Pierwszy Turniej Legionu Kraków

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Re: Pierwszy Turniej Legionu Kraków

Post autor: Fluffy »

Ponawiam:
Fluffy pisze: 1) dlaczego grzyb jest wliczany do PD?
2) czemu ma służyć ograniczenie do 3 hero?
3) dlaczego przyjęto maksymalnie 3 lev magii?
4) dlaczego jest ograniczenie do 30 modeli w jednostkach O&G?

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Bo nikt cie nie lubi, i liczą, że nic nie wymyślisz i nie przyjdziesz. Zresztą przestań spamować, bo masz już dawno zmienione na 4 herosów i 350 pkt.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Bo nikt cie nie lubi, i liczą, że nic nie wymyślisz i nie przyjdziesz..
Tak, wiem, dostaje tylko regularnie maile pt: "pożycz armię".
Zresztą przestań spamować, bo masz już dawno zmienione na 4 herosów i 350 pkt.
Co to zmienia? Napisali bezsensownego compa, i zero merytorycznych argumentów na durne ograniczenia.
Zresztą, i tak jak pisalem wczesniej przyjde kompletnie niepociętymi dwarfami.

Pozdro.

Ps: Piotrek, zapamiętam. Nazwanie kogoś "głuipim trollem" świadczy dobitnie o Twoim poziomie, i świadczy bezpośrednio o braku jakiegokolwiek argumentu.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Heh.

Role się trochę odwróciły nieeeeee ??? Spam płaczków ;D, przy zasadach turnieju - skąd ja to znam ;d

Fajnie, że uwolniliście magię. Teraz sensowne wydaje się wzięcie przynajmniej jednego czarującego gościa.
xYz

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

- Gracz może mieć w sumie max 3 lvl na czarodziejach i/lub oddziałach (np. 2 lv + 1 lv), Każde 2 bound spelle liczą się jako lvl magii, zaokrąglane w dół

a modlitwy kapłańskie? Każdy kapłan ma 3 bound spele...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Skaven:
Slaves 0-2
Rat Packs <20 0-2
Tuneling Team 0-1
Tuneling Team max 5 modeli
Inżynier 0-2
Doom Rocket/Brass Orb/Storm Banner max 1 in total
Ograniczenie slavów BEZSENSU.
RAT PACKS BEZMÓZGIE.
TUNNELING TEAM - zapoznajcie się zasadami skavenów. Dodatkowo z ograniczeniem 5 modeli - puknijcie się... zapoznajcie się z wordingiem w booku.
Inżynier 0-3 jest ok. Każdy jeden mag z death jedzie skaveny aż miło.
Przedmioty... to juz wedle uznania, ale i tak za mocno przyciete.

Po pierwsze, tunneling to jest flufowe rozwiązanie dla KLIMACIARZY. Jezeli chodzi wam o wychodzenie z krawędzi to zasada się zwie Sneakly Infiltrators i jest tylko na Gutter runnersach. Których jak już chcecie coś ograniczać, to wypadało by się temu przyjrzeć, a nie ciąć Bogu ducha winnych Night Runnerow.
xYz

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Dzialanie ctrl+c ctrl+v pomija mózg wiec sie nie czepiaj. Draft ma byc taki z zalozenia :-D

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Przecież "dyskutujac w szerokim gronie" wysilili szarą komórkę i dopisali:
Kostka z grzybka Night Goblin Shamana liczy się jako PD do limitu PD.
@Gremlin, wystawisz se dwa unity slavóv po 30 modeli, szał :mrgreen: I nie pytaj czemu, bo Ciebie tez nazwą "głupim trollem" i nikt Cie nie będzie lubił :mrgreen:

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Idea szczytna zrobic ciekawy comp.
Tylko, ze zabieracie sie od d*** strony z zauwazalnym boostowaniem armie ktorymi sie gra. W szczegolnosci emp i we.

1. Zrobcie turniej open z drobnymi ogolnymi restrykcjami.
Wyjdzie czesc przegiec. Olejcie je i ....
2. Zrobcie drugi turniej. Na nim pojawia sie odpowiedzi na przegiecia. Jezeli okaze sie cos imba to delikatnie okroic.
3. Zrobcie kolejny turniej. I zobaczcie jak dziala "wolny rynek".
I pozniej wroccie do dyskusji.

A tak macie socjaldemokratyczne podejscie. Ograniczyc, kontrolowac i na sile wyrownac szansy. I do tego prowadzona dyskusja na zasadzie "jebakow teoretykow" nie potwierzone zadna bitwa tylko mysla ekspercka.

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

+1 Butan :wink:
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

+1

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

naprawdę wielka szkoda Butan ,że nie miałeś aż tyle do powiedzenia kiedy prosiliśmy Cię o radę czy pomoc. Olałeś nas sikiem parabolicznym a teraz oczywiście wszystko jest złe.. Open jest z dupy na małe punkty...graliśmy już dość dziwinych formatów. Ja rozumiem że skoro grasz najmocniejszą armią w grze i grasz tylko po to ,żeby wygrywać to bolą cię każde ograniczenia i próby (mniej lub bardziej udane) wyrównania szans. Albo gadaj konstruktywnie albo shut up. Gadanie w stylu boostowania armii którymi grami biorę do siebie - i nie jest to prawdą.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

a na miejscy Dyda ja bym napisał - nie pasuje - nie przychodzcie - przymusu nie ma. Zróbcie własny turniej na zasadach takich jakie wam odpowiadają...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Fluffy pisze: @Gremlin, wystawisz se dwa unity slavóv po 30 modeli, szał :mrgreen: I nie pytaj czemu, bo Ciebie tez nazwą "głupim trollem" i nikt Cie nie będzie lubił :mrgreen:
WS2 3T LD2 poraża i przeraża!
@ To, że ktos meni nazwie trolem i to do tego glupim, mnie nie wzrusza. Bo niby widział ktoś mądrego trolla?

Fluffy z grzybkami nie ma źle :) - zawsze możesz 2 wchłonąc na turę ;P - ten cyrk ze slavami to porażka ;D, a tyko pobieżnie przeleciałem regulamin.

Dalej BAN na Kadajca, którego blokuje durny kowboj z wardem 2+ ... bitch pliz.
Ograniczenie strzelania u DE po co? 0-X shades wystarcza i niech bedzie to 30 limit dla strzelców.
Ogry są pojechane po bandzie. ALe Maciek bierze zycie takim jakie jest, więc jest OK.
WE juz na etapie ogólnych ograniczen maja boosta trochę podnoszące ich szanse. Bo tak naprawde to tylko z EMP maja przeeee...
Upieprzenie maszyn do 2och? pewnie hydry, czołgi i inne maszkary niech wychodza z zagród i robia co chcą...
i wiele więcej.

jedyne co jest fajnie ograniczone to magia - prosto i przejrzyście, bez przegięć w żadną ze stron.

Sugeruję, aby czasem w trakcie robienia rozpiski na turniej zastanowić się nad metagame, a nie wprowadzać regulamin upierdalający rzeczy, które tak naprawde nie sa przegiete. Nadmiernie komplikując zasady. NA PEWNO nie sprawi, że na turniejach pojawią sie młodne nowe twarze... . A wg. mnie taka jest idea turniejów na małe punkty.

Ale organizator robi turniej, i wyznacza zasady, za co w zasadzie odpowiada ;) Wiec nie polemizuje, a jedynie naprowadzam. Bo wiem co to za parszywa rola.
xYz

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

+1 Kosa

@PiotrB
Na merytoryczne pytania - i to nie tylko moje - nie odpowiadacie. Ograniczenia sa nieprzemyślane, że szkoda gadac, co sygnalizuje Wam masa ludzi. Mnie nazywasz "głupim trollem". Butanowi, który chce dyskutowac tez piszesz "shut up". Gratuluję chamstwa.
A tak w ogóle:
PiotrB pisze:nie pasuje - nie przychodzcie - przymusu nie ma
Tu masz całkowita rację. Wypowiadaj sie tak dalej, skończy się turniejem na dwóch graczy.

Pozdro.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

PiotrB pisze:naprawdę wielka szkoda Butan ,że nie miałeś aż tyle do powiedzenia kiedy prosiliśmy Cię o radę czy pomoc.
:DDD Chyba w alternatywnej rzeczywistosci bo zadnego info nie dostałem.

Ponadto sa wazniejsze sprawy i nie mam czasu zagladac do n roznych forów i sprawdzac na nich co się tam dzieje.

Zalozyliscie temat o formatach na male dnia: Śr sty 30, 2013 18:21 (przypominam ze poruszalem ten temat ponad miesiac temu i jakos odzewu nie było).
A ten wątek otwarty został: 1 lut 2013, o 17:53

I nadal nie wiem dlaczego odeszlismy od formatu 1600 jak ostatnio w vanaheimie sie pojawialy. W którym no popatrz wygrały słabe WE :D

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Sevi pisze:350 punktów jest ok.

Jestem przeciwko dodatkowym punktom - dlaczego? Bo na małych punktach nie ma takich dysproporcji dla 'słabych' armii.

TK rary - dlaczego 0-2? Czemu mają mieć dwie katapki? Też uważam że powinny być 0-1.

Co do VC to najlepiej żeby Butan coś zaproponował.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

plusik dla kosy^^

jak dlamnie format 1600 pkt z takimi ograniczeniami z tamtej ciupagi jest idealny Gremlin wymyslil bardzo fajne ograniczenia wiec dlaczego nie mozemy grac na nie? Jak juz znalezlismy spoko wersje na 1600 pkt dlaczego przy tym nie zostac?
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Bo trzeba pociąć złożenie na goblinach :mrgreen:

ODPOWIEDZ