WFB: Reworked and Rebalanced

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1065
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Re: WFB: Reworked and Rebalanced

Post autor: Klaudel »

a może dać Bretce dostęp do wszystkich lore'ów?
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

@Glonojad
Masz chyba wyraźny problem z akceptacją funkcjonowania innych punktów widzenia. Stąd pewnie wziął ci ten "arogancki hejt", który ocieka wręcz z moich postów - tak, teraz jestem cyniczny.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Klaudel pisze:a może dać Bretce dostęp do wszystkich lore'ów?

jeszcze bretońców z regeną 3+ nie było na stole :mrgreen:

zachłanność rycerzy nie zna granic :P

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Hańba, hańba.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Gokish pisze:Furion takie moje dwa pytanka :) bo bretkowy mi się podoba podręcznik.

1. Skąd taki koszt HKB? (i tak pewnie będzie grany ale gdzieś na poziomie 70 pkt imo byłoby ok)
2. I drugie podobne trebki drogie :D
Domyślam się, że odpowiedzią Furiona byłoby:"Jeśli będzie występować w rozpiskach to koszt jest adekwatny do możliwości." :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Generalnie to rozwiązanie wprowadziło treby albo HKB. Zobaczymy po testach, czy to dobre wyjście..
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Potka devasting charge+lanca autohit i masz praktycznie pewnego hkb.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Dębek pisze:@Glonojad
Masz chyba wyraźny problem z akceptacją funkcjonowania innych punktów widzenia
Mocne słowa, jak na kogoś, kto zaczyna post od "co ty wygadujesz" :p A Twój wpis odebrałem jako jednoznacznie arogancki... :(

A o tym, że akceptuję Twój punkt widzenia, już pisałem - Twój wpis jest generalnie nietrafiony.

@Durin: dobre. :D
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2015, o 12:31 przez Glonojad, łącznie zmieniany 2 razy.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Chciwi, bezhonorowi rycerze!
Dostali najbardziej dopieszczony ze wszystkich dotąd reworkedów Furka, w tym nawet nowe jednostki a jeszcze im mało.

Bodaj wam chłopi pańszczyzny nie wyrobili.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

GrimgorIronhide pisze:Chciwi, bezhonorowi rycerze!
Dostali najbardziej dopieszczony ze wszystkich dotąd reworkedów Furka, w tym nawet nowe jednostki a jeszcze im mało.

Bodaj wam chłopi pańszczyzny nie wyrobili.

Oj tam oj tam dają to może dorzucą więcej :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Glonojad pisze:
Dębek pisze:@Glonojad
Masz chyba wyraźny problem z akceptacją funkcjonowania innych punktów widzenia
Mocne słowa, jak na kogoś, kto zaczyna post od "co ty wygadujesz" :p
Jak widzę bardzo jesteś przewrażliwiony. Skup się na treści zamiast przeżywać formę, a od razu łatwiej się dogadamy.

Napisałeś, że yeomani w corach to nonsens. Spytałem czemu, skoro w he, de, orkach, wochu fasty w corach to norma? Wpisuje się to więc w ogólny balans tej gry, który dopuszcza w corach fasty, czasem ciężką jazdę, często kloce piechoty. Nie dopuszcza natomiast maszyn, lataczy, monstrous cavalry. Pegazy i trebki w corach - to nonsens. Yeomani, to nic nadzwyczajnego. Nawiasem mówiąc najlepszy sposób na ugrywalnienie tej jednostki. Pokazuje to praktyka (vide elirianie i SH w hajach, rydwany w wochu, czyli jednostki, które były kiedyś w specjalach, wcale nie staniały, tylko trafiły do corów).

Każesz innym pisac merytorycznie, a sam ograniczasz się do jakiś własnych załozeń, ze yeomani to jakas elita wśród chłopstwa. Co to ma wspólnego ze skladaniem rozpisek? Nic. Ty chcesz tak, bo takie masz prawo. Szach mat. Jak ci napisałem, że mając więcej jednostek w corach masz większe pole manewru, a ponadto łatwiej zmieścisz yeomanów w rozpie, to ty masz to gdzieś. Bo ty zapychasz cory rycerzami. Zapchaj je sobie więc rycerzami i dorzuć corowych yeomanów. Nie zapłacisz za nich nic więcej, bo kosztują tyle samo co poprzednio. Inny gracz będzie mógł natomiast wystawić inne unity (pegazy, foot knightów, treby), dla których według twojej koncepcji yeomani mieliby pozostać konkurencją.

Stwierdzenie "co ty wygadujesz", pasuje mi jak ulał do sytuacji, że ktoś chce dla ciebie dobrze, a ty chcesz za wszelką cenę strzelić sobie w kolano.
Niech furion obniży koszt dark riderów albo elirianów i wrzuci ich do speców. Myślę, że na forach DE i HE Twój punkt widzenia spotka się z entuzjastycznym przyjęciem. - sarkazm.
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2015, o 13:48 przez Dębek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

GrimgorIronhide pisze:Chciwi, bezhonorowi rycerze!
Dostali najbardziej dopieszczony ze wszystkich dotąd reworkedów Furka, w tym nawet nowe jednostki a jeszcze im mało.

Bodaj wam chłopi pańszczyzny nie wyrobili.
Po 13 latach coś się chyba należało. :wink:
BTW proponuje zrobić najpierw rozpę. :wink:
Pamiętaj, że nie mamy już +100 pkt, za trebki płacimy 120 pkt więcej, za hkb płacimy 60 pkt więcej. Na jeździe oszczędzamy, ale konkurencja też dostała obniżkę jednostek. Combosy mamy fajne, ale cenowo wychodzi adekwatnie. Np. 3+ ward to realnie 88 pkt dla lorda i brak środków na dobry mieczyk. Na chwilę obecną mam problem by zmieśćić drugie pegazy. :mrgreen: O green knighcie póki co nawet nie myślę. Może uda się go jakoś wtrynić. Pójdziemy w te wszystkie bonusy do wardów, to polecą nam scrole, falcon horn.
Jedno się Furionowi udało - ciężko się na cokolwiek zdecydować. Wszystko dobre, ale też kosztuje swoje.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Wygląda na to, że wraz ze skończeniem reworku wszystkich booków, WFB przeżyje renesans. Oby to było grane wszędzie.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

@Furion - szybkie pytanie = szybka odpowiedź ;)

Podręcznik WE - dodałeś nowe(STARE) przedmioty.

Czy rozważyłbyś przywrócenie przedmiotu ze starego booka "Wand of Wych Elm - 55pkt " ?
WE anty magicznie nie stoją jakoś uber mocno a ten item na starym booku fajnie się sprawdzał, a koszt pozwalał i tak na wybór tylko na lordzie.

Będę wdzięczny za wcięŚcie tego pod uwagę ;)

Pozdro
Luc
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

@Furion
Ja takze mam małe uwagi:
1.Crystal of Midnight, rozwaz dodanie zapisu ,ze Inspiring presence i przerzut z BSB nie działa na ten rzut, wtedy ten przedmiot bedzie wart tych 20ptk.
2. Shadowblade...Black Lotus dyskwalifikuje Dark Venom w takim złozeniu , trafiajac 4A na 4+poisonem nie zadasz zadnego KB na 5+, jak juz to fuksem ;)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1065
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Bojek(Bojo) pisze:
Klaudel pisze:a może dać Bretce dostęp do wszystkich lore'ów?

jeszcze bretońców z regeną 3+ nie było na stole :mrgreen:

zachłanność rycerzy nie zna granic :P
chciałem zaznaczyć, że nie gram Bretką. pomyślałem sobie tylko, że wszyscy prawie mają, więc czemu nie oni
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Glonojad pisze:
Dębek pisze: @Durin: dobre. :D

Zasadniczo miałem na myśli, że czekamy na Twoje merytoryczne argumenty;p
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Furion,
Odnośnie WE przemyśl wrzucenie WWR do Core/zmiane zasad bo mimo wszystko obecnie nie mieszcza sięw zaden sposób w rozpie.
W specach dużo lepszym wyborem są WR, Tancerze, czy hawki.

Edit:
Celowym jest zapis, aby Shadowdancer mógł kożystaćze swojej zasady tylko w oddziale Tancerzy, a nie mógł będąc w innym oddziale/solo?

Tree Tender - zostw, że tylko treeman, bez other character i bedzie ok.
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2015, o 14:02 przez Dydu, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

hmmm tak w sumie po czytaniu tego tematu od samego początku mam spostrzeżenie...

Może byśmy pisali o swoich armiach bez takich skrótów?

Bo nie mogę wpaść na to co to są WWR
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Pewnie rangerzy, te elfy z dwurakami :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ