Pytania początkujących i niepewnych 2

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Pytania początkujących i niepewnych 2

Post autor: Rasti »

A tak, umknął mi początek pytania z pojawieniem się i dopiero rzucaniem. Sorka.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Rasti do cholery przestań wprowadzać ludzi w błąd! Jak nie jesteś pewny przynajmniej na 80% to się nie wypowiadaj!
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Wiatm serdecznie:
Jako że postanowiłem do mojej gwardii imperialnej (catachan) zrobić rough rider na cold one'ach. Ciekaw jestem niezwykle czy figurka cold one jest mniej więcej wysokości figurki konia?
Za odpowiedź dziękuje
Pozdrawiam Brzuchacz
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Owszem, są mniej więcej wysokości konia. Jak już zrobisz zamieść koniecznie fotki w galerii :wink:

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Dzieki :) no to dzis spacer do LGSu po CoKów i zabawę czas zacząć
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

GarG pisze:Rasti do cholery przestań wprowadzać ludzi w błąd! Jak nie jesteś pewny przynajmniej na 80% to się nie wypowiadaj!
Sorka, po prostu jakaś zaćma mnie ogarnęła, umknęła mi część zdania :roll:

Awatar użytkownika
Dragan
Chuck Norris
Posty: 460
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dragan »

Co sądzicie o grze defensywnej DE (2x kusze shadzi bolce 2x czarka i gwardia) z kotłem?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja dzisiaj na lokalu zagrałem 2x czarka, 2 bolce, 20 kusz, 7 shadów z asskiem, wojki do wycinania czarce, DR i BG no kontrę...

Nie powiem, nie łatwo było. Pierwszy meczyk z ogrami był na prawdę ciężki z racji, iż w pierwszej i drugiej turze na jednej czarce MS rzuciłem... Porażka... Nawet nie wiem czy mi jakiś czar wszedł ;/ Ledwo remis wycisnąłem. Drugi meczyk to już katastrofa. Teren nie dla mnie, do tego przeciwnikiem chaos na kawie. Jeszcze wygrał zaczynanie. W pierwszej mojej turze już stał mi pod nosem i musiałem wdychać jego smród. W drugiej już mnie jadł, w trzeciej strawił. Potem imperium na defensie - nie powiem, Delficki defens lepszy. Czołg nie psozalał, wbiłem mu 6 woundów(jeden bolec jak raz przypieprzył to 3 woundy wbił), a potem w ostatniej turze mojej assek przeleciał przez pół stołu i poczęstował gwiazdkami wbijając kolejne 3. Ogólnie dużo szczęścia, magia znowu nie poszalała.

Może troszkę nie tutaj mini relacja z lokala, no ale mam nadzieję, że nie przy nudziłem i komuś to pomogło. Ofens na mantysi o wiele lepiej dałby radę moim zdaniem.

gwardia z kotłem i 2 czarkami - ciekawy koncept, aczkolwiek takim defem bym tego nie nazwał. Myślę, że można bym tym dać radę, kocioł dużo daje w takiej rozpisce.

Awatar użytkownika
Dragan
Chuck Norris
Posty: 460
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dragan »

1)Dużo tzn.? Tak naprawde to z piechoty to mam gwardie no i troche shadów by było.
2)Co robić z kotłem? Trzymać go gdzieś na tyłach żeby tylko dawał błogosławieństwa?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Kociołek? Dać mu BSB no i iść gdzieś najlepiej za gwardią i błogosławić :) Dużo daje w sensie, że ward czy dod. atak daje kopa.

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

u mnie kociołek zawsze idzie za BG cóż w moim przydatku sprawdza się to w 100 % < grama zawsze przeciwko VC , Chaosowi Krasią i Imperium > jest w mojej każdej rospie .......

Awatar użytkownika
Rafał_Pękala
Mudżahedin
Posty: 236

Post autor: Rafał_Pękala »

Rasti pisze:a potem w ostatniej turze mojej assek przeleciał przez pół stołu i poczęstował gwiazdkami wbijając kolejne 3.
to chyba niezłego farta miałeś że 3 rany wbiłeś z S4 bo z tego co wiem to na czołg trucizny nie działają

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

z siłą 5 - +1 za gwiazdki działa :mrgreen:

pozdro,
Ż.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

nie wiedziałem gdzie mogę o to spytać czy rozpiski czy możne tutaj ale spytam tu
a wiec tak mam zaplanowany zakup modeli do DE i ustukana z nich rozpe


2x10 Crossbowmen @ 100 Pts
Repeating Crossbow; Light Armour
2x4 Dark Riders @ 124 Pts
Spear; Repeating Crossbow; Light Armour
2 Herald @ [28] Pts
Shield
2x5 Harpies @ 55 Pts
1 Reaper @ 100 Pts
5 Shades @ 80 Pts
Repeating Crossbow
1 Assassin @ 171 Pts
2ndWeapon
Rending Stars [30]
Rune of Khaine [25]
Black Lotus [20]

1 Sorceress @ 100 Pts
General; Magic Level 1
Total Army Cost: 1009

chce zagrać z kumplem 1100-1300 bitwę na proxy by wypróbować to i owo i chciałbym się spytać w co uzbroić czarkę i czy nie lepiej kopic coś innego zamiast bolca ? Coki albo jakaś piechota ?
Grac bede przeciw imperium i nie chce czegoś pod ta armie tylko coś co się przyda na więcej niż 1 armie na początek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

2 bolce albo nic. Proponuję gwardie kupić. A no i nie możesz 4 DRów wystawić :)

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

jest ich 2x4 i 2 czempionów <2 jeźdźcy poniżej> :P ale gwardie przed bolcami kupić czy po ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Tzn zależy jaki styl gry preferujesz, aczkolwiek w większości rozpisek widnieje gwardia ze sztandarem dającym ASF.

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

Jeżeli chcesz grać Defensywnie to kup Bolce a jeżeli Ofensywnie to Kup 15 BG ....ale i tak 2 jednostki są bardzo grywalne

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Kup to czym sie zawsze gra, ( bohaterzy oddział warriorów, hapie, DR ) a co do reszty to najpierw pograj kateczkami, sprawdz jak Ci sie ga a pozniej kupuj.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Chciałbym kupić sobie smoka alternatywnego do DE a możecie powiedzieć mi jakie ma wymiary ? szczególnie o wysokość.
Obrazek

Zablokowany