Matura!

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

gratuluję! Asassello zgadzam się z tobą po części.
Co w tego rocznych maturach było innego? Pojawiło się wiele zadań które de facto nie sprawdzały konkretnej wiedzy ,natomiast polegały na analizie i interpretacji tekstów... Zarówno pojawiło się tego rodzaju zadań więcej na biologi, chemii, geografia też wyglądało podobno pod tym kątem.

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Kosmo, wlasnie 10 minut temu skonczylem czytac artykul Newsweeka o najlepszych kierunkach, i napisali ze jak chcesz dobrze zarabiac to albo zostajesz pracownikiem fizycznym albo inzynierem ;) Ponoc chca od przyszlego roku dawac stypendium studentom uczelni technicznych 1000zl miesiecznie :) Szkoda ze akurat koncze studia <lol>
Orki, oreczki, orczyce i orczątka :) Dla koazdego cos milego :)
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1188906

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

To jaki problem zapisać się ponownie? :)

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Hmm pomyslmy, jak pojde do pracy to zarobie wiecej ?? :) :)
Orki, oreczki, orczyce i orczątka :) Dla koazdego cos milego :)
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1188906

Kacper
Mudżahedin
Posty: 331
Lokalizacja: Wrocław...no dobra - Zakrzyce Małe

Post autor: Kacper »

Robak pisze:Kosmo, wlasnie 10 minut temu skonczylem czytac artykul Newsweeka o najlepszych kierunkach, i napisali ze jak chcesz dobrze zarabiac to albo zostajesz pracownikiem fizycznym albo inzynierem ;) Ponoc chca od przyszlego roku dawac stypendium studentom uczelni technicznych 1000zl miesiecznie :) Szkoda ze akurat koncze studia <lol>
Też słyszałem o tym tysiaku :shock: Mimo tego, że od wicedyrektora, to odrazu uznałem, że to ściema musi być. Skąd masz te informacje? Z Newsweeka?

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

W jakieś gazecie codziennej na bank bbyło. Tez o tym słyszałem :) Ja mam dopiero za 2 lata maturke. Zobaczymy jak to bedzie :P

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

No w newsweeku tym gdzie Donek przyznaje ze trawke jaral:) Dokladnie napisale ze wydaja 293 mln zl (chyba rocznie) na promocje kierunkow technicznych :)
Orki, oreczki, orczyce i orczątka :) Dla koazdego cos milego :)
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1188906

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

wiecie widzialem projekt tej matury z 2010 podstawowej.
trzymajcie sie: 5 zadan zamknietycvh (normalnych) i.. 25 ABC -.-
matura z matematyki, poziom podstawowy. mysle ze moj pies by byl w stanie ja zdac, bo to calkiem madre bydle jest


Kacper: bez przygotowania, w sensie po 3 letnim liceum z rozszerzona fiz :P tylko ze bez kucia dodatkowego.

Ale moze to i dobrze.. u chinczykow ok 50% studentow to politechnika, u nas parenascie z tego co kojarze. i roznice w gospodarce widac, jakby nie patrzec slaby inzynier jest duzo przydatniejszy niz niewiadomo jak genialny socjolog/psycholog/urzedas.

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

TruePunk pisze:wiecie widzialem projekt tej matury z 2010 podstawowej.
trzymajcie sie: 5 zadan zamknietycvh (normalnych) i.. 25 ABC -.-
matura z matematyki, poziom podstawowy. mysle ze moj pies by byl w stanie ja zdac, bo to calkiem madre bydle jest

Toż to strzelać by nawet można i by sie zdało :lol: I tak rozszeżenie z matmy i fizyki pisac będę :D

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Piotrax pisze: I tak rozszeżenie z matmy i fizyki pisac będę :D
To dobrze ;)

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 700
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

TruePunk pisze: jakby nie patrzec slaby inzynier jest duzo przydatniejszy niz niewiadomo jak genialny socjolog/psycholog/urzedas.
Tu bym się nie zgodził. Jeśli będzie niezbyt kumaty urzędas, który nie będzie miał porządnego wykształcenia, to taki inżynier bez właściwej decyzji administracyjnej, za przeproszeniem g**** zrobi :wink:

Ale faktem jest, że przydałoby się więcej chętnych na politechniki. Żeby nie było, chodzi mi o to, żeby humanistom takim jak ja łatwiej było robote znaleść :wink:
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Robak pisze:Kosmo, wlasnie 10 minut temu skonczylem czytac artykul Newsweeka o najlepszych kierunkach, i napisali ze jak chcesz dobrze zarabiac to albo zostajesz pracownikiem fizycznym albo inzynierem ;) Ponoc chca od przyszlego roku dawac stypendium studentom uczelni technicznych 1000zl miesiecznie :) Szkoda ze akurat koncze studia <lol>
We wiadomościach też wczoraj o tym było, ale te stypendia chyba tylko na politechnice wrocławskiej i to na 10 kierunkach z których interesują mnie moze 4. Dla mnie bomba, bede miał na figsy, co miesiąc nowa armia! A pracownikiem fizycznym nie zostane bo to by się kłóciło z moją leniwą naturą. Jedyny wysiłek jaki uznaje to sport w każdej formie ale napewno nic w stylu budowania dróg na imprezy sportowe! :D Tak wiec zostane inżynierem.

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Humanistom, czy ludziom bez uzdolnień do przedmiotów ścisłych? ;) Bo powiedzmy sobie szczerze, że spora grupa studentów na kierunkach typu Stosunki międzynarodowe to ludzie, nie są humanistami, tylko im kiepsko matematyka szła ;)
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

kosmo:
po 1500 osob z wydzialu. we wro nie ma chuja zeby 1500 os studiowalo automatyke :P
mysle ze to 5 najlepszych politech obejmie (czyli krak, wro, gliwice, wawa i jeszcze cos)

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Zobaczymy jak to będzie jak już cos dokladnie i oficjalnie będzie wiadomo.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

mam nadzieje ze jak najszybciej.
bo od tego realnie zalezy gdzie ide :P

Kacper
Mudżahedin
Posty: 331
Lokalizacja: Wrocław...no dobra - Zakrzyce Małe

Post autor: Kacper »

Rozmarzyłem się :D 1000 zeta miesięcznie...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Bo powiedzmy sobie szczerze, że spora grupa studentów na kierunkach typu Stosunki międzynarodowe to ludzie, nie są humanistami, tylko im kiepsko matematyka szła
Jak ja lubię takie uogólnienia :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Podsumowanie mojej edukacji so far:

Czego nauczyło mnie Liceum? Nauczyło mnie, że nie trzeba się uczyć ;-)
W ciągu 3 lat liceum szkoła pogłębiła moją wiedzę z matematyki. Z fizyki uczyłem się sam. Nie przeczytałem ani jednej lektury, nie poświięciłem ani jednej minuty na naukę z: biologii, chemii, wosu, historii itd. Bazując na wiedzy wyniesionej z najsłabszego gimnazjum w Polsce, trafiając do szkoły która ma jakąś tam renomę.

Dodatkowo, kilka miesięcy mojej nauki było (na potrzeby matury) psu na budę - granice, pochodne, bardziej ambitne równania logarytmiczne...

Z fizyki byłem zdany na siebie. Nauczyciel nic mi tu nie pomógł. DObry wynik z matury zawdzięczam tylko sobie.

Pracę na polski ustny napisałem wczoraj, uczyłem się dziś od 7 do 9 rano. Dostałem (przy BARDZO ciętej komisji) 18/20. Polski ustny to największy mit ever.

Podsumowując - liceum to mit. Jeżeli ktoś wie co chce w życiu robić, jest to 3 lata w plecy. Informacji na maturę mógłbym się nauczyć w 1 rok, wliczając w to wyjazdy na mastery i dużą dozę lenistwa...

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Furion pisze:Polski ustny to największy mit.
O, tak właśnie jest. I jeszcze straszą jak małe dzieci, że będzie bardzo trudno i ojej, a okazuje się że wystarczy powiedzieć cokolwiek żeby zaliczyć.
Furion pisze:Podsumowując - liceum to mit. Jeżeli ktoś wie co chce w życiu robić, jest to 3 lata w plecy.
Podobnie mogę rzec teraz o studiach... 5 lat w plecy będzie, a plany i tak całkiem inne ;)

ODPOWIEDZ