Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

Ale rozwiązanie zaproponowane przez Sexrocket jest chyba optymalne i do przyjęcia?? :D .Przynajmniej mi się tak wydaje

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

wszyscy tylko krytykuja ale jak na razie nikt nie podal konkretnego powodu dlaczego uwaza yak a nie inaczej... sorki ale uzasadnienia typu "bo tak" jakos do mnie nie docieraja ;|
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Aro pisze:Płacz graczy DE ;)
raczej płacz całej reszty bo jak do tej pory assassin był plewny to teraz jak się zrobił dobry to nagle im przeszkadza, że bije pierwszy.
Obrazek

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

to nie placz... to jek strachu i przerazenia dochodzacy z Ulthanu i dajacy sie uslyszec w calym Naggaroth...

sorki za spam ale nie moglem sie oprzec :P
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Płacz graczy DE ;)
Aro masz chyba jakieś problemy ze wzrokiem , bo nikt jeszcze nie wymusza na LS zmian , poprostu proponuje. Takie odpowiedzi sobie oszczędź. Jeżeli o kolejności uderzania ma decydować rzut kością to stosujemy zasady by LS , jeżeli o kolejności uderzania może zdecydować Inicjatywa to stosujemy zasady by GW. Skoro ktoś uważa , że w grach HE vs HE nie będzie się to sprawdzało to jest w błędzie. Po prostu trzeba trafnie wybierać cele szarży. Może po prostu przemyślimy ten pomysł , bez ciśnienia , bez wrzasków , bez głupich "Płacz graczy DE".

to nie placz... to jek strachu i przerazenia dochodzacy z Ulthanu i dajacy sie uslyszec w calym Naggaroth...
lol Rocket... w sumie racja.
Obrazek

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

SexRocket pisze:wszyscy tylko krytykuja ale jak na razie nikt nie podal konkretnego powodu dlaczego uwaza yak a nie inaczej... sorki ale uzasadnienia typu "bo tak" jakos do mnie nie docieraja ;|
Ależ powód jest oczywisty - więcej strategii mniej turlania. Nie wierzę, że tego nie zauważacie. Mamy dwa modele:
a) ASF wg FAQ GW (kurwa to brzmi jak alfabet morsa :lol2: ) - model A prowadzony przez gracza X szarżuje model B. Udało się to ponieważ gracz X zagrał bardzo dobrze. Gracz Y ma to jednak głęboko w anusie, ponieważ jego model ma ASF i wyższą inicjatywę.
b) ASF wg LS - sytuacja ta sama, lecz w tym wypadku gracz X zostaje nagrodzony możliwością kulania jako pierwszy.

Co więcej ASF i tak rozpieprza ideę WFB, a modele go posiadające nagle nie stają się słabe, jak chcą moi przedmówcy.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

popraw w przykaładzie b) to że model X też musi mieć zasadę ASF

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

to popatrz na to inaczej....
Gracz a z we mocno sie trudzil zeby przepchnac driadami 7 swordmasterow jednak gracz he ma to w glebokim powazaniu poniewaz uderza pierwszy...
taki sam argument...

zasada asf po prostu wymusza inne zachowanie wobec oddzialu ktory ja posiada tak samo powinno byc z zachowaniem odpowiedzniego dystansu gdy oba oddzialy posiadaja asf ale jeden z nich ma wyzsza inicjatywe
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ZiMny pisze:Skoro ktoś uważa , że w grach HE vs HE nie będzie się to sprawdzało to jest w błędzie.
to jesteś sam w blędzie. Ktoś już pisal, w starciach HE vs HE wygra ten kto ma więcej DP. Bezsensu.
ZiMny pisze:
to nie placz... to jek strachu i przerazenia dochodzacy z Ulthanu i dajacy sie uslyszec w calym Naggaroth...
lol Rocket... w sumie racja.
jak narazie z graczy HE chyba nikt nie narzekal
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Mój ostatni tekst z tym płaczem, to napewno nie była jakaś prowokacja, czy jakieś ciśnienie lub parcie na assasina.
BP - powstał z powodu VC i odpowiedzi GW na ich przegięcie czyli DoCh.
Razem z BP wprowadzono kilka zmian, ktore podobają się jednym graczom a innym już mniej.
Teraz wyszedł FAQ - i jest problem z ASF - osobiście wydaje mi się, że problemu nie byłoby gdyby nie DE assasin, który raczej większości herosów głowy ścina, a oddział który wbije sie w BG raczej zamiast zaatakować wyparuje...
Szkoda, że widać jak bardzo dbamy o swoją armię mając w dup... inne armie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

zasady GW są bardzo dobre, wręcz wyśmienite, ale nie na nasze warunki.

Nie są przystosowane tam gdzie rozpy się maksuje, bo wlaśnie rodzą się przegiecia.

My musimy stworzyć wlasny system i już jest takowy gotowy i do niego się należy dostosować jeśli chcemy mieć jakieś wyrónane szanse na turniejach.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

jak narazie z graczy HE chyba nikt nie narzekal
Chyba nie zrozumiałeś aluzji
My musimy stworzyć wlasny system i już jest takowy gotowy i do niego się należy dostosować jeśli chcemy mieć jakieś wyrónane szanse na turniejach.
No i widzisz , niektórzy uważają , że ASF wg. Inicjatywy to dobry pomysł , niektórzy że zły. Ale chyba nam wszystkim chodzi o to by jak najmniej odbiegać od zasad GW i naprawiać tylko największe buble , które uniemożliwiają normalną grę. Żaden własny system nie jest gotowy... są gotowe tylko poprawki na bazie systemu GW. Uważam , że BP jest naprawdę super sprawą i zgadzam się z nią niemal w 100% ale jedna rzecz mi nie odpowiada , widzę ją trochę inaczej dlatego wypowiadam się na jej temat.
Obrazek

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

zastanawiające tylko, że większość tych, którym się wersja LS nie podoba, gra dark elfami.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Aro pisze:Szkoda, że widać jak bardzo dbamy o swoją armię mając w dup... inne armie.
Niestety masz 100% rację (choć oczywiście nie w odniesieniu do 100% odbiorców). Na sam pomysł BP czy FCS alergicznie zareagowali gracze VC i DoCh. Wówczas to oni stali na straży świętości wszelakich podręczników, faqów i innych orzeczeń GW. Oczywiście nie dlatego, że takimi armiami grali, absolutnie! Również nie z tego powodu szukali każdej szpary, żeby wcisnąć weń stopę i nie pozwolić na określone działania. Kiedy okazało się, że BP tnie duble rare od razu na stanowiskach zmienili ich gracze Imperium. Teraz znów "obiektywne" oburzenie wyrażają gracze DE. I tak do zajebania.
Kosa pisze:Zasady GW są bardzo dobre, wręcz wyśmienite, ale nie na nasze warunki. Nie są przystosowane tam gdzie rozpy się maksuje, bo wlaśnie rodzą się przegiecia.
Piwo dla tego pana. Święte słowa. I to właśnie trzeba sobie uzmysłowić. Panowie, przecież w polskich warunkach zapis, że "linia powinna być jak najbardziej zgrabna" to śmiech na sali. Ja rozumiem, że nie ma co pisać gry od nowa, ale pewne uściślenia i zmiany trzeba wprowadzać, na pewno koniec końców przyniesie to pozytywne skutki.
SexRocket pisze:To popatrz na to inaczej....
Gracz a z we mocno sie trudzil zeby przepchnac driadami 7 swordmasterow jednak gracz he ma to w glebokim powazaniu poniewaz uderza pierwszy...
taki sam argument...
Naturalnie. Przecież sam jakiś 15 postów temu pisałem, że dla mnie generalnie zasada ASF zubaża WFB. A jeśli w ramach tej dziwnej zasady coś można zrobić mniej prostacko to to popieram. No ale ja nie mam assasyna ani black guardów w swoich rozpach :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Widzę, że wielu z was ocenia wypowiedzi innych tylko z perspektywy grania tą a nie inną armią. Ludzie - kiedy wyszły HE to jeszcze grałem sobie WE - było ASF, nie podobała mi się taka zasada na całej armii, ale cóż, trzeba było zmienić sposób grania przeciw temu i nie wpadać jak debil od frontu na zasadzie - mam zylion ataków z S5-6 to ich wytnę w pień, a tu surprise - oni mają ASF i mój uber oddział dziesiątkują, zanim ja swoje ataki wypłacę. Wpadaj od boku i tyle !!

Teraz marudzenie na DE, bo BG sobie może taki a nie inny banner wziąć, więc od razu spojrzenie na to przez pryzmat BG i że nie do zjechania w prostacki sposób, czyli wjechania kawą z kilkoma atakami na rycerzu w coś co jest słabo opancerzone. No trudno - nauczcie się z tym grać, lub wystrzelajcie - prawie każdy ma coś co strzela lub też ma magię lub smoka z zionięciem.

A Assasin przegięty, ścina głowę herosowi zanim ten zaatakuje ?? No ludzie - assasini atakują z ukrycia, zza pleców. Toż to nie jest tak jak w przypadku innych herosów, że assasin sobie krzyczy - hej hej, challange, powalczymy sobie. Wyskakuje, robi swoje, a jak chybi i mu się nie uda to zwykle zginie - taki zamachowiec :D

To nie gracze DE mają problem ze sobą tylko inne jęczące pierdoły, co to krzyczą bo jakiś oddział, jakiś bohater zrobił mu kuku. Mi armata zabija czasem jednym strzałem smoka - zbanować !!! Bo jak to możliwe ?? Katapulta rozwala moich biednych warriorów 1 kamlotem - noż to zbrodnia !!

Inicjatywa i ASF mają uwzględniać szybkość oddziałów. No bo skoro wyszkolenie i umiejętność walki nie ma znaczenia (tabelka WS), za to byle tępy ork czy inny świniak z dwurakiem najczęściej i tak trafia n 4+, ale dzięki sile 5-6 nie traci skuteczności. Natomiast już takie wyszkolone super Elfy z WS 5-6 i więcej co z tego że trafiają na 3+ jak potem z S3 nic nie zranią sensownego ?? Ja problem widzę tutaj i skoro już chcemy dyskutować nad rozwiązaniami tego typu, to:

CZY JEST MOŻLIWE, BY TAKI BP CZY COŚ PODOBNEGO POSZŁO AŻ TAK DALEKO, ŻE ZMODYFIKOWAŁOBY NP TABELKI WS ?? Chodzi o to, by przy dużej dysproporcji między walczącymi było możliwe trafianie na 2+ lub z drugiej strony 6+. Bo chyba każdy uzna za żalowe, że jakiś goblin z WS 2 trafia kogoś z WS 8, 9, 10 na 5+, ale już ten sam goblin jak dostanie jakąś dużą pałę z +2 do siły to z łatwością już taki cel rani.

pozdro płaczki
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

ja jebie Scimi to juz jest zalosne co piszecie

Mowimy o prostej sytuacji gdy przy ASF vs ASF ktoś się postarał, że zaszarżował. I mimo to za to, że zaszarżował i tak bije po czymś co ma wyższą inicjatywę. Jak dla mnie to jest debilizm. I gram skavenami. Nie mam nigdzie ASF. Więc staram sie patrzeć na to obiektywnie. I póki co nie przekonał mnie nikt.

Jedynie Jankiel co gra DE i HE widzi jak bardzo to wypacza równowagę na polu bitwy. Gratulacje i tak trzymaj.

Nikt tutaj nie płacze, ale jak zwykle dzieci Khaine'a przyzwyczaone do deptania z 6 ed. teraz marudzą, bo spodobał im się FAQ i dostrzegli szansę. I ocenianie wg tego kto gra jaką armią zawsze będzie. A fluffowe pierdzenie, że Assassin uderza pierwszy... To też nijak kogokolwiek przekonuje.

pozdro płaczki

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

To najlepiej wywalić całkowicie zasadę ASF, sztandary ASF, czary ASF i będzie po sprawie.

To może latarkę też przytniemy? nie podoba mi się, że prześwietla mi pół stołu dajmy jej zasadę LOS dla strzelania xD (żart oczywiście :P)
Ostatnio zmieniony 14 sty 2009, o 13:09 przez Corvus Albus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Tylko HE mają w większości ASF Corvusie... Macie w DE fasty, jesteście w stanie wszyzstko poodginać, wszystko zależy od gry. Jeżeli ktoś dobrze zagra i doprowadzi do szarży to czemu mając samemu ASF ma uderzać po assassinie? Gracz DE pozwolił na taką szarżę to niech placi. To tak samo jakbyśmy mówili, że można go stracić ze strzelania albo z magii i 160 pkt do piachu ;)

BP powstał z myslą balansu i tego się trzymajmy

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Morrok - haj fajf męn!
zdecydowanie popieram

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Kurde zeedytowałem post zamiast dodać nowy -.- Dobra mniejsza o ASF nie gram na BG, na assassinach więc mi to lotto, ale chcę by to miało ręce i nogi to rozwiązanie bo kto wie może kiedyś pogram na piechocie z assassinami :P
Obrazek

ODPOWIEDZ