Silesian Un-Limited Tournament 2012!!! 29-30.09.12

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Silesian Un-Limited Tournament 2012!!! 29-30.09.12

Post autor: QQrydza »

Uno - Andrew ma porządny domek wygrany na DMP dwa lata temu, duo nie ma uscislen na temat jego rozmiarów, tertio andrew ma na tym klocku z 4 x death więc albo podejdziesz i zginiesz albo nie podejdziesz i 10-10, quatro, Andrzej na lokalu zrobił bodaj 40 pare punktów wiec chujem bym tego nie nazwał, a poza tym Andrzej na Silesianach gra max 3 bitwy wieć to kiepski przykłąd ; p

poza tym Kocon jest miły bo przecież nie wspomina o potworkach jakimi stają sie lizz czy DElfy na open

Dymitr +1
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

E tam ... nie płakusiać tylko rozpy robić i trenować!
Zgadzam się ,że "nowe" armie mają pod górę na ten format ale znowu cały rok będziemy grali Europochodne więc ja to traktuje jako miłą odmianę - a że zagram DE to powodu do płaczu z powodu open nie mam :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Andrzej nie grał ma domku, po testach przemyślał sprawę i wyszło mu, że wyniku tym nie natrzaska. :) Stosowne cytaty, jak mnie pamięć nie myli, można znaleźć na HLoSie.
Domek w poprzednich edycjach uściślono na poziomie regulaminu (plus wymogi modelarskie wynikające z opisu przedmiotu) i już nie był tak blaskomiotny. ;)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Dmtrij pisze: Martwi mnie jednak fakt, że format może sporo osób odstraszyć:/
Myślę że może być wprost przeciwnie, gracze są (imo) zmęczęni ciągłym klepaniem EURO.

Jeżeli ktoś będzie tłumaczył że nie jedzie do Kozłowa chociaż ma możliwość - tym że format odstrasza to jest to dla mnie mega słabe... Od Areny czekałem na mastera na porządne punkty :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Właśnie format może odstraszyć bo takie potworki jakie można złożyć to masakra....
QC 4 x Death cool ja np mam warda na 2+ od magi herosami dużo mi tym zrobi :twisted:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie mówie że to uber build, wręcz napisałem ze potworków jest dużo dużo więcej i innych
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Ale wrzawa... weźcie też pod uwagę kilka rzeczy, które się składają na "przegiętą" rozpiskę:
-gracz musi mieć te modele i to pomalowane (będę bezlitośnie ściągał, a nawet przyznawał karniaki)
-gracz który ma tyle modeli, zazwyczaj jest ogarnięty i przyjedzie z czymś co ma szanse wygrać

Punkty na Silesianie z roku na rok rosną. 2800 jest w zasięgu ręki większości graczy już teraz.

Ocena malowania będzie, przeprowadzi ją Król Goblinów. Sprawdzi według rozpiski każdy model - nie będzie chowania modeli, kolesiostwa czy pobłażliwości. Silesian ma być i będzie turniej hobbystycznym. Nie chciałbym być nieprzyjemny dla takich osób, ale jestem gotowy na taką ewentualność. Pełne zasady jak armia ma wyglądać wrzucę na dniach. Dodane też zostaną zasady w jakim formacie ma być wysłana rozpiska oraz ogólne zasady dotyczące sędziowania.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Lidder pisze: Ocena malowania będzie, przeprowadzi ją Król Goblinów
like it!
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

PiotrB pisze:
Zgadzam się ,że "nowe" armie mają pod górę na ten format
Bądź łaskaw wymienić które?
Bo wg mnie to właśnie te stare mają pod górę a nie górkę...
Sevi pisze:Jeżeli ktoś będzie tłumaczył że nie jedzie do Kozłowa chociaż ma możliwość - tym że format odstrasza to jest to dla mnie mega słabe...
Raczysz żartować... Mając 1h drogi to pewnie się nie zastanawiasz nad formatem, mając ich troszkę więcej to już jednak przemyka przez myśl po co jadę te kilka kilometrów by mieć przyjemność zagrania z takimi potworkami jak uwolnione DE właśnie czy spuszczone ze smyczy Lizaczki...

Zaznaczę od razu iż na obu już byłem... Jednak to "prawie" bez ograniczeń nie do końca mnie bawi...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Poza tym przyjechać nie znaczy koniecznie grać - dzięki bogom master to nie tylko przesuwanie pacynek ale także świetna impreza
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Bo wg mnie to właśnie te stare mają pod górę a nie górkę...
Zrób przegięta rozpiskę orków :mrgreen:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Słuchaj no Pasiaku jeden :mrgreen: ... mówiąc nowe armie mam na myśli Imperium czy Orki ( w zasadzie prawie nic nie zyskują) co do Twoich WE oczywiście zgadzam się ,że też masz pod górę ...

Prawda jest taka ,że jest wiele ludzi którzy zbiera armie na turniej i są to ściśle określone modele i jak przychodzi coś zmienić to jest problem. Na DMP widziałem tyle pseudo armii i szumnie nazwanych konwersji (moim zdaniem śmieci) że aż obrzydzenie brało - np szczytem szczytów była podstawka z palmą z zabawkowego robiąca za terradona - i tak 9 albo 12 razy. I to wcale nie są gracze nowi ale TOPOWI. Moim zdaniem jest to żenujące i ciesze się ,że jest takie miejsce jak Silesian gdzie ktoś doceni to ,że mam wszystkie modele pomalowane i ,że armia którą zbieram od lat liczy kilkaset miniatur. Cieszę się też ,że nie spotkam takich pseudo armii jak na DMP. Osobiście uważam ,że organizatorzy zbyt wielu turniejów nie zwracają uwagi na hobbystykę.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kocoń od twojego komentu paskudnie porośnie w piórka ; p
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

kto nie był w kozłowie to nie wie co pisze, że format odstrasza... tam się jedzie dla samego miejsca ;) z Druchiim przejechaliśmy rok temu pierdyliard kilometrów (w 2 stony z 1200) i warto! a bitwy jak bitwy, najważniejsze że ludzie spoko ;)
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

jak dużo punktów przewidujecie za hbbystykę?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Im więcej tym lepiej :wink:
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

A walcie się wszyscy z tą Hobbystyką ;)

A tak na poważnie proponuję policzyć i pograć, potem narzekać.
Co do Orków, to owszem da się złożyć mocną rozpiskę, nawet bardzo.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Dmtrij pisze:jak dużo punktów przewidujecie za hbbystykę?
hobby(10)+zgłoszenie(4/1)+test(6)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Trochę mało jak na turniej hobbystyczny
Darujcie sobie te zgłoszenie i zróbcie hobby na 20 pk + 2 zgłoszenie i np 3 test
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Eltharion pisze:Trochę mało jak na turniej hobbystyczny
Darujcie sobie te zgłoszenie i zróbcie hobby na 20 pk + 2 zgłoszenie i np 3 test
Dzięki za rady, moi ludzie zadzwonią do Twoich, aby dograć szczegóły ;)

ODPOWIEDZ