ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Re: ETC 2012

Post autor: Murmandamus »

nie chodzi o grę bez ograniczen , bywaly ograniczenia przed tym draftem euro
trochę magii sciętej w pewnych czarach , uscislony vlos no i tyle. Według mnie sprawdzało
się to.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Thain pisze:
Przemcio pisze:Pograj bez ograniczeń to zobaczysz dlaczego większość lubi Euro...
A ja myślałem, że EURO to zło konieczne i że to pogląd większości.
Nie. Nigdy nie było żadnej ankiety czy głosowania, która by pokazała, że za EURO jest jakaś większość czy mniejszość.
Jest wielu zwolenników i również wielu przeciwników. Niestety czasem liczy się nie to kogo jest ile tylko jakie persony są za daną opcją (np. organizatorzy turniejów lub te 8 osób które pojedzie na ETC). Również charyzma oraz umiejętność wklejania przeciwnikom EURO obrazków z płaczącymi dziećmi mogą sprawiać wrażenie że więcej jest głosów za EURO i fajnie być po stronie tych "fajniejszych".

Najczęstszym argumentem zwolenników EURO jest: "nie musisz grać, nikt Ci nie karze" -bardzo "rzeczowy" argument, który niestety jest nieprawdziwy w wielu przypadkach.
Zostaje duże grono tych niezdecydowanych lub tych którym to jest obojętne i oni grają na turniejach gdzie jest EURO tak jak im każą organizatorzy czyli na EURO - stąd masz wrażenie że EURO to pogląd większości.

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Remo pisze:
Thain pisze:
Przemcio pisze:Pograj bez ograniczeń to zobaczysz dlaczego większość lubi Euro...
A ja myślałem, że EURO to zło konieczne i że to pogląd większości.
Nie. Nigdy nie było żadnej ankiety czy głosowania, która by pokazała, że za EURO jest jakaś większość czy mniejszość.
Jest wielu zwolenników i również wielu przeciwników. Niestety czasem liczy się nie to kogo jest ile tylko jakie persony są za daną opcją (np. organizatorzy turniejów lub te 8 osób które pojedzie na ETC). Również charyzma oraz umiejętność wklejania przeciwnikom EURO obrazków z płaczącymi dziećmi mogą sprawiać wrażenie że więcej jest głosów za EURO i fajnie być po stronie tych "fajniejszych".

Najczęstszym argumentem zwolenników EURO jest: "nie musisz grać, nikt Ci nie karze" -bardzo "rzeczowy" argument, który niestety jest nieprawdziwy w wielu przypadkach.
Zostaje duże grono tych niezdecydowanych lub tych którym to jest obojętne i oni grają na turniejach gdzie jest EURO tak jak im każą organizatorzy czyli na EURO - stąd masz wrażenie że EURO to pogląd większości.
To wszystko bardzo ciekawe... Naprawdę uważasz, że pure 8ed jest taka zajebista i lepiej grać bez ograniczeń?

Awatar użytkownika
Loke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190
Lokalizacja: Bristol/Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: Loke »

Kalafior +1
o.b-one pisze:
Barbarossa pisze:(..) co przynosi mieszaninę ulgi, że turlanina skończyła się, oraz niesmaku, że imba.
Podobne uczucia towarzyszą mi po czytaniu tych wszystkich żali. Pod koniec każdego takiego posta pozostaje niesmak i jednocześnie ulga, że to już koniec... :wink:

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Trochę się juz na 8 ed pograło, i praktyka pokazuje że delikatne cięcia/ograniczenia jak LoSy na najbardziej giętych czarach są całkowicie wystarczające.
Ingerencje Euro idą daleko za daleko :mrgreen: Są dobre na jeden - dwa turnieje w roku, nie na większość.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Stare czasy balancing patcha i przedmioty do orków mi się przypominają :D
Może zrobić przedmiot ARCOM bracelet of anti shadow magic - czary z shadow można rzucać z czterech kości a na dublecie jest misscast z automatycznym rzutem 1,1 na tabelce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Ależ nie ma problemu. Organizujcie turnieje bez euro, przecież nikt nie zabrania. Jeśli większość graczy woli grać bez euro to nawet frekwencja będzie większa.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Remo pisze:Najczęstszym argumentem zwolenników EURO jest: "nie musisz grać, nikt Ci nie karze" -bardzo "rzeczowy" argument, który niestety jest nieprawdziwy w wielu przypadkach.
Co oznacza "nie prawdziwy" w kontekście "nie musisz grać"? Stoi ktoś nad kimś z pałą i wali jak delikwent nie idzie na turniej?
Remo pisze:Zostaje duże grono tych niezdecydowanych lub tych którym to jest obojętne i oni grają na turniejach gdzie jest EURO tak jak im każą organizatorzy czyli na EURO - stąd masz wrażenie że EURO to pogląd większości.
Padał również inny argument: jaki to problem zorganizować samodzielnie turniej na którym będą obowiązywały "gołe" zasady WFB? Czy to, że osoby które poświęcają na to swój czas chcą grać wg ETC to coś złego? (powód nieważny - czy to, że uważają, że to lepsze od "gołego", czy mają zapendy patriotyczne i wspierają reprezentację lub kombinują jak się do niej dostać) I czy organizatorzy coś komuś nakazują? Nie słyszałem o turnieju gdzie obecność byłaby obowiązkowa (patrz początek akapitu).

Kalafior -> Zmiana zasad to była już od dawna (zasady LOS'u). Faktycznie można by może mniej "generalnie" obcinać pewne rzeczy, ale pewnie jakby pojawiała się "0-1 mage with lore of shadow or death (max 2nd lvl)" to reakcje byłby pewnie jeszcze zabawniejsze :) IMHO cięcie po linii max PD na lory jest też lepszym podejściem niż np. kombinowanie z poziomem czarów (np. +2 do poziomów trudności shadowa - ponoć zakusy w takim kierunku też były).

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

były też inne śmiechowe a te 4 kostki to tak naprawdę tylko brzytwę bolą... i rozpiski w stylu to cisniemy z max kości czar wygrywający gre.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

No to zapraszam wszystkich szanownych eurosceptykow do napisania draftu, ktory przejdzie bez wiekszych oporow, bedzie ogolnie rozpoznawalna marka (przynajmniej w Polsce), a nastepnie do przepchniecia go na ktoryms z turniejow. To nie jest, ze musimy grac na euro - srodowisko swiadomie dokonuje takiego wyboru, glosujac na mastery - jak widac, wiekszosc jest na zasady euro, wiec znaczy to, ze wiekszosc woli zasady euro.

Balancing Patch byl swietnym produktem i b. dobrze sie na nim gralo. Ja sam, mimo ze jestem wielkim zwolennikiem grania na ETC AR, wolalbym pykac sobie bez tych ograniczen, bo wiele mi sie nie podoba. Tyle tylko, ze nie ma zadnego innego, stalego punktu odniesienia, takiego jak np. BP by LS z koncowki siodemki.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Co oznacza "nie prawdziwy" w kontekście "nie musisz grać"?
Nie prawdziwy u nas bo:
Dmp będzie na euro, bo przyjadą goście zza granicy i nasza repa też sobie poćwiczy
Skoro tak, to "treningowo" przed ETC/DMP zrobi się kilka masterów na Euro
Skoro już gra się na masterach na euro, to po co robić lokale for fun - u nas w klubie akurat jest teraz parcie na ligę i DMP i gramy euro, żeby się ograć. A skoro to tylko nasz klub robi frekwencję na lokalach, to większość okolicznych orgów robi euro pod nas.

No i nie ma póki co alternatywnych ograniczeń - a bez jakichkolwiek ograniczeń mało kto chce grać, nawet ci, którzy mają dosyć euro.
srodowisko swiadomie dokonuje takiego wyboru, glosujac na mastery - jak widac, wiekszosc jest na zasady euro, wiec znaczy to, ze wiekszosc woli zasady euro.
Faktycznie. Głosując na mastery umknął mi gdzieś draft#2.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Zasady turnieju:

Zasady turnieju zgodne z 8 edycją WFB.
Rozpiski jawne, zakaz wystawiania bohaterów, lordów i dowódców imiennych.
Obowiązują aktualne oficjalne erraty i FAQi oraz polskie uściślenia sędziowskie (http://strony.aster.pl/barbaros/usc8.pdf).
Gramy na wirtualny LOS.


Dopuszczone listy armii:

wszystkie aktualne AB
Chaos Dwarfs wg Indy Chos Dwarfs
nowe jednostki dla VC z White Dwarf'a


Ograniczenia:
Kompozycja:

Warlock Engineer 0-3.
Maksymalnie 3 bohaterów z zasadą Ethereal.

Magia:

Podczas jednej fazy magii można użyć maksymalnie 12 kostek magii (Power Dice).
Bohaterom przysługuje "look out, sir" od następujących czarów: Dwellers Below, Final Transmutation, Dreaded 13th, Infernal Gateway (11-12 efekt).
Proszę. Z Areny BiS, październik zeszły rok. Złe zasady?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Są spoko, z tym, że dla magii wystarcza - dwellers below zabija herosów na 6 :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Przepraszam, że się wtrącę w taki elegancki flejm, ale ten zapis:
Magic Restrictions:
- Apart from Winds of magic, an army may only use 2 PD/DD per magic phase. After an army generates the limit all the other extra dice are discarded. This includes channeled PD/DD.(...)
jest dla mnie niejasny.
Jeśli TK rzucą na wichry magii 9, ponadto mają w armii Hierotytana (count as 1PD) i z Casketu wygenerują dodatkowe 3PD, ale przeciwnik ma przedmiot zabierający 1 PD (np krasnoludzki MRo Ballance), to jaką ilością PD ostatecznie dysponują TK w tej fazie magii?
a) 9+1+3-1=12 (bo MRo Ballance zabiera nadmiarową PD)
b) 9+1+2-1=11 (bo najpierw odrzucamy nadmiarową PD a dopiero potem działa MRo Ballance)
c) inne (a jeśli tak, to dlaczego?)
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

b

Jankiel - mow tak dalej to mnie przekonasz. Przydalyby sie alternatywne ograniczenia, ktore bylyby punktem odniesienia dla tych, ktorzy maja dosc euro. Nie ma komu ich przemyslec, przetestowac, zapisac.

Ograniczenia areny byly mega hardkorowe, podobnie jak format. Na mniejsze punkty nie daloby sie tak grac.

Troche zbytnio uogolniasz piszac o tym, ze mastery sa treningiem do DMP.

Spawn
Chuck Norris
Posty: 477

Post autor: Spawn »

Mają 10. 3 z casketa -1 z tytana, -1 z MRoB.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Jankiel pisze:
wokrze pisze:Co oznacza "nie prawdziwy" w kontekście "nie musisz grać"?
Nie prawdziwy (...)
NIEPRAWDZIWY! "Nie" z przymiotnikami (w stopniu równym) pisze się razem, tak samo zresztą jak z rzeczownikami. Nie wiem czemu mnie to wkurza, ale wkurza :P

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jankiel pisze:
srodowisko swiadomie dokonuje takiego wyboru, glosujac na mastery - jak widac, wiekszosc jest na zasady euro, wiec znaczy to, ze wiekszosc woli zasady euro.
Faktycznie. Głosując na mastery umknął mi gdzieś draft#2.
Chybiona ta ironia.
Przy kandydaturach masterowych bylo dokladnie napisane, ktore beda na jaki format (o, w tym temacie). Nie wiadomo bylo wtedy jaki bedzie ten draft, ale wiadomo bylo, ze bedziemy mieli nikly wplyw na jego powstawanie. Mimo tego glosowanie wyszlo jak wyszlo i nie ma co kombinowac.

Ushi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: Ushi »

swieta_barbara pisze:b
Spawn pisze:Mają 10. 3 z casketa -1 z tytana, -1 z MRoB.
To jak w końcu ?
Pozdrawiam
Ushi

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Maja 10, ale odpowiedz B - po prostu zle ja rozpisal. Rzucili 9, moga dodac max 2 (bo tytan), czyli 11, -1 za balans i w efekcie 10.

ODPOWIEDZ