9 Age

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: 9 Age

Post autor: Azurix »

Dziad Zbych pisze:Mam wyglądające na głupie pytanie , mianowicie : ile kosztuje orzeł ? W cenie jednego modelu podany jest koszt 50 punktów a potem 35 pts / per model. Wyjaśni ktoś ?
Jak kupujesz pojedynczego Orła, to płacisz 50pkt. Jak kupujesz oddział trzech Orłów, to płacisz 120pkt ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Dzięki :)

Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Veta92 »

Mam trzy pytania. Widzialem to ostatnio podczas gry, a nie znalazlem nic na ten temat w booku.
Po pierwsze - skirmisze moga maszerowac i strzelac?
Drugie - volley fire (brak kary za cover) dziala tylko jesli oddzial w tej turze sie nie ruszal?
Trzecie - czy oddzial po reformie moze strzelac?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

1. Tak
2. Brak kary za cover działa zawsze, jeśli oddział się ruszał, nie strzelają modele z szeregu 3 i dalszych.
3. Nie (nie dotyczy skirmishers i light cavarly)

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Możesz strzelac po swift reformie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Czy ktoś wie czy prace nad Armybookami do 9th age są już zakończone ?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie są. Ostateczne wersje to kwiecień.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

według przecieków WE mają być jeszcze w styczniu (i to przed końcem)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Po ostatnich grach , mam kilka spostrzeżeń na temat Way-ów i nie wiem czy lub kto ma dojścia do ludzi robiących zasady.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Jakie spostrzeżenia?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Nie wiem jak tobie się wydaje ale za cenę 20 punktów powinniśmy mieć trochę albo lepsze strzałki , głównie myślę tu o AP 4 , żeby byli trochę skuteczniejsi w walce z kawalerią lub multiple shots bez modyfikatora , albo żeby przywrócono dodatkowy -1 do US kiedy są ostrzeliwani ( AB 6ed). Szczególnie że po ostatnim updacie HE mają Shadow Worrior-ów z poisonami , LA i BS 5 za 17 punktów co sprawia że ogólnie dorównują Way-om jeżeli chodzi o przydatność. Ale to tylko takie lekkie marzenia , bo i tak są bardzo fajną jednostką i wystawiam ich coraz częściej.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Wiadomo, że trochę szkoda tego strzału noAS, ale za 20 pkt to i tak jest mocny unit który nie ma kary za ruch & strzał a dodatkowo dostęp do 5 strzałek sprawia, że są o wiele bardziej uniwersalni niż Shadow Warriors :)

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Co do tych drugich to ich dużym atutem jest cena , ale tak jak już wcześniej pisałem Waye są jednym z lepszych ( moim zdaniem ) unitów w tym AB ale fajnie by było gdyby byli albo odrobine potanieni albo mieli choć jedną z tych zasad. Ale w sumie i tak nie mamy na co narzekać ( w przeciwieństwie do graczy np. Skavenów ).

Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Veta92 »

Dotyczy Fey Arrows
1) Use the Longbow’s normal rules
or
2) Ignore penalties for moving and shooting, lose Volley Fire, and apply the rules below


To znaczy, że kiedy używamy Black Arrosw na corowych łukach również możemy ignorować karę za ruch??
A co w sytuacji, kiedy używam black arrow, a przde mną stoją np. treekiny. One dają karę za cover -1. Ale mogę użyć Volley Fire i ignorować kare za ten cover. I teraz... Jełśi uzywam lepszych strzał to już nie mogę skorzystać z Voley fire??

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Veta92 pisze:
To znaczy, że kiedy używamy Black Arrosw na corowych łukach również możemy ignorować karę za ruch??
A co w sytuacji, kiedy używam black arrow, a przde mną stoją np. treekiny. One dają karę za cover -1. Ale mogę użyć Volley Fire i ignorować kare za ten cover. I teraz... Jełśi uzywam lepszych strzał to już nie mogę skorzystać z Voley fire??
Dokładnie tak,
strzelasz z black arrows -> tracisz volley fire ale ignorujesz kary za ruch & strzał
strzelasz z normalnych strzałek -> masz volley fire ale masz też kary za ruch & strzał

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Pamiętaj też, że Tree Kiny to modele o rozmiarze Medium i naszym strzelaczom kompletnie zasłaniają modele z rozmiarem Small (War Machine, Infantry, War Beast, Swarm).

Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Veta92 »

Wiec to jest tak, ze strzelam tylko tymi ktorym mie zaslaniaja tree kiny i wtedy z kara za cover?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Moim zdaniem Pathfinderzy są bardzo dobrze wycenieni - to jednostka która jest najbardziej uniwersalna w naszym booku - taki szwajcarski scyzoryk - myślę że świetnie oddają charakter naszej armii - ciekawe opcje ale bardzo wrażliwe.
Co do strzałek działają prosto- jeżeli ich używamy to nie mamy kar za ruch, korzystamy z ich bonusów ale tracimy volley fire.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Laik pisze: taki szwajcarski scyzoryk
Fajne porównanie , szczególnie że potrafią zadać straty większości jednostek.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Na wszystkie jednostki które mogą ich zastrzelić polecam skorzystać z rady gubernatora Kalifornii - zastrzel ich wcześniej :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ