19.10.2013 Vanahaim - Ciupaga vol.3

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Re: 19.10.2013 Vanahaim - Ciupaga vol.3

Post autor: hypnotic »

Niedziel pisze:Warlocki są pogięte, na takei pkt wiele armii nie może im nic zrobić, chyba że poświęcą na to cała swoja armie.
Osobiście wolałbym woch na dwóch chimerach niż de na dwóch unitach warlocków.
Skinki ich akurat zapluwają na dzień dobry ;)

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Niedziel pisze: aaaa... Cosmo;) zapomniałem o potion of foolhardiness !! rozszarpałbym Cię ! ;p

Wtedy kiedy i tak nie zdalem breaka czy wtedy kiedy zginales zanim w ogole uderzyles? :)
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
Niedziel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Niedziel »

Kosmo! W obydwu przypadkach! ;)
Prawdziwy Legionista nie ma kaca...

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Prohu i Baszut to nabytki Bardowskie więc podejrzewam że nie sa w Lidze w ogóle :(

Ale spoko spoko za jakiś czas frekwencja turniejowa (nie na euro) 25+ to będzie norma, dajcie nam jeszcze troszkę czasu :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Niedziel pisze: 1. Andrzej
2. Niedziel
3. PSz

Któryś z powyższych miał Warlocki w rozpisce?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

tak, każdy, nielegalnie, zabawna jest ta retoryka graczy DE :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Laik pisze:tak, każdy, nielegalnie, zabawna jest ta retoryka graczy DE :wink:
+1 ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

DE grały na 1 stole 4 bitwe, nie wygrały tylko temu, ze było tam około remisu chyba, a cała 3 niżej wbiła po soczystej masce.

Awatar użytkownika
Niedziel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Niedziel »

W ostatniej ja tez grałem z warlockami i jedyne co mnie uratowało to nie zdana przez nich panika w drugiej turze;p.
Prawdziwy Legionista nie ma kaca...

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Andrzej 3107 69
Niedziel 2937 67
Psz 2775 67
Hipnotic 1962 57
Prohu 1286 53
Kosmo 1325 50
PiotrB 1316 50
Gremlin 856 48
Legion 734 46
Dydu 559 42
Garg 523 41
Nina Love -18 41
Vampir 264 40
Bashut -635 35
Albo Albo -851 30
Valdi -1088 29
Styku -1553 27
Diamo -2149 25
Kukunamuniu -2007 23
SQRi -2102 23
Caledor -2530 17
Kuba F -4711 0

Zapraszam ch etnych na pokaz bitwy jutro o 16.15 w Vanaheim WE vs Doch(Tęczy)

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Dydu pisze: Kuba F -4711 0
Fajnie, - 5000 punktów :) 0 to są duże punkty?
EDIT: Album zdjęć do, powiedzmy 2 bitwy :
https://www.facebook.com/daniel.fenert/ ... ploaded=19 (być może trzeba się logować)
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tytuł: 19.10.2013 Vanahaim - Ciupaga vol.3
Dydu pisze:DE grały na 1 stole 4 bitwe, nie wygrały tylko temu, ze było tam około remisu chyba, a cała 3 niżej wbiła po soczystej masce.
15-5 to nie remis ;)

Nie wygrały tylko dlatego, że było B&G i musiałem wziąć dwa fasty slanesha z toporkami ;) A i tak miałem farta, że zacząłem, a hipnotic wystawil wralockow tak, ze mogłem ich bezkarnie toporkowac. Gdyby trzymal ich za innymi jednostkami i odstrzał lil mi fasta, dostałbym syta mache. A nawet mając idealną kontre, ostatniego warlocka zabiłem na styk w 6 turze.

Jak dla mnie muszą być ścieci. Albo poprzez ogolne 0-1 rary albo jakoś inaczej. Bo to co teraz wyprawiają to jest jakiś żart.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Kilka słów od organizatora:

Dzieki wszystkim za przybycie, naprawdę fajnie było zobaczyc wasze uśmiechnięte mordki, szczególnie te nowe! Mam nadzieję, że się wszystkim podobało, i dobrze sie bawili.

Wyniki wysłałem do ligi
- tak więc po dzisiejszej aktualce punkci pewnie zostana dodane do waszych kont. Kosmo na pewno sie juz cieszy ;D.

Co od ograniczeń, to owszem były w miarę luźne. Z 2óch powodów - nie lubię ograniczać czegoś na zasadzie samego ograniczania, bo uważam, że turniej zaczyna się już na poziomie tworzenia rozpiski, i przewidywania co może sie pojawić na stołach. Tym bardziej, że zawsze staram się dodać kto jaka armią będzie grał.

Co do tych nieszczęsnych warlocków uznalem, że skoro nowy kodeX de wyszedł ledwo 2 tygodnie temu, to należy się z nim zapoznać, nie tnąc bardzo restrykcyjnie tej armii. Bo owszem miałem dodac zapis warlocks 0-1. Niemniej jednak, gdyby komus chciało sie posiedzieć naprawde troche więcej aniżeli 5min nad rozpiską... to... na pewno bylo by sporo mniej wyników kończących się 20;0, a połowa armii miała by magie death wyciągając bohaterów - szczególnie tam gdzie, ktoś zaryzykował i gral bez magii. Ld7 na generale to też raczej słaby pomysł, 3BP na B&G tym bardziej ;). Ale, że wiekszość z nas ma kwadratowe myślenie o tej grze, to woli ograniczać aniżeli patrzeć szerzej. Oczywiście ewidentne przegięcia winny być pościnane, ale co do odchyleń typu: moja armia ma z tym ciężko, winno sie zachowywać z większym dystansem. By nie przedobrzyć.

Ja sam na tym turnieju przegrałem tylko jedna bitwę z nasz małą maskotką Pocahontaz 6:14. Zremisowalem z PSz wygrałem bitwe o las z Dydem ( który mial notabene lepsza rozpiskę), oraz wykorzystalem bląd Kuku w bitwie na B&G. Ostatecznie byłem dopiero 8my.

Nie mniej jednak nawilem sie fajnie, bo bitwy były przyjemne i bezspinowe ;)

Zapraszam na kolejny turniej - pewnie w grudniu.
xYz

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Nie kłam, spinałeś się w bitwie o las ;P

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Jestem w ciężkim szoku.
Po pierwsze gratuluję frekwencji, liczę że zostanie ona utrzymana na kolejnych turniejach. Po drugie cieszę się że w Krakowie pojawiło się sporo nowych twarzy.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

bron Boże, jedynie wyklinałem na mój cięzki los i żywot, bo nie potrzebnie straciłem 214pts w tych lukach co wybiegły za stół ;)

Spiny 0.

---------------------
Aktualka rankingu Ciupagi:
Obrazek
xYz

Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Post autor: Misiek_LF »

Gremlin pisze: oraz wykorzystalem bląd Kuku w bitwie na B&G.

Właśnie o to mi chodziło gdy pisałem, że się czegoś nauczyłem xD

Nina_love
Chuck Norris
Posty: 377
Lokalizacja: Lewa Flanka - Mielec

Post autor: Nina_love »

Mnie się miejscówka bardzo spodobała - miejsca mało ale klimatycznie :) Dzięki przeciwnikom z miłe bitwy. Jeżli termin grudniowy nie bedzie za bardzo kolidował z mieleckim turniejem to może zjawimy się ponownie :)

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Dzięki za turniej przeciwnikom i organizatorom.
Miałem trochę dziwaczny woch bo na magu i bez chimery. Grało się dobrze bo 2 pierwsze bitwy do przodu. W trzeciej dostałem O&G i nie miałem za dużo argumentów. W czwartej Woch na klepaczu i nie wylosowałem ani bolca ani gatewaya i miałem do tyłu co przeciwnik sprawnie wykorzystał.

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Skrobnę coś wiecej.

Tak jak pisał Gremlin rozpocząłem turniej od analizy armii. Wyszło mi z niej że mogą pojawić się układy na maszynach. Okazało się jednak że np nie było chaos dwarfó bo zamiast nich pojawiły sie LIZ ;)

Ograniczenia bardzo fajne, narazie bym nie przycinał warlocków. Lekkie strzelanie niszczy ten unit. Uważam że 2x doom działa na specyficzne armie na inne armie ma sie nijak. Nawet na WoC mogą się okazać za wolne bo za dużo tam hitterów.

Chyba nie ma sensu pisac że ostatnia bitwę na 1 stole grały DE skoro tam tez był WoC (przycięty) i to on został na nim :)

1bitwa - Gremlin WE
Udało się zrobić remis co jest moim najlepszym wynikiem z Tomkiem. Niestety znów zamiast wyczekiwać ruszyłem do przodu i się okazało że wystrzelanie 15+ orcs w jedną rundę to dla WE żadne wyzwanie. Czy WE obawiają się warlocków?

2bitwa - BG Kosmo
Plan miałem prosty wejść do domku unitem z kadrą a reszte dokończyć maszynami. kosmo zrobił epicką probę załatwienia mnie. niezdana animozja spowodowała że mój Generał z charmed shieldem i sv 5+ musiał wytrzymać walkę z chimerą :( Moja szansa to odjebać jego generała- przytulił więc big hita ale zdał warda i 7 hitów z doomów i zostal na jednym życiu. Próbowałem się jeszcze podratować magią ale grzy zepsuł mi ją. Niezdałem feara na ld 9 z rerollem a chimera wylosował 3 dodatkowe atak. generał splunął i przyjął 9 ataków 3+/3+ i został na jednej ranie a chimka się zbrejkowała. Odwróciłe się tyłem do nadjeżdzającej bandy pancerniaków. Wpadł od tyłu generałem przez ruiny, rzucił wyzwanie i zszczezł od ataków mojego czempiona :) maska do przodu
3- bitwa Waldi WC bez chimki i bez ognia, czarodziej na dysku- Strzelanie siadało m koncertowo tak ze kolega ściągał figurki. Jugii dostały w bok 7 troli i odziwo ustały chyba z trzy rundy combatu. Trace bodjże dwa trole i szamana co się sam zabił z grzyba.


4bitwa- HE PiotraB
On napiera ja strzelam. Zabijam mu 6-8 silverów z wagonu. Ustawiam linie obrony na ruinach. Wpada frostem w orcs ale ja ustaje kontruje trolami dostają one poisona i sygnature. Frost schodzi. W trole wapdają rydwany i reszta silverów. Błedny wybór rzygania zamiast zwykłych ataków - ciągle miałem poison i AP spowodował że 3 rydwany wunicie zostały całe - liczym że mają ranka iwięc trace steadfast (teraz już nie jestem pewien czy maja ranka). Silverami wpada w orcs a rydwanem w maszyny. Ogarniam jednak te unity i wychodzi 18-2.

ODPOWIEDZ