KULTOWISKO 20/02/2010 Warszawa pre Bazyliszek

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

Zablokowany
Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Re: KULTOWISKO 20/02/2010 Warszawa pre Bazyliszek

Post autor: Bartys »

Wszystkim przybyłym dziękuję, ciesze się że udało się wszystko rozegrać bez mega obsówy i mam nadzieje że zobaczymy się następnym razem.

Robson pisze:no bo niby jest 10zł w innych miastach :P dlatego na narbutta 15zł w tym standard zerowy, nawet blatów brakowalo na pierwszą bitwę, o krzesłach nie wspominając.

Dla porównania
Białystok 3zł w tym kawa ;)
nie wysłałeś poprawnego zgłoszenia w terminie, rozpy wcale nie wysłałeś, spóźniłeś się na rozpoczęcie turnieju specjalnie przesunięte dla spóźnialskich (bo mogliśmy zacząć spokojnie o 9:30 jak było zaplanowane), stół miałeś przyniesiony jak tylko przylazłeś więc nie wiem czy jesteś odpowiednią osobą do narzekania.

Co do porównań do ceny 3zł za tur "w tym kawa" oraz 5zł to czekam aż pomysłodawcy zrobią kilka turów na max 50 osób z taką wejściówką, po czym jeszcze do tego dopłacą i będą dumni że zrobili w końcu tani lokal w wawie zadowoleni. Z chęcią przyjdę i zagram.

pozdro;)

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Skoro wchodzisz w dyskusje i zaczynasz mówić o tanich turniejach :) To powiedz ile wam zostało pieniędzy do podziału po turnieju?

Pozdro

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Luuuudzie, ale o co wam chodzi?

Nie pasuje cena czy zasady? Nie przychodźcie! Ja chętnie zabulę 15 pln za to, że ktoś mi zorganizuje rozrywkę na cały dzień. Jak dla kogoś za dużo, to niech nie przychodzi. Co to za czasy wogóle nastały, że w męskim gronie ktoś krzyczy "nie mam 15 pln, nie stać mnie, za drogo, obniżcie wjazd! :cry: ". To jest powód do dumy że 15 pln to dla kogoś dużo kasy, czy jak? :shock: Jak mnie by nie było stać, to napewno bym o tym wszystkich nie informował, bo byłoby mi wstyd. Jesteście dorośli - kłócenie się o 5 zł jest conajmniej żałosne...

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

Sorry ale pensję też ci mam podać żebyś wiedział czy się w odniesieniu do niej za nadto nie wzbogaciłem? k***a żart...
policz sobie jak cie to tak bardzo interesuje a następnym razem przyjdź rano i zobacz ile osób nosi blaty żeby wiedzieć ile osób pójdzie po turnieju na pizze i podzieli się tym co zostanie.
Nie mam nic do Ciebie osobiście ale już naprawdę nie wiem czy ja mam się śmiać czy płakać jak coś takiego widzę.
tyle w tym temacie z mojej strony

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Mi raczej chodzi o to, że dorastałem w tym hobby gdy nikt na tym nie zarabiał i raczej się dopłacało, ale może za długo w to gram ;) .
Spoko prawa rynku - nie pasuje nie przychodzę - normalka.

@Bartys - tak myślałem że znowu odwrócisz kota ogonem :) po prostu spytałem i widze, że podanie odpowiedzi nie jest takie łatwe. Spoko, policzyłem sobie już wcześniej, raczej chodziło mi o to jaką odpowiedź uzyskam. Wiem że głupio robię pisząc to co napisałem i co teraz piszę, ale nie kłóciłem się już na tym forum chyba z 6 lat :) (licząc forum gildii jeszcze bo to dla mnie to samo)

pozdro

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Ja uwazam podobnie jak Crus.
Fajnie, gdy organizatorzy nie muszą płacić za granie i mają jeszcze kaskę na pizzę ale nie powinno się na turniejach zarabiać!
W przypadku gdy zostaje sporo pieniędzy, powinny iść one na pokrycie wynajmu na następnym turnieju.
Mówię to całkiem serio.

A proceder odnoszenia blatów po turnieju powinien być uprzejmością graczy w podzięce za fajny tur a nie obowiązkiem, skutkującym 10 punktami karnymi!
Obrazek

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jankiel pisze:
no bo niby jest 10zł w innych miastach dlatego na narbutta 15zł
Płacisz za przywilej grania w centrum wszechświata, wszak:
takie duże lokale na których jest pełno ludzi są świetna sprawą! Są czymś co zdarza się chyba tylko w Warszawie
Coś nie tak napisałem? Robicie w Katowicach większe?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Fisch pisze:Ja uwazam podobnie jak Crus.
Fajnie, gdy organizatorzy nie muszą płacić za granie i mają jeszcze kaskę na pizzę ale nie powinno się na turniejach zarabiać!
W przypadku gdy zostaje sporo pieniędzy, powinny iść one na pokrycie wynajmu na następnym turnieju.
Mówię to całkiem serio.

A proceder odnoszenia blatów po turnieju powinien być uprzejmością graczy w podzięce za fajny tur a nie obowiązkiem, skutkującym 10 punktami karnymi!
Zgadzam się z Fishem i Crusem - gerelanie jeśli zostanie jakaś $$ z turnieju to niech będzie ona dla organizatorów za noszenie i robotę przy turnieju, ale nie powinno być 10 pkt. karnych, no bo chyba za coś mają tą dodatkową $$.

Ja Inkwizytor rozbił lokale to wejściówka była po 10 - a jeśli jakaś $$ została to szła na nowe blaty i tereny bądz w późniejszym okresie na nagrody. Na WI zawsze każda dodatkowa kasa idzie na nagrody nie zaleznie czy zostanie jej 500 czy 1500 i myślę, że to było postawienie sprawy fair.

Reasumijąc moim zdaniem podatem lokalowy w Wa-wie powinien wynosić nieco więcej np: 100 zł i nie powinno być opcji że są karne za odnosznie, a dodatkowa $$ jaka zostanie nich idzie za orgów za pracę włożoną w turniej - wtedy 15 zł od turnieju jest moim zdaniem ok.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, o 21:40 przez Dalmar, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Bardzo dziękuje organizatorom za bitwy - turnieje na Narbutta mają jednak swój klimat :D

Dzięki moim przeciwnikom za bitwy - zwłaszcza Bartysowi za miłą i symapatyczną bitewkę, która była jak by nie patrzeć bitwą o zwycięstwo.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

zgadzam sie crusem i fishem :) graty crus, ze nie odniosles blatu.

Bartys ponażekac kazdy może, to jedziemy dalej, fajne dyplomy były? a sorry na pizze by nie starczyło :P te 3-4zł to pewnie kolejny dodatek albo sos.
dlatego tak jak napisałem standard zerowy, i kompletny brak taktu ze strony orgow.

Moze niektorzy kieruja sie innymi zasadami w zyciu i inaczej zostali wychowani dlatego maja inny pogląd ;)

ale moim zdaniem zarabianie na turnieju, gdzie gracze nie dosc,ze placa wjazd, sami odnosza blaty i przynosza sobie lawki do siedzenia, co w calej Polsce jest w gestii organizatorow, do tego caly turniej jest organizowany przy pomocy cudzych terenow i blatów, wiec tym bardziej zarabianie na cudzej pracy i cudzych dobrach jest maksymalnie z dupy, nie do pomyslenia w "realu" no ale to tylko polhammer :?

IMHO
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

znowu wychodzi że KULT to mafia , skurwiele i złodzieje : ] flame flame on!

szkoda że nie odbija się to na frekfencji

co do akcji ze stołem naprawdę szczerze ciężką ręką wpisywałem te karniaki ale zasady są po to żeby je przestrzegać i byłbym chujem w stosunku do innych graczy żebym to olał . Odniesienie blatu z przeciwnikiem to chwila, można podczas niej podyskutować o bitwie np. jakoś prawie nikt nie ma z tym problemu a dzięki temu organizatorzy którzy wstali wcześniej mogą wrócić wcześniej (nieraz do bardzo oddalonego domu) , przychodząc na turniej akceptujesz jego regulamin. Jak ktoś robi 3turnieje w sezonie żeby mieć miejsce na LL tylko to ma trochę inną perspektywę imo


Robson : też było nie odnieść ; ] panie cwaniak
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Coś nie tak napisałem? Robicie w Katowicach większe?
Nie, przebiliście nas w ten weekend o całe 5 osób.
Tylko u nas było po 5 zeta, z żarciem i ciepłymi napojami w cenie. No i stoły nosili organizatorzy.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ja się przychylam do zdania Kołaty bardziej. Jest wolny rynek. Argument Robsona o cudzych terenach jest troszkę nie fair. Kult płaci podatek lokalowy za każdy turniej który organizuje tak samo jak wszyscy inni korzystający z Bazyliszkowej bazy. To miedzy innymi pieniądze zarobione przez Kult sponsorują nowe tereny Bazyliszka, które miejmy nadzieje, przynajmniej w części będzie można oglądać na stołach już w sobotę. Robson, zrób turniej za 10zł, chętnie wpadnę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Robson, widzę że zaczynasz powoli pisać jak TruePunk. ;)
Naprawdę godny ideał, w sporach forumowych, do naśladowania. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

JAnkiel: tak ale wy nie musicie płacić 350zł podatku (jeszcze mało niektórym!) : ] biorąc pod uwagę że sporo osób nie płąci za wejście bo blatują przed i po , jeśli ktoś nie ma kasy na wjazd- nie ma sprawy można się dogadać

Robson kiedyś powinnien sam turniej zorganizować : ] to wtedy byśmy pogadali czy ta wejściówka jest za duża czy za mała czy może w sam raz
Obrazek
T

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Po co pierzecie brudy na forum?? Ustalcie kto jest właścicielem terenów, kto wynajmuje korytarz i za ile, dopiero wtedy ustalcie wejściówkę.

Przy 30 osobach na turnieju, w tym miejscu, cena 15 zł jest chyba w porządku. Przy 50+ chyba można zejść z ceny

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1874
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Osobiscie uwazam, ze:
a) brak dyplomow to zal (jesli ich nie bylo, ale z tego co czytam to nie bylo)
b) brak krzesel to zal
c) mapki i nr stolow to postep :)

15zl jest ok, odnoszenie blatow jest ok (magazyn na narbutta jest w ch.. daleko od stolow). Nie zawsze bedzie 35 osob na turnieju, kto chce ryzykowac? Zarobienie paru groszy jest bodzcem do robienia turnieju.
Poza tym dzieki temu jest wiecej singli :P tzn nie wiem tego tak naprawde :P ale my jak robilismy turniej, to prawie zawsze parowki, by nie meczyc sie z blatami (wtedy jeszcze nie bylo mody samoodnoszenia blatow).
Poniewaz ostatnio jest zawsze ponad 30 osob, mozna w sumie podniesc podatek do 100zl.

To tyle w tym temacie. Wszystko IMO.

Turniej byl ok, podziekowania dla orgow.

Swoja droga ja nie odnioslem stolu i nie dostalem karnych ;).
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, o 22:21 przez Marek G, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Co do porównań do ceny 3zł za tur "w tym kawa" oraz 5zł to czekam aż pomysłodawcy zrobią kilka turów na max 50 osób z taką wejściówką, po czym jeszcze do tego dopłacą i będą dumni że zrobili w końcu tani lokal w wawie zadowoleni. Z chęcią przyjdę i zagram.
zapraszam :) Sama nawet smalec robię na turniej
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

morgan10005 pisze:Po co pierzecie brudy na forum?? Ustalcie kto jest właścicielem terenów,
z tego co wiem to stowarzyszenie bazyliszek
kto wynajmuje korytarz i za ile, dopiero wtedy ustalcie wejściówkę.
korytarz wynajmuje szkola... cena tez jest znana (300 za korytarz i 50 skladki)

problemem jest cos innego. Bo o ile nie widze problemu w odniesieniu blatow (nawet przy darmowej wejsciowce jest malo blatujacych osob czesto) to jak dl amnie sporym problemem jest robienie wszystkiego na odwal sie. Nikt nie sedizuje na lokalach i nawet glupich dyplomow z reguly nie ma

p.s. brak przygotowanych krzesel to tez zal :D moze nie zwrocilem na to uwagi bo na poczatku gralem przy lawce a po pierwszej bitwie ludzie juz sobie krzesla poprzynosili

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Na bazyliszku tez nie bedzie krzesel. Trzeba sie hartowac.

Zablokowany