7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

3 herosow!
3, jak nic. i lord na wiekszym kuzynie

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Tak panowie.Smoki.Więcej smoków.Moje(i nie tylko moje) armaty tylko na to czekają.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Smoki zabierają sloty hero.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

W sumie jak Arcymag będzie na smoku to tym łatwiej będzie go zestrzelić.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

koziu
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Oswiecim / Krakow

Post autor: koziu »

Dziwne te nowe elfy... niby chieli wzmocnic piechote a w efekcie moim zdaniem doprowadzili do tego, ze armia bedzie wygladala mniej wiecej tak (na 2k)
lord na smoku, 2 x mag
2 x 10 archers
jakies balisty a za reszte dragon princes i lion charioty...
Piechota jak trza...

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

CXzy jawiem. Może u co większych powergamerów tak będzie wyglądać bo teraz sporo rzeczy będzie grywalnych zwąłszcza swodmasterzy i white lioni.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Ciekawe bedzie np arcymag na smoku + dragon mage :D

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

no na małe punkty z tym smokiem to będzie masakra, na duże tak jak było mi jest smutno i żal jedynie co do szybkości kawalerii i braku jako core czegoś na koniku :( :( . Wczoraj liczyłem na oko sobie pts to pozostanie wszystko tak jak jest . W erki będę brał chyba działa, tańsze i jak pier,,, to coś zrobi np czołgowi :twisted:
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

W erki będę brał chyba działa, tańsze i jak pier,,, to coś zrobi np czołgowi

No jasne. Jak każdy rasowy pełnokrwisty elf by najął ludzkie głośne i smierdzące prochem działa do swej armii.


(no dalej teraz 4 sloty na 4 działa mata)
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Elgrond pisze: W erki będę brał chyba działa, tańsze i jak pier,,, to coś zrobi np czołgowi :twisted:
A jest jeszcze taka opcja? Bo z tego co pamietam to chyba GW ostatnio usuwal branie DoW z kodeksow.

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Wydaje mi sie ze to PG mieli stuborna a nie WL
co do przegiecia armi, to raczej bedzie spoko. Bedzie
to armia nieliczna ale z elitarnych jednostek. Piechota jest za 15 punktów to sporo.
Najlepsi z tego grona będą PG ward na 4+!!! stuborn ASF miodzio.
lwi chariot ma T4 wiec łatwo go zdjąć tak samo jak małego smoka z magiem bez save na górze

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

W ogóle mogliby zmienić nazwę armii na High Dragons :P

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Lwi Czariot t4? ufffff ulżyło mi nieco. Chociarz nadal ma sv4+
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Muszę przyznać, że wszystkie te ploty na temat HE bledą do tego co jest w rzeczywistości :). CHyba pierwszy raz wszelkie spekulacje okszały się słabsze od tego co jest w rzeczywistości :)

ASF na broni dwuręcznej zdecydowanie stawia HE na 1 miejscu pod względem siły jej piechoty. W dodatku ruszada w kompozycji armii, która jest nastawiona na special pozwala składać armie wyłącznie z najlepszych jednostek. Kop niesamowity. Do końca myślałem, że to tylko plota szyta grubymi nićmi.

HE oczywiście na smokach czy lwich rydwanach będzie armią zastraszającą mało liczną, w dodatku raczej kiepsko będzie się prezentowała na stole. Ja tam mam już dość HE na rydwanach, kawalerii i smoku.

Ciesze się, że armia jest na tyle wywązona w swojej kompozycji, że zrobienie armii na piechote będzie równie skuteznym wyjściem jak na kawalerii i rydwanach. Co ja co, ale PG, SM, WL to niesamowicie silne jendnosyki, które nie trzeba wystawiać w opcji 20-25. Wystarczy oddział 15-14-12 aby był bardzo skuteczny.

ASF ma jeszcze ten plusik, że od łuczników będą się odbijały wszelkie fasty. W zasadzie jednostki elfów będą mogły atakować wyłącznie oddziały mocno opancerzone z dużą siłą przebicia. Zwykłe klocki piechoty typu maruderzy, gobasy, halabardnicy i inne w liczbie 20+ będą się zatrzymywły, a nawet odbijały od takich 10 lothernów. Łuki + ASF + włócznie i koszt 12 punktów załatwia sprawe.

Jedyne co mnie cieszy to, że amire, które wychodzą sa bardzo dopakowywane (WE, Imeprium, Krasnoludy, teraz HE). Jeśli taka tendencja się utrzyma to nie będzie w battlu słabych armii tylko same mocne i może skończy się wieczne narzekanie :)

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

Z tymi lothernami to bez paniki:
a) nie wiadomo czy 12 to cena z tarcza czy bez
b) czy maja zwykly luk jak teraz czy longbow
Chociaz i tak cos zwykli lucznicy przy nich blado wychodza;)

PS. To jak czekam na 5 punktowe szkielety do khemrii :D

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Michaelius; oglądałem staty lothernów wczoraj i wydaje mi sie żę;
12 pkt bez tarcz, 13 z tarczami, comand chyba 30 pkt.
i że mają longbowy ale strzelają z jednej ranki tak jak łucznicy(z 2 na wzgórzu)

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Wyjeżdżam sobie na dwa dni - zaczyna na mnie spłwać chandra nowego roku szkolnego, co ja mówię! - klasy maturalnej. Wchodza na forum, a tu co? - prawie święta Bożego Narodzenia dobrych wieści :D
Jesteście zajebiści :D

To od razu pytanko - wiadomo kiedy będę nowe figurki WL i ten osławiony Dragon Mage?
Właśnie - czy ten Dragon Mage of Caledor (jeny - jak to dumnie brzmi :wink:) ma jakąś opcje wybrania normalnego ekwipunku? HA, tarcza, broń jakaś? Czy tylko magiczne?
I bynajmniej niepokoi mnie nazwa jednej zasady - Reckless (lekkomyślny) czyżby ten maguś szarżował we wszystko jak te bretońce?
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2007, o 16:47 przez Kris, łącznie zmieniany 1 raz.
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

nie będzie DoW no to kicha i już co to ma być :( . Przepraszam bardzo ja wysyłałem elfów do nauki obsługi dział ( bo kto ludzi uczył magi ?, w ramach wymiany ) No jest kicha też ,że nie ma strzelania z dwóch szeregów a może jest? Nawet lekkiej nie będzie w corach , mało elfów będzie na stole jak było i tylko smoki szybkie zobaczymy w praniu jak to będzie działać

WE są zbilansowane reszta nowych to już nie . HE zobaczymy ale zapowiada się powrót do 5 edycji. Osłabiamy kawę wzmacniamy piechotę piechotę i dajemy dużo potworów (smoki) i wszystko cholernie drogie .

Ale narzekam co ? zobaczymy wszystko w praniu, czekam na dalsze info
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

No( . Przepraszam bardzo ja wysyłałem elfów do nauki obsługi dział ( bo kto ludzi uczył magi ?, w ramach wymiany )
No to jeszcze gorzej. Jako że elfy nie ufają prochowi uważają go za zbyt głośny i zbyt zawodny w stosowaniu w sztuce wojennej i przedkładają nad niego tradycję i kunszt elfiego rzemiosła w postaci balist elfich. Elfie społeczeństwo nie ma w sobie ducha inwencji tak jak ludzie czy krasnoludy bo o ile krasnoludy szanują przeszłość i tradycje ogromnie to i tak mają dążenie do inwencji a elfy nie.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

ha :) :):)jak ktoś tu napisał już czyżby jedynym osiągnięciem tak starodawnej rasy było by stworzenie machiny jakim jest RBT o i koło ?:D:D:D:(a w tej edycji wymyślili ,że można wielkie lwy oswoić i przywiązać do rydwanu duży pluc +++ dal panów z GW i rozwoju elfów ,oraz obudzić smoki , ciekawe co napiszą w opowieściach o tych wszystkich innowacjach . Chyba te elfy co wymyśliło GW tak umarzają. zaprzecza to terowi rozwoju nie wiadomo dla czego jakby czas stanął w miejscu . JA myślę inaczej jako przyszły inż, Tak samo pod względem bitew. Po co brać kontyngent imperium?- ażeby wziąłeś działa i strzelców

A i jeszcze jedno jeżeli elfy tak bardzo nie lubią prochu i "hałasu " to mogą skonstruować jakieś działo na prąd :D:D:D ale to temat na następna edycje
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

ODPOWIEDZ