Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Misiek40k
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Białystok

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Misiek40k »

Jeżeli wykupuje inżyniera dla machiny to czy jest to dodatkowy członek załogi (tzn czwarty) czy wymieniam jednego obsługanta na inżyniera. FAQ każe usunąć zapis dodatkowy członek załogi i nie bardzo rozumiem teraz co z tym inżynierem się dzieje.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Misiek40k pisze:Jeżeli wykupuje inżyniera dla machiny to czy jest to dodatkowy członek załogi (tzn czwarty) czy wymieniam jednego obsługanta na inżyniera. FAQ każe usunąć zapis dodatkowy członek załogi i nie bardzo rozumiem teraz co z tym inżynierem się dzieje.
inż dochodzi jako 4 członek załogi a tym samym jako 4 rana na maszynie
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

lormak
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: lormak »

Witam wszystkich,
Mam pytanie odnośnie terenów, znalazłem w 7 edycji uściśleń sędziowskich, że będąc na wzgórzu nie widzimy co jest za lasem. Czy jest to dalej aktualne ? Z góry dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Nie, w 8ed przez wszystkie lasy widać całkowicie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Nie jestem pewien czy już kiedyś tego nie wałkowano ale nie mogę w szukajce znaleźć.

W co idzie stomp jak w styku z potworkiem jest tylko bohater (np klasyczny lord na shieldbearersach w 5tce hammerersów ustawionych po 2ch w szeregu)? Przy czym interesuje mnie zarówno sytuacja w challenge jak i poza challenge (np bohater na smoku i rzucam królem challenge, albo hydra i mogę sobie wyzwanie wsadzić...).

Analogicznie - w co idą impact hity z rydwanów/ogrów?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

thunder/stomp rozlosowuje sie jak strzelanie. nawet jesli tylko styka sie z lordem, a z tylu siedzi reszta ekipy.
to samo z impactami.

nie bardzo pamietam jak sie skonczyla rozmowa stompow w challengu ale chyba ida tylko w pojedynkujacego sie.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

czy mamy -1" do overruna?
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

tak, gdyz jest to rodzaj "pogoni". wiec zgodnie z naszym AB mamy -1.
co dziwne, przy szarzy nie mamy ujemnego modyfikatora, a w overrunie jesli sie wejdzie w kontakt z przeciwnikiem to traktowany jest jak szarza.
czyzby wtedy nie bylo -1? :D

tak sobie tylko trolluje.
tak jak pisalem wczesniej: jako, ze jest to rodzaj gonitwy, mamy zawsze -1.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Morsereg pisze: tak jak pisalem wczesniej: jako, ze jest to rodzaj gonitwy, mamy zawsze -1.
thx ;]

wałowałem :lol2: :lol2:
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

czy dobrze widzę czy w erracie dotyczącej kowadła, nasza runa spowalniania nie spowalnia już oddziału szarżującego? Dawniej oddział mający 2x mniejszy Mv szarżował 2x krócej a w 8 edycji szarża to również rzut 2k6 którego runa nie dzieli na pół. Uciekający oddział ucieka 2x mniej tak jak pisze w erracie ale oddział szarżujący ma tylko Mv zmniejszony?
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Kowadło nie ingeruje w ilość oczek na kościach, zmniejsza tylko MV.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

crovaxus pisze:...jak pisze...

Jest napisane #-o

Ale tak tylko Mv jest zmniejszony.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Ten Zły pisze:
crovaxus pisze:...jak pisze...

Jest napisane #-o
To temat o zasadach armii krasnoludów, a nie kącik ortograficzny, więc nie czepiaj się o takie pierdoły.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Zarówno jedna jak i druga forma jest poprawna - bo język tworzą ludzie, któzy go używają, a nie na odwrót.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Poprawnie powinno brzmieć "jest napisane". Ale większość ludzi mówi z przyzwyczajenia i nawyku "pisze" .
Poniekąd masz rację, ale ogólnie jest to zwrot potoczny i niepoprawna forma. A jeśli twierdzisz inaczej to podaj jakieś źródło na potwierdzenie tego co piszesz.

Koniec rozmawiamy tu o zasadach naszego booka i nie czepiajmy się jeden drugiego takie pierdoły.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Już od dawna obie formy są dopuszczone więc poprawne.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Panowie, proszę was... tak jak pisze Maciek, obie formy zostały uznane za poprawne już jakiś czas temu.
A tak w ogóle to nawet gdyby tak nie było to nie ma co się czepiać takich pierdół. Koniec wątku lub będzie cięte.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kroon
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kroon »

Hej.

Jedno mnie nurtuje.... W RB pisze jasno, że nie można powtarzać run a widzę po czytając rozpiski np runy na maszynach się powtarzają nie tylko, że na katapie jest dwa razy runa penetracji? a nawet są w rozpisce dwie armaty i każda ma runę spalenia?

To jak to w końcu jest bo szukam na forum ale jakoś odpowiedzi nie mogę znaleźć, a nie chciałbym nawet w grach kumplowskich zrobić błędu.

Dzięki,
Dwarfs - 3/0/2

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Zwykłe runy mogą się powtarzać. Runy mistrzowskie nie. I nie możesz mieć dwóch jednakowych zestawów run w armii.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

nie mozna powtarzac run wielkich. takie moga byc tylko po jednej w rozpisce.
zwykle runy mozna powtarzac ale w roznych kombinacjach, np:
klopa 1 - 2x rune of penetrating + rune of accuracy
klopa 2 - 1x rune of penetrating + rune of accuracy
klopa 3 - 1x rune of penetrating + rune of accuracy + rune of burning.

wazne jest, ze te same "zestawy" nie moga sie powtarzac. to dotyczy wszystkich run (bron, pancerz, talizmany, banery czy war maszyny)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ