisek, że nie ma look outa w oddziale innego typu?

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Na str 99 podręcznika

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

katerek pisze: W 8 maszyny nie muszą mieć podstawek w RB jest podane i tak z którego punktu się mierzy zasięg. A w przypadku templatek to i tak nie ma znaczenia czy masz podstawkę czy nie zahaczyłeś o piczy kłak model maszyny i już masz autohita w maszynę :)
Jednak jeśli grasz z duchem Uściśleń Sędziowskich warto mieć podstawki. W tym wypadku mogą to być 40x40 lub większe.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Pallker
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Pallker »

Mam pare pytań na które nie moge znaleźć odpowiedzi.
1. Czy las blokuje pole widzenia czy nie?
2. Czy folaraiths robe ( item od High Elves) broni przed uderzeniami z misscastow? (ktore ponoc nie sa magiczne)
I czy ten sam przedmiot broni przed feedback srcoll?
3. Jak oddzial stoi za mna to moge mu rzucic augment spell?
4. Jesli mag jest zamieniony w smoka i dostanie pare ran, a nastepnie przeciwnik dispelluje czar. To jak traktowac te rany? niweluja sie czy pozostaja?
5. Czy dalej moge zmienic dowolny z wylosowanych czarow na shield of saphery ( High Magic) Bo nie wiem czy z "second sentence" chodzi o przerzut kosci jak sie cos powtorzy( co moze jest oczywiste, bo zawarte w zasadach) czy o ostatnie zdanie, czyli to co pozwala zmienic.

z góry dzięki :)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

M.T. pisze:
Pallker pisze:Mam pare pytań na które nie moge znaleźć odpowiedzi.
1. Czy las blokuje pole widzenia czy nie?
Nie
Pallker pisze:2. Czy folaraiths robe ( item od High Elves) broni przed uderzeniami z misscastow? (ktore ponoc nie sa magiczne)
Są magiczne, więc nie chroni.
Pallker pisze:I czy ten sam przedmiot broni przed feedback srcoll?
Nie
Pallker pisze:3. Jak oddzial stoi za mna to moge mu rzucic augment spell?
Tak
Pallker pisze:4. Jesli mag jest zamieniony w smoka i dostanie pare ran, a nastepnie przeciwnik dispelluje czar. To jak traktowac te rany? niweluja sie czy pozostaja?
Rany pozostają - jak mag z 2W zmieni się w smoka, dostaje 2W i zmieni się w maga znowu, to ginie.

Awatar użytkownika
mortimerto
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa, Lustria, oraz Pustynie Khermisjskie

Post autor: mortimerto »

Jeśli mag zamieni się w smoka rzucając 6 z bestii , to pozostaje nim do końca gry?
Battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włożyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchać i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło...

mortimerto pisze:Drogi krasnoludzki graczu, czyżbyś porządnie się napił że wstawiasz rozpiskę brodatych w dział z informacjami o turniejach?
Lorens pisze:Sory - prosze admina o wykasowanie tego postu :oops:

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Tak długo jak RiP trwa
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Pallker
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Pallker »

A czy feedback scroll może być użyty jeśli czar został rzucony z IF??

Awatar użytkownika
Pallker
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Pallker »

Wielkie dzięki za wcześniejsze odpowiedzi;)

A czy skautom w skirmiszu liczal sie plusy za szeregi teraz czy nie? (jak sa w zwarciu)

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Pallker pisze:Wielkie dzięki za wcześniejsze odpowiedzi;)

A czy skautom w skirmiszu liczal sie plusy za szeregi teraz czy nie? (jak sa w zwarciu)
Nie
Pallker pisze:A czy feedback scroll może być użyty jeśli czar został rzucony z IF??
Nie
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Pallker pisze: 5. Czy dalej moge zmienic dowolny z wylosowanych czarow na shield of saphery ( High Magic) Bo nie wiem czy z "second sentence" chodzi o przerzut kosci jak sie cos powtorzy( co moze jest oczywiste, bo zawarte w zasadach) czy o ostatnie zdanie, czyli to co pozwala zmienic.
Możesz.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

tak samo jest w dark magic. Skoro ignorujemy zapis ze jak na kości wyjdzie to samo to przerzucamy. Zostaje jednak zapis Any sorceress can swap one spell for chillwing.


Czy to jest tak że tylko jedna czarodziejka może zamienić czar na chillwind?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Jaszczurx
Mudżahedin
Posty: 292
Lokalizacja: Warshau/Lustria

Post autor: Jaszczurx »

A ja mam pytanie dość konkretne, czy w 8 ed. blowpipe skinków są w jakikolwiek sposób ruszane czy sentencja z armybooka nie zmieniona?

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Murmandamus pisze:tak samo jest w dark magic. Skoro ignorujemy zapis ze jak na kości wyjdzie to samo to przerzucamy. Zostaje jednak zapis Any sorceress can swap one spell for chillwing.


Czy to jest tak że tylko jedna czarodziejka może zamienić czar na chillwind?
Nie moge teraz znaleźć nic w RB, ale IMO chillwind jest signature spell dark magic, więc możesz zamienić na niego czar nawet jak inny czarodziej już go wybrał. Jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi. [-o<

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Jaszczurx pisze:A ja mam pytanie dość konkretne, czy w 8 ed. blowpipe skinków są w jakikolwiek sposób ruszane czy sentencja z armybooka nie zmieniona?
Nie zmienia się.

katerek
Masakrator
Posty: 2983
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Młody Pajak pisze:
Murmandamus pisze:tak samo jest w dark magic. Skoro ignorujemy zapis ze jak na kości wyjdzie to samo to przerzucamy. Zostaje jednak zapis Any sorceress can swap one spell for chillwing.


Czy to jest tak że tylko jedna czarodziejka może zamienić czar na chillwind?
Nie moge teraz znaleźć nic w RB, ale IMO chillwind jest signature spell dark magic, więc możesz zamienić na niego czar nawet jak inny czarodziej już go wybrał. Jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi. [-o<

pozdrawiam.
Signature spells na chwilę obecną są tylko dostępne dla Lorów z RB (poczekać trzeba na nowe AB i może tam się zmienią armijne Lore). Czary numer "1" z pozostałych nie są signature więc nie podlegają zasadzie wielokrotnego wyboru.
Nie dopisujcie nieistniejących zasad no chyba że ktoś znalazł zapis że Chillwind czy Gaze of Mork to są signature spells to proszę powiedzieć gdzie taki zapis jest, bo to że można podmienić je na inny czar nie czyni ich signature.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nieprawda. Jedynki z lorów z armybooka są generalnie traktowane jako sygnaturki - doczytaj rulebooka.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

tak sa, ale czy np jak wylosuje 1, a inny mag juz ma ten czar to moge oczywiscie zmienic na dowolny?

Awatar użytkownika
Pallker
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Pallker »

Czy jeśli zabije aboma i wypadną z niego swarmy to czy dostaje punkty za samego aboma? Czy dopiero jak swarmy pozabijam?

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

IMO nie gdyż chillwind jest traktowany jako signature spell czyli może być wielokrotnego wyboru.

pozdro

Zablokowany