Zapowiedzi, plotki - co nowego w Vampirkach cz. 2

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Barbarossa pisze:Szczerze to ja już bym wolał +1 do wskrzeszania w takim układzie. Niech se rzuca warp lightningi jak wskrzeszam 3xBK na turę. Sądzę, że prędzej mu elektrycy poschodzą od jedynek niż mi zdejmie pół oddziału z błyskawic.
Fajny pomysł, ale nie wyjdzie z dwóch powodów:
- zasięg 6" bonusu do wskrzeszania ograniczy mobilność komba (coprse cart w piechocie nie nadąży za kawalerią)
- odniosłem silne wrażenie, że -1 to cast jest kumulatywne, a +1 do wskrzeszania nie.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Maciek Paraszczak pisze:
Szaman pisze:
war2bone pisze:dzis staralem sie zrobic rozpe piechotna ale nie wyszlo - moze na 2999 bym sie zmiescil z tym co chce wystawic
ja mam to samo zarowno z Imperium, jak i z wampirami :(
No co wy takie rzeczy opowiadacie. Zakładając, że mamy 1000 pkt w bohaterach (full magia) to na luzie mieści nam się:

10 szkieletów (war banner) 125 pkt
10 szkieletów (+4 za ranki) 125 pkt
10 ghuli 80 pkt
10 ghuli 80 pkt
20 grave guard (+ 2xUS) 295 pkt
12 grave guard (hellfire, dwuraki) 196 pkt
Varghulf 175
Varghulf 175

razem ok 1251

czyli idealnie 2250, z 6 klocami piechoty. I Panowie, dajcie 2 małym wampirom "Summon Ghuls", Lordowi "Lord of the Dead" a w 2 turze będziecie mieli gigantyczne kloce ghuli i szkieletów. Do tego jakaś nowa kosteczka zombie i mamy 7 klocków z supportem wampirów i Varghuli.

I to wcale nie słaba rozpiska. Z wampirami w stylu "uber-regeneracja" by sobie chyba poradziła.
Macku, ale ja nie chce mocnej rozpiski, tylko taka, w ktorej moge sobie wszystkiego po trochu wystawic :mrgreen:
Maciek Paraszczak pisze:- odniosłem silne wrażenie, że -1 to cast jest kumulatywne, a +1 do wskrzeszania nie.
odniosles sluszne wrazenie
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Maciek Paraszczak pisze:
Fajny pomysł, ale nie wyjdzie z dwóch powodów:
- zasięg 6" bonusu do wskrzeszania ograniczy mobilność komba (coprse cart w piechocie nie nadąży za kawalerią)
- odniosłem silne wrażenie, że -1 to cast jest kumulatywne, a +1 do wskrzeszania nie.
2 BK/wskrzeszenie starczy i byłoby całkiem fajne. Ale z szybkością masz rację. Z tego samego powodu chyba jednak rozpiska kawaleryjska nie będzie miała z carta pożytku.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

No.. Hmm. Jakoś nie wierzę w nowe VC i Gava. Nie uwierzę dopóki nie zobaczę tego wszystkiego na papierze. Cały czas się zastanawiam, gdzie jest kruczek. :?

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

no gdzies hak byc musi byc bo z HE tez tk super mialo byc a nie jest, sa silne a owszem ale bez mmax przegiec.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Hak, a raczej haczyk, jest w tym, że wszystkiego w rozpie nie zmieścisz ze względu na koszt punktowy. Zawsze z czegoś trzeba będzie zrezygnować. Pozatym armia jest mocarna. Takie mam na razie spostrzeżenia.

SMalala

Post autor: SMalala »

Dlatego imho nie oplaca sie grac na 4 vampirach :wink: tylko na lordzie czarusiu i 2 walczacych trallach :wink: i tak wyciagnac sie da z nich 10 pd co raczej starczy a zostaje 200 pkt wiecej na wojo :wink:

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Podobnie myślę, dodatkowo oszczędności przychodzą jak wybierze się piechotę a nie kloc BK za milion punktów :wink:. Klocki podstawowe mogą być mniejsze, jedynie GG potrzebują pojawić się w wyjściowej ilości.

SMalala

Post autor: SMalala »

Klocek BK nie jest za zilion pkt a raptem 460 Wink a pomyslec ze kiedys gralo sie na 2x15 i nie bylo mowy o zilionach Wink

Wnioski z gier....Armia byla by fajna,zbalansowana gdyby tylko necrosi mieli mozliwosc recasta. Danie tej mozliwosci vampirom :shock: Lord Vampir po prostu potrafi zaspamowac w pierwszych turach przeciwnika czarami wskrzeszania i leczenia. Potem jak zaczyna pchac regony to sie zaczyna gra ala TK tylko ze tutaj regony umieja same przywalic z baski.
Wygiecie ostre po bandzie to wlasnie magia. :roll: Jak TK :?

Jednostki sa okej koszt dobrze wywazony powiem.

Zombie- narzekali na nich ludzie ale to teraz najlepszy sposob utopienia przeciwnika w walke z ktorej nie jest wstanie wyjechac :wink:
Ghule-brak szt boli troche te jednostke pozatym okej
Szkielety-potanienie chlopakow plus szt magiczne = bajka
Wilki-potanienie i znowu strata +1 do sily kosztem 2 pkt? super sprawa
CorpCart-dla armii wlasciwie tylko na piechote

BK-co z teog ze o 3 pkt wiecej kosztuja teraz. Eteryczny ruch to bajabongo sprawa. Zaorane pola,lasy murki czy kawalek obelisku? Its not a problem for me :wink:
Grave-potanieli o 1 pkt wiec razem z mozliwoscia wskrzeszania stali sie najlepsza piechota battla teraz :wink:
Baty i Hosty -nadal solidna sprawa

Coach- mimo straty dwoch zalet dostal naprawde zabawna tabelke ktora zmienia diametralnie ten model :wink:
Varghul-Jak pisal Zbyszek idealnie nadaje sie do flankowania z szybka czescia armii dzieki temu ze daje w 6 calach marsz :wink:
Bloodki-niebardzo o ile potrafia zrobic imponujaca dziure we wszystkich w co wpadna to nianczenie ich kosztuje wiele zdrowia uwagi DD i PD :wink:
Wraithy- mieszane uczucia ale raczej zbyt delikatni na swoj koszt mimo ze piekielnie szybcy

Book zostal wygiety po calosci i w przeciwienstwie do HE nie jest to mit tylko fakt :wink:


Kolego SMalala prosiłbym o nie pisanie jednego posta pod drugim. Jest cos takiego jak "zmień". Poza tym Pańska obecność na forum stoi pod znakiem zapytania (tak to jest jak kogoś drzwiami, a on oknem)
Christos

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

Maciek Paraszczak pisze:
razem ok 1251

czyli idealnie 2250, z 6 klocami piechoty. I Panowie, dajcie 2 małym wampirom "Summon Ghuls", Lordowi "Lord of the Dead" a w 2 turze będziecie mieli gigantyczne kloce ghuli i szkieletów. Do tego jakaś nowa kosteczka zombie i mamy 7 klocków z supportem wampirów i Varghuli.
ok mam teraz jednostke piechotna bez kawaleri i lataczy ..... ale juz w 2500 mieszcze sie ze wszystkim co chce wystawic :P

a necros z wozem dolaczajacym do piechoty - nie wiem wkoncu ma niby miec ta podstawke rydwanowa ? to bedzie strasznie rozpychal ta piechote- jakby byla taka opcja zamierzona to by mu podstawke zrobili odpowiednia

a takto moze byc mile niedopatrzenie


a i jakto jest z tym ASF od woza ? to jest BS cyz po prostu zawsze dziala /?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Zasadniczo się zgadzam we wszystkim z Malalem. Dodam, że stare VC miały bardzo dużą lukę - mieliśmy śmieć-jednostki, które generalnie potrafiły tylko przytrzymać jakiś oddział wroga na krócej lub dłużej i miały static, ale żadnego potencjału zadawania ran, potem długo nic, a potem grave guard/BK z wampirami, czyli rozwiązania ostateczne. Konieczność angażowania czegoś takiego do rozwalania driad, hoppersów i innego shitu była podstawową słabością VC - brakowało "średniego hitpowera za średnią cenę". Tylko ghule mogły pełnić tę rolę, ale dość losowo ze względu na niską liderkę, siłę i LD.

Teraz arsenał "średniego hitpowera" ładnie wzrósł, nie tylko ze wzgledu na warghulfa, ale także ze względu na większą ilość małych wampirów w armii - klocek 10 ghuli z thrallem w środku jest w stanie spokojnie skroić większość lekkich i średnich rzeczy, a przegrana o 2-3 go nie rusza.


EDIT
O ile wiem bound, i to nikły PL (3).

Nie wiem, jakoś tego carta nie widzę. Za 40-50 pkt byłby git, ale za 75 jest stanowczo za drogi. Za kawalerią nie nadąży, -1 to cast z zasięgiem 24" całej armii nie pokryje, a plusy do wskrzeszania za 100 pkt dają w gruncie rzeczy niewiele.


No i to samo dotyczy Barba (jeśli chodzi o podwójne posty)
Christos

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

zobaczymy - caly czas mam nadzieje ze bedzie to jednak uzyteczna jednostka

Awatar użytkownika
Mlody_Rusinek
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mlody_Rusinek »

A ja mam pytanie- wiadomo czy będzie batalion (taki za 50 funtów) i co w nim ewentualnie będzie?

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

byl chwilowo na stronce - ale wycofali - pewnie dlatego ze byl dosc atrakcyjny i mogl odwracac uwage od spearheada - chyba byl cart szkielce ghoule i pieski

FantasME
Plewa
Posty: 7

Post autor: FantasME »

batalion bedzie:

10 szkieli
20 zombie (starych)
1 cart

po spearheadzie

FantasME
Plewa
Posty: 7

Post autor: FantasME »

A tak w ogole to ktos kupuje spearheada??

Chetnie bym sie dorzucil, bo wszystkiego nie wezme. Na allegro juz sie pojawily i w sprzedazy wysylkowej, w polskich sklepach tez sa, wiec jakby ktos kupowal to dajcie znac...

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

a gdzie sie pojawily skoro jeszcze ich nie ma?

Awatar użytkownika
Mlody_Rusinek
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mlody_Rusinek »

FantasME pisze:batalion bedzie:

10 szkieli
20 zombie (starych)
1 cart

po spearheadzie
Czyli batalion za 50 funtów o zawartości wartej 45? chyba nie bardzo tak będzie...

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

oj oj wlasnie ten co byl na stronce pokazany ale go wycofali dosc dobrze sie oplacal po przeliczeniu zawartosci - jak nie wierzycie to warghulfa tez wycofali ze sklepu a niedawno byl z ladna cena 9999 funtow

FantasME
Plewa
Posty: 7

Post autor: FantasME »

Mlody_Rusinek pisze:
FantasME pisze:batalion bedzie:

10 szkieli
20 zombie (starych)
1 cart

po spearheadzie
Czyli batalion za 50 funtów o zawartości wartej 45? chyba nie bardzo tak będzie...

chyba faktycznie... ale tak pisali na stronei GW i skoro wycofali to to moze bedzie inaczej, ale widzialem okladke bataliona i na okladce bylo, co napisalem...

Zablokowany