ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Re: ETC 2012

Post autor: Scimitar »

Dmtrij pisze:jakoś na poczatku edycji postulowałem uwolnineine DS jako remedium na pojechane czary:)
Coś w tym widocznie jest :)
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Król Goblinów pisze:zapytam chociaż pewnie było( tylko znaleźć nie mogę) - czy +100p. przy OnG jest do unit Size czy Roostera(2500 total)?
do roostera, Bless oto pytał na TWF i dostał odpowiedź taką :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Gracze besti oprotestujmy draft 2- z magii zostawili nam sytego beasta i kozackiego wilda

Jak dobrze że zostawili nam 2600 i można wystawić się na minosiach :twisted:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Scimitar pisze:ale TYLKO na magu lordzie. Teraz, to ten 1 DS szybko spada, a tak, to byłoby też coś na późniejsze tury.
a nie lepiej dać możliwość wzięcia po prostu do 2 dispel scrolli?
Nie będzie przegięć typu 2/3 małych magów z 4/6 scrolami itp. a rozpiski bez lorda-maga też skorzystają na tej niewielkiej zmianie bo wróci idea caddiego.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

A ja i bez tego moge brac 2 scrolle \:D/
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

HE też mają dwa scrolle ;)

jednak jak się gra na jednym małym magu to ciężko jest wepchać 2 arcany za łączną ilość punktów w wysokości 60 :)
Jednak annulian jest bardzo fajny ale gdyby była mozliwosc wzięcia 2x dispel scrola to naprawdę wartoby było się nad tym zastanowic ale to pewnie pobożne życzenia :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

W sumie, może i racja - pewnie by się znaleźli amatorzy 8 DS w rozpie, ale może by to nieco utemperowało magię.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

No tak, może teraz w końcu bretka wygra mastera 8)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Sądzę że 4 kości sa wystarczająco syte, DS sa zbedne ; p Poza tymi tak byłyby max dwa - patrz na limit DD na EURO nie ; ) ?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Po 4 grach, IMHO nie sądzę by było to dobre rozwiązanie.

Wydaje mi się że już lepiej było by zmienić opis brzytwy.

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Kanadian pisze:Po 4 grach, IMHO nie sądzę by było to dobre rozwiązanie.

Wydaje mi się że już lepiej było by zmienić opis brzytwy.
Może napiszmy po prostu nowy podręcznik :mrgreen: .
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Karli pisze:No tak, może teraz w końcu bretka wygra mastera 8)
Jeśli zagram bretką to jest taka szansa! :D :D :D





Edit
Tak na marginesie przypatrujac się Waszej dyskusji widzę, że AR COM popełnił niewybaczalny błąd - przekroczył granice.
Granice gry Warhammer.
Army Restrictions jakie początkowo mieli zrobić przeminieło się w Rules Changes.... i to mocno.
Nie takie były założenia AR com. Mieli zrobić ograniczenia, ok może nieperfekcyjne, może coś w stylu ogólny limit lataczy 0-3 nie wpływa tak samo na wszystkie armie, ale ewidentnie jest to ograniczenie kompozycji, a nie zmiana zasad...

Niestety ktoś pozwolił, a w zasadzie my wszyscy, dobrać się grupie ludzie do grzebania w zasadach.
Coś w stylu jeśli używasz daetha czy shadowa to masz limit 4 kostek.
Lore of hashut czy kadai wliczone w limit maszyn, chociaż maszyny ani jedno ani drugie nie chuja nie przypomina.
Master of sorcery, który nagle dostał nowe zasady?? Z jakiej niby bani ktoś zmienia zasady działania przedmiotu?

Jest działanie, są odpowiedzi - coraz więcej pomysłów na jeszcze większe ingerowanie w zasady gry warhammer.... byly pomysły dodawania leveli do MR, terz pomysły dublowania przedmiotów, jest ich mnóstwo, a wszystkie dlatego, że ktoś (czyt. AR COM) otworzył furteczkę i pokazał, że można zmienić zasady gry.... Bo czemu nie....

Nigdy nie byłem battlowym purystą, uważam ze cześć zasad powinna być uściślona, część przystosowana do gry turniejowej jak VLoS czy SLoS, a armie powinny mieć na sobie jakieś ograniczenia, żeby nie tworzyć beznadziejnie monotematycznych rozpisek, ale to do czego doszliśmy jest moim zdaniem parodią.

I mam nadzieję, że się mylę, ale imo po otwarciu owej furteczki będzie jeszcze gorzej.

Ej, a może by tak zrobić z trolli monstery, a wszystkim elfom dać 6+ warda? Przecież takie zwinne.....
Ostatnio zmieniony 20 mar 2012, o 13:15 przez Cauliflower, łącznie zmieniany 1 raz.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Bretka ma Warda ;)

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Spoko, następny ETC draft będzie oparty na sztywnej rozpisce każdej armii i przegięcia będą z głowy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Taka refleksja:

Czemu turnieje są teraz praktycznie tylko Euro.
Jak wiemy powszechna dezaprobata jest dla tego co prezentują te ograniczenia.
NA Euro jedzie reprezentacja z kilku osób. A grać muszą wszyscy w Polsce bo to tylko jest
praktycznie to organizowane. Moda bo wszyscy tak robią i "trening" dla reprezentacji
może wydać się powodem ale:

ad1) skoro moda bo wszyscy tak robią to czemu nie zrobić mody żeby nie było same euro
ad2) skoro trening dla reprezentacji to dlaczego jest narzucany ogółowi środowisku battla.
ludzie grają w to bo muszą bo garstka chce sobie potrenować? Argument jak nie chcesz
nie grać na euro to nie chodź na turnieje i graj jak chcesz z kolegami zbywam, jak chcesz
trenować na euro to trenuj w domu z kolegami.

No i ostatnia sprawa. Argument że to przecierz tylko do Euro. Ale potem będzie trening do następnego euro i się wszystko znów samonapędza.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Pograj bez ograniczeń to zobaczysz dlaczego większość lubi Euro...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

Przemcio pisze:Pograj bez ograniczeń to zobaczysz dlaczego większość lubi Euro...
A ja myślałem, że EURO to zło konieczne i że to pogląd większości.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

zróbmy ankietę, to się okaże co myśli ogół ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Można grać z naprawdę delikatnymi ograniczeniami, były takie mastery, nie narzekałem. Na euro też nie mam zamiaru marudzić, aczkolwiek podpinam się pod to, co napisał Kalafior. Czy to nie brnie już aby za daleko?

ODPOWIEDZ