Ogry na turniejach

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thral92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: thral92 »

ja nie mowie ze w grze przetrzymuja bo tu sa rzuty i tesprawy ja mowie o fluffie. jest taki maly artykul o ogrze ktory pladrowal wioche dostal kilka beltow,lanc, ciec a padl bo jego jedzenie mu sie wiercilo w brzuchu :) mocny chlopak
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2007, o 21:51 przez thral92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
thral92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: thral92 »

zaintrygowales mnei tymi beczkami czyzby ciemne elfy sie interesowaly prochem? :wink:
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2007, o 21:50 przez thral92, łącznie zmieniany 1 raz.

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

thral92 pisze:zaintrygowales mnei tymi beczkami czyzby ciemne elfy sie interesowaly prochem? :wink:
Jak offtop to offtop. Zarobiłem ostatnio trochę kasy i chcę sobię Imperium złożyć z pirackim klimatem ;)

Awatar użytkownika
thral92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: thral92 »

ty jeden to zeby nei bylo offtopu zatrudnij pirata ludozerce :)

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

No i koniecznie krasnoludzkich piratów Long Droga oraz powietrzną kawalerię gnoblarów-papug (jak ten gnoblarek na ramieniu Maneatera - pirata ;)

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Witam! Mam zamiar pojechać na ten turniej, ale nie mam za dużo doświadczenia grania na 2000pkt i nie mam potrzebnych figurek. Jeżeli ktoś by sie wybierał na ten turniej to czy mógłby mi pożyczyć yetich i rhinox ridera(dużego :twisted: ). Dajcie przykładowe rozpiski którymi graliście na turniejach na 2k. Z góry dziękuję za pomoc :D

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Jezeli malo grales na 2k to ciezko ci bedzie sie zmeirzyc w swerze powaznego turniejowego grania zwlaszcza ogrami.
To z czym mozesz meic problemy to wlasnie wlasciwe uzycie rhinx riderow. Ciezka jednostka. Yheti tez proste nie sa. Kolejny aspekt to ogry po porstu nie radza sobie ze smokami. Nie ma czym takiego bydlaka ugrysc zeby zaabolalo. Tyrant oczywiscie go polamie ale moge sie zalozyc ze nigy do tego starcia nie dojdzie jezeli mamy doczynienia z dobrym rpzeciwnikiem.

Co do samego turnieju nie jade wiec figsow zabardzo nie mam jak pozyczyc, z reszta calego odzialu yheti jeszcze nie mam :(

Co do rozpiski to jest dosc specyficzna i nie wiem czy tak bardzo spotykana jak na ogry ale moge powiedziec ze mi sie sprawdzial bardzo ladnie. Dobrze dziala na skaveny ( tzn mozna dlugo przezyc bohaterami jak na inne armie- chociaz ze skavenami ostatnio mam najgorsze przejscia, no moze imperium- ale to sie u mnie zadziej spotyka)

Rozpiska, moge ci troche zasugerowac co wziasc.:
Tyrant - thunderiser, naszyjnik i bieganie, gnoblar
Butcher- bangsick, gnoblar, czaszka lub sword of might
Butcher- 2x DD, gnoblar

3xBulls 2bronie muzyk
3x 4Ironguts, muzyk, sztandar gnoblar
3xyheti
2x 1Rhinox Ciezka zbroja, ironfist

Mozna zrezygnowac z jednego rhinoxa na rzecz bulsow i gnoblarow czy czegos inengo. ogolnie masz kazdy odzial ktory cos robi i jest mocny- tylko ze tez sporo kosztuje. Przyznm ze ciezko sie tym gra ale jest zdedcydowanie mocne. Minus jedne zasdniczy- nie ma zabardzo czym podpuszczac wroga.

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Dzięki wielkie tylko właśnie jest ten problem ze mam do dyspozycji tylko 2 bataliony, 2 tyranty, 2 butchery, dodatkowo 2irongutsow(czyli razem 10), śmieciarke, 2 male rhinoxy i georga. Staram sie załatwić duże rhinoxy i przynajmniej trójeczke yetich bo mam paru znajomych. W najgorszym wypadku sproxuje ale wtedy minusowe pkt chyba ;/. Doczytałem że moge sproxowac 5%armi wiec moze rhinoxa albo yetich albo to i to ale wtedy na starcie -4 pkt :cry: Zastanawiam sie nad wystawieniem wszystkich moich irongutsow 3 herosow(tyrant i 2xmag), bulls, raz gnoby na ćwiartke i chronienia flanki od fasta, smieciarke, yetich, 2xmale rhinoxy i raz duzy. Nie wiem jak to wpkt ale takką mam narazie koncepcje :P
Prosiłbym jakieś kombinacje rozpisek z tego co mam :(

Awatar użytkownika
Semai
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Semai »

D-Wens pisze: Uważam że nie masz racji, u mnie ogr ginął po jednej salwie. Uważam że wymienianie rodzajów ran to spam. Po co taki offtop? Zastanów się zanim coś napiszesz.
To się nazywa silna argumentacja. ;D

@Mate: Szacuneczek za konkretny wywód na temat "jakość vs. ilość".

Hail to the Great Maw!

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Tyrant, butcherzy, gnoblary sa nie jest zle to wizualnie juz duzo.
2x3 i 1x4 ironow moze sie spisac dosc obrze chociaz jak mowilem latwo bedzie wyciagnac herosow z odzialow za pomoca strzelania itp. Mnie to bardzo bolalo i sadze ze nie tylko mnie w tej armi.
Smieciara-katapulta nie jest taka zla, co prawda schodzi od latarki savenow, bolcow dwarfowych i wszelakich katapult ale nie jest to tez takei bardo latwe. Mozna ja uzyc jako wsparcie. strzeli dwa razy a pozniej zrobi swojew w walce.
Bullsy w spomoganiu z butcherami ( tzn z czarami tez swoje robia. ale glownie jest to miesko do wysylania na mniejsze odzialy fasty itp. chociaz 12A S5 robi swoje. Dwa rhinoxy male mozna poscic. robia za dosc drogi odzial takich nito ironow ni to bullsow. Sa po prostu wytrzymale i dlugo sotja w walce. Gorgera nie polecam bo bardzo losow wychodzi. Co prawda czasam isie sprawdza na maszyny czy atak od tylca ale to zalezy kiedy wyjdzie. minimum to walka w 3 turze ale masz na to nikle szanse.
Mozesztez na upartego powkladac do ironow po jedym bullsie, moze nikt sie nie kapnie jak bedzie z tylu stal :), sdmieciara tez moze robic ewentualnei za duzego zwierza. Powiedz ze to mechaniczny rhinox z osprzetem gnoblarskim.

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Zrobiłem próbną rozpiske i wyszło mi Tyrant, 2xbutchers, 1x4ironguts(full bez czempiona), 2x3 ironguts, 1x3bulls, 24 gnoby, smieciarka, 1duzy rhinox, 2 małe rhinoxy. Wiem że brakuje yetich ale nie moge nic wywalić. Zastanowie sie nad dodaniem jednego ironguta zeby wyszło 2x4 i raz 3 ale nie mam przy sobie booka bo jestem w szkole i zrobiłem tą rozpiske z pamięci. Jezeli wystawie 2x4 ironguts to do jednego odziału dam butchera z itemem -1 do ld i ztym greatem co daje +3 do siły i na inicjatywe sie patrzy. Bedzie on siedział w odziale z warbannerem i jakby ten odzial wygral combat to zawsze te -1 moze sie przydać. Drugiemu serce piekieł i bedzie on siedział w trojeczce irongutsow. Tyrant w drugiej czworetce ale i tak bedzie łączył szarże z duzym rhinoxem który stoi na flance. Dwa maluchy mają drugą flanke. Katapulta na środku. Gnoby pilnują cwiartki lub na mięso armatnie razem z bullsami.

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

gnoblarów 20-stka starczy w zupełności i to już jest 10pts.
pościnaj pare rzeczy i wejdzie Ci ten iron jeszcze jeden:D

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Myślę sobie nad dość daleko idącą konwersją maneatersów - mianowicie chcę sobie złożyć ogry-minotaury :) Pokleję ich z części irongutsów i minotaurów, dorobię nieco z GS. Naszkicowałem sobie to już mniej więcej, teraz tylko czekam na części z mail ordera (nie chce mi się kupować całych trzech minosków dla połowy ich częsci).
Powód jest dość prosty - bardzo lubię figurki minotaurów, klimatycznie też staram się to jakoś rozwiązać. Jednym z pomysłów jest walka tych ogrów na terenach zamieszkanych przez minotaury. Po długiej i wyczerpującej kampanii, powrócili do swojego plemienia odziani w wojenne trofea (minotaurze głowy, futra, broń itp). Zastanawiam się, jak rozwiązać problem głów - będą nosić bycze głowy jak hełmy.
Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2007, o 20:36 przez Mate, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Myślę sobie nad dość daleko idącą konwersją maneatersów - mianowicie chcę sobie złożyć ogry-minotaury Pokleję ich z części irongutsów i minotaurów, dorobię nieco z GS. Naszkicowałem sobie to już mniej więcej, teraz tylko czekam na części z mail ordera (nie chce mi się kupować całych trzech minosków dla połowy ich częsci).
Powód jest dość prosty - bardzo lubię figurki minotaurów, klimatycznie też staram się to jakoś rozwiązać. Jednym z pomysłów jest walka tych ogrów na terenach zamieszkanych przez minotaury. Po długiej i wyczerpującej kampanii, powrócili do swojego plemienia odziani w wojenne trofea (minotaurze głowy, futra, broń itp). Zastanawiam się, jak rozwiązać problem głów - będą nosić bycze głowy jak hełmy.
Co o tym myślicie?

EDIT: Heh, no nie wiem co się dzieje z tym forum, kolejny podwójny post mi wyskoczył...
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2007, o 22:44 przez Mate, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Hm, nie jestem fanem gnoblarów, ale lepszych jednak 20 pikusiów od dodatkowego irona, zawsze to możliwość odgięcia szarży czy zajęcia ćwiartki.

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Jak najbardziej sie zgodze. Trzeba zawsze miec jakies miesko zeby mozna bylo z lekkim sercem je posiecac. Wezmy nawet fanatykow kotrzy napewno beda. Normalnie zjedza ogry a gnoblarow nie szkoda. Czy nawet szarza czegos mocnego. Bulsami szkoda przyjmowac..., Nie zawsze jest tylu ogrow zeby cwiartke zajac zwlaszca ze ci beda raczej do walki.
Chociaz ja przewaznie biore 25 z championem. Wiem wiem ze to kosz itona ale champion jest max klimatyczny a czasami nawet takim odzialem mozna do walki dotrzec dajac rzadki i wbijajac sie jakos odboczku czy naet lekko od przodu... zwlaszcza jak zostalo corner to cornr od ogrow ktore wczeniej sie dostawily :) No i figsy klimatyczne. Sam mam 50 pomalowanych .. no prawie wszytkie :wink:

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Ale cichutko w całym ogrowym zakątku, trzeba zadać jakieś pytanko żeby zaczęło sie tu coś dziać. A oto one: Zbliża sie powoli druga część Drogi Chwały na 1500 i tym razem napewno sie wybiore tylko mam mały dylemat, co jest lepsze 4irongutsi czy 2małe rhinoxy czy 2x3 bullsi czy 3bullsi i 1 mały rhinox? i ilu butcherków wystawic czy 2 czy 1 i z jakimi itemkami proponujecie? Powiedzcie mi jeszcze czy opłaca sie brać śmieciarke na turnieje? Moja rozpa wstępnie wyglada tak: pięsciarz,2butchery,4irongutsi,3x3bullsi,25gnobow,śmieciarka,mały rhinox.
wiem że brakuje tutaj gnoblar uwaga dla 2 herosów ale wiecej irongutsow nie wchodzi w gre iż są bardzo drodzy. Co wy o tym myślicie?

Przy okazji napisze że przepraszam że nie napisałem tego raportu z walki z wampirami ale z braku czasu nie wyrobiłem ale teraz wezmę aparat na ten turniej i opisze wybraną walke :P

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Ja o ile nie zapomne wstawie raporcik z Sobotniego turnieju. tylko ze to parowka i nie wiem czy bedze wstanie zrobic zetelna relacje... :D
Bo bedzie sie dzialo.. oj bedzie :twisted:

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

a z jaką armią w parze jesteś??
powodzenia oczywiście:D

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

a to parami ;|? nigdzie tam nie pisze a jak pisze to można prosić link;p

ODPOWIEDZ