Bazyliszek - Czas Trolla WYNIKI str. 68

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Bazyliszek - Czas Trolla (Master, 25-26 luty Warszawa)

Post autor: swieta_barbara »

Laik pisze:Kudłaty – jego zasady są dobre do ofensa a z ruchem 3 ciężko mu będzie znaleźć się blisko akcji…
Cieszymy sie na takie komentarze - przynajmniej wiemy, co mamy naprawiac :]

Staralismy sie w tym roku wypuscic zbalansowane Bazyle, ktore w ciekawy i dowcipny sposob nawiaza do rozpoczynajacego sie sezonu euro. Zdawajcie pytania, bedziemy starac sie odpowiadac na biezaco, niniejszym rozpoczynam FAQ:

Q: Czy Bazyliszkom przysługuje Look Out Sir?
A: Proste, ale tylko od tego samego Troop Type.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Bazyliszki są characterami?
Chodzi mi o to czy można leczyć Coachu przy pomocy magii TK.
Czy można się jeszcze spodziewać kolejnych Bazyliszków?
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

I czy jak już pytałem eteryczny wampir ma look outa od skinków? Chodzi mi o to, że wydaje mi się, że eteryki nie mogą normalnie wchodzić do oddziałów i czy w takim razie ów look out im przysługuje?
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

kotson pisze:Bazyliszki są characterami?
Chodzi mi o to czy można leczyć Coachu przy pomocy magii TK.
Czy można się jeszcze spodziewać kolejnych Bazyliszków?
Patrz regulamin (wiem, ze w tym temacie ten tekst bedzie pojawial sie jeszcze przez najblizsze 3 tygodnie - taka doroczna tradycja), ale naprawde - czytajcie regulamin:
Cauliflower pisze:Zasady:
1. Każdy gracz wybiera jednego Bazyliszka, który będzie towarzyszył jego armii przez okres trwania turnieju.
2. Bazyliszek jest na stałe przypisane do danego gracza i musi być uwzględniony w rozpisce.
3. Jeśli gracz zdecyduje się na wystawienie Bazyliszka musi posiadać odpowiedni pomalowany model.
4. Bazyliszki są warte 100 punktów. Na potrzeby składania rozpiski Bazyliszki warte są 0 punktów.
5. Bazyliszki traktowane są jako bohaterowie i wystawieni są razem z bohaterami.
6. Bazyliszki nie mogą dołączać do oddziałów.
7. Bazyliszki nie mają zasad modeli, które imitują, poza tymi, które podano w ich opisie.
8. Na Bazyliszki można normalnie rzucać czary i atrybuty domen.
9. Bazyliszek nie może być generałem.
Lista jest kompletna. I tak dosc pozno w tym roku zamiescilismy Bazyle, chcemy dac Wam czas na przygotowanie niebanalnych modeli :twisted:

edit: Golona, a co tu ma eterycznosc do rzeczy? Wez sobie chlopaku przestudiuj uwaznie zasady Look Out Sir i eterycznosci i wnet znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie :]

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

No dobra przekonałeś mnie.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Czy ewentualne cięcia w Euro a propo erotyków w armii będą dotyczyły Assusa?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jak najbardziej - Assus wlicza sie do ewentualnych limitow eterykow, Xbarossa wlicza sie do ewentualnego limitu kusz w DE, a Coachu wlicza sie do ewentualnego limitu rydwanow.

Kudlaty - LoL :mrgreen:

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Aż mi brak opcji lubię to :D
Chociaż w obliczu powyższych anonsów brzmiałoby to co najmniej dwuznacznie :D

Prosze o rozsylanie takich wiadomosci poczta pantoflowa, uwierzcie, ze ten kto szuka ten znajdzie.
Pozdrawiam
Lohost
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Kudłatego będzie trzeba trochę zmienić w takim razie. Może dodamy mu ruchu, zeby był odrobinkę szybszy. To chyba wyszło przez to, że poprzednia wersja Kudłacza była totalnie przegięta:
Łysy/Łysawy/Łysaty - prototyp (tym nie gramy ;))
Reprezentowany przez model – bald dwarf (thane lub inny krasnolud, koniecznie łysy!)
Infantry 20x20

Łysawy
M3 WS6 BS4 S4 T5 W2 I3 A3 Ld9 Sv 4+

Gromril Armour, Wielka Polska Broń

Nieuczesana Broda – Przeraźliwa Broda Łysawego wzbudza strach wśród przeciwników (fear)
Wielka Polska Broń - +3 do Siły, ASL
„To wynika z matematyki” – Łysawy czerpiąc z swojej matematycznej skarbnicy jest w stanie zwiększyć prawdopodobieństwo trafień swoich maszyn. Dowolna maszyna w 3” od Łysawego może przerzucić kostkę artyleryjską.
„No to Klops” – Mamusie oszukasz, tatusia oszukasz, ale Klopsa nie oszukasz. Jeżeli po przerzuci kostki artyleryjskiej wypadnie na niej misfire maszynę należy zdjąć z pola bitwy i liczyć jako zabitą. Tak, powoduje paniki od zniszczonego oddziału.
„Nie ma szmaty!” – Łysawy wyłącza działanie każdego BSB w promieniu 6”
Dobra dusza – Łysawy jest z natury bardzo miłym krasnalem, każdemu pomoże, każdemu odpowie, czasem zaważy to jednak na jego dobru własnym. Łysawy uzbrojony jest tylko w gromril armour. Tarczę i wszystkie fajne runy rozdał biednym battlowcom.
:wink: :wink: :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Genialne
Aż, szkoda, że nie gramy na takiego Kudłacza, oj sorry, znaczy Łysatego. Za to mamy taką wolną, tępą wersję pozbawioną wsparcia Klopsa i Skarbnicy matematycznej :D
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Padłem jak czytałem :lol2:

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Golonka pisze:Genialne
Aż, szkoda, że nie gramy na takiego Kudłacza, oj sorry, znaczy Łysatego. Za to mamy taką wolną, tępą wersję pozbawioną wsparcia Klopsa i Skarbnicy matematycznej :D
Jak chcesz to wyślę Ci więcej moich wstępnych rysów bazyliszków ;)
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Jasne, serio będę miał ubaw. Czekam na PM.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Wrzuc na forum wszystkie ;p
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3355
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Młody pisze:Wrzuc na forum wszystkie ;p
Dawaj wszystkim na forum by sie mogli pośmiać, a nie tylko Golonie.
Te prawdziwe itak są na pierwszej stronie.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

zdecydowanie wszystkie daj:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Moim zdaniem bazyliszki są niezbalansowane. Można je podzielić na trzy typy:
a) Za słabe. Kosztujące nawet mniej niż 100pkt, które są warte:
- Wujek (toż to normalny hero bretoński z enchanted shieldem i vanguardem!)
- Brokuł - użyteczność fienda, wychodzenie od krawędzi i +1 warda na pewno nie warte 100pkt
- Żuke, troll za 100pkt, droga odginaczka, dobrze ze bez głupoty
- Łysaty, mógłby być niezły gdyby nie to że to krasnal i potrzebny by był w armiach ofensywnych, za którymi normalnie nie nadąży

b) w miarę dobrze zbalansowane na 100pkt
- coachu
- barbie (ale tylko dlatego, że nie może dołączać do oddziałów i ma T2

c) przegięte:
- Assus (eteryczy latający wampir? Come on!) Sam wampir kosztuje 100pkt, do tego eteryczność i latanie. Aha, to wrzućmy mu jeszcze przerzuty na challange ;p Bardzo niedoszacowana postać w stosunku do pozostałych. Proponuję zdjąć mu eteryczność lub latanie. Rok temu był eteryczny, nielatający niebieski ze statami warzywa a i tak był jednym z lepszych bazyliszków, a teraz to? Przemyślcie lepiej zwłaszcza tego bazyla.
- Szczurek i jaszczurek. Gdyby nie kombinacja poison+scout+staty herosów... Może zdjąć im choć scouta?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Karli jak dla mnie nie masz kompletnie racji. O ile mogę się zgodzić co do Łysatego, żę w obecnej wersji jest praktycznie nie wystawialny, o tyle twój tekst o Assusie już kompletnie nie znalazł mojego zrozumienia. Owszem, niby fajny, ale to są dwa woundy bez sava i z maksymalnym look outem na 4. Super. Może zejść od jednego głupiego fireballa. Nie mówiąc już o lighcie itp. Jedna snajperka i go nie ma. Do tego jego urzyteczność sprowadza się do zabijania fastów/maszyn. Więc na część armii jest po prostu bez sensowny. Couchu bez marszu również jest taki pół na pół. Jego najlepszą opcją jest owe plus 1 do zaczynania. Za to Zuczek jest lepszy niż ci się wydaje. Tak samo jak Wujek, który jak dla mnie jest chyba jednym z najbardziej przydatnych. Ot kowboj ze stałym wardem, a do tego świetna odginaczka. No czego chcieć więcej. Co do szczurka i Jaszczurka to oni owszem są mocni, ale zrównoważeni faktem, że nie mają praktycznie ochrony. Dlatego podtrzymam swoją opinię, że pomijając ssącego ( ;) ) Łysatego cała reszta jest mega fajna, warto by tylko dodać mu jakiś statek, czy coś (w końcu szkoła kapitańska z tego co pamiętam). No i brokułek trochę niepewny.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

@Golonka - zależy z jakiej perspektywy patrzysz na Assusa... Lizardmenom faktycznie niewiele zrobi... Ale ja boje sie go najbardziej - wbrew pozorom nie jest łatwo przecisnąć magicznego pocisku przez pierwsze dwie - trzy tury, a potem nie mam jak go zabić... Zablokuje mi czołg, lub papę, albo wlezie w park maszynowy... Karli ma rację - albo eteryczność, albo latanie (ale zdecydowanie eteryczność do zdjęcia)...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Wujek – policz ile kosztowałby taki heros – więcej Vanguard i stały save na 5+ są fajne.
Coach - +2 do zaczynania w imperium czy krasiach… do tego dość fajna kontra na śmieci.
Assus – tu jasna sprawa – choć trzeba pamiętać że nie może wchodzić do unitów więc każdy MM go boli
Szczurek i Jaszczurek – scout poison, jasne, 4 strzały na turę to jednak nie jest szał…
Barbie – snajper z 2 szotami i 6 BSa – fajna sprawa – wada jak Assus.


Słabe
Żuke - nie ma nic specjalnego tak naprawdę
Brokuł – zbyt losowy – gość na którego można liczyć od 3 tury(mniej więcej) o statsach zwykłego fienda
Łysaty – już pisałem
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ