Pruszków: Galaktyczna liga #8 [1200pkt] 10.09-08.10

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Re: Pruszków: Galaktyczna liga #8 [1200pkt] 10.09-08.10

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

To działo jest na sfinksa dośc słabe.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Sfinx ma T8, kaszkiet T10 - działo z losową siłą pozdrawia.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Zapraszam na rundę #2, gramy Blood&Glory.
Zapoznajcie się dokładnie z zasadami rozgrywania tego scenariusza i punktacją.

Wyniki zgłaszamy do przyszłej srody, godz 20:00.

Smacznego!
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Szczepan, przemieszasz mnie i Błażeja ? Graliśmy już :-)

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Cóz za niedopatrzenie :)
Poprawione pairingi dla stołów #5 i 6
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Dzięki!

Ciha1984r
Wałkarz
Posty: 93
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Ciha1984r »

Druga bitwa ligowa znowu kontra VC
Przeciwnik znacznie bardziej doświadczony, pokazał kilka ciekawych sztuczek

Trafiliśmy stół nr 2
Opisywać nie ma co, dłużej jechałem do Pruszkowa niż grałem. Wszystko trwało ok 26 min i to dlatego że ja miałem pierwsza turę.
Specjalnie czytałem zasady scenariusza, miałem 4 punkty złamania, sądziłem że muszę stracić 3 aby był koniec, a tu niespodzianka bo padł generał (złe czary odbijałem) i wracamy do domu.
Dla innych świerzynek potraktujcie to jako przestrogę aby chronić generała, aby nie ginął w głupi sposób.
PS. dzięki dla oponętowi za sprowadzenie do parteru i kosztowna lekcję.

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Właśnie, bylby ktoś tak przeuprzejmy i dokładnie wytłumaczył scenariusz drugiej rundy?
Albo mam downa albo nie wiem o co chodzi...

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Mateo dla ciebie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Downa
tak bys wiedział czy masz downa czy nie
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Tomek, żenujące to jest. Życzę Ci aby nikogo w Twojej rodzinie nie spotkała taka choroba.

@Mateo. Każdy sztandar w armii dodaje jeden punkt do puli punktów twojej armii z jaką rozpoczyna bitwe. Dodatkowo, generał dorzuca 2 punkty. Wygrywa ten, kto sprowadzi armię przeciwnika do 2 punktów.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

W scenariuszu B&G kazdy gracz ma pewna ilosc punktów "fortitude", wynikającą z konstrukcji armii.
Kazdy sztandar to 1pkt (równiez battle standard), a generał to 2pkt.
Jesli na koniec jakiejkolwiek fazy okaże sie, ze ilość "fortitude" któregos z graczy (lub obu) spadnie do poziomu 2 (co wynika z tego ze gramy na 1200pkt), to gra sie konczy, i zwycięża ten, kto złamał swojego rywala. Jesli złamanie było obustronne, to mamy remis z ewentualnym wskazaniem, zależnie od ilosci utraconych "fortitude pointów" obu graczy.

Szczegóły w dokumencie z formatem ligowym. KLIK

Edit: Bobson był szybszy :)
sądziłem że muszę stracić 3 aby był koniec
Mam znajomego, który został dyrektorem w korporacji o swiatowym zasięgu tylko dlatego, ze zawsze czyta instrukcje obsługi. Polecam :) KLIK
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

I żeby nie było, że nie przypominałem:
Brodacz 8 września pisze:Ważna kwestia: pamietajcie, ze jednym ze scenariuszy jest Blood and Glory, i wypadałoby miec jakieś fortitude... ;)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

żenujące jest określenie samego siebie albo innych mianem down. po to wysłałem link by uświadomić kolegę jaka tragedia jest ta choroba drogi Bogumile. wierz mi. akurat ja nie należne do ludzi którzy śmieją sie z cudzej ułomności. jesli uraziłem to przepraszam
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Dzięki chłopaki, wiem już wszystko :)

Nie widze, bym gdziekolwiek kogoś urazil, procz siebie, że nie rozumiem scenariusza, ktory jest ladnie opisany

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

czy down czy nie...u mnie i u Elvisa epicko zakończyliśmy ten scenariusz...ale po kolei
strona....wybieram dość fajną żeby skitrać maga za górką lub obeliskiem (mapka nr 1)
magia....uranos, chain lightning i fireball z pierścienia...jest nieźle
zaczynam rozstawienie więc mam +1....i wygrywam rzut
1 moja tura...delikatne ruchy demi, IC lekko do tylu, huragan za demi jako bliski support
magia, leci fireball...1 hit w psa i rana...no trudno...mam jeszcze z 10 kości 8;...3 kości w łapkę...i uranos thunderbolt...i co? 666...i jak tu nie czcić kóz??? ok ale myślę sobie....będzie dobrze idzie w końcu w działo na rhinoxie....ilość hitów 6...relatywnie ran raptem 2....jaki efekt??? 3+1....wysadzam 4 knechtów...ranię maga i rzucam 3 na wsysanie....po bitwie....
0:10 dla elvisa.....
pisanie raportu zajęło więcej niż relatywnie samo granie...Filip zdążył rzucić tylko 5 razy kostką....po czym poszliśmy dalej na piwo :mrgreen:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Olaboga

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

specyfika scenariusza...
kiedyś grałem z de. kometa spadła i spanikowała oddział egzekow z generałem który po przebiegnięci przez impas wylądował za stołem.wesoło
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Mateo pisze:
Nie widzę, bym gdziekolwiek kogoś uraził, procz siebie, że nie rozumiem scenariusza, który jest ładnie opisany
to ja przepraszam. czasem budzi się we mnie jakiś prostak i gbur który chce wychowywać przez fora....
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

Czy uda mi się w końcu strzelić ze swojego działa? :D najpierw Adam zabija je ze snajperki LD zanim zdążyłem się ruszyć, a potem Helion podstępnie wysadza się w powietrze.... nieładnie :D już niedługo powinienem dokończyć swój raporcik z gry z Adamem, któremu nadałem roboczy tytuł "jak nie należy grać, a już w szczególności jak nie należy grać ogrami" :D

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Spoko, strzelisz w następnej edycji.

ODPOWIEDZ