Ligowy Śmietnik

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Ligowy Śmietnik

Post autor: Kalesoner »

Jankiel przejrzyj sobie ilu graczy ma np reprezntowany na LL Shwartze Pferd (jak to się pisze). Sprawdź najpierw swoje podwórko zanim zaczniesz zaglądać na inne. :wink:

Faktycznie Bazyliszek ma 4 kluby na jednej bazie terenowej, która jest większa niz baza terenowa 10 klubów, które wymieniłeś. Zawsze w Warszawie były różne kluby, występujace oddzielnie na DMP, ze swoimi własnymi dążeniami i tożsamością. Wymieniełś kluby, które chyba wszystkie już były na LL za lokale, nie widzę problemu, żeby były znowu, to nie moja sprawa czy np. Vendetta robi turnieje na stołach HLOSA czy swoich, ważne zeby na ten turniej dało sie przyjechać i zobaczyć faktyczny turniej.
Ostatnio zmieniony 5 lis 2013, o 10:39 przez Kalesoner, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Dębek pisze:
b) jedna miejscówka wiele głosów
Co to ma do rzeczy Butan? Mam Ci zliczyć wszystkie miejsca w Warszawie, gdzie stoją blaty?
Mi to nie przeszkadza. Temat często wraca i wyglada na to, że problem powinen zostac w jakiś sposób rozwiązany.

Może wylistujcie aktywne kluby z Narbutta?
\/\

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ale nie staramy się wystawiać drużyny na DMP o nazwie Bazyliszek Turboból ze Stachem, Dębkiem, Rincem, Kalafiorem i Szaitisem w składzie - bo są to oddzielne kluby.
Czemu mieszasz to z LL? Regulamin ligi nie wypowiada się na temat zasad gry na DMP. To jest wewnętrzna sprawa organizatora - w tym roku ustalicie sobie taki regulamin, jaki Wam się podoba.
to nie moja sprawa czy np. Vendetta robi turnieje na stołach HLOSA czy swoich, ważne zeby na ten turniej dało sie przyjechać i zobaczyć faktyczny turniej.
I to wystarczy? Wystarczy zgłoszenie pod marką danego klubu i post organizatorski umieszczony przez członka danego klubu, a potem niech robi kto chce i gdzie chce?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

c4h10 pisze:
Dębek pisze:
b) jedna miejscówka wiele głosów
Co to ma do rzeczy Butan? Mam Ci zliczyć wszystkie miejsca w Warszawie, gdzie stoją blaty?
Mi to nie przeszkadza ale powyższy temat często i albo będzie sobie wracać, albo zostanie w jakiś sposób uporządkowany aby nie wracał.
Spoko jak coś to zgłosimy dyrektorkę szkoły z narbutta na LL. :wink:
Nie dzwiga wprawdzie blatów, nie kupuje nowej bazy, nie sprząta po turniejach, nie zgłasza turniejów, nie wysyła wyników do ligi, nie robi frekwencji na większości masterów, ale co tam. Głos będzie przy miejscówce, a nie przy ludziach w różnych koszulkach :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ja bym z Panią dyrektor chętnie dyskutował o przyszłości WFB
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

A jak to sprawdzić drogi Jankielu? U nas turnieje robią tylko kluby, które mają aktywnych graczy, nawet jeśli jest kilku. U Was też są przypadki nielicznych osobowo klubów majacych miejsca na LL i nikt nie robi afery.
Musi wystarczyć to i obowiazujące nas jeszcze ramy przyzwoitosci, które nie wszędzie widocznie są takie same. Właśnie one trzymają nasze rince :wink: z dala od klubów martwych, lub uśpionych takich jak Terror Boyz, Earthsheaker (dodam, zę są to kluby z włąsnymi bazami i miejscówkami) czy jeszcze inne. Nie ma graczy, nie ma turniejów.
Każdy robi według sumienia, jeśli HLOS potrzebuje tak bardzo miejsca na LL, niech je robi, jeśli jesteś z tym ok. Byle tylko nie przekazywał głosu innemu klubowi, jak to się ostatnio dzieje. :D
Ostatnio zmieniony 5 lis 2013, o 10:55 przez Kalesoner, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ok, czyli rozumiem, że jak ktoś inny z klubu Sztab, Schwarze Pferd (żebyś Kaleson po niemiecku nie umiał, nie wierzę) czy Animosity będzie dzierżył głos na Liście Ligowej, wszystko będzie Wam pasować, rajt?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dymitr pisze:ok, czyli rozumiem, że jak ktoś inny z klubu Sztab, Schwarze Pferd (żebyś Kaleson po niemiecku nie umiał, nie wierzę) czy Animosity będzie dzierżył głos na Liście Ligowej, wszystko będzie Wam pasować, rajt?
Jeśli w trakcie sezonu nie zmieni klubu na inny, to co ma nie pasować, przecież jest tak od lat. Oczywiście otwiera to pole dla instytucji figurantów, ale tak jak napisałem, wszystko robimy wg własnego sumienia.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jankiel pisze:
Ale nie staramy się wystawiać drużyny na DMP o nazwie Bazyliszek Turboból ze Stachem, Dębkiem, Rincem, Kalafiorem i Szaitisem w składzie - bo są to oddzielne kluby.
Czemu mieszasz to z LL? Regulamin ligi nie wypowiada się na temat zasad gry na DMP. To jest wewnętrzna sprawa organizatora - w tym roku ustalicie sobie taki regulamin, jaki Wam się podoba.
Wydaje mi się że mamy problem z interpretacją regulaminu. Podpunkt 2.3 moim zdaniem mówi o tym, że nieważne ile masterów zorganizował klub w danym sezonie - dostaje dokładnie 1 miejsce na LL. Odnoszę wrażenie, że interpretujesz to następująco: klub uzyskuje jedno miejsce na LL za każdy zorganizowany master w seoznie.

Stąd jeśli ktoś bierze Puchar na DMP, gdzie jest zapis o tym, że puchar może wziąć drużyna z min. 4 członków jednego klubu, to dziwnym się wydaje, że ten sam klub ma pod różnymi szyldami 4 miejsca na LL.
Dymitr pisze:ok, czyli rozumiem, że jak ktoś inny z klubu Sztab, Schwarze Pferd (żebyś Kaleson po niemiecku nie umiał, nie wierzę) czy Animosity będzie dzierżył głos na Liście Ligowej, wszystko będzie Wam pasować, rajt?
Oczywiście.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Zdarza się, że mastera organizuje 1-2 osoby a nie klub i jak dla mnie takie osoby właśnie dbają o rozwój battla, żyją tym środowiskiem, bo jakby nie było, żeby samemu organizować mastera to trzeba żyć tą grą.

Moja propozycja uściślenia ilości miejsc na LL:
Mastery:
Mastera zgłasza dane środowisko (konkretne miasto + okolice), głos za nie może dostać dowolna osoba.
Obecnie mamy tyle aktywnych środowisk, że spokojnie 10 różnych środowisk może organizować dobre mastery.
Np.
Warszawa zgłasza Bazyliszka, śląsk Silesian, itd.

Lokale:
Głos dostaje klub, który posiada minimum 4 aktywnych graczy (4 bo tylu jest potrzebnych, żeby na DMP zagrać jako klub, aktywnych znaczy bioroacych udział w minimum 1 masterze i 3 lokalach).

Powinno to ukrucić martwe głosy na LL, a głos będą miały naprawde aktywne środowiska.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Podpunkt 2.3 moim zdaniem mówi o tym, że nieważne ile masterów zorganizował klub w danym sezonie - dostaje dokładnie 1 miejsce na LL. Odnoszę wrażenie, że interpretujesz to następująco: klub uzyskuje jedno miejsce na LL za każdy zorganizowany master w seoznie.
Właśnie tak to interpretuję. Szkoda, że zniknęły listy członków LL z poprzednich lat - wydaje mi się, że RS miał kiedyś miejsca za DMP i Master Blaster. Problem się rzadko pojawiał, bo rzadko kiedy ten sam klub robił kilka masterów.

Co więcej, Silesian był zgłaszany jako organizowany przez Śląskie Kluby. Bazyliszek też był zgłoszony przez Stowarzyszenie Bazyliszek, a przecież nie ma takich klubów.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Dydu pisze:Zdarza się, że mastera organizuje 1-2 osoby a nie klub i jak dla mnie takie osoby właśnie dbają o rozwój battla, żyją tym środowiskiem, bo jakby nie było, żeby samemu organizować mastera to trzeba żyć tą grą.

Moja propozycja uściślenia ilości miejsc na LL:
Mastery:
Mastera zgłasza dane środowisko (konkretne miasto + okolice), głos za nie może dostać dowolna osoba.
Obecnie mamy tyle aktywnych środowisk, że spokojnie 10 różnych środowisk może organizować dobre mastery.
Np.
Warszawa zgłasza Bazyliszka, śląsk Silesian, itd.

Lokale:
Głos dostaje klub, który posiada minimum 4 aktywnych graczy (4 bo tylu jest potrzebnych, żeby na DMP zagrać jako klub, aktywnych znaczy bioroacych udział w minimum 1 masterze i 3 lokalach).

Powinno to ukrucić martwe głosy na LL, a głos będą miały naprawde aktywne środowiska.

nie wiem kto od Was ma głos na LL (nie sprawdziłem) ale dodajcie tam tę propozycję. Lubię konkretne rozwiązania zamiast bicia piany
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Propozycja wyznaczania dowolnej osoby jest moim zdaniem sprzeczna z regulaminem LL, który zabrania przekazywania turniejów innym klubom.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Głos dostaje klub, który posiada minimum 4 aktywnych graczy (4 bo tylu jest potrzebnych, żeby na DMP zagrać jako klub
)
To nie jest prawda.
O tym kto gra na DMP, w jakich składach, iloosobowych i z iloma najemnikami decyduje tylko i wyłącznie organizator DMP. Regulamin ligi nie może się odwoływać do regulaminu DMP, który ustala jednostronnie organizator DMP.
Propozycja wyznaczania dowolnej osoby jest moim zdaniem sprzeczna z regulaminem LL, który zabrania przekazywania turniejów innym klubom.
A który klub zgłaszał Bazyliszka i DMP w Warszawie?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jankiel wczesniej bylo 1 master 1 miejsce - na pewno. Bylem moderatorem LL przez kilka dobrych lat i pamietam, ze niektore kluby miewaly 3 osoby na LL. (chyba byl nawet limit 3 osob na klub)

Jesli chodzi o pojecie klubu to IMHO to grupa ludzi (nie 1-3 osobowa tylko wieksza) , ktora ma swoja odrebna baze terenowa i miejscowke.


P.S. Nie jest to przytyk do nikogo, wyrazam tylko swoja opinie.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

przenieście tą dyskusje do 1 tematu bo obecnie jest w 3...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Hmmmm a mi się wydawało, że Bazyliszka co roku organizują różne kluby w tym roku Jeźdźcy a w zeszłym Nemezis, a dwa lata temu Kult oczywiście tu ktoś ze stowarzyszenia powinien mnie poprawić o ile się mylę... Oczywiście robią to pod szyldem stowarzyszenia, w którym są... i nie porównujcie tego do sytuacji gdzie:

Szczecin organizował przynajmniej z tego co na forum było napisane Animosity a głos ma członek Gamblersów
Poznań to chyba PKGB Sztab a głos ma członek Gamblersów
Kozłów to organizowały Śląskie Kluby nie jest napisane jakie ale jeśli wśród nich są Gamblersi to tu chyba nie ma problemu.

Co do przynależności klubowej to uważam, że powinno być tak, że gracz może być max w jednym klubie i będzie po problemie z dodatkowymi głosami dla jednego klubu.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Przemcio pisze:Hmmmm a mi się wydawało, że Bazyliszka co roku organizują różne kluby w tym roku Jeźdźcy a w zeszłym Nemezis, a dwa lata temu Kult oczywiście tu ktoś ze stowarzyszenia powinien mnie poprawić o ile się mylę.
Głównie Jeźdźcy, raz był Nemezis.
Kult nie był organizatorem Bazyliszka (mastera). :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Przemcio pisze:

Co do przynależności klubowej to uważam, że powinno być tak, że gracz może być max w jednym klubie i będzie po problemie z dodatkowymi głosami dla jednego klubu.

Jest to tez jakies rozwiazanie.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Naginacie rzeczywistość do regulaminu, zamiast naprostować regulamin do rzeczywistości.

ODPOWIEDZ