Zapowiedzi, plotki - co nowego w Vampirkach

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

August pisze:Pytanie do Szamana - czy Vargul będzie mógł wziąść vampire powers?
nie jest bohaterem, ma tylko zasade Vampire, podobnie jak Blood Knights czy Black Coach.
Assur pisze:Vlad aż tak różowo z sypaniem się miał nie będzie. Gdzieś czytałem że carstein ring mocno się zmienił - 25pts, one use only, jak wampir ginie na 2+ odradza się w dowolnej jednostce vc (nie wiem czy na stole czy w jakimś promieniu)
standardowy ring faktycznie sie zmienil, ale Vlad posiada jego wypasiona wersje :wink:
Barbarossa pisze:czy wilki się liczą do minimum core, czy nie.
nie.
Shinue pisze:w battalionie ponoć ma być:
- corpse cart
- 20 ghuli
- 10 szkieletów
- 10 dire wolfów
- 10 nie wiem czego... :(

możesz potwierdzić Szamanie?
zaprzeczam. ma byc: 20 zombiakow, 10 ghouli, 20 szkieletow i 1 corpse cart.
Temple Guard pisze:Czyżby nie było splashy po 20 szkieletów i po 20 GG, tak jak to zrobili z Minerami czy Black Orkami?
obawiam sie, ze masz racje.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Szaman pisze:
Shinue pisze:w battalionie ponoć ma być:
- corpse cart
- 20 ghuli
- 10 szkieletów
- 10 dire wolfów
- 10 nie wiem czego... :(

możesz potwierdzić Szamanie?
zaprzeczam. ma byc: 20 zombiakow, 10 ghouli, 20 szkieletow i 1 corpse cart.
oj... to chyba nie prędko doczekamy sie nowych figurek zombiaków.

PS.
ten battalionik, to takie piechotne minimum dla początkującego z VC (czyli dla mnie). trzeba będzie kupić jeden bądź dwa :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Wilqu pisze:Zastanawia mnie taka rzecz...skoro będzie czar przyzywający hosty to w takim razie nie będą już 0-1??? Będzie można zrobić całkiem ciekawą armię eteryczną z dopakowaniem piechotnym.
Jeśli dobrze pamiętam, to n stron temu Szaman pisał że nic w tej armi nie będzie 0-1.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Nordri pisze:
Wilqu pisze:Zastanawia mnie taka rzecz...skoro będzie czar przyzywający hosty to w takim razie nie będą już 0-1??? Będzie można zrobić całkiem ciekawą armię eteryczną z dopakowaniem piechotnym.
Jeśli dobrze pamiętam, to n stron temu Szaman pisał że nic w tej armi nie będzie 0-1.
a teraz to potwierdzam.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Jeśli wilki nie liczą się do core, to co w takim razie z corpse cart'em?

Nie lubię jak mi każą brać piechote na siłe :(

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

a potwierdzisz Shamanie 5US u Vargulfa?
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Fedek pisze:Jeśli wilki nie liczą się do core, to co w takim razie z corpse cart'em?
Nie lubię jak mi każą brać piechote na siłe :(
obawiam sie, ze nie bedziesz mial wyjscia :badgrin:
Shinue pisze:a potwierdzisz Shamanie 5US u Vargulfa?
nie potwierdze. nie ma nic nt. jego US. ma 4 rany.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

US 4 zatem.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Kurcze tak sobie myśle... nawet z tym US 4 jakoś da radę.

Co myślicie o czymś takim:
Count na lataczu, 2 nekromantów, thrall/wight bsb, 2 małe wagony BK (nie wiem jak to punktowo wyjdzie, ale myśle, że po 10), 2 Varghulfy, klocek szkieletów do noszenia nekro, zombie do zapchania core, dopakować psami i fell batami.

Taka armia na 3 lataczach z dużym wygarem i teoretycznie 4 magami może dać radę. Wtedy myślę Varghulf ma sens.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

a skad Ty wziales tych trzech lataczy?! :shock:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Skrót myślowy, chodziło mi oczywiście o lataczo-biegaczy, czyli wampir na lataczu i 2 varghulfy :D

Bo z tego co pamiętam to była plota, że one 9" poginają...

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Fedek pisze:Skrót myślowy, chodziło mi oczywiście o lataczo-biegaczy, czyli wampir na lataczu i 2 varghulfy :D

Bo z tego co pamiętam to była plota, że one 9" poginają...
dobrze pamietasz - to byla plota :twisted:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

I zapewne prawdziwa. chociaz gdyby mial albo 8 albo 10 to tez bym sie nie zdziwil. chociaz 10 to dla slaneszowcow zarezerwowana raczej.

Nadal mi sie wydaje ze Vagcostam beda fajne, kawalerie zablokuja i rozkreca, a z bsb w poblizu to sie nawet nie sypna. A nawet jesli dostana rane czy 2 to jeszcze bedzie regenka + mozliwosc aprawienia czarem.

A zdradzisz Szamanie ile atakow ma ten potworek i z jaka sila? Obstawiam 5 atakow z sila 6. :wink:

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Plotki o nowych wampirkach na początku mi się bardzo podobało, jednak wraz z kolejnymi szczegółami armia wydaje się byc nieco mniej ntersująca - chodzi tu o przerażająco wysoski koszt pukntowy wraithów, zombiaki które pomimo potanienia dostały znacznie więcej ujemnych zasad etc. Mam szczerą nadzieje, że Pan Gav tym razem zrobi armie, w której nie będzie plewnych jednostek (czy też jadących na samym bliżej nieokreślonym "klimacie") jak np. w nowych HE. Tutaj boję się o ten rydwan zombi i rary.

Cieszą mnie natomiast plotki o niewliczaniu się wilków w cory. Esencją armii vampirów jest i była zawsze piechota - szkielety i zombi. Wilki pozwalały to ominąć. W podobny sposób rozwiązana kwestie HE, dzięki czmeu SH wylądowały w specialach. Dobrze jest gdy system doboru corów zgadza się z fluffem armii :). Już same wilki nie wlicząjące się w cory bardzo uatrakcyjni ta armie w moich oczach :). Tanie szkielety i 3 corowe rankowe piechoty również :).

Zyraf
Chosen of Slaanesh
Posty: 666
Lokalizacja: Pomiechówek Terror Boyz

Post autor: Zyraf »

Szaman pisze:
Barbarossa pisze:czy wilki się liczą do minimum core, czy nie.
nie.
Gdzie jest moderator? -- T.

Zorba_the_Greek
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Zorba_the_Greek »

Kal_Torak pisze: Cieszą mnie natomiast plotki o niewliczaniu się wilków w cory. Esencją armii vampirów jest i była zawsze piechota - szkielety i zombi. Wilki pozwalały to ominąć. W podobny sposób rozwiązana kwestie HE, dzięki czmeu SH wylądowały w specialach. Dobrze jest gdy system doboru corów zgadza się z fluffem armii :). Już same wilki nie wlicząjące się w cory bardzo uatrakcyjni ta armie w moich oczach :). Tanie szkielety i 3 corowe rankowe piechoty również :).
Ucierpi na tym elastyczność tworzenia armii. Do tej pory można był wziąć armię w całości kawaleryjską. Teraz jak ktoś dalej chce grać na jezdnych, będzie upychał core'y zombiakami. Potem na stołach wygląda to co najmniej dziwnie- armia kawaleryjska i jakieś plewy ciągnące się za nią "bo trzeba było sloty zapchać".

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Fakt ze elastycznosc tworzenia rozpisek na tym ucierpi. Na pierwszy rzut oka VC cierpia bardziej od HE. Ale przeciez mozna wystawic klocuszki minimalne zombie do dorabianai z magii. A beda one chyba tansze niz w tej edycji (plotek dobrze nie pamietam).

Chociaz klocek szkieletow kosztuje juz troche punktow.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Szaman pisze:dobrze pamietasz - to byla plota :twisted:
W tym pedeefie o wampirkach stoi napisane "... Does it fly? Looks like!"
Czy co w końcu, lot czy jakieś 6 cali ruchu?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

a ja twierdzę że nei ucierpi elastyczność armii tylko gracze z ciągotkami do powergamingu nie chcący się dostosować poza utarty dotychczasowy schemat...
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Zorba_the_Greek pisze:Do tej pory można był wziąć armię w całości kawaleryjską.
teraz tez mozna. Bretonie.

esenscja undeadow sa ludzie wstajacy z grobow - szkielety i zombiaki.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Zablokowany