Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

jak jest z 1 z dark magic na maszynki?

Awatar użytkownika
Wotan
Mudżahedin
Posty: 262
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Wotan »

Może mi ktoś podać wymiary dużych figurek do DE(długość i wysokość), takich jak smok, hydra,.... Chciałbym sobie zrobić półki na figurki i nie wiem czy półka o szerokości 15 cm i wysokości 20 wystarczy na te figurki.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

nie mogą strzelać jeśli się jednego wounda wbije
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Mam pytanie odnośnie Ring Of Darkness: "All close combat directed against the model are at half WS." czy to oznacza że przeciwnik bijący po potworze na którym siedzi lord z tym przedmiontem również bije ze społowionym WS?

Mnie osobiście wydaje się że tak ponieważ monster wraz z jeźdźcem twożą jeden model, ale wole się upewnić.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Drako
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drako »

Hmm, w polskim booku jest "właściciel" ale jeśli w angielskim ab jest "model" to jest tak jak piszesz IMO, zwłaszcza po ostatnim faq GW, skoro dla czarów smok z jezdzcem to 1 model to dla tej sytuacji raczej też

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

No właśnie też miałem problem z dojściem do tego na kogo odziałuje efekt tego przedmiotu, ponieważ posiadam zarówno polski jak i angielski armybook. Z tego co mi wiadomo to angielska wersja ma "większą moc" niż polska, a z zapisu wynikałoby że np. na smoka również oddziałuje efekt tego itemu. :-k
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Hmm, nie mam angielskiego booka, ale jeśli tak jest rzeczywiście to znaczy, że RoD działa także na smoka, co czyni cały przedmiot znacznie przydatniejszym. Ja jednak sądze, że ostateczna decyzja w tej kwestii powinna należeć do LS.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

junior grodzio
Plankton
Posty: 4
Lokalizacja: LBN

Post autor: junior grodzio »

Kto mogłby mi powiedziec jak działa ołtarzyk i na co działa????

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

A co to jest ołtarzyk pierwsze słysze :roll: , no chyba że chodzi Ci o kocioł :P .
No więc (w zasadzie tak się nie powinno zaczynać zdania, ale co tam) kociolek może być brany jako dodatek do Pani śmierci. Ma warda (magiczna ochrona) na 4+, dodatkwo są tam dwie czarownice (ale nie można dac im dodatków) wszystkie panie są zdeterminowane. Kociołek może się poruszać (M5 jak dobrze pamiętam), ale nie może marszowac ani szarżować. Jeśli ktoś strzela w kocioł to strzały sa rozdzielane jak przy normalnym strzelaniu w maszyne, ale te co trafiły w kocioł przepadają. No i najważniejsze można rzucić jedno błogosławieństow na jedną jednostke pdczas jednej tury, dając jej KB, albo +1A, albo warda na 5+, błogosławieństwa nie działają na wierzchowce i potwory (oprócz hydry). Jeśli strażniczki zostaną zabite kocioł ulega zniszczenu.
No to chyba tyle.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Rotrim
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Rotrim »

Zastanawiałem się nad tym od wielu miesięcy, lecz w końcu postanowiłem- zaczynam grać w WHFB [oklaski]. Narazie jednak jak każdy początkujący, przechodzę przez fazę wyboru armii. Cóż... nie mogę się zdecydować między Dark Elves a Warriors of Chaos. Obie armie kuszą mnie ciekawą historią i ładnymi modelami. Którą armię Wy polecalibyście początkującemu?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Hyhy, w dziale DE pytanie DE czy WoCh. Graj tym co Ci się bardziej podoba, nie wybierzemy za Ciebie Twojej armii.

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Pare pytan bo nie znalazlem odpowiedzi:

Czy Kocioł daje sam sobie stubborna?
Czy Hagom z kotla mozna dawac gifty?

Czy kociol z dziewczynami z +d3 ataki kazda jest oplacalny? (wtedy mozna maksymalnie do atakow z killingblowem wyplacic, ale nie mozna szarzowac wiec tylko jak ktos by sie skusil )

Czy mozna Couldronem blokowac LoS, blokowac szarze itp?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

1) tak
2) mozna herosowi
3)mozesz dac tylko herosowi co jest średnio opłacalne
4) Oczywiscie to jest normalna jestnostka taktowana jako maszyna wojenna z tym ze Kocioł jest niezniszczalny mozna jedynie zabic panieki które go obsługują.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rotrim
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Rotrim »

Ok, w końcu rozwiązałem wewnętrzny spór i wybrałem DE. W zwiąku z tym mam kilka pytań:
-Co na początek? Czy batalion jest opłacalny?
-Jak powinna wyglądać dobra armia na 1000pkt? Jacy bohaterowie? Jakie oddziały?
-Jak wypada na tle pozostałych frakcji?
-Na czym powinienem się skupić: zastępy konnych Cold One'ów, legiony strzelającej a może coś innego?

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Miło że stanołeś po jedynej słusznej stronie, a nie zostałeś kolejnym sługą popapranych mrocznych bogów :wink: . Na początek, paczka warriorów do posklejania i próby pomalowania :wink: .
A dobre rozpiski 1000 pkt są rożne. Najpierw musisz sobie odpwiedzieć na pytanie na czym ma opierac się twoja armia. Na piechocie czy kawalerii, magii czy hth.
Co do pozostałych frakcji to obecnie DE przewyższają tylko Wampiry i Demony, tak więc ( w przeciwieństwie do poprzedniej edycji) Mroczniaki to silna armia.
Tak jak już pisałem musisz zastanowić się sam jaką chcesz mieć armie, ale sądze, że kupować należy wszystkiego po trochu.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Na początek proponował bym kupić ksiązke Armii a potem pograc troche na proxach tak z 2 tygodnie. Nastepnie mozesz zabrac sie do kupiowania bo juz wiesz co Ci odpowiada i jaką rozpiską bedzie Ci sie najlepiej grac.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

A ze swojej strony proponuje oprócz Army booka oczywiście, na początek harpie, kuszników, DR i hydre tojest coś co wystawia się w 99% rozpisek i coś co co zawsze ci się przyda :wink: . A później to już wg. upodobań.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rotrim
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Rotrim »

Arbiter Elegancji pisze:A ze swojej strony proponuje oprócz Army booka oczywiście, na początek harpie, kuszników, DR i hydre tojest coś co wystawia się w 99% rozpisek i coś co co zawsze ci się przyda :wink: . A później to już wg. upodobań.
A nie lepiej zamiast DR wziąść Cold One'y? I mówiąc o kusznikach masz na myśli Dark Elf Repeater Bolt Thrower czy podstawowych panów z kuszami?
Ile harpii byście proponowali na 1000pkt?
I ostatnie (w tym poście :wink: ) pytanie: czy polecacie mi Assasinów? Ich modele baardzo mi się podobają.

Oziu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Oziu »

Rotrim pisze:
Arbiter Elegancji pisze:A ze swojej strony proponuje oprócz Army booka oczywiście, na początek harpie, kuszników, DR i hydre tojest coś co wystawia się w 99% rozpisek i coś co co zawsze ci się przyda :wink: . A później to już wg. upodobań.
A nie lepiej zamiast DR wziąść Cold One'y? I mówiąc o kusznikach masz na myśli Dark Elf Repeater Bolt Thrower czy podstawowych panów z kuszami?
Ile harpii byście proponowali na 1000pkt?
I ostatnie (w tym poście :wink: ) pytanie: czy polecacie mi Assasinów? Ich modele baardzo mi się podobają.
Chodziło mu o zwykłych kuszników ;)
Ja bym z 10 harpi na 1000pkt. wystawił.
Assasini są nieźli, ale to już wedle upodobań. :)

Awatar użytkownika
Rotrim
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Rotrim »

10 harpii? Eh... ich cena odstrasza :roll: A są plastikowe wersje tych modeli?

Zablokowany