8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Re: 8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji)

Post autor: antonio »

Ci co mają/będą mieć dostęp do booka, możecie sprawdzic czy jest tam coś o dodatkowych członkach obsługi typu bully/inżynier oraz ewentualnie o inżynierach imperialnych/krasiowych?

I potwierdzcie przebieg strzelania z cannona oraz czy cos się zmieniło przy strzelaniu z balisty.

Co z modyfikatorami od strzelania?
Obrazek

Awatar użytkownika
Azz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Azz »

Mam pytanka do tych co widzieli lub beda widzieli nowego RB :], mianowicie czy:
- szarza piechoty to rzeczywiscie mv+ 2k6 a kawalerii mv+3k6 i dwa najwyzsze wyniki ?
- czy muzyk, sztandar, czempion daja to co bylo w plotkach czy jeszcze jakies dodatkowe lub inne bonusy ?
- czy scenariusze jakies urozmaicone (w stylu kill pointow/objectivow w 40k) czy taka sama mlocka jak teraz ?

Grazbird tutaj raczej chodzi o duzo, tanio, tesco, po co kazdemu potion ? Maja byc tani i walic 3a z s6 ;] przy takim ich spamie mozna zrobic regiment goblinskich herosow :D


Pozdro Azz

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Rarów mogą być max 2 takie same :D Akurat mam 2 Helki :D

Ja bym na spam magi nie narzekał bo hmmmm rzucanie czarów jest z deka niebezpieczne. Szczególnie przy Infernal Puppecie. Podoba mi się też, że przedmioty magiczne są 0-1.
Poza tym losowa ilość kostek magi spowoduje że może uda się mieć 8 czy 9 PD z "Channeling" a można mieć 2 :D
Podoba mi się to bo to bardzo podobne do magi w piątej edycji gdzie zamiast kostek grało się kartami Power/Dispell itd.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Ghaz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: Ghaz »

Widzial ktos moze czy zmieniono sile armat? Albo sile boltow - i czy bolty dalej sa no armour saves czy moze tylko AP?
Czy prawda jest ze sila zmniejsza AS dopiero od 5tki?
Jak wygladaja zasady dla unitow "fly" jak dla wszystkich monsterow?

A moze ktos wie jak bedzie dzialac great standard of sundering? Light Magic bedzie miec IF+OoC na double 1, 2 i 3?
BLOOD FOR THE BLOOD GOD! SKULLS FOR THE SKULL THRONE!

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

A propos Goblińscy i Night Goblińscy Herosi mają I 4 jak dla mnie taki unit to bomba będe ich masakrował jednego po 2 i trzepał punkty za Championów kasujących Herosów...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

dużo tanio Tesco to Ty się bój dragonslayerów za 50pts.
ja już zamówiłem dodatkowych :D
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, o 15:10 przez Grazbird, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Przemcio251 pisze:A propos Goblińscy i Night Goblińscy Herosi mają I 4 jak dla mnie taki unit to bomba będe ich masakrował jednego po 2 i trzepał punkty za Championów kasujących Herosów...
A bohaterom rzucał na oko bogów. :wink:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

solider4 pisze:
Przemcio251 pisze:A propos Goblińscy i Night Goblińscy Herosi mają I 4 jak dla mnie taki unit to bomba będe ich masakrował jednego po 2 i trzepał punkty za Championów kasujących Herosów...
A bohaterom rzucał na oko bogów. :wink:
I modyfikował favorką...

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

sprawdzcie jeszcze czy halabarda daje coś jeszcze oprócz +1S ( gdzies było o ap )
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Zaznaczam, że wystawienie Warshrina powoduje, że zasade Eye of the God's mają wszyscy Championi z Army Booka nawet Warriorów :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Myth pisze:A ja zapytam o coś innego: co z jednostkami, które mają po kilka rodzajów broni (vide stormvermini)? Muszą wiecznie używać tego, co mają oprócz HW?
Była plotka, która mówiła, że jeżeli masz Speara, to używasz jego i nie możesz wziąć hand weapona.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Przede wszystkim muszę powiedzieć, że akcesoria są świetne.

Czy dobrze zrozumiałem, że będzie można mieć tylko jeden przedmiot magiczny w armii? to znaczy np. jedną magiczną zbroję i nic więcej?

Moim zdaniem, nawet jeśli ma być zalew heraków, to nie widzę w tym nic złego, przynajmniej te punkty się jakoś zapełni.

Z tego co mówicie jestem zadowolony. A jak ktoś nie jest to nikt mu nie każe grać w tą edycję, można sobie grać na V albo VI na przykład, jak ktoś lubił.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

@ grazbird
Trebushet teraz będzie ciekawy, jednak lepszy będzie rocket launcher ;)

Trzeba jednak wziąć pod uwagę erraty i nieokreślony jeszcze stopień ich ingerencji w booki, moze się okazać, ze tak naprawdę nie będą to erraty, ale zasady całkowicie wywracające obecnie istniejące booki. Przykład: swordmasterzy wracają do 6edycyjnego ustawienia z waleniem według inicjatywy, możliwość wybierania ustawień broni dla każdej jednostki (np. handweapon lub Gr8 weapon/halabarda/włócznia), identyczna dla wszystkich armii możliwość używania ekwipunku przez bsb ( głownie chodzi o tarczę/great weapon itd.), silver healmi w corach u HE, ward dla oddziału slayerów, eternale w corach (chociaż one już raczej będą tam na 99% bo teraz na małe punkty wystawisz highborna), to tylko kilka moich jakże pobożnych życzeń.


PS. a jak to jest, czy 2gi rank też wali multi-atakami?
Ps2. to teraz gralowcy będą mieli śmiesznie, jak dostajesz 50 vp za każdego martwego hero, to dzieki nim w taki oddział z 6 goblin hero można nabić sporo woundów, bo oni przecież sami chempioni ;).
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Klafuti pisze:Przede wszystkim muszę powiedzieć, że akcesoria są świetne.

Czy dobrze zrozumiałem, że będzie można mieć tylko jeden przedmiot magiczny w armii? to znaczy np. jedną magiczną zbroję i nic więcej?

Moim zdaniem, nawet jeśli ma być zalew heraków, to nie widzę w tym nic złego, przynajmniej te punkty się jakoś zapełni.

Z tego co mówicie jestem zadowolony. A jak ktoś nie jest to nikt mu nie każe grać w tą edycję, można sobie grać na V albo VI na przykład, jak ktoś lubił.
Nie, ma byc tak jak teraz czyli nie można powtarzac itemów, z tym że restrykcjami zostały objęte też power stone'y i dispell scrole.

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Lore of Shadow (The caster may swap places with another friendly character of the same unit type within 18" when he succesfully casts):

Signature spell: Pick an enemy unit within (I think, all ranges are subject to my memory! Well as is the rest but I'm less confident of these.) 18 inches. Reduce one of their WS, BS , I or M your choice by D3. Higher casting value reduce all of the above but roll the D3 only once.

Steed of Shadows: One friendly character within 12" can make a flying move as if in the remaining moves sub phase (I presume this means no charges).

Spell 2: Pick an enemy unit within 18" (powered up at +3 to cast 36") reduce their S by D3 Remains In Play.

Spell 3: As above but T rather than S and 3 higher to cast.

Spell 4: draw a line 6D6"(multiplied by 2 for the powered up version) everyone touched by it must pass an I test or suffer a S10 D3 wounds hit.

Spell 5: Pit of shades place a small marker (powered up version uses the large template and scatters 2D6"I think also 36" range) within 18" then scatter D6" as now pass an I test or remove from play if touched.

Spell 6: Pick a friendly unit within 24"(powered up version 48") they attack with their Ld for S.
Ciekawy tez Lore of Shadow. Jezeli ciagle bedzie zasada, ze jesli masz stat na 0 to jestes "removed from play", to czar 0,2 i 3 moze niezla miazge robic. (na 5+ caly oddzial elfiej piechoty/klocek skavenow ginie?)

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Jeśli będzie można brać lordów na każde punkty to może Zbójcy Demonów zagoszczą w mojej rozpisce :D

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

theudulf zawsze nie ważne ile masz ataków z drugiego szeregu idzie zawsze tylko 1 A
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Chyba, że bije się Monstrous Infantry, wtedy idą z drugiego szeregu trzy ataki.

Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

Mam pytanko ( może już padło na ni odp. tylko ze ja jestem dość słaby z tych wszystkich skrótów) a więc jak się będzie strzelać z klopy teraz i jakie jeszcze zmiany w niej zaszły i czy to prawda że wszystkie szeregi piechoty strzelają nawet 4 szeregi po 5 ludka :D ??

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Klopa strzela teraz tak ze mówisz miejsce na stole kładziesz tam małego placka i rzucasz artylery dice i druga siła 3 i z normalnym savem, a odnośnie strzelanie to tylko łucznicy wala z 2 ranków + 1/2 trzeciego szeregu
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Zablokowany