MASTER w Lublinie - Lubelski Koziolek 1-2 marca 2008r.

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Tak juz pisalem o tym chyba strone albo dwie czesniej uwazam, ze nie nalezy dopuscic vc jeszcze do turnieju.

glownymi powodami sa:

Spearhead. Jak wiadomo tylko w nim bedzie nowy book. Jednoczesnie Nie widze mozliwosci dla kogos by gral armia, ktora wyszla w przeciagu ostatniego pol roku i nie mial do niej ksiazki z zasadami (o ile armie starsze mozna jakos przebolec bo w koncu zasady z nich juz zna sie jako tako to np. ja jako sedzia nawet nie wiedzialbym sie jak mialbym sie odniesc do problemow bo nie zdarze nawet tego ab przeczytac dokladnie). Tak wiec brak ab uniemozliwila by gre swoja armia sporej czesci graczy :)

Druga sprawa sa tajne rozpiski w 1 bitwie. Nowe armie po prostu nie sa przystosowane do tego rodzaju rozgrywki i daja strasznie uze pole do popisu tymze armiom. Bo o ile w we jestes w stanie zapytac : czy ten bsb ma '...' a w tk czy ten king/prince ma '...' to w nowych armiach trudno wpasc na jakies kombinacje :) ew. przewertowanie podrecznika i zapoznanie sie z przedmiotami + bloodline'ami zajmie na tyle duzo czasu, ze pozniej rozwaliloby to caly plan dnia z powodu przedluzenia czasu bitew.

co do tego czy ab jest dostepny. Uwazam, ze AB jako taki nie jest dostepny w sklepach i nie mozna go kupic jako sama ksiazke dlatego uznalem o niedopuszczeniu taj armii.

Ew. mozna zrobic ankiete coc nie jestem pewien jaki bedzie jej wynik.

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

jesli bedziecie bardzo chcieli te nowe wampiry, to nie bedziemy mogli zrobic nic innego, jak wlasnie ankiete, aby to wlasnie gracze zdecydowali o dopuszczeniu lub nie obydwu podrecznikow,

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

No to zróbcie ankietę, z dwiema opcjami:

a) dopuszczone oba podręczniki
b) dopuszczony tylko stary podręcznik

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Barbarossa pisze:
Zasady mówią, że nową armią można grać tydzień po tym, jak army book jest dostępny w Polsce. AB do VC będzie dostępny na tydzień przed turniejem - w spearheadzie.
Jeśli chodzi o "niespodzianki", to na stronie 74 w temacie o nowych wampirach jest spis przedmiotów i bloodline'ów, które w tej armii będą.
Spearhead jest dostępny w Polsce? mogę go dostać w każdym sklepie? A jakby wyszedł po chińsku tylko i można go było sobie z chin właśnie zamówić to też byś tak powiedział? Nawet nie wiem co to jest spearhead a co dopiero skąd go wziąć.

Na stronie 74 sa rzeczywiście jakieś rzeczy ale co z tego sa też na innych stronach inne rzeczy które sie różnią znacznie - ja mam dostęp akurat (zakładając że są prawdziwe te dane) a może ktos inny nie czyta tego forum i nie będzie wiedział. :?

Z całym szacunkiem ale Twoje argumenty do mnie nie przemawiają i w moim odczuciu jeśli tylko nieliczni (wiedzący) maja dostęp do podręcznika w tym terminie to jest to niesprawiedliwe dla reszty - tyle ode mnie. Wiem że Jerzyn ma miętkie serce i pewnie Wam pozwoli ale ja chciałem tylko swoje zdanie przedstawić :p :D

Awatar użytkownika
Arecki
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: Arecki »

Racja, Jeśli ab nie będzie dostępne dla wszystkich to nie ma wogóle sensu pozwalać na kożystanie z nowych zasad dla nie licznych ,,wybrańców'' którzy mają gdyż sprowadzili sobie np. z UK...
Ogólnie to nie jest dobry pomysł robić premierę nowej armii na masterach więc w tym wypadku najlepiej zrobić głosowanie w końcy jest ta demokracja :D...

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Obrazek :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

To jest wasze zdanie. Nie bardzo rozumiem, jaka się wam stanie krzywda, że ktoś na turnieju zagra nowymi VC. Ja prawdopodobnie spearheada nie zamówię i będę się mógł wystawić jeno starymi albo Dwarfami, choć mnie kusi... Niestety za dużo w nim figsów, które mi się nie przydadzą, żeby inwestować 500+ złotych. Ale lobbuję za dopuszczeniem, bo nie jestem złośliwcem który pilnuje tylko, żeby broń boże nikt nie miał lepiej ode mnie. Lobbuję za dopuszczeniem, bo lubię to hobby i ciekawią mnie bardzo nowe wampiry i jak sobie będą radziły na turnieju.

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

spoko, ja nie mówię o Tobie tylko w ogóle. Sędziowie rozstrzygnął - tu chodzi bardziej o to że w rozgrywkach takich powinno być mniej więcej sprawiedliwie. na lokalu sam dopuściłem HE nowe (choć w innej sytuacji). Jerzyn jak już pisałem to i tak misio i pewnie weźmie dopuści.
pzdr

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Wiesz Zbyszek, w sytuacji, gdy nikt ich nie zna wlasciwie i nie ma sie jeszcze oczekiwan co do armii przeciwnika, to VC beda na poczatku cisnac (1-2 mastery). To standardowe w przypadku nowych armii - ciezko przewidziec, co wrog moze wymodzic z sytuacji na stole.
Dostepnosc booka tylko w batalionie dodatkowo ogranicza swiadomosc przeciwnika.

Tak czy inaczej uwazam, ze nowe VC nie zmienily sie w takim stopniu, zeby zakazac gry nimi - wiekszosc starych mykow wciaz skutkuje, a dywersyfikacja armii to jak najbardziej pozytywny motyw. Dlatego uwazam, ze zgodne z polskimi rulzami dopuszczenie nowych VC na Master of Czoko to swietny pomysl i goraco go popieram.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Inaczej... jakie znaczenie dla szeroko rozumianej wiekszosci ma dostepnosc podrecznika w sklepach? Czy gracze krasnoludzcy, imperialni, elficcy, orkowi, lizardmenscy, chaosowi, itd pojda do sklepu, zeby kupic ten podrecznik i w ten sposob przygotowac sie do turnieju? Raczej nie sadze. I tak zazwyczaj armie poznaje sie podczas gry, albo z plotek. Plotki juz sa, a zeby zagrac... trzeba przekonac sedziego. ;)
Wieksze znaczenie ma to dla graczy VC, ktorzy nie udzielaja sie na forach i nie znaja plotek, czy nawet powierdzonych przeciekow. Ci po prostu traca szanse zagrania wampirami, choc na pewno uciesza sie, jesli beda mogli zobaczyc zasady armii na turnieju.
Czy ktos wczesniej nie bedzie mial szansy zapoznac sie z zasadami nowych VC? Jesli bedzi chcial - bedzie mial takie szanse, jak gdyby podrecznik byl dostepny w sklepach - wystarczy poczytac fora (podrecznik jest juz teraz znany jest w 80%, co dopiero za miesiac) a nawet pojsc do tego swojego sklepu, gdzie zazwyczaj podreczniki mozna obejrzec (nie kupic) przed oficjalna premiera.
W zwiazku z powyszym umowmy sie - problem jest wydumany. Na turnieje jezdza ci, ktorza udzielaja sie na forum BP. A tu moga zapoznac sie z zasadami. Przypuszczam tez, ze jak w wypadku helfow, plik do AB z nowymi VC powszechnie bedzie dostepny kilka tygodni przed premiera podrecznika.
I tak lepiej nie pozna sie mozliwosci armii, jak tylko podczas gry z nia. Gdzie Wasza ciekawosc ?! Nie chcecie zobaczyc nowej armii?? :)
Obrazek

Koszu
Chuck Norris
Posty: 592
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

ja jestem za dopuszczeniem obu army booków.
z chęcią zobaczę ja nowe VC sobie radzą w grze, jakie można poskładać kombosy na herosach itd.

proponuje tylko, aby VC nie dotyczyły tajne rozpiski w pierwszej bitwie,
ewentualnie pozostawienie tego w gestii przeciwnika. (naprzykład przeciwnik pokazuje też swoją)[/list]

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Paffeu pisze:ja jestem za dopuszczeniem obu army booków.
z chęcią zobaczę ja nowe VC sobie radzą w grze, jakie można poskładać kombosy na herosach itd.

proponuje tylko, aby VC nie dotyczyły tajne rozpiski w pierwszej bitwie,
ewentualnie pozostawienie tego w gestii przeciwnika. (naprzykład przeciwnik pokazuje też swoją)[/list]

To rozwiazanie wydaje sie bardzo fair. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

O, o, o! Polać im! :P

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

w takim razie prosze moderatora o dodanie ankiety: Czy jestes za tym, zeby na masterze Lubelski Koziolek, dopuszczone byly rownolegle dwa podreczniki Vampirow(stary i nowy):
a) tak
b) nie


pytanie jeszcze powstaje co z sylvannia?

Awatar użytkownika
Taraś
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Łęczna-Moria ADF

Post autor: Taraś »

Jak nowy będzie dopuszczony to odpada moim zdaniem.

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

A czemu - grasz sylwanią na dotychczasowych zasadach! O ile zapadnie decyzja że oba podręczniki zostaną dopuszczone a nie tylko nowy...

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

ale byłyby jaja jeszcze się może okazać że ktoś sobie zagra ze starymi VC, potem z sylvania, a potem jeszcze z nowymi...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jak stare, to Sylvania też. Nie dyskryminujmy klimaciarzy, a chyba nikt nie powie mi, że Sylvania na 1650 jest zdolna cokolwiek sensownego zrobić.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

oj a 4Karabiny? ]:->

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Jerzyn pisze:oczywiscie, jesli dalej uwarzacie, ze ta ocena jest taka niesamowicie ostra, to mozemy ja zlagodzic jeszcze, w koncu robimy to wszystko dla was, a nie dla siebie :D
To ja poproszę przynajmniej o wywalenie zapisu o przebierańcach. To trochę dyskryminuje osoby przyjezdne, bo ciężko, jadąc w 4 samochodem 300 km, wygospodarować jeszcz miejsce na np. wypasiony imperialny kapelusz z piórami

Zablokowany